|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
28.8.2021 2:24:29   
Milena18
Lesli, ja stigla do 35. nedelje 😊 Jesu li vama prošli grčevi? 
Ma ne brinem ja nešto posebno, sada imam 64kg na 167cm i znam da to nije mnogo, nego se ja osećam nekako ogromno. Danas sam legla na onaj ginekološki sto i on poče da krcka, rekoh polomih ga 😂 U stvari, meni je stomak sada već kao pred porođaj prvi put, ako ne i veći, valjda zato imam taj utisak. A jedem i ja, nije da se nešto nećkam 😄


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
29.8.2021 17:35:35   
Malaraja
Znaci Milena mi smo u 7 dana razlike 🤣 

Mn su se smanjili, ali jos ih imam i mogu ti reci da zaboli. Sto se tice trenutni blagodati🤐 peglaju me ko menstrualni bolovi, pogotovo ako mi stolica nije redovna, i tesko mi je sjedit pocne me bolit stomak pa imam potrebu da legnem. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
29.8.2021 18:04:09   
lesli
Milena, znaci jos neke 2 nedelje pa kako mu volja na dalje 😊 Kad skidate serklaz?Prosli su grcevi, ali i dalje ima mnogo vise tegoba sa stomakom i probavom nego starija.  Drugacije su mi skroz, po svemu, ne samo po tome.

Sta nam je sa coconut, nema je da se javi?
Masem svima.


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
30.8.2021 10:21:27   
BubaBubica
Mi napunile juče 30 nedelja, još 10, ili 6 najmanje pa onda kako god. Sad već zvuči ozbiljno blizu 😃 ponovo se osećam sve više tromo, ovi grčevi sa strane stomaka počinju da budi sve češći i jači, mrzim kad me uhvate, baš su jaki i oštri bolovi a ne mogu ništa dok sami ne prođu, ne pomaže nikakav položaj samo da čekam da prođu. Obično kad se dižem iz ležećeg položaja. Za nedelju dana novi pregled i UZ, ove 4 nedelje su mi baš brzo prošle. Kako i ne pored svog ovog haosa. Još su ostale neke sitnice u dečijoj sobi da se završe i gotovo, onda vraćanje haosa na svoje mesto. Još čim zahladi najmlađa ćerka odmah dobije kašalj i zablokira joj nos pa se još i sa tim borimo, ja ne znam šta je ovo kao da je alergična na hladnoću 🙄 još je i vrtić čeka od prvog, na kraju neće ni krenuti. Više ne znam šta da joj radim, lekari nisu zainteresovani da nešto konkretno preduzmu, nikakva terapija joj ne odgovara, ko da ne pije ništa. Već mi je dosta toga, verovatno ćemo negde privatno samo ne znam gde. Ljubim vas sve, redovno vas čitam samo ne stižem da kuckam, za par dana samo da završimo sa svime evo i mene češće. Ovako se osećam ko padobranac.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
30.8.2021 11:01:07   
Milena18
Lesli, trebalo bi za tri nedelje da bude skidanje serklaža, mada još nemam tačan datum.


Bubice, i meni leti vreme, a kamoli tebi koja stalno nešto radiš. A za kašalj i nos ne znam šta da ti kažem. Moja je isto od novembra pa do proleća stalno bolesna, od svakog vrtićkog virusa ona dobije bronhitis. Pila je prošle godine Galitifen nekoliko meseci i kao joj je malo pomogao. I dalje je bila često bolesna, ali su simptomi bili blaži. Mada je on za prevenciju astmatičnih napada, a ona to nema, tako da joj nerado dajem. Za ovu godinu ćemo videti kako će biti. I ona treba da se vrati u vrtić uskoro. 
Malaraja, kako si? 
Da, Coconut se baš dugo nije javljala, a ni Vojvođanka... 
Meni danas stiže rezultat brisa, za jedno sat vremena, baš sam se unervozila. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
30.8.2021 17:09:57   
Malaraja
Ja sam dobro, usli smo u 34 pa lagano :) zadnja dva dana me sijece u janicima, povremeni grcevi u nogama al proletit ce i to. Pregled nam je za 6 dana pa vidimo.

