|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.3.2024 9:12:00   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

Baš davno nisam pisala.
Ustvari nema ništa novo.
Treba da uradimo sve proteine mleka, jer test na kazein pokazuje nisku alergiju na kazein (a on je imao anafilaksu na kazein), ali test na mleko pokazuje visoku alergiju na mleko. Ne sećam se ni kada smo radili te testove, ima godinu dana sigurno. Dr je predložila da uradimo onda sve proteine, jer možda više nije kazein problem već neki drugi protein.


A sadaaaaa - ta na na naaaaaa, Marko više nije alergičan na kazein već na surutku!

Dr kaže da se u ishrani ništa ne menja - ne jede mlečno, a meni sad ništa nije jasno, jer, surutka je tečni deo mleka (čini 20%), a kazein gušći (80%). Kako čitam, on bi ustvari mogao jesti tvrde sireve. Zna li neko nešto o svemu ovome?

Zanimljivo je da ima još gomilu sitnih alergija, dr kaže da to ignorišem, a ustvari su to sve namirnice na koje se on već žalio da ga svrbi jezik od njih.



Ponovili smo test pre par nedelja.

Apfa-laktoalbumin (što mi je objašnjeno da je surutka) je pao sa 6.3 IU/ml na 3.6.
I dalje je to klasa 3 (klasa 2 je do 3.49).
Imala sam kiks, napravila sam mu nesvik sa kravljim umesto biljnim mlekom, još mi on kaže "mama ovo je čudno", dok je uspeo da me ubedi da probam - popio je pola šolje. Nije bilo ništa.
Čula sam se sa dr, ona je stava da, bez obzira na pad vrednosti na testu, i slučajno popijeno mleko - ne uvodim mlečno.
Kaže da možda ne bi bilo ništa u startu, ali može se desiti (a ne mora) da se gomilanjem alergena u organizmu vratimo na nivo analifakse.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.3.2024 14:04:25   
Ivanka 75
Surutka... Zanimljivo. Nisam cula da je neko alergican na surutku. I kako sir moze da jede? Ako je izvadjen iz surutke, stoji u surutki, operes? 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.3.2024 8:44:41   
Peace*
Ne znam.
Markova dr je stava da ne može ništa i dalje.
Nije spomenula sireve - nikakve.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.3.2024 8:48:28   
Ivanka 75
Pitam zbog tvrdih sireva koje si pomenula.
Citala sam juce o alergiji na surutku, retka je, dosta retka. 😔 Bas mi zao za Mareta, namuci se dete. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 629
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



Click Here