|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Podrška i saveti - nasilje u porodici
12.12.2020 11:38:07   
Maminasrec@
Pozdrav svima!


Pre deset__ak dana sam prijavila nevencanog supruga za nasilje u porodici, nakon sto me je 3 puta odalamio dok sam drzala bebu u rukama, a sve to je posmatrala nasa trogodišnja cerka. Razlog, naravno, glup da gluplji ne moze biti. Neko je, srecom, pozvao policiju, sve sam prijavila, nisam povukla, da naglasim, dobio je mere. Sve je gotovo za dva dana. Za ovih 5 godina nismo imali potpuno poremećen odnos, kao sto sam primetila da su mnoge zene zrtve nasilja i imale. Bilo je tu naznaka, bilo je mnogo puta uvreda, ali nisam ostajala duzna nikad i nikada se nisam mirila sa bilo cim ili trpela, vec sam na razne nacine delovala, savetovaliste, terapije, nista nije pomoglo. Medju nama nikada nije bilo ljubomore, nekih zabrana i slicnih pritisaka, ekonomskog nasilja, ograničavanja slobode itd. Samim tim na proceni rizika on se nije pokazao kao visokorizican. U startu sve oko dece ok funksionise, krsi zabranu  prilaska uz moje odobrenje, na svoju odgovornost da mogu pozvati policiju bilo kad, kako bi bio sa decom. Naravno, pokusava da me izmanipulise na razne načine da mu oprostim, stp se nikad nece desiti. E, sad, moj problem bi bio utoliko manji, da on ima gde. Naime, stranac je u Srbiji, ovde nema nikoga, od svojih ne zeli nista da trazi. Nema boravak, nema papire, sad nema ni posao zbog korone, ni pare, spava kod prijatelja trenutno, cak mu i pomazem finansijski ( znam, budala), ali pored svega nisam necovek i jos je dobio upalu bubrega, jedva hoda. Kuka na najjace. Iako sam cvrsto pri svojoj odluci, ne zelim vise nikada da imam nista emotivno, niti da zivim sa njim, pecka me savest, jer tako vesto ume da mi nabije krivicu sto je sam, sto nema gde, sto je sad i bolestan bla bla. Kako da se postavim sama u svojoj glavi prema svemu tome? Da imam dovoljno novca dala bih mu i za stan. Samo da mi savest bude mirna ako nista, ono zbog dece 

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.12.2020 20:06:39 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Poetska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 12:05:46   
Maminasrec@
Trebalo je da pise Podrska u naslovu 😂


(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 13:40:51   
branki*
on je 5 god u srbiji?sa tobom i decom?


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 13:47:00   
Maminasrec@
Nije svih 5 godina neprestano u Srbiji, radio je u inostranstvu, pa je ulazio u zemlju i izlazio. Nije dobio meru proterivanja iz Srbije za slucaj nasilja, ali je dobio pred prekrsajnom sudom kaznu 20 000 dinara, pozajmio se, platio i moze da ostane u Srbiji jos 20ak dana. Nece da ide iz Srbije, jer ne zeli da bude daleko od dece. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 13:54:58   
branki*
jaooouser posted image
a,ti sta osecas prema njemu?je l ima strasti..je l on ima neke kvalitete?ne znam...javice se jos neko..ne daj na sebe,ali i ne nagli.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 13:56:18   
jabudic
Iskreno, ako si odlucila da je to to, ne treba da te je briga gdje spava ni kako se snalazi. Manipulatori igraju na osjecaj krivice i na to da ces da mu oprostis zbog djece ili sazaljenja. Neka ide odakle je dosao, ili neka se vec nekako snadje.

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:05:05   
Maminasrec@


IZVORNA PORUKA: branki*

jaooouser posted image
a,ti sta osecas prema njemu?je l ima strasti..je l on ima neke kvalitete?ne znam...javice se jos neko..ne daj na sebe,ali i ne nagli.



