|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 11/22 [ chat]
3.12.2021 8:22:33   
IvanaSK RR
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:




< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 31.10.2022 21:56:32 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
3.12.2021 17:50:02   
Gaga1996
Ja nisam znala gde treba da se prijavim da budem na spisku trudnica pa je zato ovaj prazan. Ima još nekoliko trudnica na forumu ali se nisu javljale u poslednje vreme. 


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
3.12.2021 22:23:33   
IvanaSK RR
Gago, mozes meni ili nekom drugom moderatoru. Mozes i privatnu poruku, a možeš i ovde. Zelim ti laku trudnocu! 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
4.12.2021 10:31:00   
Gaga1996
Hvala puno! ❤

Termin porođaja je 20.5.2022. 😊

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
5.12.2021 13:00:14   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Gago, mozes meni ili nekom drugom moderatoru. Mozes i privatnu poruku, a možeš i ovde. Zelim ti laku trudnocu! 



Pozdraav, ja bi isto da se prijavim🤗 Termin 11.07.2021.

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
11.12.2021 17:00:31   
Marinkela
Laka i lepa trudnoca trudnice.

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
11.12.2021 17:16:34   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Jelkicaa



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Gago, mozes meni ili nekom drugom moderatoru. Mozes i privatnu poruku, a možeš i ovde. Zelim ti laku trudnocu! 



Pozdraav, ja bi isto da se prijavim🤗 Termin 11.07.2021.


Jelkice, mislis 2022.?


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
16.12.2021 12:38:56   
Jelkicaa
Hahahaha daa zbunula sam se 2022 🤦🏻‍♀️😂 Mahinalno sam napisala 21. umesto 22. 

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
16.12.2021 14:08:05   
IvanaSK RR
Upisani ste, stomačić! Kako ste ovih dana?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
16.12.2021 23:37:39   
Gaga1996


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Upisani ste, stomačić! Kako ste ovih dana?



Hvala na pitanju! 😊 Ja sam dobro, hvala Bogu, sve je super. Čekamo sledeći ultrazvuk da vidimo šta radi beba i najverovatnije da saznamo pol. 😊  Kako su ostale trudnice? 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
17.12.2021 10:04:07   
IvanaSK RR
Javljaju pol ❤️ jel bi ste želeli poseban pol ili vam je svejedno?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
17.12.2021 12:21:29   
Gaga1996


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Javljaju pol ❤️ jel bi ste želeli poseban pol ili vam je svejedno?



Hoćuuu! ❤Baš nam je svejedno stvarno, samo neka je živo i zdravo. Nego smo radoznali jednostavno, da znamo o kome pričamo non stop pa bar da smo bliži rodu i imenu. 😄 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
17.12.2021 12:25:11   
IvanaSK RR
Slažem se. Isto je tako bilo u mojim trudnocama. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
17.12.2021 12:27:09   
Marinkela
IZVORNA PORUKA: Gaga1996



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Javljaju pol ❤️ jel bi ste želeli poseban pol ili vam je svejedno?



Hoćuuu! ❤Baš nam je svejedno stvarno, samo neka je živo i zdravo. Nego smo radoznali jednostavno, da znamo o kome pričamo non stop pa bar da smo bliži rodu i imenu. 😄 




Samo neka je zivo i zdravo . Bas lepo .

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
25.12.2021 15:10:04   
Gaga1996
Pozdrav svima, nadam se da ste svi dobro i da u zdravlju čekamo praznike 😊


Htedoh da pitam da li neko ima iskustva sa expertnim ultrazvukom u Beogradu i da li ima neku preporuku u privatnim klinikama? Hvala unapred na odgovoru 😊

