|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.9.2021 17:00:37   
Mirko Svirko
Hvala Flamingos.

Dobro smo. Kako ste vi?Ja ko na iglicama od kad je krenula skola. Posto je moj M jako nestrpljiv, bojala sam se da nece sedeti. Pa je malo bio dosadan i 100_x_ pitao uciteljicu kada ce kraj casa, a sada je faza br.2 set_anje do wc-a.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.9.2021 17:04:34   
flamingos
Dobro smo i mi.Duša mila,polako,navikniće.Proćiće i te faze.Nismo mi imali tih problema sa sedenjem.Šetkanja nije bilo sem kad je mali j veliki odmor.Alu,ima dece koja su se vazdan šetala,sve dok nisu se uhodali To je normalno.Ljubi puno mališana.I mi smo se super ukloopili.Anđela je peti razred.Lete godine.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.9.2021 18:18:23   
Dragica Draga
Mirko, tvoj mali je krenuo u skolu?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 18:49:29   
Queen Lady
Zene,pomoc... Na koji nacin ste vezbale sa prvacima da lepo pisu. Strahinja zna sva slova da napise,ali kada pise recenicu maltene ne lici ni na sta. Mnogo se nerviram i po sto puta brisem da napise ponovo... Uskoro ce da krenu sami da citaju zadatke iz matematike, i stvarno sam voljna da vezbam sa njim. Ali ne znam na koji nacin da mu objasnim i pokazem da bi koliko toliko pisao citko. U odnosu na drugu decu, kao da pise nogama, jos je levoruk. Svesna sam toga da ne mogu svi da imaju lep rukopis, ali bar da bude razumljivo. 
user posted image
Evo jednog primera

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 19:24:54   
dunja RR
Queen, prvo da ti kažem, nije toliko strašno koliko misliš, bar meni ne deluje, pa tek su počeli da pišu.

Drugo, vežba, daj mu da vežba, kući, imaš i vežbanke da kupiš, mi smo kupovali za oredškolce, raznorazne, a možeš i u svesku, sa malim i velikim linijama, za kući. Vežbanjem će se popraviti. Kada vežba, u nizu slova mu zaokruži plavom ili crvenom bojom, ona koja su najčitkija i najpravilnija, da mu skreneš pažnju kako treba, npr na tvojoj slici u prvom redu 3. i 9. slovo I, skroz je ok, znači da može lepo da napiše, zaokruži mu (ali ne u toj svesci za školu, nego kući kada vežbate).




Naša učiteljica im recimo daje da pišu nekad šarena slova, ili da ispod pisanog dela nacrtaju crteže sa slovima (npr slova sa šeširom, slova sa krilima itd), ja sam oduševljena koliko S ima mašte i ideja, nisam ni znala. I obožava srpski, i čini mi se da jako pazi na času, domaći sam odradi kući perfektno, ja samo proverim.


S u ponedeljak ima diktat, najavila im učiteljica, tj. već su imali kraći, to je uradio sve ok, a sada im ja najavila ozbiljniji diktat, i rekla da vežbaju preko vikenda.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 19:27:19   
dunja RR
Kod nas postoji dopunska nastava, nisam ni znala da to ide od 1.razreda, čini mi se petkom je, i ide nekoliko učenika, kojima je učietljica rekla da treba.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 20:15:52   
Queen Lady


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Queen, prvo da ti kažem, nije toliko strašno koliko misliš, bar meni ne deluje, pa tek su počeli da pišu.

Drugo, vežba, daj mu da vežba, kući, imaš i vežbanke da kupiš, mi smo kupovali za oredškolce, raznorazne, a možeš i u svesku, sa malim i velikim linijama, za kući. Vežbanjem će se popraviti. Kada vežba, u nizu slova mu zaokruži plavom ili crvenom bojom, ona koja su najčitkija i najpravilnija, da mu skreneš pažnju kako treba, npr na tvojoj slici u prvom redu 3. i 9. slovo I, skroz je ok, znači da može lepo da napiše, zaokruži mu (ali ne u toj svesci za školu, nego kući kada vežbate).




