|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
31.12.2020 18:17:54   
veselicaa
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:








06.02.2021 Maruska user posted image
06. 2021.Lesli user posted image
30.07.2021 Branchica user posted image








< Poruku je uredio veselica RR -- 14.1.2021 13:53:52 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
31.12.2020 18:20:58   
veselicaa
Drage trudnice ako niste na spisku javite mi u pp ili napišite termin ovde da vas ubacimo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
1.1.2021 22:01:27   
Maruska16
Drage moje želim vam srećnu  novu 2021 godinu, i ostvarenje svih želja ! Pre svega da dočekamo svoje bekane zive i zdrave! Živele !! 💖🍾🥂


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
1.1.2021 22:02:08   
Lilly5
Sve najbolje Maruska i druge rr trudnice ❤


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
1.1.2021 22:46:36   
veselicaa
Trudnice drage srećna nova godina ❤️

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 10:21:06   
ida_na
Drage moje, verovale ili ne sad tek stizem da pisem. Porodila sam se 10.12. ali trebalo mi je 20 dana da uhvatimo neki ritam, da ja mogu uopste da jedem, a ne da trpam u kljun, a kamoli da pisem na forum. Hvala na rečima podrške za vreme trudnoce i divnim savetima. Vidimo se u forumu beba i jednog lepog dana, nadam se, ovde ponovo... i srecno mamama koje tek trebaju da upoznaju svoje čedo. Cuvajte se. Ne zaboravite, sve ce biti ok. Poljubac i pozdrav od moje devojcice i mene. :* :)

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 10:29:02   
jabudic
Sve najbolje drage žene, vama i vašim porodicama, a pogotovo ovim mrvicama u stomacima ❤


Ja danas usla u 40.nedelju i osjećam se trulo. Nervozna sam, ujedam, plače mi se za svaku sitnicu. Žao mi ove moje djece da me gledaju ovakvu, sinoć sam plakala kad su legli, jer sam nikakva majka 😂 nego, bolest je svačija. 
Teško spavam, imam stalno pulsiranje u ledjima, pa uz kičmu, razne neke bolove, ali očigledno ništa konkretno.Takva sam ja, ne odustajem dok ne dam 100% sebe, pa i u trudnoći, izgleda. 😊

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 10:31:51   
Lilly5
Jabudic jos malo pa stize tvoj poklon ❤


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 11:35:26   
veselicaa
Jabudić draga ne razmišljaj toliko,sve smo bile iste u devetom,kada si trudna(pogotovo toliko mnogo kao ti i ja 🤣🤣)a imaš i decu koju moraš da nahraniš,središ i posvetis im se,sigurno je da ne stizes sve i zbog toga se osećaš kao sto se ti osećaš sada.Još neki dan i proćiće sve,ti odmaraj koliko možeš i ako imaš koga da pozoveš da ti pomogne oko kuće,dece.

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 14:50:54   
micci__
Zene ja se stvarno izvinjavam ne znamda li sam potrefila temu. Imam jedan mali “problem” trudna sam 7 nedelja, od 5nedelje imam mucnine, da bi u sredu nestale, bukvalno mi se vratio apetiti i sve ok, tek mala kiselina uvece.U sredu sam bas bila kod ginekoliga i cula otkucaje srca prvi put. Doktoru sam rekla da danas uopste nemam mucnine nije odreagovao. To je bio prvi dan bez mucnina.
Citala sam da ne valja kad nestanu neki simptomi. Nisam nigde procitala da je nekom prestalo pre 4.meseca trudnoce ( ako vec ima od pocetka ).Ovomi je prva trudnoca i sve mi je novo. Pregled imam tek za dve nedelje. Hvala :*

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 16:52:05   
jabudic
Mici, uzivaj, uopste nije obavezno da imas mucninu. Mozda ces biti jedna od srecnica koja se ne muci sa tim.

Bitno da je kod dr sve ok, uzivaj.
Veselice 🤗

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 17:05:32   
lesli
Cesto se desava da deluje da je mucnina prosla, a da je to samo privremeno poboljsanje - tj. ona se obicno vrati vrlo brzo i to u jos gorem izdanju. 😉

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 18:26:55   
micci__
Hvala vam, uplasila sam se jer sam citala da je to spontani, jer pada beta i samim tim nestaju simptomi. Ja vam moram priznati da sam imala vec jedan spontani bas rano i nisu mi nestali simptomi dobrih mesec dana iako je pala beta na ispod 5, pa se tesim da to ipak ne moze bas tako brzo. Bas bih volela da se opustim i uzivam u trudnoci, ali nikako ne mogu da se opustim... :) Ako mi je muka onda mi je stresno jer jedva prezivim dan kad nije muka onda sto nije muka jaoooo 😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 19:37:35   
veselicaa
Draga meni je u sve trudnoće bilo bas muka i uzivaj ako ti se već sad smanjile.Pridruži se i u drugim temama,uzivaj u dopisivanju ovde sa drugim trudnicama.

