|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
14.11.2020 4:24:19   
marketing RR
Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama prevremeno rođenih beba, kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja su pokrenuli interaktivnu temu u kojoj će na sve nedoumice odgovarati Pampers pedijatar neonatolog - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj vaših mališana, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.


Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja prevremeno rođenih beba i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!



user posted image


Zadovoljstvo nam je da i vas obavestimo da u periodu od 1. do 20. decembra za svako kupljeno Pampers Premium Care pakovanje ili bilo koje Pampers Pants pakovanje u Idea, Roda ili Mercator radnjama, Pampers i Mercator doniraju jednu specijalizovanu pelenu za prevremeno rođene bebe Neonatološkom institutu u Srbiji u vrednosti od 25.000 pelena.

17. novembar je globalni dan prevremeno rođenih beba, a njihov san je kamen temeljac njihovog zdravog razvoja. Ono što prevremeno rođene bebe najviše treba da rade - je da ne rade skoro ništa osim spavanja. Jer, miran, neometan san je ono što je njihovom razvoju najpotrebnije. Kad su ovako malešni, ništa ne bi trebalo da ih uznemirava. Zato hajde da svi budemo tihi, posebno ovog dana, kako bismo zaštitili njihov dragocen san.



Temu omogućio Pampers


#PampersZaNajmanje




< Poruku je uredio marketing RR -- 16.11.2020 4:01:07 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
14.11.2020 7:19:25   
nata11
Bravo RR 👍



_____________________________





(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
14.11.2020 8:08:05   
Dragica Draga
Svaka cast!!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
14.11.2020 16:16:07   
Tajčica
Draga Dr Julka,

Možete li mi tačno objasniti, kako se izračunava korigovani uzrast deteta kod nedonoščadi?

Unapred hvala user posted image

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
15.11.2020 19:02:22   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka,

Možete li mi tačno objasniti, kako se izračunava korigovani uzrast deteta kod nedonoščadi?

Unapred hvala user posted image

Postovana mama, ako je novorodjence rodjeno pre termina i pripada prevremeno rodjenom detetu, prati se kao i svako terminsko novorodjence po izlasku iz bolnoce. Nama je najvazniji njegov psihomotorni razvoj ,a za telesnu masu manje brinemo. Sa mesec dana, obavezno ,odlazite u savetovaliste gde lekar procenjuje telesnu masu, telesnu visinu i obavlja neuroloski pregled , kako bi procenio razvoj novorodjenceteta. Ako je razvoj dobar bez obzira sto je novorodjence rodjeno pre termina i pripada prevremeno rodjenoj novorodjencadi treba da se vakcinise kao i terminsko novorodjence. Oni su mnogo lepi i borbeni, mali borci i taj termin prevremeno novorodjence se odnosi na pomno pracenje psihomotornog razvoja.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
22.11.2020 3:19:31   
mama jednog borca
Draga Dr Julka,

Kao mamu jednog malenog borca, zanima me da li mogu da očekujem da će moj sin stići svoje vršnjake u razvojnom smislu, u nekom trenutku, kažu mi do 3. godine bi trebalo biti ok. Kakva su vaša iskustva iz prakse, da li prevremeno rođene bebe sustižu svoje vršnjake?
Hvala unapred.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
25.11.2020 18:29:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr Julka,

Kao mamu jednog malenog borca, zanima me da li mogu da očekujem da će moj sin stići svoje vršnjake u razvojnom smislu, u nekom trenutku, kažu mi do 3. godine bi trebalo biti ok. Kakva su vaša iskustva iz prakse, da li prevremeno rođene bebe sustižu svoje vršnjake?
Hvala unapred.



Poštovana mama,

Vaš dečak se razvija kao novorođenče rođeno u terminu. Zašto bi kasnio u razvoju, vi ćete se truditi, nositi ga, maziti ga, pričati mu gledajući ga u oči, da bi mu privlačili pažnju. Ništa on neće kasniti. To su potpuno normalna novorođenčad, razvijaće se kao i bilo koje novorođenče rođeno u terminu.

(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
10.1.2021 8:24:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr Julka,

Kao mamu jednog malenog borca, zanima me da li mogu da očekujem da će moj sin stići svoje vršnjake u razvojnom smislu, u nekom trenutku, kažu mi do 3. godine bi trebalo biti ok. Kakva su vaša iskustva iz prakse, da li prevremeno rođene bebe sustižu svoje vršnjake?
Hvala unapred.



Poštovana mama,

Vaš dečak se razvija kao novorođenče rođeno u terminu. Zašto bi kasnio u razvoju, vi ćete se truditi, nositi ga, maziti ga, pričati mu gledajući ga u oči, da bi mu privlačili pažnju. Ništa on neće kasniti. To su potpuno normalna novorođenčad, razvijaće se kao i bilo koje novorođenče rođeno u terminu.