Naša učiteljica im recimo daje da pišu nekad šarena slova, ili da ispod pisanog dela nacrtaju crteže sa slovima (npr slova sa šeširom, slova sa krilima itd), ja sam oduševljena koliko S ima mašte i ideja, nisam ni znala. I obožava srpski, i čini mi se da jako pazi na času, domaći sam odradi kući perfektno, ja samo proverim.


S u ponedeljak ima diktat, najavila im učiteljica, tj. već su imali kraći, to je uradio sve ok, a sada im ja najavila ozbiljniji diktat, i rekla da vežbaju preko vikenda.



Oni su imali vec dva diktata, ne najvljena. Jedan nije uspeo da odradi (prvi). Ovaj drugi, onako. Njemu nije toliki problem kada treba da prepise rec ipi recenicu ili kada mu pricam rec po rec. Ali kada mu kao diktat pricam sta da pise, dosta je spor i uglavnom ne lici ni na sta. Imamo sveske za vezbanje i u kvadraticima i u linijama. Dobro si mi dala ideju ovo za zaokruzivanje. U sustini malo a bas lose pise, jos ako zbrzi, ne lici na slovo uopste. 
Kod nas postoji dopunska nastava, nisam ni znala da to ide od 1.razreda, čini mi se petkom je, i ide nekoliko učenika, kojima je učietljica rekla da treba.

S je u boravku i po rasporedu imaju dopunsku svaki cetvrtak. Sta rade na dopunskoj nemam pojma. Danas su radili neki pano, verovatno je to bilo na dopunskoj.


_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 21:39:52   
Dragica Draga
Zar u prvom razredu vec ide diktat? 🙄

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 21:52:21   
Sanjica26 RR
Pa ide naravno. Samo diktat imaju sa slovima koja su do sada ucili.To su vrlo jednostavne recenice



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 14.10.2021 22:51:08 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 22:37:10   
Dragica Draga
Nisam ni mislila da im daju sastav.
Ali oktobar a vec diktat, kao da je prerano.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 22:54:10   
Sanjica26 RR
Ne vredi. Takav je protokol, a i prosto mora da se vidi da li su deca naucila nesto. Treba da se nastavi dalje sa slovima. Nažalost, nametnut nam je program da se brzo sve prelazi.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.10.2021 23:02:57   
dunja RR
Dragice moj S je već imao i nenajavljeni test uz matematike, koji pojma nemam kako je uradio, jer još nisam dobila šifru za dnevnik, ne znam da li ću tamo to uopšte i videti?
On kaže da je sve uradio ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 6:19:10   
Queen Lady
I kod nas su bili kratki diktati, od naucenih slova. Iz matatike su imali 2,3 odstampana testa od onoga sto su ucili. Nama su to odmah donosili kuci. Sad ne znam da li to ima veze sto su u boravku. Kaze mi uciteljica da mu bolje ide matematika nego srpski. E sad posto je u boravku ima dve uciteljice. Ta druga im drzi srpski, ona mi je npr rekla da ima super saradnju sa Strahinjom, da se medju prvima javlja kad ih nesto pita. Za pisanje mi ona nista nije rekla, ali vidim po sveskama i kuci kada vezbamo da mu sporije ide pisanje. Valjda ce biti bolje. Uglavnom sve odradi, ali uciteljica (ova glavna) je napisala da treba da bude uredniji. I to bi islo lakse, da ne prelaze gradivo ovako brzo. Mene je samo strah da ne kasni sto se tice pisanja i citanja. 



