|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 8:12:54   
emicaa
Jabudic na meni su i moje prolazile za cas 🙂



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 9:51:01   
Maruska16
Sa Natom zakazni carski u 38+6. A noc uoči sekcije imala sam bas bolove i ujutru mi ispao sluzni čep. U ovoj trudnoci bas imam strahove koje nisam imala prvi put. Na sledecem uvz cemo dogovoriti nacin porodjaja.  Oni bi hteli prirodno ali jedno nedelju dana pre da izazovu indukcijom porodjaj zbog šećera.   A mene je strah od rupture materice sa indukcijom.. Ne znam za sta da se odlučim...rekli su mi da razmislim.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 11:21:21   
lesli
Tu mozda maslacak moze da ti pomogne i objasni, ali ja mislim da oni mogu da vide znake upozorenja pre nego sto dodje do rupture i da bi te u tom slucaju prebacili hitno u salu i zavrsili porodjaj CR.
Ali vidi i sa njima. Pitaj ih sve sto te zanima i eventualno plasi.
Sto se tice porodjaja, ako i krene 2-3 nedelje ranije, ne brini. Ja sam se porodila skoro 3 nedelje pre termina pa je beba bila skroz super. Problem je da bebu vade nasilno toliko ranije, ako nema ozbiljnih indikacija zasto porodjaj treba ranije obaviti. Maslacak je i to vise puta objasanjavala na forumu.

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 13:14:45   
Maruska16
Imam stvarno divnog doktora,bas je posvecen i dogovoricu sa njim lepo. Kako si ti Lesli? Jel imas jos mucnine? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 15:10:48   
lesli
Dobro sam. Trenutno odmaram tj. leskarim (dok dete jos  spava, moracu da je budim uskoro) jer od jutros nisam sela pa sam se baaas umorila. Jedva cekam noc 🤣
Mucnine su bolje, ali se jos uvek ne usudjujem da jedem bilo kakvo meso 😂


Odlicno, eto prilike da ga sve ispitas i lepo se dogovoris sa njim.
Kako si ti? N slusa?

Jabudic?



< Poruku je uredio lesli -- 19.11.2020 15:11:57 >

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 15:31:38   
Maruska16
More samo leskari i uzivaj,kakvo budjenje 😄

Ja bila po N u vrtic i sad pravim kinder pingvin kolac. Videla recept malopre i gladna guzica,pa moram. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 17:11:26   
lesli
Ma mora budjenje, ako planiram da legne u regularno vreme. 😅Obicno ide da spava oko 13 i probudi se do 15. Danas je legla u 14, pa sam je budila u pola 4...

Uuu interesantno zvuci. Javljaj kako je ispao i pisi recept ako valja (u odgovarajucu temu naravno 😊)

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
19.11.2020 18:23:39   
Maruska16
A u vrtic ne ide? Mi smo morali da cekamo 2 nedelje po povratku iz Srbije, sad normalno ide. Ja od sledece nedelje nastavljam skolu,da zavrsim jos taj zadnji nivo za jezik. A da,da se pohvalim.  Dobila sam permanentni boravak u Švedskoj. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
22.11.2020 7:48:04   
ida_na
Sta se radi zenice, kako ste? Ja u pauzama kupovine i euforije i prepiranja sa mamom i muzem sta je bolje, jedva stignem da se set_im da se ovde tuspasim. 38nedelja, meni se vec poradja ne mogu vise, ispao je cep ali doktorica kaze da cekamo do samog kraja, da grlic omeksa i da se skrati pa cemo da planiramo odlazak u bolnicu i smenu doktorice koju smo "uciljale", jer u Frontu su od pre nepunih mesec dana kako kaze moja doca zbog Kovida i problema sa drugim doktorima koji su se bunili, strogo zabranili dolazak doktora mimo smene po principu ti platis on/ona dodje i poradja te. Sve me boli. Glavica je u karlici, teze je mogla i da izmeri obim u petak, na CTG-u je nemirna, gura onaj senzor ili vec kako se zove pa CTG proizvodi cudne zvukove..... cini se da smo obe nervozne i da nam je dosta, hocemo napokon da upoznamo jedna drugu 😊🙄😁


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
22.11.2020 8:39:23   
jess021
Trudnice lepe, samo da vas pozdravim i da se iznenadim za Jabudic, vec 33. nedelja!!


Zeno, pa ti si nama skoro rekla da si trudna🙂Nemoj, za peto dete, da toliko cekamo 😉

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
23.11.2020 15:28:16   
Maruska16
Ida,ti si vec pri kraju. Svakog momenta ce da krene porodjaj cim ti je ispao sluzni cep. Javi se kad stigne bebac. Srećno! 