Ima on dosta kvaliteta, ja to ne sporim. Ozbiljan je domacin, vise se trudi oko kuce od mene, dobro kuva, pegla i cisti 😂 svojom voljom, naravno, on to voli i nikad mu nije tesko. Pozrtvovan je uvek bio i u stanju da gladuje, da bi nas obezbedio materijalnog, dok ja nisam radila, kad su klinci bili manji. Ali je Bahat, ima neke nelecene komplekse, veliki ego. Dzabe mu svi drugi kvaliteti, kada negativno utice na okruzenje, bas je toksocan. Ma, od pomirenja ni P nema sigurno, ne postoji tolerancija za uvrede i batine, samo bih nekako sto bezbolnije da preguramo ovaj period zbog dece, ali i zbog mene i njega

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:07:00   
Maminasrec@


IZVORNA PORUKA: jabudic

Iskreno, ako si odlucila da je to to, ne treba da te je briga gdje spava ni kako se snalazi. Manipulatori igraju na osjecaj krivice i na to da ces da mu oprostis zbog djece ili sazaljenja. Neka ide odakle je dosao, ili neka se vec nekako snadje.



Ja Znam da si ti 100% u pravu, zato i kazem, uspe nekako da mi cacne krajicak savesti, pa se onda osecam lose i amksiozno citav dan, kao da ja nekome cinim zlo, a to je poslednje sto zelim. Nikada ne bih naudila nikome, pa ni njemu. 

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:07:38   
Maminasrec@
Anksiozno*


(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:17:20   
Maraj
Po svemu sto si opisala u prvom postu, ja misim da bi on bio jos bahatiji i agresivniji prema tebi, da ima nase papire. Ovako je ni tu ni tamo. Ne moze da obuzda svoju bes, a opet se vraca podvijenog repa jer nema gde, pa jos i da svaljuje "krivicu" na tebe ...

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:17:52   
Maraj
Zasto on insistira da zivi u Srbiji? Odakle je on?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:32:28   
smeško
Tri puta udario? Uh.


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:44:58   
Ivanka 75
Zaato bi ti osecala krivicu prema nasilniku? On je tu zato sto sam tako hoce. Da zeli da resi svoj status u Srbiji resio bi ga.


Ne znam kakav je status dece i cija su deca u vanbracnoj zajednici, tj kome pripadaju nakon razlaza partnera ali, tebi je primarni cilj obezbediti zdrav rqsvoj i odrastanje dece. Koliko vidim, mozes sama da brines o njima. Ovo su sve skorasnji dogadjaji i zato tako uticu na tebe da osecas krivicu. A oseca li on krivicu sto je tebe udatio? Vremenom ces ojacati pa ce i ta negativna osecanja proci. 
Nijedno dete nije rodjeno da gleda nasilje niti je zena duzna da ga trpi. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 14:59:32   
Maminasrec@


IZVORNA PORUKA: smeško

Tri puta udario? Uh.





3 puta me udario u glavu, a ja drzim bebu u rukama. Znam da ce verovatno biti komentara ti mu rodila i drugo dete, sta ti bi itd itd, ali da ne verglamo istu pricu, kao i svaka zena, ja sam se nadala da nece eskalirati. Da je u dubini duse dobar covek koji ce se kontrolisati i tako dalje. 
Odgovor na Ivankin komentar: nisam sposobna, nego sam presposobna :) srecom, imam svoj stan, ne placam kiriju, mamu koja je jos uvek mlada i uz mene, kao i ostatak porodice koja mi je podrska. Uopste nemam strah kako cu i sta cu sama sa decom, ne treba mi budala vise u zivotu da me truje svojom negativnoscu. Prvi put posle svih ovih godina, imam osecaj da se moje veselo, nasmejano, pravo lice vraca u zivot, a ne da provodim dane u svadjama zbog izmisljenih problema 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 15:01:46   
Sanjica26 RR
Ne treba da te grize savest.Kada si ga se resila disi punim plucima😘Najbitnije da imas svoj krov nad glavom, svoje roditelje koji te podrzavaju. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 15:02:21   
Maminasrec@
Deca su kod mene, razgovor u socijalnom je u ponedeljak. Naravno, deca su srpski drzavljani. Zive kod mene, a ne verujem da on na bilo koji nacin moze dobiti starateljstvo 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 15:15:15   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Maminasrec@



IZVORNA PORUKA: smeško

Tri puta udario? Uh.





