|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mesečni ciklus žene
24.4.2021 11:01:56   
Maraj
Pa ne ,nema nicega. Mada mi je u trudnoci sa S spomenula da vidi polip ili miom, sad se ne secam sta tacno od ta dva...na materici. Posle toga ga nije spominjala, do kraja trudnoce. A ni sada na uz. Moracu da je pitam sta se sa njim desilo

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Mesečni ciklus žene
24.4.2021 12:33:15   
Maslacak15
posto sve manje od 24 dana se smatra neredovnim ciklusom. Plus ti si jos vrlo mlada tako da kod tebe nebi trebalo da bude skracevinja cciklusa koje je npr normalno kod zena preko 40 te u takozvanoj perimenopauzi. To potvrdjuju i FSH i AMH koji su odlicni, znaci rezerva je u redu....
Sad naravno uvek moze prolazno da se ciklus poremeti ali ako kazes da to traje 3-4 meseca treba videti sta je u pitanju.
Ako nisu hormoni onda mogu biti neki strukturni uzroci tipa polipi miomi i ostalo. Bolova nemaas i bilo kakvih tegoba??? Nadimanja itd?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Mesečni ciklus žene
24.4.2021 16:13:54   
Maraj
Masalacak ja ove god.punim 39 god.user posted image
Nemam konstantne bolove. Ali oko ovulacije ili ja to povezujem sa ovulacijom, tada bas imam bolove. Stomak me boli 2 -3 dana i posle sve bude ok

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Mesečni ciklus žene
24.4.2021 17:56:25   
Maslacak15
sve jedno to je mlado:)....da je FSH dosao 15 a amh 0,1 sto se nekad desava i u tvojim godinama rekla bih rana tranziciona perimenopauza pa ciklus ludi. ali uz ove rezultate to nije razlog. 


idi kod dr u prvom delu ciklusa pa vidi kako izgleda stanje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Mesečni ciklus žene
24.4.2021 18:17:45   
Maslacak15
uvek zaboravim da i za druge tece vreme hahaha . znam da si imala 30 ak ali to je bilo 2012 kad sam dosla na ringeraju:)))) ali ko sto rekoh to sto te muci meni ne deluje da je od godina, posto su hormoni tip top.....nadam se da je prolazno. cesto bude tako. pozz


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Mesečni ciklus žene
25.4.2021 10:29:00   
Maraj
Hvala maslacak na misljenju.
Da, idem naredne nedelje kod dr na uz, samo da ciklus stane user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 12:09:18   
ivaMark
Da pitam da li neka ima iskustva slicnog (svakako cu zvati dr).


Ciklus mi je manje vise normalan, desi se da dobijem par dana ranije ili da mi kasni, to se desava u poslednjih godinu dana. Prosli ciklus mi se prvi put desilo da mi krene onako braon, oskudno i trajalo je dva dana...posle normalno sve a evo i ovaj mesec tako, sinoc krenulo braonkasto i nista jos uvek. Hormoni sta li je 🙄

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 12:24:32   
Ana RR
Iva, meni je tako već mesecima. Mislim da ukazuje na manjak progesterona.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 12:35:12   
ivaMark
Tako sam nesto i ja citala... Sad zvala dr, pocinje sa radom od 1. Maja. 


Ana, planiras li da proveravas to? 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 12:38:39   
Ana RR
Pa trebalo bi definitivno ali nešto mi se trenutno ne ide po lekarima :/ mada mi je vreme za kontrolu, verovatno ću zakazati za 10ak dana.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 12:47:32   
ivaMark
Verujem...ni meni se ne ide ali moracemo 😶
Pisem ovde sta ce mi reci kad dobijem dr. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 12:52:30   
Ana RR
Važi se user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 13:04:31   
Maraj
Iva a kod mene obrnuto. Krene krvarenje. Traje nekih 4 dana i inda krene brainkasto koje traje jos nekih 5 dana. Dr kaze da je moguce od carskog r. Da se tu gde je napravljen rez skuplja krv koja kasnije izlazi tako braonkastouser posted image
S tim sto da napomenem, za to braonkasto meni ni ne treba ulozak. To bukvalno bude samo na wc papiru

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 23:20:38   
Didy
Iva, Ana, kod mene isto tako. Krene braonkasto, pa dva dana ništa, pa onda normalno. To mi se dešava u poslednjih godinu-dve, kao i da mi se ciklus povremeno skrati za dan-dva. Taman mi se sad skratio tako da ću dobiti zadnjih dana letovanja (ako uopšte i odemo). Reče mi gin. da je sve to normalno, pogotovo kad se približimo 40. godini (u septembru ću punih 40).

