|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
31.8.2020 20:14:40   
veselicaa


Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:




6.11.2020 Khaleesi user posted image

12.12.2020 Ida_na user posted image

09.01.2021 Jabudic user posted image

06.02.2021 Maruska user posted image

11.03.2021 Vojvodjanka user posted image







Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
31.8.2020 20:18:45   
veselicaa
Drage trudnice ako niste na spisku,napišite termin ovde ili pošaljite u pp da vas upišemo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
31.8.2020 20:21:10   
Maruska15
Evo da načnem novu temu. Pa gde ste trudnice,ima li koga? Mi danas bili do Malmea,i ja usput ogladnim.. Dok je muz trazio automat da plati parking,ja se pored auta ubih od povraćanja. U sred centra.. Prisla mi neka fina zenica, da pita kako sam,pita da li da mi kupi vodu.. Bas joj hvala,uglavnom te ovde ljudi ignorisu,retko da stranac priskoči upomoć.   I tako ja povracam s vremena na vreme do kraja trudnoce... 😄


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
31.8.2020 20:54:22   
vojvodjanka87
Ja sam danas uradila prvi expertni, sve je super bebe su sve tu mlate rukama nogama 😁iznenadila sam se posto sam morala da se izmerim nisam se uopšte ugojila ja sam mislila da imam oko 86,87 a imam 82 na mojih 180cm što je više nego dobro 😊 ima samo jedan prenatalni za trojke preskup oko 100 hiljada ne znam hocu li ga raditi... 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 14:37:21   
jabudic
Ispisah i izbaci me 🤪Vojvodjanka, bravo na pregledu, drago mi je da je sve super! Trebalo mi je vremena sa ukapiram.sta je 100 hiljada, koga, cega, kako radim na euro mode-u 😁
Ja sam super, skola nam je odlozena za oktibar, pa se pravimo da je i dalje avgust, uzivamo u produzenom ljetu.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 20:05:00   
jabudic
Maruska, jeste li ozdravile?


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 20:13:00   
Maruska15
Pa skoro da jesmo. Kako si ti? Jao ja cu da odlepim od straha.. Bebica mi se javlja ali vrlo retko i slabo.. Okay znam da je 17+2 rano za jake udarce. Ali secam se ranijih trudnoca kad legnem na ledja odma kreće.. A sada ne. Bas se retko javlja...


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 20:35:08   
Khaleesi
Cao trudnice drage....

Mi poslu danas u 2.razred,celih sat i po u skoli... Nadam se da ce da ostanu h skoli da nece ponovo biti skola sa tva...SAD vidim da sam sledeca na redu za porodjaj...Beba raste, sve je ok sutra po ceo dan...I da, ne znam koje porodiliste da trazimm, za gde da uzimam uput.... Na kraju cu kuci da se poradjam.Da li neko zna da li sme epidural i 3.put da se primi... 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 20:47:06   
Filadendronka

Ponekad navratim u ovu temu. Vojvodjanka, tebe se secam Iz teme o VTO i mnogo mi je drago da si sad u ovoj temi. Trojke, wauuuu!!! Tebi i svim ostalim trudnicama zelim da uzivate i budite sto vise smirene i nasmejane! 


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Ja sam danas uradila prvi expertni, sve je super bebe su sve tu mlate rukama nogama 😁iznenadila sam se posto sam morala da se izmerim nisam se uopšte ugojila ja sam mislila da imam oko 86,87 a imam 82 na mojih 180cm što je više nego dobro 😊 ima samo jedan prenatalni za trojke preskup oko 100 hiljada ne znam hocu li ga raditi... 





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 22:35:02   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Pa skoro da jesmo. Kako si ti? Jao ja cu da odlepim od straha.. Bebica mi se javlja ali vrlo retko i slabo.. Okay znam da je 17+2 rano za jake udarce. Ali secam se ranijih trudnoca kad legnem na ledja odma kreće.. A sada ne. Bas se retko javlja...





Maruska, posteljica ti je na prednjem zidu, je l’ da?Uz to beba je jako mala jos uvek.Ja sam moju rano pocela da osecam 15/16 nedelja, ali onda je bilo dana da nista ne oset_im ili bas moram da se napregnem. Bila sam na smrt preplasena, nakon pobacaja, lecenja steriliteta, vantelesne...ali sve je bilo ok na kraju.I da posteljica na prednjem zidu. Tek sa nekih 24 je bila redovna i bili su to ozbiljni udarci. U predelu ledja se retko osecala, da li je tu manje oset_ljivije ili sta. Takodje u delu stomaka gde je bila posteljica se ne oseca kad udara.Bice to sve ok, videces!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 22:36:33   
lesli
Juuuu sto mi je pismen prethodni post :DValjda cete uspeti da protumacite sta je pisac hteo :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 22:45:22   
Maruska15
Lesli,ja sam svesna da samo dramim.. ali svasta mi se mota po glavi..Mada i sa Natom mi je bila posteljica prednji zid i znam da sam tek oko 18 oset_ila prve leptirice.. Ali sad treca trudnoca, pa sve mislim da bi trebalo to malo cesce i jace... Ima da osedim do kraja..


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
1.9.2020 23:43:43   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Lesli,ja sam svesna da samo dramim.. ali svasta mi se mota po glavi..Mada i sa Natom mi je bila posteljica prednji zid i znam da sam tek oko 18 oset___ila prve leptirice.. Ali sad treca trudnoca, pa sve mislim da bi trebalo to malo cesce i jace... Ima da osedim do kraja..





