|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
12.10.2020 21:43:21   
dejana007
Mari vise odmaraj, folnu mozes slobodbo i magnezijum. Cak i utrogestan. Ne moze da skodi a moze pomoci. Bolovi mogu da ne znace nista a mogu i da budu znak necega, zavisi koji je intenzitet. Naravno da je uvek bolje posetiti i posavetovati se sa lekarom.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MariNiNoli)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
12.10.2020 21:54:13   
MariNiNoli


IZVORNA PORUKA: dejana007

Mari vise odmaraj, folnu mozes slobodbo i magnezijum. Cak i utrogestan. Ne moze da skodi a moze pomoci. Bolovi mogu da ne znace nista a mogu i da budu znak necega, zavisi koji je intenzitet. Naravno da je uvek bolje poset_iti i posavetovati se sa lekarom.


Hvala puno Dejana, dakle smem..bas cu pogledati kako i gde se moze nabaviti Utrogestan..Uhh, samo da sve bude u redu do pregleda..ako nesto oset_im urgiracu svakako..Nije ucestalo, taj bol je bio juce, nalik menstr.Danas ga nema 🥰

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
26.2.2021 22:32:17   
micci__
Cao devojke treba mi vas savet.

 Danas sam 14+6, od pocetka trudnoce dok jos nisam saznala da sam trudna prate me blagi menstrualni bolovi koji traju npr 3,4 dana pa 2 dana nista, pa 7 boli pa 8 ne, i tako u krug. Sve redovno prijavljujem ginekologu, prepisao mi je utrogestan 2x200 i da ne radim nista tesko da gledam da mirujem. Mene bolovi prodju cim malo proset_am i cim sam aktivnija. Svaki put kad ga pitam zasto se to desava kaze da se opustim i da pijem redovno utrogestan. Ludim jer ne znam tacan razlog. Zabrinjava me i stalno me ta bol kljuca u mozak jer je konstantna a vrlo vrlo blaga.

Na pocetku je rekao da je razlog zavaljena materica i da ce proci posle 10,11 nedelje, ali ona se ispravila i bolovi su i dalje prisutni.

Volela bih da cujem vase misljenje i da li je neko imao slicno iskustvo  :)

(odgovor članu MariNiNoli)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 8:49:25   
Leptirica92
Micci, ja sam tek na pocetku, 5 nedelja po mom proracunu. U vrijeme ocekivane vjestice sam imala bas bolove, cak i jake. Medjutim evo sad se umirilo, mada ipak me zacne kad preforsiram aktivnosti. Posto je jos rano dok. Me zakazala tek 10.3., ali kad sam rekla za bolove, kao sve je normalno i rekla da pijem magnezijum. Pa da mozda dodas sebi i to. Ne moze stetiti nikako 🤷‍♀️


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 9:25:31   
vonavoj
To je normalno,verovatno do misica materice. Uzmi obavezno Mg,svaki dan..ti bolovi ce proci posle 16te nedelje..jos malo.


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 9:33:48   
Maraj
Mene je u drugoj trudnoci svaku dan boleo stomak. Funkcionisala sam do 10-11 sati. I onda krecu bolovi...
Sve je to "normalno" u trudnoci.
Naravno sve dok nema krvarenja...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 9:33:59   
micci__
Cula sam i ja da moze dosta pomoci magnezijum. Da li znate mozda koliko cesto sme da se pije? Pijem mamavit plus i imam trenutno onaj direkt 400 Mg ali mislim da mi je to puno da krenem sad sa tim. Svakako cu pitati gin, kontrolu imam za nedelju dana. Hvala vam. :*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 10:17:18   
Leptirica92
Navodno koliko sam cula magnezijumom se ne moze predozirati. Visak se izbaci, ali mislim da ima laksativni efekat u vecim kolicinama. E  sad koliko vecim, to nisam upucena. Ja pijem onaj direkt u kesiciama i pise 400 mg 


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 10:58:26   
Maraj
I ja sam u trudnoci pila taj direkt, u kesici, uz njega sam pila elevit...

