|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ivanjdan
7.7.2010 11:59:59   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: nala

Drage moje, danas je Ivanjdan.

Pa ako ste moje imenjakinje, neka vam je srecan imendan. Meni moja mama svake godine prva cestita imendan i to mi mnogo znaci. Pa ako je i vama neka je sa srecom.

Svima koje se zovu Iva, Ivana, Ivanka, Jovana, Joka neka je srecan imendan!





IZVORNA PORUKA: Nena81



srecan imendan


IZVORNA PORUKA: Rivana

Hvala!

IZVORNA PORUKA: nala

Hvala!

IZVORNA PORUKA: Nena81

user posted image

IZVORNA PORUKA: Nena81

Ja mnogo volim ovaj praznik, kao deca smo uzivali, turnir u fudbalu je , dolazi ringispil, autici, rodbina na rucak...pravi praznik
a sad sam tako daleko od rodnog mesta


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: nala

Drage moje, danas je Ivanjdan.

Pa ako ste moje imenjakinje, neka vam je srecan imendan. Meni moja mama svake godine prva cestita imendan i to mi mnogo znaci. Pa ako je i vama neka je sa srecom.

Svima koje se zovu Iva, Ivana, Ivanka, Jovana, Joka neka je srecan imendan!


Srećno draga


IZVORNA PORUKA: dacica

srecan imendan kisss

IZVORNA PORUKA: nala

Hvala Dunja!

IZVORNA PORUKA: kleopatra*

Ja mnogo volim ovaj praznik iz dva razloga sto mi se mm zove Ivan i sto smo se 07.07.2007 verili

Srecan imendan svima koji slave
user posted image

IZVORNA PORUKA: nala

Bejbe, cestitam tm imendan i oboma godisnjicu kad ste se verili.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Nala neka ti je srecan imendan. Da budes ziva i zdrava 100 godina. Mislim da je dosta

IZVORNA PORUKA: nala

Hvala Sanjice!

IZVORNA PORUKA: kleopatra*

Nala srecan imendan i sve najlepse u zivotu ti zelim

IZVORNA PORUKA: kleopatra*


IZVORNA PORUKA: nala

Bejbe, cestitam tm imendan i oboma godisnjicu kad ste se verili.








< Poruku je uredio Lilly RR -- 7.7.2010 12:02:06 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:07:20   
nala
Hvala Lilly! user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:08:11   
pepeljuga
Meni moja mama svake godine prva cestita imendan



i meni user posted image i kupi mi vencic user posted image

i ja cestitam svim mojim imenjakinjama user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:10:24   
LillyT
Cestitam svima. A da li je to crveno slovo? Evo, pegleraj sam montirala (jos juce) i za divno cudo mi se pegla, ali... ne moram user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:13:45   
Rivana

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Meni moja mama svake godine prva cestita imendan



i meni user posted image i kupi mi vencic user posted image

i ja cestitam svim mojim imenjakinjama user posted image


I meni user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:14:43   
Rivana

IZVORNA PORUKA: LillyT

Cestitam svima. A da li je to crveno slovo? Evo, pegleraj sam montirala (jos juce) i za divno cudo mi se pegla, ali... ne moram user posted image

Jeste crveno je bolje nemoj da peglas user posted image ima vremena za peglanje user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:17:25   
buhla
crveno je!

Srecan danasnji dan onima koji slave kao imendan a i onima koji slave slavu!


< Poruku je uredio buhla -- 7.7.2010 12:19:13 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:20:19   
Shishica
Ne radite nista! Posle nedelje i posle danasnjeg dana ja vise nikad necu raditi nedeljom i crvenim slovima! U nedelju sam prala, peglala.. mala je vristala kao kad je vakcinu primala... samo tad.. Danas kazem oprosti Boze samo da ispeglam sudijsko odelo MM i kao i uvek sam uzela da peglam to, nije prvi put, i izgorim pantalone..! U cemu ce sad da sudi!!??