Lesli kako si,Jabudic? 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
24.11.2020 8:42:29   
ida_na
Sad za sad mi se s vremena na vreme oko 3 puta u toku dana desi da me stegne kao kad treba da dobijem, ali blago, nista intenzivnije. Zove mama juce "kazi joj da ne izlazi bar jos 10 dana, da sredim ovo posla sto imam da mogu kad dodjem da ostanem bar mesec i po" 🤣🤣🤣 vazi, evo rekla sam ...sad salu na stranu, nekako su mi te 3 kile tezine neka prekretnica u glavi, kao da sam sebe ubedila samo da dodje do 3000gr i doca kaze ima, ima sad mozda i 3100, kaze idalje je zivahno dete jedva je izmeri ...mislim se "cero, sad izadji kad hoces" 🤣


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
24.11.2020 10:39:33   
Maruska16
Sigurno si i napeta.. Mene su ti zadnji dani ubili.  Jedva čekaš da krene,a ono kao za inat nece. Ali nema kud,za koji dan i tu je. 🙂 Ja se samo molim Bogu da doguramo do 36 nedelje,ali za mene ne bi bas bilo sjajno da idemo do termina da ne bi beba bila prevelika i da mogu prirodni porodjaj. 

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
24.11.2020 13:00:40   
lesli
E marsuka, ne odgovorih pre neki dan. Ne ide u vrtic.Trebalo je da krene. Hteli smo prvo u martu, pa poce karantin. Pa onda nismo hteli da je damo zbog nasih roditelja, da bi mogli da je vidjaju. I sad opet krenulo ludilo (kao i svuda, valjda), sad osim zbog baba i deda je ne bih ni zbog sebe davala. Valjda se stabilizuje situacija do proleca i valjda bude nesto od tih vakcina, jer joj je vec vreme da krece i da bude sa svojim vrsnjacima.
Ja peglala neki ves, pa me zaboleo stomak. Sad sam prilegla malo. Dete kod b&d.
Kako ste vi?
Ida, jesi li ti bese imala probleme sa kontrakcijama? Jesi koristila ista od lekova za odrzavanje trudnoce?Ako jesi, da te utesim da je meni porodjaj krenuo posle 4-5 dana kako su mi sve poiskljucivali 😁

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
24.11.2020 16:43:43   
jabudic
Cao zene!

Ida, razumijem te, evo ja 34.nedelja pa ne mogu vise. Bole me ledja, prepone, jedva ustajem. Imam i kontrakcije bar 5-6 dnevno, ali to je valjda sve normalno. Sjutra sam na kontroli.
Maruska, Lesli, grlisa za sve!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
25.11.2020 20:18:17   
jabudic
Da se javnem. Sve super na pregledu, naraali smo dobro, 2500g 😄 sve je odlicno, beba okrenuta, u suoer polozaju, posteljica odlicna, i tako. Od sledeceg petka krecem na ctg. 😊


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
26.11.2020 12:04:10   
jabudic

IZVORNA PORUKA: jess021

Trudnice lepe, samo da vas pozdravim i da se iznenadim za Jabudic, vec 33. nedelja!!


Zeno, pa ti si nama skoro rekla da si trudna🙂Nemoj, za peto dete, da toliko cekamo 😉


Sad vidim ovo, baš me nasmija user posted image
Dok ja odgovorim, evo skoro 35. user posted image
Peto se valjda rađa za 20.nedelja, ako se ide ovim tempom.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
26.11.2020 14:04:16   
Maruska16
Pokusala sam prekjuce da pišem ali me izbacuje.  Jabudic beka je fino porasla,nemas brige. Lesli i bolje sto ne ide u vrtic sada. Evo Nata pokupila prehladu ili sta vec.. i ja sam dobro prehladjena. Sad cu da odradim test na Koronu,cekam muz da mi donese. Kicma me boli,oticu mi butine i ruke,prstenje sam poskidala 


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
26.11.2020 15:32:07   
ida_na


IZVORNA PORUKA: lesli

E marsuka, ne odgovorih pre neki dan. Ne ide u vrtic.Trebalo je da krene. Hteli smo prvo u martu, pa poce karantin. Pa onda nismo hteli da je damo zbog nasih roditelja, da bi mogli da je vidjaju. I sad opet krenulo ludilo (kao i svuda, valjda), sad osim zbog baba i deda je ne bih ni zbog sebe davala. Valjda se stabilizuje situacija do proleca i valjda bude nesto od tih vakcina, jer joj je vec vreme da krece i da bude sa svojim vrsnjacima.
Ja peglala neki ves, pa me zaboleo stomak. Sad sam prilegla malo. Dete kod b&d.
Kako ste vi?
Ida, jesi li ti bese imala probleme sa kontrakcijama? Jesi koristila ista od lekova za odrzavanje trudnoce?Ako jesi, da te utesim da je meni porodjaj krenuo posle 4-5 dana kako su mi sve poiskljucivali 😁



Lesli, nisam. Imala sam braxton hicksove, ali vrko retko i nesto blago, ne kao prave. Sad me stegne 2-3 puta u toku dana malo jace, ali sad sam vec 38 nedelja.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1/42 nedelja 11/20 [chat]
30.11.2020 19:01:57   
veselicaa
Drage trudnice nova tema KLIK

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here