Ja sam zakazala kod ginekologa prekosutra. Trebalo bi kao na 6 meseci zbog endometrioze, ali nisam se mogla naterati, prošlo je 8 i po meseci. 


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Mesečni ciklus žene
27.4.2021 23:29:10   
Sanjica26 RR
I dodajte po jos neki stres i eto problema. Meni je dr prepisao pilule da mi se malo regulise ciklus. Kod mene je krenulo brljanje od kako se tata razboleo. Bila sam pre neki dan na kontroli. Sve je savrseno.




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Mesečni ciklus žene
1.5.2021 14:47:21   
vocicana
Ma kakvi savrseno, pucanje neke ciste na desnom jajniku kod mene, ali od ciklusa ni naznaka.
Endometrijum tanak kao flis papir, bas mi je vise dojadilo, FSH mi je nesto los, imam uzasan pad progesterona , LH isto bez veze nalaz.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Mesečni ciklus žene
1.5.2021 17:28:57   
Milena18
Voci, pa šta ćeš dalje, treba li da radiš još neke analize, hoćeš li dobiti neku terapiju?


Maraj, meni se isto bio poremetio ciklus. Sa 33 dana se skratio na 25, pa se posle par meseci vratio na 30-31. Menstruacije su mi bile jako, jako oskudne poslednjih godinu i po. Isto sam radila sve hormone i svi savršeni, dakle nije bilo zbog toga, a šta je bilo u pitanju, ne znam. Bila sam se uplašila da nešto ozbiljno nije u redu i da neću moći da zatrudnim, ali izgleda da su kod mene to bile neke normalne oscilacije. Mada, tebi je dosta kraći ciklus. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Mesečni ciklus žene
3.5.2021 18:27:21   
pari
Ja sam pila 4 meseca cyclo proginovu, imala redovne cikluse. Videću sad kako će biti i da li ću imati redovno sve bez lekova. U julu planiram kod ginekologa, do tad ću videti šta se dešava ...

Godine su već i puno stresa koji je bio prethodne dve godine....

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Mesečni ciklus žene
3.5.2021 20:06:19   
vonavoj
Ivamark,i kod mene je tako vec godinu dana...prvo skoro 36h samo braon,muljavo,pa tek onda krene..i traje 4dana stim da je 36h potop kad zaista krene...

Pitala sam dr,kaze to je sve normalno,nije nagli pad progesterona pa da krene..nego polako..Evo sad sam 2 dana pila primolut da odlozim ciklus i isto se od jutros samo mulja braon,a u subotu ujutru sam popila poslednju pilulu. Tek ce sutra oko 12 krenuti.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Mesečni ciklus žene
3.5.2021 21:03:53   
flamingos


IZVORNA PORUKA: pari

Ja sam pila 4 meseca cyclo proginovu, imala redovne cikluse. Videću sad kako će biti i da li ću imati redovno sve bez lekova. U julu planiram kod ginekologa, do tad ću videti šta se dešava ...

Godine su već i puno stresa koji je bio prethodne dve godine....
Pila sam ih i ja,ali mi dr.reče da nije dobro da se u kontinuitetu piju duže od 6 meseci.Mora da se uradi ekg.I meni je uz njihovu pomoć bio redovan ciklus,ali sam ih duže pila,prekinuh,krenula korona i sad kad odoh reče mi da sve ukazuje na menopauzu.Držim fige da bude redovan ciklus.Ne znam koje si beše godište.Ja sam 1973.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Mesečni ciklus žene
3.5.2021 21:07:09   
pari
Da da, i meni je rekla da ih pijem 4-5 meseci pa da prekinem i vidim šta ćemo dalje. Ja sam ''77 godište, kaže ona da je još rano za menopauzu ali možda i nije, ne zna ni ona...radiću opet hormone u julu



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Mesečni ciklus žene
3.5.2021 21:49:55   
flamingos
Pari,mlada si ti još za menopauzu.Videćeš šta i kako dalje kad uradiš hormone.Redovne kontrole i biće sve ok.❤


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 247
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image
Click Here