_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 8:13:50   
Ivanka 75
Queen, nece da kasni veruj mi. I moja Iva je levoruka, postignu oni to.  Rukopis izgleda malo iskrivljeno ali to je sto je. Uciteljica u prvom nam rekla da se rukopis formira do treceg i cetvrtog razreda tako da, opusteno i ne pritiskaj ga previse.Bitno je da zna slova, da ih prepoznaje, to je kljucno za citanje. Videces koliko se menja rukopis, bice i skrabotina i lepog pisanja. Skolski rad skrabotine a domaci vec mnogo lepse. U skoli zure a domacem se posvete. Vezbajte citanje da to polako savlada. Ne ukazuj mu previse na greske u pisanju, ne volimo ni mi odrasli kritike pa tako ni deca. Gledajte da uzivate u prvom bez opterecenja i pritisaka 😊 Skola jeste obaveza a ne bauk. Mi se nerviramo zbog citanja i pisanja koji su, u stvari, prilicno spor proces razvoja i i usavrsavanja. A oni vide nasu nervozu. A o matematici da i ne govorim 😂 Ja sam negde posle prvog polugodista u prvom razredu rekla svima da spuste loptu malo prema detetu, stres i uzbudjenje i visoka ocekivanja su kod nje izazvali visoke temperature i nocna budjenja. Nakon toga sam samo ja do kraja prvog sa njom radila. Mm matematiku doduse, a ja sve ostalo. I to pod nadzorom, da joj ne zvoca previse. Opusteno, grlite i ljubite svoje prvake i uzivajte sa njima u sticanju znanja. 


(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 8:20:12   
Dragica Draga
Bas to, bas mi se cini nekako svega i previse za kratko vreme. Razumem da tako ide, mozda u praksi i ne izgleda to bas tako strasno, mozda ni deca to ne dozivljavaju tako. Nekako mi se tako ucinilo.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 9:29:31   
Queen Lady
Slazem se Ana za sve sto si napisala. Znam da nece da pise isto sad i za koju godinu, sto je i normalno. Imam na poslu dosta levorukih kolega i muskih i zenskih i maltene svi pisu citko i razumno. Napisem ja Strahinji sta treba da prepise,a on me pita, kakvo ti je ovo slovo, ne pise se tako, nas je uciteljica ucila ovako. Jos malo pa ce sami da krenu da rade zadakte iz matematike, sami ce da citaju tekst. Bar je tako uciteljica rekla, novembar i decembar su im udarni.



_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 9:30:46   
flamingos
Lady,poslušaj Ivankin savet i ostalih.Ne opterećuj se slovima.Polako,imaće vrenenom i bolji rukopis,a i nebitno je.Neka uči da čita.Prvak je,biće sve to kako treba.Ljubim vas puno.Uživajte u tim prvim školskim danima,vreme brzo leti.Da se svratim na fotografiju koju si postavila-ništa ne fali slovima.Sve i da je neko krivo,dete je to,i uplaši se,požuri.Samo opušteno i uživajte u svakom trenutku.


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 14:28:05   
Ivanka 75
Queen, najveca muka je prljav dlan od grafitne olovke, sve zamazano  i na papiru i ruci,😂

Pa jos kad mahinalno obrise ruku o bleu bluzu 😂

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ucimo da pisemo slova
15.10.2021 15:47:09   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Queen, najveca muka je prljav dlan od grafitne olovke, sve zamazano  i na papiru i ruci,😂

Pa jos kad mahinalno obrise ruku o bleu bluzu 😂
Joj Ivanka.Slatki su tako mali.Ladi,verovatno znaš pošto sam pisala da je i moje dete levoruko.Prelepo piše.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ucimo da pisemo slova
16.10.2021 12:47:22   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Queen Lady

Slazem se Ana za sve sto si napisala. Znam da nece da pise isto sad i za koju godinu, sto je i normalno. Imam na poslu dosta levorukih kolega i muskih i zenskih i maltene svi pisu citko i razumno. Napisem ja Strahinji sta treba da prepise,a on me pita, kakvo ti je ovo slovo, ne pise se tako, nas je uciteljica ucila ovako. Jos malo pa ce sami da krenu da rade zadakte iz matematike, sami ce da citaju tekst. Bar je tako uciteljica rekla, novembar i decembar su im udarni.





