|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.6.2017 21:29:51   
krin 40
Vikiveki moja zaova.Porodila se u novembru prosle godine.Prosto žena se udala u 42 god. prvi put.Nije se opterećivala,ostala trudna odmah posle svadbe bez problema...i rodila Viktora srce malo❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.6.2017 23:01:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: krin 40

Godima imaš onoliko koliko imaš zivotne energije.Evo ja ću u avgustu 42.Divno sam se porodila(treći put❤) za 4 h..celu trudnoću bila aktivna.Patronažna,doktor..svi me hvale jer sam 4 ti dan posle porodjaja bila
kao "da se poradjala nisam"..Ma ja sam sebi devojčicauser posted image user posted image



Krin, ne znam da li ti išta znači, ali tvoji postovi i baš ta energija koju nesumnjivo poseduješ, a oseti se preko neta kao da si pored mene, su uticali, između ostalog, na moju odluku da sada (u julu punim 41) krenem u novi IVF postupak, i pokušam da u 42. dobijem drugo dete.
Hvala ti, znaš :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.6.2017 23:08:42   
Mariya
Dunjauser posted image user posted image divno!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
17.6.2017 10:29:39   
krin 40
Dunja DIVNOOO😃Naježila sam se..ali stvarno..i treba ds kreneš.41 je samo br.Želim ti uspešan postupak i da nas obraduješ sa lepim vestima.E da sad može da ovo što si napisala pročita moja pokojna majka.Uvek je govorila da ja ljude navodim na "razne gluposti"user posted image user posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
17.6.2017 10:51:37   
dunja RR
user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
17.6.2017 11:50:15   
Sarav
Svaka čast levice! Kad čitam ovakve motivacione postoje najtežim se. Neke žene stvarno pozitivno zrače i preko foruma. Krin, ženo, da si živa i zdrava i tako pozitivna još 100 godina!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
17.6.2017 12:12:50   
Maslacak15
ja bas ne vidim ni jedan razlog zasto ne. Samo napred Dunjauser posted image user posted image

Odluka o radjanju deteta je najitimnija odluka svake zene i tu stvarno nema bilo ko da deli savete. Ni za rano ni za kasno radjanje. Jedino sto ja smatram " riskantnim" ukoliko se zeli dete je preterano odlaganje. Pri tome mislim na posle 40. Zato sto moze da bude sve super kaao sto ste pomenule u prethodnim primerima,ali ne mora da znaci. Imali smo mi ovde na forumu sokiranih zena " ali ja zivim zdravo ne pusim ne drogiram se bavim se sportom" kojima je receno da su hormonski vec u u perimenopauzi sa 40. FSH 20 i kusur i slicne stvari..... Pa ko da ih udari grom iz vedra nebauser posted image .

Uspesnost IVFa sa sopstvenim jajnim celijama zene od 45 godina nije veca od 2% ako i toliko. Dunja ovo se ne odnosi na tebe ( 4 godine je ogromna razlika kad je u pitanju funkcija jajnika posle 40+) a i ako se secam imas odlicnu rezervu nego pricam generalno. Mislim da se zenama odmaze sirenjem prica kako danas medicina moze sve. Moze dosta, ali biologija je biologija i ja kao biolog prosto moram to da konstatujem. A ko zna ako bude me posluzila sreca ( sa skoro 40 ne mogu nista da garantujem ) mozda se druzim sa Dunjom po tromesecjima. Videcemouser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.6.2017 12:14:27 >

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
17.6.2017 18:07:09   
dunja RR
Maslačkonjo user posted image Pa ovo bi bilo super sjajno user posted image

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
A ko zna ako bude me posluzila sreca ( sa skoro 40 ne mogu nista da garantujem ) mozda se druzim sa Dunjom po tromesecjima. Videcemouser posted image





Odradih ja analize u aprilu i maju, UZ-ove, hormone, sve je u najboljem redu. Trebala sam u junu da radim IVF pa FET u septembru, međutim Goca (ginekolog) se dvoumila da li da počinjemo jer je levi jajnik bio previše miran. Mada on meni nikada nešto posebno nije radio (endometrioza je uvek bila na njemu, kada sam je imala), ali eto Goca je donela odluku da sačekamo. Nakon 10 dana me gledala opet i videla lepu ovulaciju, na desnom jajniku. Ali zbog vrućina, dogovorismo se da krenemo sa postupkom krajem avgusta.


IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Dunja ovo se ne odnosi na tebe ( 4 godine je ogromna razlika kad je u pitanju funkcija jajnika posle 40+) a i ako se secam imas odlicnu rezervu nego pricam generalno.