3 puta me udario u glavu, a ja drzim bebu u rukama. Znam da ce verovatno biti komentara ti mu rodila i drugo dete, sta ti bi itd itd, ali da ne verglamo istu pricu, kao i svaka zena, ja sam se nadala da nece eskalirati. Da je u dubini duse dobar covek koji ce se kontrolisati i tako dalje. 
Odgovor na Ivankin komentar: nisam sposobna, nego sam presposobna :) srecom, imam svoj stan, ne placam kiriju, mamu koja je jos uvek mlada i uz mene, kao i ostatak porodice koja mi je podrska. Uopste nemam strah kako cu i sta cu sama sa decom, ne treba mi budala vise u zivotu da me truje svojom negativnoscu. Prvi put posle svih ovih godina, imam osecaj da se moje veselo, nasmejano, pravo lice vraca u zivot, a ne da provodim dane u svadjama zbog izmisljenih problema 



That''s the spirit! Glavu gore, lepi dani su pred vama. Nisi ti problem nego on. Nisi slaba zena, nisi losa majka. Ako je mislio da ce pomocu dece da te veze doveka za, sebe, zajedno sa osecajem krivice... Malo se prevario. 
Iskreno se nadam da zu zakoni i nase i njegove zemlje na tvojoj strani. 

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 15:20:36   
Filadendronka
Nasilnik ti ne treba. Tacka. (Van)bracna ZAJEDNICA nastaje da bi neko bio srecan u njoj, kao oslonac za probleme koje zivot nosi. Ako je sama zajednica problem u cemu je njena svrha. Deca ce vise da nastradaju u takvoj toksicnoj sredini. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 15:38:11   
Maminasrec@
Nadležne institucije su toliko dobro reagovale, da sam ja prijatno iznenađena, posebno policija, da napomenem da me je inspektor cak i zvao nakon svega, da me pita sta je bilo u tuzilastvu, i dosao je sa kolegom kod mene na posao, odvezli su me kuci i dali mi jos par korisnih saveta. Jako sam zadovoljna. U ponedeljak idem na taj razgovor sa soc radnicom, nadam se da ce i to proci kako treba. U cilju mi jey ako je moguce, da se sve obavlja sto je mirnije moguce, nadam se da ce i on imati dovoljno mozga da bude normalan, kako bi deca sto manje ispastala. Klinka place za njim histerično, on ih obilazi svaki dan, ali kako je ona jako vezana za njega, a naravno, vidi da se nesto desava, place, urla, udara, trazi tatu, trudim se da me sve to minimalno pogadja, razgovaram sa njom svakodnevno, valjda ce i ta faza proci


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 15:47:55   
smeško


IZVORNA PORUKA: Maminasrec@

Znam da ce verovatno biti komentara ti mu rodila i drugo dete, sta ti bi itd itd, ali da ne verglamo istu pricu, kao i svaka zena, ja sam se nadala da nece eskalirati. Da je u dubini duse dobar covek koji ce se kontrolisati i tako dalje.  



Ma, jok. Zasto bismo ti nabijali krivicu koju nemas? Nisi duzna da trpis to nasilje. Psihicko je jos i gore od tri udarca. Samo hrabro, odlicno je sto te porodica podrzava! I ne dozvoli da manipulise tobom.

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 16:17:36   
Maminasrec@
Ma, on se meni danima igra sa psihom, preti samoubistvom, kuka, place, place pred decom, oprašta se od njih, Boze me sacuvaj. Valjda nije toliko lud da povredi sam sebe. Ko ce ga znati.. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 16:24:43   
Maraj
Zar ti nisi na porodiljskom? Kako te policija pokupila s posla?

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 16:35:17   
Maminasrec@


IZVORNA PORUKA: Maraj

Zar ti nisi na porodiljskom? Kako te policija pokupila s posla?



Nisam na porodiljskom, jer nisam bila prijavljena kad sam zatrudnela. Sin mi ima godinu i po dana, oboje idu u vrtic, a ja radim u periodu kad su oni u vrticu. Radim u ugostiteljskom objektu, pa je inspektor dosao pre neki dan sa kolegom, da vidi jel sve u redu, sta je bilo u tuzilastvu, koje su mere donete i odvezli me po decu u vrtic i kuci, bili su napolju na terenu 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Podrska i saveti nasilje u porodici
12.12.2020 16:54:38   
Maraj
Ja sam shvatila da si se skoro porodila user posted image
Zato sto si napisala da si drzala bebu u rukama

(odgovor članu Maminasrec@)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Podrška i saveti - nasilje u porodici
12.12.2020 16:57:55   
Maminasrec@

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam shvatila da si se skoro porodila user posted image
Zato sto si napisala da si drzala bebu u rukama



Pa, jos je beba :) nije bas decak, jos je bebica, i da drzala sam ga u ruci, jer se dete prestravilo, koliko je ovaj galamio, bacao stvari po sobi, urlikao. Htela sam da ih izvedem oboje, nije mi dao

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.12.2020 20:06:54 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here