Немој ти да му пишеш слова, јер они другачије уче код учитељице. Нама је учитељица писала слово које требају да напишу. На почетку је увек теже. Све је то нормално. Како време буде пролазило поправиће рукопис. Јако се брзо прелази. И мене је то нервирало.
Кад је Т кренула у први (сад је пети) радило се по комплексној методи. Нису радили слово по слову, него су већ од почетка писали реченице. Чинило се родитељима чија деца нису знала ниједно слово да ће им бити проблематично. Они су се убрзо изједначили са ученицима који су од самог почетка знали. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ucimo da pisemo slova
16.10.2021 17:21:14   
Ivanka 75
Nasa azbuka je laganica, jedan glas jedno slovo. Boza!

Ono sto cujes to i napises. Samo polako Lady, sa dosta strpljenja. Veliki zadaci su pred prvacima koji su se do juce igrali po ceo dan bez ikakvih obaveza. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ucimo da pisemo slova
16.10.2021 19:42:04   
flamingos
Lady,polako.Slovo po slovo i biće sve to kako treba.Dete je to,što kaže Ivanka,sad imaju prvaci obaveze,sve je to za njih novo.Srećno sa pisanjem slova i da imate sve petice,a na prvom mestu da su zdrava dečica.Ostalo će lako.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ucimo da pisemo slova
18.10.2021 8:47:00   
Queen Lady

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


Немој ти да му пишеш слова, јер они другачије уче код учитељице. Нама је учитељица писала слово које требају да напишу. На почетку је увек теже. Све је то нормално. Како време буде пролазило поправиће рукопис. Јако се брзо прелази. И мене је то нервирало.
Кад је Т кренула у први (сад је пети) радило се по комплексној методи. Нису радили слово по слову, него су већ од почетка писали реченице. Чинило се родитељима чија деца нису знала ниједно слово да ће им бити проблематично. Они су се убрзо изједначили са ученицима који су од самог почетка знали. 



Sanjice, ne pisem mu ja slova. Par dana nije isao u skolu, pa su nam slali sta su radili, da odradimo kuci. Ja sam mu pisala naslov koji su pisali u svesci, pa da on prepise. Pa me on tada "ispravlja". Ja sam mu pricala pisi slovo kako te je uciteljica ucila, mama pise drugacije. Jedino ga za malo A ispravljam, jer uglavnom ne lici na slovo uopste. Desava se da slova I,J,U nekada napise u suprotnu stranu. To ga nekada ispravim, nekada mu ostavim tako naopako.


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Queen, najveca muka je prljav dlan od grafitne olovke, sve zamazano  i na papiru i ruci,😂

Pa jos kad mahinalno obrise ruku o bleu bluzu 😂



Ivanka, jos uvek nismo imali tragove o grafita, ali verujem da ce biti i toga uskoro.



IZVORNA PORUKA: flamingos

Lady,polako.Slovo po slovo i biće sve to kako treba.Dete je to,što kaže Ivanka,sad imaju prvaci obaveze,sve je to za njih novo.Srećno sa pisanjem slova i da imate sve petice,a na prvom mestu da su zdrava dečica.Ostalo će lako.❤




Hvala Flam.


Malo mi je lakse sada kada sam se vama izjadala ovde. Vezbamo svaki dan po par recenica da napise i da procita to sto je napisao, plus mu ja napisem jos par recenica, da i to procita.

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ucimo da pisemo slova
18.10.2021 9:19:16   
IvanaSK RR
Moj sin je imao užasan rukopis i sveske koje su bile neuredne. Sada je osmi razred i sveske su mu super, a rukopis vrh za decaka njegovog uzrasta. Samo polako, vremenom ce to biti sve bolje. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 199
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Roditelji, da li znate za pravilo 3-6-9-12?
U eri moderne tehnologije zavisnost od interneta je nažalost sve prisutnija, naročito među mladima. Kao i svaka druga b...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here