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 21:03:26   
emicaa
Jabude ja udjoh ovde da vidim jesi li se porodila konacno 😁Izdrzi jos dan dva i eto je 😊

Mici dobro nam dosla,ja se nadam da neces vise ni imati mucnine.Vise ces uzivati 😊Zelim ti laku trudnocj
Ida cestitam 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 21:40:57   
jabudic


IZVORNA PORUKA: ida_na

Drage moje, verovale ili ne sad tek stizem da pisem. Porodila sam se 10.12. ali trebalo mi je 20 dana da uhvatimo neki ritam, da ja mogu uopste da jedem, a ne da trpam u kljun, a kamoli da pisem na forum. Hvala na rečima podrške za vreme trudnoce i divnim savetima. Vidimo se u forumu beba i jednog lepog dana, nadam se, ovde ponovo... i srecno mamama koje tek trebaju da upoznaju svoje čedo. Cuvajte se. Ne zaboravite, sve ce biti ok. Poljubac i pozdrav od moje devojcice i mene. :* :)



Ida, tek sad vidim ovaj post! Čestitam ti i uživajte zajedno! 

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
2.1.2021 21:49:43   
veselicaa


IZVORNA PORUKA: ida_na

Drage moje, verovale ili ne sad tek stizem da pisem. Porodila sam se 10.12. ali trebalo mi je 20 dana da uhvatimo neki ritam, da ja mogu uopste da jedem, a ne da trpam u kljun, a kamoli da pisem na forum. Hvala na rečima podrške za vreme trudnoce i divnim savetima. Vidimo se u forumu beba i jednog lepog dana, nadam se, ovde ponovo... i srecno mamama koje tek trebaju da upoznaju svoje čedo. Cuvajte se. Ne zaboravite, sve ce biti ok. Poljubac i pozdrav od moje devojcice i mene. :* :)


Čestitam draga.

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 12:57:20   
vojvodjanka87
Drage moje, srecna vam nova godina sve najlepše vam želim 🤗da budete lepe zdrave i nasmejane.

Ja imam vesti, donela sam na svet moja dva dečaka u 28.nedelji, 18.decembra sam porodjena carskim rezom, sve je dobro proslo hvala dragom Bogu momci su zdravi dobro su napreduju. Viktor je prvi rodjen sa 1110g a Vasilije sa 1260g. Oni su na neonatologiji a ja sam kuci cekam kad cu moci da idem kod njih. Ja sam moj poklon dobila ranije ali najlepši na svetu ♥️

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 13:11:18   
veselicaa
Draga čestitam,da momci što pre budu sa tobom.Baš si nas obradovala,stalno su žene pitale za tebe.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 13:15:45   
vojvodjanka87
Imala sam bas puno problema bukvalno sam bila u bolnici od oktobra do novembra pa kuci do 16.dec i opet u bolnicu, otvorila se 4 prsta jedva su stigli da mi daju dexazone i magnezijum i vec 18.otvorim se 9 prstiju i Viktor se vec spustio krenuo napolje i hitan carski, za 15min sve gotovo. Malo su kalirali ali već su dostigli kilazu po rođenju prešli 100g. 🙂



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 13:27:26   
Sanjica26 RR
Vojvodjanka, cestitam. Divna imena ste im dali. Neka su živi i zdravi. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 13:34:15   
mama Jo
Idana i Vojvodjanka cestitam vam od ❤️!!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 13:34:59   
jabudic
Vojvodjanka, bas minje drago da je sve dobro ispalo i da su bebci dobro! Cudili smo se sto se ne javljas nikako, ali bitno da ste dobro! Da sto prije budes sa svojim momcima! 💙💙


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 13:48:31   
Lilly5
Cestitam vojvodjanka i da sto pre budes sa svojim sinovima.


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat]
3.1.2021 16:19:19   
Maruska16
Čestitam Vojvodjanka. Neka su ti zivi i zdravi ! 💙💙 

Jabude ti samo sto nisi.  Ja danas punih 35 nedelja. Kad se ulazi u deveti sa 35+1 ili 36 plus 1? Sramota al ne znam... Mene ludilo uhvatilo.  Kicma me ubi,sva sam otecena. Dobila sam i fiksatore za ruke. Imam sindrom karpalnog tunela 😶 Prste ne osecam,utrnuti,ruke bole uzasno.. Jedva cekam da se rodi,stvarno sam pri kraju fizički. 

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here