Postovana mama, javljam se da vidim i cujem kako je vasa beba.Kako se razvija i prati sta mu pricate dok ga nosite privijenog uz vas. Puno pozdrava i srece u Novoj Godini.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
21.2.2021 10:42:06   
Nemecek
Postovana Dr Julka,

nas mali borac rodjen je u 32 nedelji,i nasa borba da dodje kuci jos uvek traje.Uspeli smo da dodamo 300 g i predjemo sa intenzivne u poluintenzivnu negu,i bas smo bili srecni,beba je dodavala po 50g dnevno nekoliko dana i nasoj sreci nije biko kraja,a onda smo dobili informaciju da su pravila poluintenzivne nege drugacija,da cemo broj grama i sve ostale informacije dobijati samo petkom,a ostalim danima nam samo kazu da je isto,dobro ili stabilno.Kod njih je vec devet dana i jos uvek nije dodala ni kedan jedini gram,pa se pitam zasto?Ako nema promena,da li je normalno da tako dugo ne dodaje nista?Ja je jedva cekam i ne mogu da izdrzim ovu sporu liniju napredovanja,makar da mozemo da je vidimo ali zbog kovida ni poset_e nisu dozvoljene.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
21.2.2021 16:59:07   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Nemecek

Postovana Dr Julka,

nas mali borac rodjen je u 32 nedelji,i nasa borba da dodje kuci jos uvek traje.Uspeli smo da dodamo 300 g i predjemo sa intenzivne u poluintenzivnu negu,i bas smo bili srecni,beba je dodavala po 50g dnevno nekoliko dana i nasoj sreci nije biko kraja,a onda smo dobili informaciju da su pravila poluintenzivne nege drugacija,da cemo broj grama i sve ostale informacije dobijati samo petkom,a ostalim danima nam samo kazu da je isto,dobro ili stabilno.Kod njih je vec devet dana i jos uvek nije dodala ni kedan jedini gram,pa se pitam zasto?Ako nema promena,da li je normalno da tako dugo ne dodaje nista?Ja je jedva cekam i ne mogu da izdrzim ovu sporu liniju napredovanja,makar da mozemo da je vidimo ali zbog kovida ni poset_e nisu dozvoljene.

Stvarno mi je tesko da vam sa sigurnoscu bilo sta kazem i komentarisem. Za deset dana prevremeno rodjena beba bi trebala i u poluintenzivnoj nezi da dobije na tezini, ali mozda postoji neki drugi zdravstveni problem ,obzirom na starost novorodjenceta. Molim vas i obavezno se potrudite da stupite u vezu sa lekarom koji ce vam sigurno objasniti koji su problemi i kako je novorodjence. Obavezno se potrudite.

(odgovor članu Nemecek)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pitajte Pampers pedijatra neonatologa
2.3.2021 8:07:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Nemecek

Postovana Dr Julka,

nas mali borac rodjen je u 32 nedelji,i nasa borba da dodje kuci jos uvek traje.Uspeli smo da dodamo 300 g i predjemo sa intenzivne u poluintenzivnu negu,i bas smo bili srecni,beba je dodavala po 50g dnevno nekoliko dana i nasoj sreci nije biko kraja,a onda smo dobili informaciju da su pravila poluintenzivne nege drugacija,da cemo broj grama i sve ostale informacije dobijati samo petkom,a ostalim danima nam samo kazu da je isto,dobro ili stabilno.Kod njih je vec devet dana i jos uvek nije dodala ni kedan jedini gram,pa se pitam zasto?Ako nema promena,da li je normalno da tako dugo ne dodaje nista?Ja je jedva cekam i ne mogu da izdrzim ovu sporu liniju napredovanja,makar da mozemo da je vidimo ali zbog kovida ni poset_e nisu dozvoljene.

Stvarno mi je tesko da vam sa sigurnoscu bilo sta kazem i komentarisem. Za deset dana prevremeno rodjena beba bi trebala i u poluintenzivnoj nezi da dobije na tezini, ali mozda postoji neki drugi zdravstveni problem ,obzirom na starost novorodjenceta. Molim vas i obavezno se potrudite da stupite u vezu sa lekarom koji ce vam sigurno objasniti koji su problemi i kako je novorodjence. Obavezno se potrudite.

Molim vas da mi napiseta da li ste stupili u kontak sa doktorom koji je vodio vasu bebu . Kako je novorodjence. Bila bih xahvalna da mi odgovorite. Pozdrav

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here