|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 11:21:11   
Milena18
Mislim da je Lesli upravo to i mislila,da njeno dete pokazuje ljubomoru na način koji odgovara njenom uzrastu. Ne verbalizuje i taktizira kao moja šmizla koja ima 5 godina. Moja više svesno ispituje šta je prihvatljivo, a šta ne, a kod mlađe dece se više radi o jednostavnoj borbi za pažnju (mada ima toga i kod starijih). Ispituju i oni granice, ali ne tako proračunato. Što su stariji, sve je komplikovanije 🙂

Sanjice, ja izdržavam nekako. Sada sam u dvorištu, toplo je, ali mi prija vazduh. Ja kao neki zatvorenik, a i nisam daleko od toga 😂





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 14:06:17   
Malaraja
Hejj cure, nadam se da ste dobro 🥰 sto se tice ljetovanja mislim da cemo svi prekocit ove godine, al kad malo bolje razmislim nebi mogla podnijet duzi put od 2 sata. Ja nisam dobila nikakvu terapiju, imam u ponedeljak kod svoje doktorice pregled pa cu sa njom vidjet. Sad za sad pijem magnezij, i za zeljezo nesto. Ledja su mi bolje, al jos uvijek imam osjecaj u stomaku kao da trebam dobit, na pregledu nisi uocili kontrakcije tako da nezz sta je. Sve u svemu vidimo prekosutra 😁 ja imam mladjeg brata 3 godine, to vam je ono ko se tuce taj se voli. Mi smo se svadjali do unazad 3 godine sad smo druga prica. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 14:20:01   
lesli

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Nije tema i obecavam necu vise. Lesli, sa 3 god itekako mogu da ispituju granice. Sa 1,5 vec to rade. Ljubomora je ok i pozeljna je. Kazu da kad je nema, to nikako nije dobro. Moj sin je tek bio napunio 2 kad je beba stigla, i prema njoj je bio super, ali je ispoljavao ljubomoru na drugi nacin. Sve je to ok. Uzivajte trudnice! 


Naravno da ispituje granice, ali kada je ljubomora u pitanju nemam utisak da tu ispituje granice. Mislim da je tu samo puko iskazivanje ljubomore kao ljubomore, a ne testiranje nas da li nam je jos uvek vazna bar ne na nekom svesnom nivou.


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 14:22:50   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Mislim da je Lesli upravo to i mislila,da njeno dete pokazuje ljubomoru na način koji odgovara njenom uzrastu. Ne verbalizuje i taktizira kao moja šmizla koja ima 5 godina. Moja više svesno ispituje šta je prihvatljivo, a šta ne, a kod mlađe dece se više radi o jednostavnoj borbi za pažnju (mada ima toga i kod starijih). Ispituju i oni granice, ali ne tako proračunato. Što su stariji, sve je komplikovanije 🙂

Sanjice, ja izdržavam nekako. Sada sam u dvorištu, toplo je, ali mi prija vazduh. Ja kao neki zatvorenik, a i nisam daleko od toga 😂









Milena je strucno objasnila sta htedoh reci 😁Hvala Milence 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 14:22:59   
Milena18
Malaraja, pa kako upala bubrega bez terapije?  Dobro je da ideš u ponedeljak kod tvoje drNije mi namera da te plašim, izvini ako tako zvučim, ali nekako mi je neozbiljno reći trudnici da ima upalu bubrega i da se to samo ostavi tako. 
Jao moja sestra od strica se porodila pre neki dan, sad gledam fotke bebe, kako je majušna ❤️
Inače, pojavilo mi se kurje oko izgleda 😱 Boli me jedan prst kad zgazim već dugo i juče pogledam i vidim neku tačkicu uokvirenu belim. Skroz je malo, ali mislim da je to to. Pa ako neka od vas ima iskustva, pomagajte... 

Nema na čemu, Lesli. Razumele smo se 🙂



< Poruku je uredio Milena18 -- 31.7.2021 14:24:36 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 14:31:45   
Malaraja
Imas u apoteci kupit flastere za to koji ce ti pomoci ako je tek krenuo, izvuce to kurije oko. Isto tako imas gel koji se stavlja, hladi i izvlaci kurije oko. Stavis nogu u lavor(toplu vodu) drzis tako neko vrijeme, namazes tim gelom i pokusas ga izvuci. Ja imam 3 mn je to pomoglo al sam ja zapustila pa su bili veci nego sto trebaju. Nisu mi dali terapiju jer to nije bila moja doktorica, samo su rekli na sta sumnjaju, i da se javim svom nadleznom ginekologu koji mi vodi trudnocu. Ja samo molim Boga da izguramo jos 8 sedmica al sam toliko iscrpljena zadnje 2 sedmice da ne vjerujem...a sacemo vidjet jel cerviks stoji kako stoji ili se skracuje jos. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 15:19:30   
Milena18
Hvala, Malaraja, moraću da probam to da rešim. Imam ja to poduže već, sigurno dva meseca me taj prst povremeno boli kad gazim, ali sam tek sad videla šta je u pitanju.
Ne brini, nema razloga da ne izdržiš do ulaska u deveti. I to što se osećaš iscrpljeno je normalno za treći trimestar. Možda ti je i gvožđe malo niže. A što se cerviksa tiče, već sam ti pisala, 32mm uopšte nije kritično. Čak i da se skraćuje, verovatno će ti savetovati da malo više odmaraš da grlić ne bi trpeo pritisak i to je to. Meni je u 24. nedelji bio 10mm i ko zna koliko je već bio takav a da nisam znala.  


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 15:41:04   
Malaraja
To je bas bolno, al moja mama je imala problema sa tim jer je uvijek u stiklama, obicno je to od tijesne obuce. Najbolje ti je rjesavat dok je jos vrisko, kasnije ga se sve teze rijesit a sve bolniji i bolniji. Mn je prije 2,ipo mjeseca bio 4,5 cm...ma vidjet cemo sve prekosutra. Ja se sapiram kamilicom, i sodom bikarbonom skontala sam da mi to olaksava pritisak dole 🤭 odnose nemam svakako jer su mi bolni, al mi je problem sto me nmg ginekoloski pregledat onim zeljezom jer me to toliko boli da sam neki dan zamalo nogom opalila doktoricu hahha. Iako sam joj rekla da me boli i da mi ne gura ona cuda ona navalila. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 17:54:29   
Milena18
Ma biće to sve ok, Malaraja, videćeš 😊 Guraćeš ti do termina ili makar blizu. Ja prošli put nisam oset_ila kad mi je dr stavio spekulum, a pretprošli sam zvezde videla. Zavisi i ko radi pregled. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
31.7.2021 17:56:22   
Sanjica26 RR
Devojke, prelazimo u avgust. Klik

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 185
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here