|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
8.12.2019 9:23:27   
Khaleesi
Bravo za bebu bas je male 🥰


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
8.12.2019 9:32:09   
AleksSlobex
Hvala 😊

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
27.7.2020 8:55:35   
Mirko Svirko
Mame,cija su deca uzrasta 5-6 god imam pitanje.

Mama Jo je u ovoj grupi i Jess cini mi se.Da li ih ucite da sami vezuju pertle?

Da on skace, preskace, koristi stepenice i ide i trci,  odrzava ravnotezu hodajuci po dasci, hvata loptu itd itd to smo sve savladali. Samo ne znam za pertle...

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
27.7.2020 8:58:08   
jess021
Mirko, jos uvek nisam. Iskreno ja ih skoro nista nisam ucila, nekako su sve same shvatile kako sta ide... Mislim na oblacenje, obuvanje...

Pertle se naravno uce, ali ja jos nisam. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
27.7.2020 8:58:45   
jess021
I da, mislim da je vezivanje pertli fina motorika😉



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
27.7.2020 9:58:48   
mama Jo
Vezivanje pertli jos nismo savladali. Skoro smo i probali i to slucajno. Kada sam prala gomilu patika u masini pa sam im skinula pertle, onda kada su se osusile ja pocela da uvlacim lertle pa je i ona htela. Savladala je uvlacenje u rupice kako ide, ali vezivanje pertli nije tada iako je bas zelela. Nismo posle.
Ja nekako cekam da za sve pokaze interesovanje sama.


Sto se tice oblacenja i obuvanja to odavno rasi sama. Da zakopca dugmad, cipzar... I tako to sve.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
27.7.2020 10:22:34   
Mirko Svirko
I moj sin zakopcavanje i oblacenje i svalcenje radi sam. Sem pertli. 

To provlacenje zna radili smo. Napravila sam ja jedno parce drveta i busilicom izbusila rupe i on je provlacio. A patikicu sam napravila od kartona i pertle provukla i da vezba. Ali ne pokazuje interesovanje pa ga ni ja ne forsiram. Hvala na odgovoru, mama Jo.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
28.7.2020 8:41:12   
smeško

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mame,cija su deca uzrasta 5-6 god imam pitanje.

Mama Jo je u ovoj grupi i Jess cini mi se.Da li ih ucite da sami vezuju pertle?

Da on skace, preskace, koristi stepenice i ide i trci,  odrzava ravnotezu hodajuci po dasci, hvata loptu itd itd to smo sve savladali. Samo ne znam za pertle...


Мирче, сада сам видела питање, отворила картице синоћ, па заспала поред компа. user posted image
Ја сам учила Н да везује пертле са 4 године, а М се не сећам. М сада има 6 и увелико их сам везује. Ја не чекам да све сами затраже, тако бих кад некуд кренемо 10 минута обувала неког. user posted image А и боље је за њих.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
28.7.2020 8:47:15   
Misha i Ljisha
D je sa 5 naucila da veze pertle pa zaboravila 😂 nisko nasli patike na vezivanje. I onda je sad u skoli dobila konacno patike na pertle i vezuje sama. Mada ima dosta dece koja i dalje ne znaju. A jedan mali je naucio sa 4. Ja bila bas odusevljena


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
29.7.2020 7:20:00   
bebilule
Ni ja ga nisam još učila, nije mi ni palo na pamet. Isto kao jess, dođe sve na svoje kada zatreba. Uopšte se ne opterećujem tim. Naučiće svi. Za sada patike na lijepljenje, ako mu je i to mrsko obuje gumene čizme na plus 30 ili istrči bos. 😂


On se penje na drvo, zaglavi, pa siđe. Uz stepenice ga ne vodim mislim od druge godine. Nisam mu nikada branila takve stvari, samo sam ga naučila što bezbjednije da ih uradi. Skija i pliva jer je želio... Gaće skoro uvijek okrene naopako o tako... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
30.10.2023 11:47:22   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mame,cija su deca uzrasta 5-6 god imam pitanje.

Mama Jo je u ovoj grupi i Jess cini mi se.Da li ih ucite da sami vezuju pertle?

Da on skace, preskace, koristi stepenice i ide i trci,  odrzava ravnotezu hodajuci po dasci, hvata loptu itd itd to smo sve savladali. Samo ne znam za pertle...



Kad sam vec usla namenski da prelistam,napisacu neko nase iskustvo.
Krenuli su da uce u predskolskom vezivanje pertli.
Kupovali smo Pino toys,kao drvena patika sa pertlama.
To je bio model za ucenje.Nosili su u vrtic.
Dobijeete dve,jedna ostaje kuci,kako god.