(odgovor članu Marinkela)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
25.12.2021 15:42:32   
Tiziana
Gago, znam da puno zena ide u kliniku Analife.Ja sam vodila trudnoce u privatnoj ordinaciji kod dr koji radi u Frontu i on me je oba puta slao u Front jer smatra da je to najbolja opcija za sve te expertske UZove. Konsultuj se sa svojom/svojim dr. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
26.1.2022 16:49:29   
Nora332
Trudnice i mame, da li se neka susretala sa grcevima u listovima u toku spavanja i bolovima u zelucu dok je besika puna?  Bas me muce ova dva simptoma. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
26.1.2022 20:17:09   
SaraMiletic
Zdravo drage mame. Jedno pitanje. 10 sam nedelja. Imam ešerihiju koli. Doktor mi je dao Panklav. Prva mi je trudnoca pa sam stalno u nekom strahu. Da li se neka mama susrela sa tim i da li panklav nije lose uticao na bebu? Hvala unapred. 😘

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
30.1.2022 23:08:30   
vojvodjanka87
Ja sam 36.nedelja danas su mi javili iz klinike da imam eserihiju u vag brisu koju nisam imala pre 3 nedelje, dali su mi antibiotik i poliginax vaginalete. Trebalo bi to da reši stvar, inace je nisam nikad imala ali sad mi je imunitet jako los pretpostavljam da je u tome problem. Osecam pritisak dole i stalno mi se ide u toalet. U petak mi je sl uz kad mi dr zakazuje i carski rez. 

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu SaraMiletic)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
31.1.2022 15:28:48   
Breskvica997
Zdravo drage , 11 sam nedelja, danas su mi stigli rezultati brisa pozitivna bagterijska vaginoza pa me plasi sve to zbog bebe. Sutra idem kod lekara. Jel je neka imala slicnog iskustva? 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
31.1.2022 19:16:12   
lesli
Vojvodjanka, vec 36. 😳 kao da si juce javila da si trudna! 😁Uzmi uz svu tu terapiju Josif Pancic caj za trudnice i decu. Jeste da je tebi u brisu, ali nece ti odmoci sigurno.

Breskvice, ne brini. Ja sam u prvoj trudnoci imala kandidu i jos neku bakteriju, enterokokus ili tako nesto. Isto tako negde krajem prvog trimestra. Dobices terapiju i to ce da se sredi. Uz antibiotike mozes da uzimas lactogyn kapsule. One se piju 1-2x dnevno. 
Isto vazi i za tebe Vojvodjanka! Drze se u frizideru, samo da znate! I obavezno se piju sa razmakom od antibiotika.

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
2.2.2022 12:50:59   
jaiduvaguelame
Pozdrav drage trudnice i mame,
već dugo iščitavam razne teme na forumu, a sada se prvi put javljam je rmi trebaju vaša mišljenja i iskustva.
Ja sam trudna 21. nedelja i 6 dana, u početku sam mučila muku sa ešerihijom, nakon dve ture antibiotika i puno pančićevog čaja evo me konačno sa sterilnom kulturom. Sada imam problem sa vaginalnim sekretom - nemam ga skoro uopšte! A u vagini osećam pečenje i neprijatnost... Imam zakazan cervikalni bris krajem februara kod dr koja mi vodi trudnoću, ali sam se zbog ovih tegoba javila dr koja je trenutno menja i ona mi je uradila vaginalni bakteriološki bris i papu. Papa je ok, ali su mi sad javili da je bakteriološki vrv pozitivan jer je poslat na antibiogram, večeras idem da mi prepišu terapiju.
Jako se bojim da imam neke bakterije u cervikalnom koje nemam u vaginalnom i da one ne prođu nedektovano i naprave problem ili da mi čak ove koje imam izazovu prevremeni porođaj (to mi je najveći strah jer muku mučim sa stezanjem stomaka, nisam ni sigurna da su u pitanju kontrakcije jer mi ne bude jako tvrd stomak na dodir nego samo osetim da je stegnut i neće da se opusti jako dugo, nekad i po sat vremena. pre neko veče sam u 3 ujutro išla u betaniju jer sam se jako uplašila, tamo su me pregledali kažu sve ok, grlić dug, zatvoren, beba ok, čak mi kaže dr da nemam kontrakcije)