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
1.3.2021 12:03:12   
lesli


IZVORNA PORUKA: micci__

Cula sam i ja da moze dosta pomoci magnezijum. Da li znate mozda koliko cesto sme da se pije? Pijem mamavit plus i imam trenutno onaj direkt 400 Mg ali mislim da mi je to puno da krenem sad sa tim. Svakako cu pitati gin, kontrolu imam za nedelju dana. Hvala vam. :*



Imas preparat koji se zove aleract. Na bazi Mg i vit B6.I ima jos nesto. Uglavnom, sme u trudnoci i to od samog starta. Meni ga je dr dala posle prvog uz jer je prethodna trudnoca bila poprilicno haoticna. Pije se 2x1. 30min pre jela ili 2h nakon. Daju ga i kod grceva u nogama u trudnoci.Bolovi su ok, dok nema krvarenja, dok se ne pojacavaju, ne zgusnjavaju, prolaze ako prilegnes da odmoris i sa oko 15-16 nedelja vrlo lako bolovi mogu biti od istezanja ligamenata (to su oni bolovi sa strane stomaka), mogu da podset_e lako na blage menstrualne mada ja bih to pre opisala kao osecaj zatezanja, nekog zarenja u stomaku.
Ja sam u proslog trudnoci uzimala poprilicno velike kolicine Mg, ali mi nije izazivao laksativni efekat. A uzimala sam sigurno po 1g dnevno (ako ne i vise) u pokusaju da smirim malo kontrakcije, ali ni po tom pitanju nikakve vajde 👎

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
3.3.2021 21:51:22   
micci__
Lesli kod mene je bas kontra :) mene prodje kad se krecem, a rekli su mi da mirujem za svaki slucaj, ja sto vise mirujem meni stanje isto, nema krvarenja, bolovi su uvek isti, blagi, ne pojacava se, ne grci se, samo je eto blago onako konstantno, malo menstrualni pa predju vise u neki osecaj tezine kao da imam dva tegica na jajnicima i kao da bridi :) Mene on bolucka od jutra npr i odlucim da prekinem mirovanje. Napravim koji krug oko zgrade i nemam vise bolove do kraja dana :)Evooo vec 3 dan nista od bolova, da li od magnezijuma ili mozda jer sam prestala piti utrogestan i pocela da stavljam vaginalno, evo ne znam, boleo me samo juce malo kad sam ustala. Za svaki slucaj sam popijem 400mg svaki drugi dan, pa cu u ponedeljak pitati gin.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
3.3.2021 22:04:56   
vonavoj
Mici,Mg mnogo pomaze,uzimaj ga svaki dan...


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
5.3.2021 23:38:30   
Mimi1409
Cao, devojke...
Juce sam saznala da sam trudna i otisla sam kod dr. Pogledao me na uz i rekao da je trudnoca mala, manja od 4 nedelje. Rekao mi da pijem folnu i dodjem za 3 nedelje.
Kad sam mu rekla da imam bolove i osecaj kao da cu svaki cas da dobije, rekao je da je to normalno.
Danas su mi bolovi jaci i pocele su da me bole noge, vise listovi. Da li je neko imao slicno iskustvo?
Da su to ocekivani bolovi u pocetku ili treba odmah da se javim dr?
Unapred hvala.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.3.2021 6:58:57   
Leptirica92
Mimi, cestitam  ❤ Ako se vratis unazad vidjeces da i ostale curke pisu da je to sve normalno. Ako je 4 sedmice po tvojoj procjeni, to je taman period kad trebas dobiti. Mene isto tako je znalo par puta jako presjeci da sam mislila gotovo, ali ipak sve ok. Sutra mi je 6 punih nedelja, a u srijedu imamo prvu kontrolu. Ja kad sam spomenula bolove dobila sam odg da je normalno i da pijem magnezijum. Meni su se skroz smanjili. Da li je do magnezijuma, psihe ili sto tako treba ne znam.

Sretno u svakom slucaju 😊

(odgovor članu Mimi1409)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.3.2021 7:07:07   
Leptirica92
I zaboravila sam napisati, da je mene kad je testic pokazao || crtice, par dana poslije toga kad jace zaboli u noge sidje,  desna narocito i tad sam imala osjecaj dam dobila vec, ali nisam naravno. U svakom slucaju mozes nazvati svoga doktora uvijek i pitati 😊


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
22.3.2021 11:42:25   
micci__
Devojke izvinite ako nisam potrefila temu...