Znaci ne raditi!!

A zna li neko nesto da napise o ovom danu?user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:21:28   
Anck Su Nmaun
Moj Imendan a nisam ni znala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:21:51   
LillyT
Shishi, izvini, ja bas ne verujem u te price, nego trazim razlog da uhvatim krivinu user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:34:44   
nala
IZVORNA PORUKA: Shishica

Ne radite nista! Posle nedelje i posle danasnjeg dana ja vise nikad necu raditi nedeljom i crvenim slovima! U nedelju sam prala, peglala.. mala je vristala kao kad je vakcinu primala... samo tad.. Danas kazem oprosti Boze samo da ispeglam sudijsko odelo MM i kao i uvek sam uzela da peglam to, nije prvi put, i izgorim pantalone..! U cemu ce sad da sudi!!??

Znaci ne raditi!!

A zna li neko nesto da napise o ovom danu?user posted image


Ja sam nasla ovo

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/734168/%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81+%D1%98%D0%B5+%D0%98%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B4%D0%B0%D0%BD.html

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 12:39:26   
Shishica
Ma doobro.. user posted image Ja kazem pa...

user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ivanjdan
7.7.2010 15:57:58   
smeško
Cestitke svim Ivanama!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ivanjdan
7.7.2011 9:56:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: Rada T.

Народни обичаји

О Ивањдану плету се венци од ивањског цвећа, и њима се ките стаје, а уочи тог дана, чобани пале брезове лиле (ватре), па обилазе торове и овце где чувају стоку, а затим се пењу на висове и играју свакојаке игре око пободених ватри. Ово паљење машала за Ивањдан доводи се у везу са паљењем бадњака уочи Божића, чиме се хоће рећи да зимско, божићно сунце не сија тако високо као летње, ивањданско, нити онако топло греје. Плетењем венаца жели се рећи да је природа у развоју дошла до своје највише тачке (средина лета), и да се тим венцима природа овенчава. Ти венци уједно подсећају и младе да размишљају о свадбеним венцима. Девојке у венце ставе црвену ружу. Мисли се да је Ивањдан толико велики празник да се сунце три пута заустави тог дана.
Црква овај празник назива Ивањдан, а народ додаје још неколико надимака: Биљобер, Метлар, Свитњак, Игритељ и Наруквичар, што јасно показује мноштво разних обичаја који се упражњавају на овај велики летњи празник. Вода добија посебну моћ, па се сви купају у рекама, потоцима, језерима. Биље и траве имају појачана лековита својства. Зато се бере лековито биље и плету венци, које се чува у кући као лек против разних болештина.
У таковском крају постоји прича ο неком сељаку из Невада, који је у глуво доба ноћи изашао из куће и видео неко бледо светло на планини Рудник. Одмах се обукао и кад је дошао до тог места баци капу. Сутрадан, зарана, отишао је тамо и ископао пун ковчег сребрњака. Само што је ископао и извадио благо, окренуо се према сунцу да захвали Господу, на шта се догодило ново чудо. Сунце је три пута заиграло - поскочило, као знак да је благо дар Јована Крститеља.
Ивањдан се може назвати и Девојачким празником јер је читав низ ритуала поверен девојкама. У многим нашим крајевима, ноћ уочи Ивандана девојке пале ивандањске ватре, беру цвеће и траве, певају и плету венце. Девојке из Груже палиле су с вечери живу ватру или крес, а с венцима ивандањског цвећа целу ноћ су играле и певале. У рану зору су се разилазиле, а свака је носила угарак из ватре, а исплетен венац би стављала на врх капије. Слично се радило и у чачанским селима. Све се то ради у шали па је девојачки смех и цика одзвањао у ноћи. Овде се такође верује да ове ноћи треба хватати свице и носити кући. У виноградима се ништа не ради. Виноградари се чувају и да уђу у виноград три дана пре и три дана после Ивањдана. Кажу да тих седам дана виноград највише напредује, јер га чува Свети Јован. Гружанке девојке посаде у саксији мало жита, а на Петровдан гледају како је никло.