< Poruku je uredio dunja RR -- 17.6.2017 18:08:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
7.3.2018 22:02:23   
Mica93
Podrska za sve mame koje rode u tim godinama .. Ako smatraju da su spremne na to, samo napred i srecno.user posted image

(odgovor članu Majamajam)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
7.3.2018 22:13:40   
Dragce86
Dunja, Krin40, obe ste jako pozitivne i zelim Vam svu srecu - Dunji na putu za novu trudnocu, a Krin40 da gaji u sreci i zdravlju svoje trece detence!! Sve pohvale, mislim da godine nista ne znace ako je covek jak psihicki, tj.duhom, onda je u prednosti za sve! Evo, recimo ja sam bila prilicno razocarana u sebe kad sam ostala u drugom stanju neplanirano ovaj drugi put jer mi je prva beba jos mala ( nevezano za moje godine ) al onda sam sela i porazmislila o svemu i shvatila da treba Bogu da zahvalim na tom daru i mogucnosti da dam jos jedan zivot - to je bogatstvo i lepota svega! user posted image

(odgovor članu Mica93)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.8.2018 13:10:31   
Svojaposla
Ako još neko prati ovu temu, pitala bih: Da li znate za slučaj da je žena s 43 godine zatrudnela PRIRODNO i to PRVI PUT? Al' da ne bude estradna zvezda, njima ništa ne verujem. :)

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.8.2018 16:57:24   
dunja RR
Svoja posla, ja ne znam lično. Čujem neke priče oko sebe, ali ne poznajem lično.
Ja imam 42, napunila pre dve nedelje, i čekam drugo dete, VTO. I za VTO znam da su bile male šanse u mojim godinama. Moja dr endokrinolog je rekla da pokušavam do 42-43 i to je to, jer posle teško da ću dobiti iole kvalitetne jajne ćelije, iz njenog iskustva, ali eto mi dobismo 10 jajnih ćelija, od toga jedan embrion mi vratili, a 3 odlična zamrznuli, da imam za 3. dete ako odlučim, tamo sa 44 :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Svojaposla)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.8.2018 17:03:24   
Svojaposla
Bravo za vas! :)
Je l' vam prva trudnoća nije bila vto?
Gde ste radili vto?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.8.2018 17:12:09   
dunja RR
Hvala user posted image

I prva trudnoća je bila VTO, (nemam jajovode, izvadili ih pre desetak godina, hidrosalpings, endometrioza, 3 operacije), međutim tada je bio BO, pa kiretaža, zatim radili FET i 2014. dobili sina. Prošle godine sam radila još jednu VTO, biohemijska trudnoća, i sada u junu, poslednja VTO, sada sam punih 11 nedelja, ulazim u 12n. Sve ove VTO kod Ivanoviča rađene (jednu sam radila u Mađarskoj prethodno, biohemijska trudnoća).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Svojaposla)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.8.2018 17:19:49   
Svojaposla
Svaka čast!!! Srećno! :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
16.8.2018 17:41:35   
dunja RR
Hvala, takođe srećno i sve najbolje user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Svojaposla)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
10.12.2018 19:38:02   
Sonja976
12 god se borili da iznesem trudnocu do kraja i konacno uspeli,porodila sam se u maju ove godine sa punih 42 god....nikad nije kasno za ono najlepse u zivotu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
10.12.2018 19:41:29   
vocicana
Sonja...user posted image , nikada nije kasno, bar za prvu srecu nikada nije kasno! Cestitam!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sonja976)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
25.2.2019 21:18:42   
Sanidej
Svaka čast, žene, kakva energija ☺ Ako odlučim da rađam u 40im to će biti četvrto 😅

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
26.2.2019 19:45:25   
mirana1
Zasto ne?

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
13.12.2019 17:46:41   
kutija_sibica
Da naravno, zasto da ne


(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
1.12.2020 20:23:46   
Nora332
Dugo nije pisano u ovoj temi, a posto sam nova na forumu iscitavam sve pa rekoh da prokomentarisem. 😊


Znam da je clanica postavila pitanje da li neko zna nekoga ko je rodio prirodno po prvi put sa 42 - evo ja znam. Imam rodjaku koja je rodila prvo dete sa tacno 42. Prirodno. Predivna zena, jednostavno ranije nije upoznala ''tog nekog'', i sa 41 se udala i nakon toga ostala trudna. Dete je genijalac - bukvalno - ne znam da li to ima veze sa godinama, citala sam i o tome, ali je na kraju dana sasvim nebitno. Bitno je jedino da se zelja ostvarila i da je dete rodjeno zivo i zdravo. Sada ima oko 15ak godina i sve je super. 😊 a imam jos jedan primer u familiji gde je zena rodila prvo dete sa 39, takodje prirodno i iz prve, misleci da nikada nece imati dece jer je imala abortus sa 18 i u medjuvremenu digla ruke od svega i nije se ni udavala ni pokusavala. I eto iznenadjenja 😊
Znam da je kasno da odgovorim, ali mozda nekoga ko je u slicnoj situaciji bude zanimalo i bude trazio isti odgovor, pa eto da napisem. 😊

(odgovor članu kutija_sibica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
1.12.2020 21:14:46   
Maslacak15
Pravi odgovor je ko moze sigurno da nije kasno. Na zalost ne mogu sve. I toga treba biti svestan. Inace je dete velika sreca i blagoslov u kojim god godinama.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
1.12.2020 21:17:56   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Sonja976

12 god se borili da iznesem trudnocu do kraja i konacno uspeli,porodila sam se u maju ove godine sa punih 42 god....nikad nije kasno za ono najlepse u zivotu



Cestitam ti!

(odgovor članu Sonja976)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne?
1.12.2020 22:29:42   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Pravi odgovor je ko moze sigurno da nije kasno. Na zalost ne mogu sve. I toga treba biti svestan. Inace je dete velika sreca i blagoslov u kojim god godinama.
Apsolutno se slažem.❤


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here