Razumem ja to.Te strahove i imamo jer smo imale losa iskustva.Ja sam u prvoj trudnoci bila haj-huj. Cak sam imala i neko kratko smedje mrljanje u trajanju od dan-dva kome nisam pridavala neki znacaj. A onda mi se desio missed i dugo sam pokusavala nakon toga da zatrudnim. Sada, bih za to mrljanje otrcala kod lekara bez razmisljanja.Probaj malo da se opustis, sve je to ok!Sto se aktivnosti bebe tice, mislim da zavisi od polozaja, od samog karaktera bebe (neke su aktivnije, neke su mirnije), velicine... Ne bih rekla da ima veze sa tim koja je trudnoca po redu. Broj trudnoca mozda utice da lakse prepoznas pokrete. I sama kazes da si N oset__ila sa 18 nedelja, a sada si 17+ i vec uveliko osecas bebu ;)

< Poruku je uredio lesli -- 1.9.2020 23:46:36 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 12:40:44   
Maruska15
Joj,samo da bude sve okay. Proslog puta se beba bas lepo mrdala i odjednom zatisje,i ond mozda samo jednom dnevno i naravno nije bilo okay. Zato se sad cimam toliko.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 13:23:25   
jabudic
Maruska, vec sam ti pisala na ovu temu. Cetvrta trudnoca, ocekivala sam razbice me beba u 12.nedelji 😁

Oko 16.sam osjetila par puta lagano, i onda skoro nista do 20, otkada osjecam konkretno i svakodnevno. Brines bez potrebe, sve je ok!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 13:48:06   
Maruska15
Hvala draga Jabudic i Lesli,smirile ste me.. Kako si ti? 


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 15:02:00   
jabudic
Ja sam super, evo pravim ajvar.Samo da cujem da su Crnogorci lijeni. 😁

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 16:24:18   
lesli

IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja sam super, evo pravim ajvar.Samo da cujem da su Crnogorci lijeni. 😁



Crnogorci jesu, ali crnogorke nisu 😂


Maruska 🤗Razumemo te skroz. Ja sam prosla kroz mnogo manje traumatican gubitak trudnoce, pa sam na smrt bila preplasena da se ne ponovi isto. Laknulo mi je tek kada je redovno pocela da mlati. A od 28 nedelja sam brojala udarce nekoliko puta dnevno.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 20:18:21   
Maruska15
Oo Jabudic bravo,domacinski.  Ja necu da stavljam ajvar,samo tursiju. To jedemo u vecim količinama, a ajvar nam da svekrva. Meni ce da lakne tek kaf bože daj uzmem bebu u ruke,zivu i zdravu.. do tada tesko meni..


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 20:42:28   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Oo Jabudic bravo,domacinski.  Ja necu da stavljam ajvar,samo tursiju. To jedemo u vecim količinama, a ajvar nam da svekrva. Meni ce da lakne tek kaf bože daj uzmem bebu u ruke,zivu i zdravu.. do tada tesko meni..





I meni je tek tada stvarno laknulo. Narocito sto su se neke stvari ozbiljno iskomplikovale u trudnoci.Ali prvo opipljivije olaksanje je bilo kada sam mogla da je redovno oset__im.
U tom pogledu o tebi ce biti za nijansu lakse kada se beba redovno bude javljala.

< Poruku je uredio lesli -- 2.9.2020 20:43:11 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 20:54:35   
Maruska15
Naravno da ce mi biti lakse... a onda cu opet nešto da izmislilim. .. Ma pusta majka,uvek brine. Boze koliko sam bezbrizna bila u prvoj trudnoci,nisam ni znala da postoje sve ove dijagnoze i cuda... 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
2.9.2020 22:56:07   
mikica88

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Evo da načnem novu temu. Pa gde ste trudnice,ima li koga? Mi danas bili do Malmea,i ja usput ogladnim.. Dok je muz trazio automat da plati parking,ja se pored auta ubih od povraćanja. U sred centra.. Prisla mi neka fina zenica, da pita kako sam,pita da li da mi kupi vodu.. Bas joj hvala,uglavnom te ovde ljudi ignorisu,retko da stranac priskoči upomoć.   I tako ja povracam s vremena na vreme do kraja trudnoce... 😄






Isto takvo stanje i kod mene pre par dana.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
4.9.2020 7:41:51   
Maruska15
Mikice tesko je,ali sve za bebca.. 

Dobro jutro zenske! Nocas nisam lepo spavala,sva sam kao pijana.. Jabudic kako si,sta se radi?

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
4.9.2020 23:30:30   
Khaleesi
Pozdrav mame i buduce mame....

Ne znam da li je neka videla post mozda nije... Da li znate da li cu smeti ponovo sa epiduralom da se poradjam? Treci put... I sad letim, a osrcam kako mi beba bije skroz dole. Pre me nisu tako nisko tukle ove dve a ovaj mali sve dole.... Pa se sad plasim da nije mnogo nisko i opasno zbog prevremeno. Sad sam 31.nedelja....pitala sam dr pre 3 ned na kontroli da ga bas nisko osrcam on kao ma nije to nista.... Nisu me ginek gledali od 2 meseca, samo uz..... Da li je jos neku tako beba sutirala skroz dole cini mi se samo sto ne izdaje koliko je dole...  

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat]
5.9.2020 8:32:50   
Maruska15
Khalesi mene je N sutirala bas nisko,nelad mi se cinilo da me u preponu udara. Mislim da to nije strasno. Ja sam primila spinalnu za carski rez jednom. Mozes da primis vise puta,nema to veze sto si vec 2 puta. 


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here