IZVORNA PORUKA: Rada T.

Sutra je Ivanjdan a mi smo već upleli venčić... naaaaaaaaaajlepšijiuser posted image user posted image user posted image
samo da ga slikiram pa da vam pokažemuser posted image

IZVORNA PORUKA: jabudic

OMG, ne smijem ni  sjutra da se porodim, morace da bude Ivan user posted image
Dje nadjoh da se poradjam kad je najvise praznika, nikako da ubodem slobodan dan...

IZVORNA PORUKA: Rada T.

user posted image

user posted image

user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: jabudic

OMG, ne smijem ni  sjutra da se porodim, morace da bude Ivan user posted image
Dje nadjoh da se poradjam kad je najvise praznika, nikako da ubodem slobodan dan...

user posted image user posted image user posted image

sutra je rođenje Sv. Jovana... može i jovan da budeuser posted image

IZVORNA PORUKA: jabudic

Super, bitno je da je sa J user posted image
Bice Jakov user posted image

IZVORNA PORUKA: Rada T.

Ивањдан

Рођење Светог Јована Крститеља
ИВАЊДАН (24. јуни, Ивандан), празник рођења Светог Јована Кститеља, пророка и Претече. Рођен је шест месеци пре Господа Исуса Христа, као дете молитве, од престарелих родитеља Захарија и Јелисавете. У животу Св. Јована све је било чудно - рођење, храна, одећа и васпитавање у суровој јудејској пустињи. Када га је Бог ословио у пустињи, одлази међу људе и почиње да у њиховим душама припрема стазе за долазак Спаситеља. Празник је установљн у IV веку, након успостављања Божића. Колико је овај празник поштован од давнина, види се и по листи химнографа који су писали Црквене песме за њега: Дометије (IV век), Анатолије (IX век), Св. Андреј Критски, Св. Јован Дамаскин, монахиња Касија и византијски цар Лав Мудри.

user posted image

IZVORNA PORUKA: oliveradj

Vencic je mnogo lep!

IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: oliveradj

Vencic je mnogo lep!


user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ivanjdan
7.7.2011 14:01:52   
Dada81
Čestitke svim Ivanama,Ivama,Jovanama....user posted image Mi smo narod sa najviše lepih praznika i lepih priča o njima.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ivanjdan
7.7.2011 14:09:20   
zivka
Hvala vamuser posted image user posted image user posted image
Danas mi je i rodjendan user posted image
Srecan imenjakinjama imendanuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ivanjdan
7.7.2011 14:35:35   
dunja RR

Srećan praznik user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ivanjdan
7.7.2011 21:23:02   
Anoniman
A venčići?! Gde su vaši venčići???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ivanjdan
7.7.2020 7:13:24   
branki*
Danas je Ivanjdan😊Kao dete sam u ovo doba bila na selu kod babe i dede i baba i ja smo pravile vencice.uspomene...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ivanjdan
7.7.2020 9:02:51   
Duškić

IZVORNA PORUKA: branki*

Danas je Ivanjdan😊Kao dete sam u ovo doba bila na selu kod babe i dede i baba i ja smo pravile vencice.uspomene...





Branki, isto i ja, brali lipu, kantarion, cajeve razne, svasta je baka susila j znalo se za sta koji i gde stoji caj. Pakuje u pApirne kese i sve stavlja u stari orman.
Obavezno je pravila ulje od kantariona i stavljala nam na rane kad se povredimo ili izgorimo od SunCa.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ivanjdan
7.7.2020 9:11:35   
flamingos
Da Branki,uspomene...❤


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ivanjdan
10.7.2020 8:53:44   
bikicaV
Kod nas se neprave ti venčici , bar mi nemamo pojma, ali neven, lipa, da.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here