Ja nemam djece msm prije ove trudnoce 🤣 al pokusaj te sa prirodnim stvarima, onim sto su nane koristile. Mislim ja nekako vise vjerujem u to, jer sam neko ko nije bio bolesljivo dijete a moji su uvijek koristili ta prirodna cuda. Znam da je udisanje kamilica dobra za bronhitis i sinuse, za kasalj ona topljena karamela sa mlijekom, i nana mi je uvijek stavljala neki prah u grlo(sjecam se da je bio odvratan starije zene sigurno znaju kako se zove. Opet volila bi da mogu vise pomoci, al nisu ni mene jos obucili hahaha 😄 u svakom slucaju to je ono cega se sjecam, i med, dzumbir. Ljubim vas i nadam se da ce vam djecica biti bolje...i da cete ubrzo zavrsit obaveze. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
30.8.2021 21:26:41   
Tiziana

Milena, ukljucujem se ovde niotkuda, ali zasto Galitifen?? To je baas za alergiju lek i daje se u krajnjoj nuzdi? Moj sin ga je pio jer nismo imali kud, ali za alergiju, ne za bronhitis! 

IZVORNA PORUKA: Milena18

Lesli, trebalo bi za tri nedelje da bude skidanje serklaža, mada još nemam tačan datum.


Bubice, i meni leti vreme, a kamoli tebi koja stalno nešto radiš. A za kašalj i nos ne znam šta da ti kažem. Moja je isto od novembra pa do proleća stalno bolesna, od svakog vrtićkog virusa ona dobije bronhitis. Pila je prošle godine Galitifen nekoliko meseci i kao joj je malo pomogao. I dalje je bila često bolesna, ali su simptomi bili blaži. Mada je on za prevenciju astmatičnih napada, a ona to nema, tako da joj nerado dajem. Za ovu godinu ćemo videti kako će biti. I ona treba da se vrati u vrtić uskoro. 
Malaraja, kako si? 
Da, Coconut se baš dugo nije javljala, a ni Vojvođanka... 
Meni danas stiže rezultat brisa, za jedno sat vremena, baš sam se unervozila. 





(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
30.8.2021 23:48:36   
Milena18
Pa da, Tizi, zato i kažem da sam ga nerado davala. Ali pedijatar je smatrao da može da ublaži simptome. Prošli put kad je imala bronhitis i kašljala sam mu baš rekla da ja ne mislim da je to kod nje alergijski jer ona kašlje samo kad ide u vrtić, tj. kad tamo pokupi virus. I to uvek ide uz povišenu temperaturu. Kad ne ide u vrtić, koje god da je godišnje doba, ona nikad nije bolesna. Tako da joj verovatno više neću ni davati. U suštini, njoj jedino inhalacije berodualom stvarno pomognu. Nego, skrenusmo sa teme skroz...


Inače, meni stigao rezultat, i naravno da je bakterija još tu. 
Malaraja, spremaš li polako stvari za bebu? Mi smo danas naručili dušek za krevetac. Sledeće nedelje ću ići sa ćerkom da kupimo bratu neku odeću, rekla sam joj da će moći i ona da bira pa je sva važna. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
30.8.2021 23:59:18   
Malaraja
Spremno sve osim madraca 🤣 njega moramo jos uzet... naravno i jos gardarobe trenutno imam spremno samo ono abd u cemu ce izaci iz bolnice. Haha dusa draga, neka ipak je to njen braco 🥰 kako si ti ovako Milena, jesi dobro :) 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
31.8.2021 0:11:45   
Milena18
Moglo bi se reći da sam dobro, hvala što pitaš. U stvari, super sam, osim što me jako nervira ta bakterija. Radujem se što se bliži kraj mirovanja i upoznavanje bebca 🙂


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
31.8.2021 0:14:15   
Malaraja
Jos malkice, zacas ce to proletit 🥰 kao da je juce bilo kada je sve pocelo. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
31.8.2021 10:45:29   
IvanaSK RR
Drage trudnice, prelazimo u septembar 🙂
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 87
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here