|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvećan treći krajnik
31.1.2020 23:51:54   
smeško
Bubi, ne bacaj novac. Tretman je isti. Oni su mali i za bolove i ne smeju puno toga. Mirko, mi smo bili na Zvezdari. Usao anesteziolog i pozvao decu u igraonicu na sokic. I otisli svi. 😂 Oporavak je bio malo drugaciji, ja sam mu navijala alarm sa 5 min.razmaka da sam popije po gutljaj vode. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 0:22:09   
Mirko Svirko
Smesko, i ja sam mu davala na 5min po gutljaj. Kasnije po 2-3. Bio je kao neki odvojeni deo sa foteljama i tv-om, do tamo set_amo pa gutljaj i sve tako. A za bolove su brufen davale sestre na 6h, a ako treba ranije da se javimo kod njih. I pio je orvih mozda 7-8 dana. Ali zavisi i od deteta. Moj je pekmez. Tretman jeste isti, to sam pisala. Bolje stvarno letovanje 🙌

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 0:54:16   
smeško
Mirko, prag bola je individualna stvar. Ne znaci da je pekmez. Mi smo dobijali paracetamol i nikako ispod 6h i ne dozu kao za snizavanje T. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 8:21:36   
Mirko Svirko
Jeste, smesko. Nismo svi isti, prag bola jeste individualna stvar.Vidis ovde daju samo brufen, a vecoj deci daju injekcije. Nama je npr po kilazi pedijatar dao dozu 10ml za temp,a tamo su davali 5ml za bol.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 8:57:17   
vonavoj
Lepo didy,sednes u krilo i zines i oni ti ih cupaju,pa pljunes..bre svega se secam.,cetvrti razred sam bila..i 7 dana u bolnici..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 9:26:37   
Didy


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Lepo didy,sednes u krilo i zines i oni ti ih cupaju,pa pljunes..bre svega se secam.,cetvrti razred sam bila..i 7 dana u bolnici..



😱 Von, ovo prvi put čujem. 😱

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 9:43:13   
vonavoj
Daju i inekciju lokalno,ali si budan. Ma nasi ovde ne operisu decu mladju od 3g..specijalci.zato idemo u Bg .

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 12:28:46   
smeško
Jao, Von! Kao horor film. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Uvećan treći krajnik
1.2.2020 12:36:02   
lesica
Užas Von.

Bubi, lepo ti kažu žene - ne bacaj novce, to će čas da se završi, a ni privatno nikakav bolji tretman imati neće.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2020 21:49:10   
Bebana17
Da podelim sa vama moju muku, Luka (4 godine) ima strasnih problema sa disanjem u toku spavanja, hrce kao odrasli, spava otvorenih usta, prekide u disanju ima stalno, nekad traju i po deset_ sekundi, sve mu je krenulo kad su krenule prehlade i bolesti od kad su krenuli u vrtic (pre sedam meseci), do tada ni jedan antibiotiok nije popio. Muz i ja se plasimo da ga pustimo da spava sam u sobi, da se ne bi ugusio. Toliko se znoji nocu kad spava da je to strasno. A da ne pricam koliko je mrsav, od skoro 17 spao je na 15 od silnih bolesti iz vrtica sto donese. Zakazala mu doktorka na klinickom pregled, jer se na IMD dugo ceka i retko daju termine. I onda se desi stvar sa ovim virusom i sve otkazu. Moj muz im napisao mejl i resili su da nas ipak prime. Sutra idu. Bas se brinem zbog tog disanja nocu.


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2020 21:54:44   
vonavoj
Ja sam pisala u pogresnoj temi,sad vidim.."dete boli uvo".. M je operisao treci krajnik pre 2 nedelje na IDM kod Baljosevica..islk smo 2 puta privatno,pa nas ubacio,cekali smo 3 meseca...sve je super proslo..uradite to sto pre...pri tom M puni 2g u maju mesecu..ja sam instistirala..jer je imao 5 upala usiju za manje od godinu dana..

