|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.2.2020 14:44:23   
Sanidej
Dr Elezovic, ali mislim da on sada radi samo privatno ne znam da li ti to odgovara. Godinama je radio u klinickom centru.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.2.2020 12:42:12   
Hortenzija
Hvala, pokusacu da zakazem. Imala sam ranije probleme sa koagulacijom pa sam htela sve da proverim ponovo. Sta ste vi devojke radile od analiza za stecene i urodjene mutacije?

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.2.2020 23:00:46   
Hera H
Postovani, Juce mi je stigao rezultat Molekularno-genetička analiza je pokazala prisustvo heterozigotne MTHFR677, Faktor VII G10976A, FGB G455A i PAI-1 5G/4G mutacije.
Zakazala sam konsultacije sa hematologom za sledecu nedelju. Veoma bi mi znacilo vase misljenje . Da li je neko imao ovakve mutacije, iskustva i sve vezano za trombofiliju ...Unapred hvala na odgovorima


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.5.2020 17:42:36   
Tremaroska
Pozdrav zenice. 
Citam I iscitam ovde svasta. 
Molim vas ako mi mozete poslati neke preporuke za hematologe u NS? Ili negde drugde Ali da su mozda otvoreni za online konsultacije. 
Moram trombofilije da ispitam I iminologiju, posle dva misseda nema druge. 

(odgovor članu Hera H)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.7.2020 23:04:06   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Tremaroska

Pozdrav zenice. 
Citam I iscitam ovde svasta. 
Molim vas ako mi mozete poslati neke preporuke za hematologe u NS? Ili negde drugde Ali da su mozda otvoreni za online konsultacije. 
Moram trombofilije da ispitam I iminologiju, posle dva misseda nema druge. 
[/quoteStvarno ne znam gde bi mogla naci online.Kg je u pitanju ja sam licno isla.


(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.7.2020 23:05:34   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Hera H

Postovani, Juce mi je stigao rezultat Molekularno-genetička analiza je pokazala prisustvo heterozigotne MTHFR677, Faktor VII G10976A, FGB G455A i PAI-1 5G/4G mutacije.
Zakazala sam konsultacije sa hematologom za sledecu nedelju. Veoma bi mi znacilo vase misljenje . Da li je neko imao ovakve mutacije, iskustva i sve vezano za trombofiliju ...Unapred hvala na odgovorima


Pozdrav znaci li sad odg.ili sam zakasnila?


(odgovor članu Hera H)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.8.2020 12:23:13   
Anoniman
Pozdrav svima. Vto trudnica sam, pijem aspirin od 100 čini mi se od transfera. Bila sam kod dr pre 10ak dana, potvrdio mi je trudnoću, 7 nedelja i 2 dana, čuli smo otkucaje srca. Dao mi je da uradim nešto od nalaza i d dimer. Nisam nikada kontrolisala trombofilije. Nisam nikada ni ostajala trudna do sad. Juče sam uradila, nalaz je 2270. Jako, jako visoko za 8 nedelja i par dana trudnoće. Odmah su mi uključili fraxiparine 0.3. Moj strah ne jenjava, da li sam zakasnila? Da li je sa bebom sve u redu? Da li ću izneti trudnoću? Imate li iskustva... Hvala. 


(odgovor članu Šmizli)
  Direktna veza do poruke: 582
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.8.2020 13:02:04   
nata11
Izneces trudnocu ne brini. Samo redovne kontrole i terapija. 😘 



_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.8.2020 22:35:37   
lesli


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav svima. Vto trudnica sam, pijem aspirin od 100 čini mi se od transfera. Bila sam kod dr pre 10ak dana, potvrdio mi je trudnoću, 7 nedelja i 2 dana, čuli smo otkucaje srca. Dao mi je da uradim nešto od nalaza i d dimer. Nisam nikada kontrolisala trombofilije. Nisam nikada ni ostajala trudna do sad. Juče sam uradila, nalaz je 2270. Jako, jako visoko za 8 nedelja i par dana trudnoće. Odmah su mi uključili fraxiparine 0.3. Moj strah ne jenjava, da li sam zakasnila? Da li je sa bebom sve u redu? Da li ću izneti trudnoću? Imate li iskustva... Hvala. 