Molim vas da podelite sa mnom svoja iskustva i mišljenja pa da nastavimo da se družimo nadam se sa nekim lepšim temama, do termina (09.06.22) :) hvala

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
3.2.2022 10:06:11   
Ivana S.
Zdravo, trudna 12 nedelja, kada sam bila 8+5 beta mi je bila 140 040. Ako moze nekk da mi kaze da li je moguce da su blizanci? Sutra imam uz, ali ne mogu docekati. 🤣🤣

(odgovor članu jaiduvaguelame)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
3.2.2022 12:26:27   
Gaga1996
Ivana, čestitam i dobrodošla! :) 

Ja mislim po nekoj mojoj informisanosti da to vrlo lako može biti to. Beta se udvostručuje na dva dana. Meni je na oko 4+2 bila 2800 koliko se sećam. Ali 140 hiljada je već ihaaaaaj 😁 Najbolje će ti reći doktor sutra, mislim da to svakako može odmah da se vidi. Srećno i javljaj 🥰

(odgovor članu Ivana S.)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/21 [ chat]
3.2.2022 13:25:48   
Milena18


IZVORNA PORUKA: jaiduvaguelame

Pozdrav drage trudnice i mame,
već dugo iščitavam razne teme na forumu, a sada se prvi put javljam je rmi trebaju vaša mišljenja i iskustva.
Ja sam trudna 21. nedelja i 6 dana, u početku sam mučila muku sa ešerihijom, nakon dve ture antibiotika i puno pančićevog čaja evo me konačno sa sterilnom kulturom. Sada imam problem sa vaginalnim sekretom - nemam ga skoro uopšte! A u vagini osećam pečenje i neprijatnost... Imam zakazan cervikalni bris krajem februara kod dr koja mi vodi trudnoću, ali sam se zbog ovih tegoba javila dr koja je trenutno menja i ona mi je uradila vaginalni bakteriološki bris i papu. Papa je ok, ali su mi sad javili da je bakteriološki vrv pozitivan jer je poslat na antibiogram, večeras idem da mi prepišu terapiju.
Jako se bojim da imam neke bakterije u cervikalnom koje nemam u vaginalnom i da one ne prođu nedektovano i naprave problem ili da mi čak ove koje imam izazovu prevremeni porođaj (to mi je najveći strah jer muku mučim sa stezanjem stomaka, nisam ni sigurna da su u pitanju kontrakcije jer mi ne bude jako tvrd stomak na dodir nego samo oset_im da je stegnut i neće da se opusti jako dugo, nekad i po sat vremena. pre neko veče sam u 3 ujutro išla u betaniju jer sam se jako uplašila, tamo su me pregledali kažu sve ok, grlić dug, zatvoren, beba ok, čak mi kaže dr da nemam kontrakcije)

Molim vas da podelite sa mnom svoja iskustva i mišljenja pa da nastavimo da se družimo nadam se sa nekim lepšim temama, do termina (09.06.22) :) hvala



Ako je grlić dug i zatvoren, mislim da nemaš mnogo razloga za brigu, mada možeš tražiti da ti urade cervikalni bris i ranije, posebno ako vaginalni nije sterilan. Ukoliko su izolovane bakterije u vaginalnom brisu, svakako ćeš dobiti antibiotik. Ja sam imala bakteriju u vaginalnom brisu od 25. nedelje pa sve do porođaja bez obzira na to što sam stalno bila pod terapijom. Izgurala sam do 38. nedelje i sve je bilo ok, samo je beba morala da bude preventivno pod antibiotskom terapijom 10 dana. Što se bolova i stezanja tiče, dok god se ne javljaju u pravilnim razmacima, to su najverovatnije pripremne kontrakcije. 
Razumem tvoj strah, u sličnoj sam situaciji bila. Najvažnije je da redovno radiš analize i koristiš terapiju ako treba. 

(odgovor članu jaiduvaguelame)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here