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Uvećan treći krajnik
9.11.2022 14:56:36   
vonavoj
Evo mene ponovo u ovoj temi,ali i za temu operacija svih krajnika..da skratim pricu,od avgusta meseca je na svake 2 nedelje imao temperaturu po 1dan,do 39.9...radili kks j crl,leukociti i crp visoki,brisevi uredni,bio antibiotik,orl kad nas video operacija krajnika,koliki su..poceo jako da hrce zadnja 3 meseca..uradimo timpanometriju.ona c,brzo zakazemo operaciju i danas su mu operisana sva tri krajnika,treci se vratio kao da nije ni operisan,a i ova dva su bila ogromna..dr je pitao kako je uopste i disao..eto,za 2.5g se vratio..a u junu ove ove godine je jmao i upalu uha..bili smo mirni 2g. Nadam se da smo mirni do kraja zivota🥴

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Uvećan treći krajnik
10.11.2022 12:02:35   
Didy
Eh, Von, baš mi je žao što ste ponovo prolazili kroz sve to, ali nadam se da ste sad mirni.

Stefanu su predlagali sa nepune 2 godine operaciju, ja nisam dala, nešto mi je mali bio, pogotovo što sam znala da se 3. krajnika zna regenerisati. Nekako smo izgurali do 6. godine i tad je operisao samo 3. Posle toga nije više imao problema. Jedino što moram priznati da on i dalje teško diše i noću i danju i hrče dok spava. Čini mi se da uopšte ne zna da diše na nos. E, sad da li je to posledica silnih upala koje je imao kao dete, ne znam. Ja sam kao dete operisala krajnike i ono što mogu reći za sebe je da mi je grlo ceo život jako oset_ljivo. Čim pojedem ili popijem nešto hladno, odmah počne da boli. Sve upale i prehlade disajnih puteva mi kreću od grla i u svakoj priči grlo najviše strada. Ipak ti krajnika imaju neku svoju funkciju, pa sam se borila da mojoj deci ostanu ova 2 u grlu. Vreme će pokazati da li je trebalo i njih vaditi. 


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Uvećan treći krajnik
10.11.2022 19:48:49   
Ana RR
Ajoj Von, namučilo se dete i vi sa njim.. nadam se da ste to rešili za svagda.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Uvećan treći krajnik
10.11.2022 19:59:02   
flamingos
Von,baš mi je žao što ste se namučili.Sad je sve to iza vas i mirni ste.❤

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Uvećan treći krajnik
11.11.2022 12:44:20   
vonavoj
Ni muz ni ja nemamo sva tri,i posle toga nismo bili bolesni...mm je sa 2 vadio sva tri,tako da kontam da je moralo.A pre 2g smo vadili zbog silnih upala,a sad jer se davio nocu.Verujem da je ispravna odluka,kasnije mnogo vise boli..

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Uvećan treći krajnik
12.11.2022 9:54:51   
Didy
Ja sam isto operisala kad sam bila dete, mislim da sam 4 godine imala, kao i svi moji brat, roditelji, čak se i deda seća kad su mu u NSu operisala krajnika, nešto pre Drugog svetskog rata. 😄 Ranije su mnogo lakše i češće slali decu pod nož. To mi je rekao naš ORL. Sad malo detaljnije procenjuju, ali ako su vas poslali, verovatno je moralo. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Uvećan treći krajnik
12.11.2022 11:40:08   
Sanjica26 RR
I ja sam operisala krajnike. Jos uvek se secam. Ostalo mi je u losem secanju, jer sam bila sama u bolnici. Ali posle toga vise nisam bila bolesna. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Uvećan treći krajnik
12.11.2022 17:08:11   
Ivanka 75
Von, odmoricete se sada svi. Bje ukloniti nesto sto unistava imunitet nego nadati se da ce sve biti kako treba.Ja sam sa nepun 4 operisala sva 3 krajnika. Vise od 30 godina nisam imala ni upalu grla ni problema sa grlom. Pucala od zdravlja! Brz oporavak vam zelim! 😊 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Uvećan treći krajnik
13.11.2022 19:05:10   
vonavoj
Hvala svima! Danas je vec kao da mu nije nista,samo traži da jede,pu,pu..

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Uvećan treći krajnik
13.11.2022 19:33:07   
dunja RR
Super Von, neka ste rešili! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 296
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here