|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Makarone sa sirom
24.4.2010 23:35:40   
Anoniman
Jednostavno, zahvalno , ekonomicno
Potrebno je:
2 jajeta
oko 200 g sira (tvrdji, slani-napomena: moze i feta)
makarone
mleko
so

napomena: kad nemam dovoljno sira ja ubacim jednu pavlaku!!!

U jednom sudu izgnječiti sir i dodati jaja i so...viljuškom mešati.( ja sve sastojke stavljam onako otprilike). U tu masu doliti mleko i umešati...Treba da bude gusto kao na primer za proju..malo redje...(kako god da ga umutite teško da cete da se zeznete).

Skuvati makarone.

Kuvane makarone izručiti u vatrostalni sud malo pouljen...
Preliti smesom od sira...Malo to izmešati da bude svuda ujednačeno...

Zapeći u rerni na 200 stepeni toliko da makarone na vrhu budu onako hrskave...celo jelo dobije žutu boju...znaćete kad je kraj...

Napomena:
u smesu sa sirom možete da stavite iseckanu šunku i slično..ja jednom stavila seckan kulen i moj muž poludeo...


< Poruku je uredio OTI -- 24.4.2010 23:42:30 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Makarone sa sirom
25.4.2010 0:06:08   
Ana RR
haha, i ja bih poludela zbog kulena user posted image

Ja oboooožavam makarone sa sirom, mmmmmm user posted image

Pravim ih skoro isto kao Oti, ali ne stavljam jaje.
Stavim fetu, pavlaku, malo soli, biber i puno vlašca user posted image
Vlašac se najbolje slaže sa sirom, tako da je ukus odličan!

Sve to razmutim, pomešam sa skuvanim makaronama, odozgo pospem parmezan i zapečem!

Mljac user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Makarone sa sirom
25.4.2010 0:16:54   
Anoniman
I ja ovo pravim slicno kao ti, Oti, isto nemam recept. Malo sira, nekad i dve vrste, ako fali dodam pavlaku... To mi bude brzinski gotovo user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Makarone sa sirom
25.4.2010 0:30:57   
Anoniman
ja ponekad izrendam kačkavalj na vrhu...ili ga takodje umutim u sve ..

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Makarone sa sirom
25.4.2010 0:33:22   
Anoniman
Ja samo kada testenine prespem u cediljku, u tu serpu izgnjecim sir, dodam jaja, so, mleko, onda sunem testenine nazad pa tu promuljam i sve zajedno sipam u vatrostalnu, pa ako fali prespem jos mleka.
Ali to sam ja bolesnik, jer ako mesam u vatrostalnoj, isprlja mi se gore, pa mi je ruzno.... zaboravite, bolesna sam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Makarone sa sirom
13.5.2010 9:16:03   
*Alexx*
Danas ću ovo da pravim, izmešaću sve što nađem u frižideru user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Makarone sa sirom
13.5.2010 9:33:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Danas ću ovo da pravim, izmešaću sve što nađem u frižideru user posted image  


user posted image user posted image user posted image
Ja pre neki dan sitno iseckala belo meso i izdinstala pa dodala, al nisam stavljala jaki sir, nego samo onaj sitan i pavlaku, bilo je mmmm ....

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Makarone sa sirom
13.5.2010 15:39:25   
*Alexx*
OTI, pozlatio ti se svaki recept, ovo je bilo odlično! user posted image Dodala sam i kulen user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Makarone sa sirom
13.5.2010 22:14:41   
Anoniman
Mi smo ovo smazali kao od šale....user posted image
Super je! user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Makarone sa sirom
6.7.2010 11:47:53   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Nejtiri

Ja samo kada testenine prespem u cediljku, u tu serpu izgnjecim sir, dodam jaja, so, mleko, onda sunem testenine nazad pa tu promuljam i sve zajedno sipam u vatrostalnu, pa ako fali prespem jos mleka.
Ali to sam ja bolesnik, jer ako mesam u vatrostalnoj, isprlja mi se gore, pa mi je ruzno.... zaboravite, bolesna sam user posted image


Ma nisi.. tako i ja ne volim kad je musavo user posted image

Evo danas cu i ja to da pravim..malo svapskog (sitnog) sira, malo tegljivog sira, jaje, mleko... i gore gu da prospem prezle i prelijem maaalo uljem..da ne budu prezle suve..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Makarone sa sirom
6.7.2010 13:04:32   
SUPER MAMA
Draga moja OTI samo cu pisati u ovu temu da moja mala obozava ove tvoje makarone a mm koji nije neki ljubitelj testenina obozava ove tvoje makarone.

Hvala ti punooouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Makarone sa sirom
19.1.2021 15:53:15   
branki*
ja ovo cesto pravim,kao verujem i svi.nema tu neje filozofije,sto je bolji sir,bolje je i jelo,to je samo merodavno.skuvam makarone u slanoj vodi i precidim,umutim 2,3 jajeta,dodam sir,oko 200 grama,300,otprilike,pouljim serpu ili vatrostalnu i prespem sve i promesam.zapece se u rerni nekih 15-20 min.moze i kulen da se doda ili neka slicna stvar.ja ne dodajem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica
Čokoladni kolač sa malinama
Ringerajin kuvar: Ana RR



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here