Jeste visoko, ali ce verovatno biti sve ok.Samo savet, pravac kod hematologa sa nalazom d-dimera. Ginekolozi nisu kompetentni da odredjuju terapiju sa trombofilije. A i mozda ne bi bilo zgoreg da utvrde sta tacno imas...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Trudnoća i trombofilija
2.4.2021 12:36:56   
Veranada
Поздрав, nova sam ovde pa se bas i ne snalazim 😁
ја сам носилац мутација паи 4г5г хетеро,
користим хепарин ниске молекулске тежине 0,4.
Интересовања коју анализу радите када је ова мутација у питању, тј. Када користим хепарин
контролишем само тромбоците, а они полако снижавају.На мојој руци сам радио д димера јер су моји лекари овде рекли да нема потребе за тим, јер се то повећава током трудноће и то је нормално. Сад ме то мало мучи, јер видим да многи од вас то раде.
Сад сам већ помало успаничен , јер се тромбоцити смањују и димер је повећан, шта учинити у том случају
можда ми неки од вас можемо помоћи.   ":
Хвала

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Trudnoća i trombofilija
31.7.2021 9:36:02   
Miki29
Pozdrav devojke, nova sam na forumu.

Nažalost javljam se zbog jako lošeg iskustva, pobačaj u 21. nedelji, tromboza pupčanika. E sad, pošto sam krenula sa ispitivanjem trombofilija urodjenih i stečenih, videh da mi je dr napisala da uradim i kariotip periferne krvi, da li znate zašto se to radi? Znam da se radi kod steriliteta i manjih spontanih, ali nisam baš sigurna da sam dobro povezala sa trombofilijama, pa ako neka članica može da mi da odgovor. 

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.1.2022 13:32:32 >

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 10:29:28   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Natašicaa

Ja imam prosirene vene od rodjenja tako sam rodjena samo se uvecavaju iz godine u godinu
Ostala sam trudna
6 nedelja i 6 dana
Na uz je sve u redu
D dimer mi je 709 vasa misljenja mnogo se brinem


< Poruku je uredio Ana RR -- 11.1.2022 13:32:43 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 13:38:53   
nata11
Natasice Jesi isla kod Dr? Sta kaze?
Ja se spricala celu trudnocu Ali iskreno ne secam se  Kako se kretao d dimer.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 15:08:36   
lesli
To je povisen d-dimer i trebalo bi da odes kod hematologa.U prvom trimestru je granica 500.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 15:09:31   
lesli
Nije strasno povisen, tako da nije razlog za paniku, ali treba da te pogleda hematolog i odluci o terapiji.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 16:35:49   
Natašicaa
Sad idem kod hematologa nekog u Beogradu pa javljam

Pise da su granice za prvi trimestar od 500 do 750 normalne

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 19:59:01   
nata11
Javi Jel imas sta od terapije. Srecno.

_____________________________





(odgovor članu Natašicaa)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 22:14:35   
Natašicaa
U pitanju je samo povrsinska vena, imala sam trombozu ali nije nista opasno mala samo


Pa ce mi dati terpaiju al hirurg ako odluci
Verovatno samo da mazem gel za sad jer nemam nigde vise 
Radila sam dopler svih vena

Kazu da samo se prati i da nece smetati trudnoci
A da d dimer ponovim i trazim bas refernte za trudnice dq je moguce lose odradjen
Pregrejala sqm nogu celo vece pa je zato nastao povrsinski tromb koji se vec razbio i ostao po malo samo a vena je takva da nema kud dalje

