|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok FSH i LH
21.2.2015 20:02:16   
Maslacak15
Anastasija dali si sugurna da je stitna ok i da li si proveravara insulinsku rezistenciju? Ne znam, mozda bi mogla da probas nisko dozirani aspirin ( 100 mg dnevno) za popravljanje mikrocirkulacije. Vidim i da je estradiol bas jako nizak. Mozda pomogne jajnicima. Studije nisu bas jednoznacne ali aspirin se cesto koristi u okviru VTO protokola. Ja mislim da ne moze da skodi. Ja sam ga koristila pre prve trudnoce. Inace opcija je i da razgovaras sa doktorkom o DHEA suplementaciji. To je vec malo ozbiljnija terapija, ali ima dobrih rezultata sa njom.

(odgovor članu Anastasija77)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: visok FSH i LH
21.2.2015 20:11:53   
Anastasija77
Stitna je uredu, za insulinsku rezistenciju ne znam. Provericu i to. Vec su mi dali da pijem cardiopirin 100mg dnevno. Za ostalo cu videti sa ginekologom sa klinike. Estrogen je bio toliki i prosle godine, ali fsh nije. Hvala u svakom slucaju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: visok FSH i LH
21.12.2015 9:35:34   
Dragić
Drage moje, evo mene i na ovoj temi. Dobila sam nalaz i koliko vidim sve je u skladu sa referentnim vriejdnostima osim FSH-a, on mi je 12,7, a ref, vr. su (3,5-12,5) folikularna faza. Po mom laičkom mišljenju nije puno povišen, ali ipak je iznad dozvoljene granice. Koliko može da mi pravi problem ovaj hormon? user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Anastasija77)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: visok FSH i LH
21.12.2015 9:49:58   
Dragić
LH - 5
FSH - 12,7
Progeste - 0,58
Prolaktin - 389
Testoster - 0,16
Estradiol - 42,94
TSH - 3,300
T3 - 2,1
FT4 - 14

3 dan ciklusa.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: visok FSH i LH
19.3.2016 11:48:48   
branki*

IZVORNA PORUKA: VanjaDivac

Dragi moji, FSH mi je 35, ocajna sam. Od oktobra do januara sam odradila 6 inseminacija neuspelih, u ponedeljak predajem papire za vantelesnu i naravno uzasno sam uplasena da ce me odbiti zbog ovako visokog FSHa. Svi rezultati su mi ok., cak svaki mesec imam folikule AMH 0,18 nije dobro. Sta mislite ima li nade? Hvala i pozdrav



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: visok FSH i LH
18.6.2017 22:20:28   
debeljuca87
Devojke hormoni su mi radjeni 3-eg dana ciklusa i evo rezultata pa malo da mi pomognete.Imam 30 god i radim na bebi ali nikako da bude :-(
LH 6,88 FOLIKULARNA FAZA 2,4-12,5 IU/L
ESTRADIOL 81 FOLIKULARNA FAZA 46-607 pmol/L
TESTOSTERON 1,06 0,22-2,9 nmol/L
PROGESTERON 1,73 FOLIKULARNA FAZA 0,6-4,7 nmol/L
PROLAKTIN 660 102-496 mlU/L (to je povecano i te kako)
FSH 6,4 FOLIKULARNA FAZA 3,5-12,5 IU/L
AMH 2,484 ng/mL 0-12,6 ( zene premenopauze) i zene 3-eg dana ciklusa 0-10,6
INHIBIN B 43,01 pg/mL zene 3-eg dana ciklusa manje od 273

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: visok FSH i LH
19.6.2017 9:57:41   
Maslacak15
devbeljuco omasila si temuuser posted image Nit je visok FSH nit LH. Dobri su. Problem je prolaktin. 660 je previse. Ako se ponavlja rezultat treba ga spustiti ( a lako se spusta) i to bi moglo resiti tvoj problem. Puno te pozdravljam!!

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: visok FSH i LH
11.1.2022 17:27:42   
Jekamne
Dobar dan. Imam problem sa visokih Fsh-om? Pa bih zeljela neki vas savjet. U julu mjesecu sam posla do ginekologa, jer sam mislila da sam trudna, medjutim ispostavi se da nisam trudna nego da imam polipe na matericu. Ok odradim ja sve nalaze medju njima fsh i tada mi fsh-a bude 17.10, da bi dosao dan operacija i ja na pregled kod doktora pred operaciju sat dva on odjednom vidi da se ne radi o jednom polipu nego o dva jedan bude 12mm, a ovaj drugi sto nije vidio 20mm. Uredu. On operise obadava, da bi poslije mjesec ipo skoro 2 posla opet kod ginekologa istog da vidim rezultate Hispatoloskog nalaza, i ujedno odradim kontrolu. Da bi me on docekao sa vijescu da HP nalaz nije uredan, i da se odma javim Onkrinologu ginekologu. I odem ja kod onkologa-ginekologa kad on kaze da se uradi fsh i da se odradi kiretaza da bi se jos jednom odradio hp nalaz. Ok odradim ja Fsh (ali taj put on skoci sa 17.10 na 31.90), a hp nalaz pokaze jos jednom pred malignost materice. I upute me na konzilijum jer ovaj doktor onkrinolog predlaze da mi odstrane matericu. I ja na konzilijum kad i tamo isti odgovor da je za operaciju. Ali mi daju da odradim fsh, i ja treci put odradim fsh kad on jos veci 45,50 a poslije kiretaze sam dobila 2 puta normalno, i sad mi treci put kasni. Pa bih zeljela da cujem da li ima neko od vas da je bio u slicnoj situaciji da bi mogao da me posavjetuje sto da radim? Da li da pristanem na operaciju ili da idem dalje, da trazim resenje ako ga ima? A evo pola godine sam bas iscrpljena ne znam sto da radim, a silno zelimo ja i vjerenik dijete, ali nam se ne da. Ako ima ko kakvi savjet voljela bih da cujem. Unaprijed hvala od srca.

(odgovor članu racica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: visok FSH i LH
15.9.2022 16:14:41   
Maja13
Poštovani, hormon FSH mi je 5.49 dok je referentni opseg 2.5 - 10.5 da li je to uvećana vrednost? Da li bi trebala da primam neku terapiju da ga snizim ako utiče na trudnoću jer već 3 godine nikako da se desi? Hvala. 

(odgovor članu Jekamne)
Direktna veza do poruke: 134
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here