Operacija oka laserom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


guppy RR -> Operacija oka laserom (27.12.2008 21:54:03)

"čula sam" da je u Americi zabranjeno da posle operacije oka laserom voziš noću jer oči postaju jako osetljive na svetlo u mraku... znači recimo svetlo vozila koja voze prema tebi...

znam par ljudi koji su operisali oči... i mnogo su zadovoljni. Kažu da nemaju problema. Samo je opet nezgodno...
- neki od njih moraju od operacije dalje upotrebljavati kapi za oči, jer im oči nisu dovoljno vlažne
- neki su osetljivi na svetlo u mraku
- neki još uvek imaju minimalnu dioptriju pa im opet trebaju naočare

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




Anoniman -> RE: Operacija oka laserom (27.12.2008 23:59:11)

Ja sam kratkovida (dioptrija 5 -ili minus 5... opet ne znam zato sam napisala kratkovida), imam cilindar i astigmatizam... to se sve sabira radi lakšeg zaključivanja koliko loše vidim tako stižemo na cifru 7 (opet ne znam sa kojim predznakom)... U svakom slučaju, valjda zbog astigmatizma - meni operacija ne bi uklonila dioptriju skroz, nego bih i dalje morala nositi naočari. Onda sam odlučila da mi je sasvim sve jedno koja dioptrija je u njima, jer ovi novi materijali za stakla (tj. plastike) nisu teški.




stella -> RE: Operacija oka laserom (28.12.2008 0:12:49)

Kod mene isto -5 i nesto,imam cilindar,i kod mene plasticna istanjena stakla.A imam i sociva pa kombinujem.A kad bi imala priliku vjerujem da bih isla na tu operaciju,pa da koliko toliko bolje vidim,jer sam ovako slijepa bez pomagala




Anoniman -> RE: Operacija oka laserom (28.12.2008 0:38:27)

Ma i ja sam. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Skinem naočare i vidim samo konture ljudi (čisto da ne naletim na njih), ali umesto očiju, nosa i usta imaju jednu veliku fleku na licu! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




guppy RR -> RE: Operacija oka laserom (28.12.2008 10:36:40)

isto.. malo manje od -5 i cilindar.
Znači na istom smo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Dora89 -> RE: Operacija oka laserom (14.11.2018 13:40:34)

Dame, da li je neka od vas radila lasersko skidanje dioptrije, ili ste čuli da je neko to radio? Kakva su iskustva? Koju kliniku preporučujete, pre svega u Beogradu i Šumadiji, ali i u drugim mestima? Kog doktora preporučujete?




Duškić -> RE: Operacija oka laserom (18.11.2018 20:28:26)

I ja bih volela da procitam iskustva i neku preporuku za uklanjanje dioptrije.




pari -> RE: Operacija oka laserom (19.11.2018 7:36:58)

Moja bivša koleginica je radila u BG na VMA, bila je baš zadovoljna. Nažalost ne znam detalje,a nisam više u kontaktu sa njom. Znam da je radila analize,da se spremila za to temeljno,a sama operacija je trajala kratko i kaže da nije bilo ništa strašno




mama Jo -> RE: Operacija oka laserom (23.6.2020 22:37:05)

Ako se misli na skidanje dioptrije laserom, izuzetno bih volela to da uradim.




bikicaV -> RE: Operacija oka laserom (24.6.2020 22:16:31)


IZVORNA PORUKA: Dora89

Dame, da li je neka od vas radila lasersko skidanje dioptrije, ili ste čuli da je neko to radio? Kakva su iskustva? Koju kliniku preporučujete, pre svega u Beogradu i Šumadiji, ali i u drugim mestima? Kog doktora preporučujete?





mama Jo -> RE: Operacija oka laserom (24.6.2020 22:26:49)


IZVORNA PORUKA: pari

Moja bivša koleginica je radila u BG na VMA, bila je baš zadovoljna. Nažalost ne znam detalje,a nisam više u kontaktu sa njom. Znam da je radila analize,da se spremila za to temeljno,a sama operacija je trajala kratko i kaže da nije bilo ništa strašno


Pari, radila je lasersko skidanje dioptrije drzavno?
Nisam znala da moze i tamo da se radi




bikicaV -> RE: Operacija oka laserom (25.6.2020 6:15:20)


IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: pari

Moja bivša koleginica je radila u BG na VMA, bila je baš zadovoljna. Nažalost ne znam detalje,a nisam više u kontaktu sa njom. Znam da je radila analize,da se spremila za to temeljno,a sama operacija je trajala kratko i kaže da nije bilo ništa strašno


Pari, radila je lasersko skidanje dioptrije drzavno?
Nisam znala da moze i tamo da se radi



Nisam ni ja znala da moze.




mama Jo -> RE: Operacija oka laserom (25.6.2020 8:12:20)

Bas cu se raspitati, pre par godina sam se informisala, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo.




mikica88 -> RE: Operacija oka laserom (7.9.2020 14:23:41)

Nisam znala da moze i drzavno da se radi lasersko skidanje dioptrije. Najbolje je kod nekog proverenog dr . Sad je dilema gfe otici i uraditi , puno njih radi privatno.




Stranica: [1]