 Da li vam se desilo da vas boli jedan bubreg, urin sam proveravala u utorak sve je bilo skolski, u subotu uvece me je preseklo i evo boli konstantno 18+2 sam, da li je moguce da je od rasta materice, jer stvarno ne verujem ni da je infekcija a ni da je neki kamen, pesak, nikad nisam imala problem sa tim. Pre 3 god sam bila na ultrazvuku bubrega preventivno, sve je bilo super .
hvala vaam na pomoci i savetu, ovaj forum je divan ❤️

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
22.3.2021 12:28:48   
lesli
Moze da bude pesak, bez obzira sto inace nisi sklona tome jer je trudnoca stanje koje pogoduje nastanku urinarnih infekcija, peska, ucestalijim vaginalnim infekcijama...Ni ja nisam sklona kandidi, pa sam je prvi put u zivotu imala u prethodnoj trudnoci. Pesak, takodje.

Kontaktiraj svog lekara i vidi sta ce ti reci. Verovatno ce ti dati caj Josif Pancic za decu i trudnice, da pijes 2-3 solje dnevno. I mozda te posalje na pregled kod urologa.

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
18.5.2021 14:17:22   
Djurdjaa
Imam neke bolove kao pred menstruaciju i boli me zeludac i naduta sam bas inace me muci zatvor malo..kao i beba kad se udari oset_im kao da me udari u grlic ili vec ne znam bude jako cudno i neprijatno. 30 nedelja sam koristim i utrogestan i aleract i ovo mi je prva trudnoca i onda ae malo plasim al kroz celu trudnocu sam imala bolove razlicitih tipova i sve je uvek bilo ok.

Ne znam dal je normalno da me tako boli nije ucestalo al boli dal su to laZne kontrakcije? Inace sutra idem na pregled al dosta se uplasim

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
16.11.2021 2:20:02   
Anoniman
Pozdrav drugarii :)  21.nedelja sam.prva trudnoća. Zakazan pregled za 2 nedelje. Naime već 2,3dana u donjem delu stomaku na sredini imam osećaj peckanja,grebanja,neki čudan bol...nije konstantno ali u intervalima prestane pa opet ...duže se zadržava pa prestane...nije nepodnosljivo ali je nelagodno...a da li je to u okej? Hvala vam unaprijed:*

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 694
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
17.11.2021 14:46:52   
Tinananananananan
Cao devojke, nova sam... Radila sam embriotransfer pre 3 dana. Danas pocinje glava da me boli i stomak kao za ciklus, izasla sam do prodavnice i bas sam se zadihala, srce lupalo kao maraton da sam trcala... Osecam blagu mucninu, ali ne jedem nista danima. Bas slabo. Imala sam zatvor. Ne znam da li je isuvise rano za ovakve simptome. Da li je neko imao neszo slicno kao ja? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
17.11.2021 15:03:49   
EnaEna

Drzim fige. 🍀🙏🥰Meni to djeluje kao dobar znak. Mada je jos rano za bilo sta reci.Ja sutra ulazim u 8 nedelju. I od samog pocetka imala sam taj umor, pogotovo kad se penjem uz stepenice. Opusti se, razmisljaj pozitivno. Trudi se da ne obracas paznju na svaki simptom i da ga tumacis. Hormoni rade svoje. Meni je tsh sa prvom betom bio 6,2 malo mi je dr korigovao pa je nakom 10tak dana se vrati u normalu. A svi mi znamo svoje tijelo i osjetimo simptome. Bitno je ne panicariti. Bice to sve u redu.sretno 🍀🥰
IZVORNA PORUKA: Tinananananananan

Cao devojke, nova sam... Radila sam embriotransfer pre 3 dana. Danas pocinje glava da me boli i stomak kao za ciklus, izasla sam do prodavnice i bas sam se zadihala, srce lupalo kao maraton da sam trcala... Osecam blagu mucninu, ali ne jedem nista danima. Bas slabo. Imala sam zatvor. Ne znam da li je isuvise rano za ovakve simptome. Da li je neko imao neszo slicno kao ja? 



(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
9.12.2022 12:36:11   
Jovanitza13
Zdravo devojke, u nedelju ulazim u 6 mesec, imam problema vec 20 tak dana sa bolovima u preponama i stidnoj kosti(cak i na dodir kad malo duze stojim,kad dodirnem levo gde je jajnik kao da me je neko udario takav je bol koji prestaje kad sednem,sve mislim da nije upala jajnika,ali na ultrazvuku je sve u redu) ,takodje kad spavam pa ustanem jedva stanem na noge od bola koji posle prodje,dr kaze da nije nista strasno da je sve u redu sa bebom,da se samo kosti sire kako beba raste, ali ja se jako plasim ako neko ima iskustvo neka mi pise znacilo bi mi? Inace svi brisevi su u redu,CV,VB,UK i urin,krv sve je ok.💓

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 697
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here