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.1.2022 22:16:37   
Natašicaa
Pri tome ja sam nazebla pre 5,6 dana sam se obukla slabije i dan nakon tog mi je krenuo nos da curi i tek sad vrlo malo grlo me zagrebe i kasljem bas bas retko 


Jer tonu voca limunada i cajeva popijem od kako je i krenulo i pre tog
Moguce da je dimer i zbog tog povisen

(odgovor članu Natašicaa)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.4.2022 17:31:52   
Gaga06
Imam jedno pitanje.Ustanovljena mi je neka vrsta trombofilije ,trudna sam 10 nedelja.doktorka mi je dala da koristim clexan 0,4 do kraja trudnoce.Sobzirom da sam tek 2 inekcije iskoristila pojavilo mi se malo krvi iz nosa.Ne znam o čemu je reč ,da li je neka imala sličnu situaciju..Da li trebam da brinem ili ne❤️

(odgovor članu Natašicaa)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.4.2022 18:18:07   
lesli


IZVORNA PORUKA: Gaga06

Imam jedno pitanje.Ustanovljena mi je neka vrsta trombofilije ,trudna sam 10 nedelja.doktorka mi je dala da koristim clexan 0,4 do kraja trudnoce.Sobzirom da sam tek 2 inekcije iskoristila pojavilo mi se malo krvi iz nosa.Ne znam o čemu je reč ,da li je neka imala sličnu situaciju..Da li trebam da brinem ili ne❤️




Kako mislis clexan od 0.4 do kraja? 😳
Treba na 4 nedelje da radis krvnu sliku i d-dimer, a po potrebi i cesce (7-10 dana ako su vrednosti visoke i naglo skace…) da bi se utvrdila prava terapija. I obicno se krece sa dozom 0.3 za clexane i fraxiparine tj. 2500 IU za fragmine. Pa se onda na osnovu vrednosti d-dimera prilagodjava doza.

(odgovor članu Gaga06)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.4.2022 18:20:23   
lesli
Uz to postoji nesto sto se zove anti Xa koji se proverava 4h nakon aplikovanja terapije, da bi se utvrdilo koliko je efikasna.
Krvarenje iz nosa moze biti povezano sa tim da ti je doza prejaka, a i ne mora.
I da, obavezna je kontrola trombocita (zato se i radi kks) kod primene niskomolekularnog heparina!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.1.2023 15:22:26   
Kata90
Ako je neko imao povisen dimer,molim za pomoc....Prije mesec danas mi je bio 309  u 12nedelji i Hematolog mi je prepisao aspirin da pijem.Danas sam bila na kontroli i 424 je. 16-ta nedelja.Sada cekam rezultaze od trombofilije......Brine me sto mi genetičarka kaze,da je ovo jako strasno predhodni put kada sam bila kod nje.😔I sada opet moram ici, da bi me uputila kod hematologa.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 8:57:04   
lesli
Vrednosti d-dimer i jesu prirodno povisene u trudnoci, lekari koji su te isprepadali da je d-dimer povisen nisu normalni 😳500 je granica za opstu populaciju. Za trudnice u prvom trimestru je 600, za drugi trimestar 1200 i nesto, a za treci je preko 2000.

Aspirin se ne daje inace za povisen d-dimer. Oni nisu normalni.Aspirin se daje za vrlo odredjena stanja tj. trombofilije - mislim da ga daju kod zena koje imaju antifosfolipidmi sindrom i za jos neke trombofilije (znaju hematolozi tacno koje).Za ostale se daje fraksiparin. Dati zeni takvu terapiju napamet je suludo. 

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 9:10:15   
lesli
Geneticarka je budala. Trombofilije nisu strasne.Ne u 21. veku kada znaju za njih i imaju lekove.U 18. jesu bile, jer su zene gubile trudnoce ili umirale nakon porodjaja, a da nisu imali blage veze zasto.
A i hematologa koji ti je prepisao aspirin na d-dimeru 300, savetujem da promenis


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here