Prilikom testiranja za skolu,deca su bila upitana da vezu pertlu.
Retko ko je znao i naveli su da je ovo genracija koja je imala najmanji procenat.


U sustini,bice da su patike na lepljenj,iliti na cicak krivac.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
31.10.2023 10:07:02   
flamingos
Da,patike na čičak su krivci što dete ne može da nauči da veže pertle.(pričam u našem slučaju).Moje dete je levoruko i baš joj je nekako nezgodno bilo da uči to pertlanje patika.Ona je u fazonu-navučem patike i rešena stvar(bez da ih pertla).To za neke može,ali starke koje ima ne može.Uglavnom,dok je bila manja,sve smo na čičak i kupovali.Sad je već velika devojčica.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
31.10.2023 12:14:10   
Srecko47E
Linija manjeg otpora.
Lakse je roditekjima,lakse je deci,jednostavno.

Zaparvo,sve dodje na svoje,pa i kritika vaspitaca.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
31.10.2023 13:13:51   
Ivanka 75
Pojedini roditelji su od pertli napravili bauka a  u stvari samo treba odvojiti vreme za to.
A danasnji roditelji za to nemaju vremena izgleda. U nasem slucaju to je islo lako i moralo je. Nije volela patike na čičak 😂

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
31.10.2023 14:07:15   
Srecko47E
Slazem se!


Kod nas je bio sastanak-roditelji su se toliko pobunili.
Doduse,frka je bila i zasto dete od tri godine mora da skine pelene.

Vreme..
Samo je to potrebno uz volju roditelja.


Ja sam detetu dala velikog medu.Obuli smo mu prvu cipelu i pokazala kako se vezuje.
Bila nam je igra obuvanje medveda.

Trebalo je zivaca,necu da lazem,ali kroz igru je sve nekakolakse.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
31.10.2023 14:27:46   
flamingos
Ivanka,sve je stvar individue.Moje dete je i dan danas sa pertlama na"Vi".Naravno,lepo je sve na vreme da nauče.Bože moj,neko pre,neko kasnije.Pa i svi u istom uzrastu ne progovore ni ne prohodaju,pa tako i ovo.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
1.11.2023 10:12:59   
Srecko47E
Problem da deca ne znaju da vezu pertlu,ne znaju da drze olovku sa polaskomu skolu je ozbiljna stvar.
Nasa uciteljica je rekla da se vidi gde nije radjeno sa detetom.

Tu se apsolutno slazem.


...e sad,kad ce nauciti,naucice.Samo je bitna pomoc i podrska roditelja.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
1.11.2023 10:15:48   
flamingos
Apsolutno se slažem.Mora sa decom dosta da se radi.Pa sad,neko ranije shvati,neko kasnije-bitno je da smo tu uvek za njih i da ih usmeravamo na pravi put.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
1.11.2023 10:18:25   
Srecko47E
Danas je doslo vreme kada su pomerene granice,poremecene vrednosti.
Vadimo se da nemamo vremena,a telefone ne ispzstamo iz ruku.
Pricam generalno,jer kad se pogleda ,tako je.

Ja se trudim maksimalno,ali ima dana kada uhvatim sebe da se preispitujem,da li je bilo dovoljno.


No,te neke osnovne stvari...Desetak minuta,ma na svaki dan.Mozemo.
Valjda...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
1.11.2023 10:22:20   
flamingos
Da,i tu se slažem sa tobom.Sad i kafiću gledaš mladić i devojka sede i svako u telefon gleda.Koliko se samo vreme promenilo...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
1.11.2023 10:25:36   
Srecko47E
Ne samo u kaficu...Dodju prijatelji na kafu,svi u telefon gledaju.
Zato ja ugasim wifi ,ruter.
Cik me pitaj za sifru-nemam!

Ja prva telefon ne koristim pred drugima ,dok sam u drustvu.
Pred decom-drzim ga na polici iza slike.Ako ne vide,nece traziti,ako ja citam knjigu,listace je i oni.
Jer ipak,mi smo im najbolji primer za sve u zivotu.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Razvoj grube motorike od 0-7 god
1.11.2023 10:32:11   
flamingos
Isto-telefon ni ne nosim sa sobom ukoliko smo svi na broju(mislim na dete i mm).A tek u društvu-to je baš bez veze.Odeš ili ti dođe neko,a čačkaš telefon...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 122
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here