RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mica0 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2013 16:39:19)

moje dete ima faze kad je mirno kad je budna al vise place, place zbog grceva, cini mi se nekad i zbog dosade, ne lezi joj se, a ja ne mogu ceo dan u rukama da je nosim




Cvrčko -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.2.2013 17:51:16)

Nama Biogaia nije prepisana zbog grčeva, već zbog sluzave stolice.
I da, moj sin je isto bio na dohrani, ali je imao stalno plastelin zelenu stolicu i nije uzimao probiotik,a ona ima lepu žutu i zrnastu stolicu kao da je dojim, a ne da jede dohranu. Verujem da je to isključivo zahvaljujući biogaia-i. Za grčeve samo espumisan i čaj od kamilice+kima. Naravno, kad je uhvate grčevi, samo nam je strpljenje od pomoći [sm=smiley1.gif]




sandrina 85 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.3.2013 11:33:08)

Nama nista ne pomaze... mozda malo masaza i caj od kamilice i kima, espumisan slabo, komorac slabo... [sm=zmeden.gif]
A valjda ce brzo proci... nekad imam utisak da se napinje po ceo dan, crveni se i muci. grrr




zamenica -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.3.2013 12:27:23)

Ćao drugari,
evo mene po drugi put, ovoga puta s blizancima. Oni sada imaju 2 nedelje i izgleda da polako kreću problemi sa stomačićima (inače su na ad. mleku). Starijem sinu sam davala Espumisan i Hippov čaj, ali on se nije toliko mučio s grčevima, koliko sa zatvorom. Dok sam bila u bolnici na održavanju trudnoće, jedna mama-trudnica je pomenula BioGaia kapi, a sad vidim da ih i ovde puno hvalite. Vidim da se aju samo jednom dnevno, ne kao Espumisan na svaki podoj (što mi olakšava posao). Recite mi samo koliko koštaju i koliko otprilike traje jedno pakovanje, jer će nam ako krenu intenzivnije grčevi, samo za Espumisan trebati 7-8 hiljada mesečno [sm=zmeden.gif]




jance -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.3.2013 12:38:27)

ide 5 kapi dnevno, kod nas kosta oko 900din, mozda koji din manje. mi kupili pre oko nedelju dana isto. sa sinom mi je jedna bocica trajala vise od 2 meseca, na kraju je nisam ni potrosila do kraja ako se dobro secam. trebas da znas da tim kapima treba 3-5 dana da pocnu da deluju, pa nemoj bas da cekas jake grceve da bi krenula...




MarijaBg -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.3.2013 12:46:11)

Helena se bas muci sa grcevima [sm=smiley13.gif] Sa prvim detetom ih nismo osetili, a nju toliko muce da skoro ceo dan a ponekad i pola noci ne spava. Dremne 15 minuta i bude je [sm=smiley13.gif]
Masiramo stomacic, stavljamo termofor, ukljucujemo fen (on najvise pomaze), nosamo se, sisa cesto (mada se svadja sa sikom), pije bibilibi i espumisan, ja pijem Humana caj za dojilje i C deciji...
Ali, izgleda da ipak pravog leka nema! Jos nam preostaje Biogaia da probamo, mada ne znam koliko bi joj pomoglo, obzirom da je to probiotik, a ona kaki cesto [sm=zmeden.gif]
Definitivno najvise pomazu fen i mamina blizina i puuuno ljubavi i strpljenja. Verujem da ona sve oseca i da bi joj bilo mnogo gore da sam ja nervozna, zato udahnem duboko i kazem sebi: proci ce, izdrzi jos samo 2 meseca [sm=jezicek.gif]




jole82 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.3.2013 18:32:29)

Grcevi su nam poceli 6. dana i prvih 10ak dana je bilo neizdrzivo..trajali su u proseku po 12 sati dnevno.. jedino nam je pomagao onaj meda terfor i da je drzim okrenutu ka meni, a ja zavaljena u fotelji..nikako nije htela skroz na stomak ..pila je tad Bebelac(posto gospodjica nikako nije htela da sisa [sm=smiley13.gif]) i pedijatar nam je savetovala Novalac AC(protiv grceva)...medjutim od njega je posle 2 dana dobila zatvor i vristala je kad kaki...pa nam je savetovala da kobinujemo sa Novalac IT(protiv zatvora)...medjutim nista se nije promenilo..kakila je plastelin zeleno uz bolove..a isto je jela kolicinski...onda sam je vratila na Bebelac sa Espumisanom(i ja slusam pametne doktore) i popodne joj se vratila "lepa" stolica koju imamo i danas[sm=smiley1.gif] a kad je uhvate grcici sto je posle stolice..kad su joj prazna creva..pomaze samo nosanje al sad hoce skroz na stomaku da bude..nosamo se pola sata..ona ne vristi nego onako jeca, isprducka se i onda zaspi[sm=smiley1.gif] Sto je i nama i njoj skroz podnosljivo[sm=bravo.gif]
Definitivno sto kaze Jovica treba par dana redovno da se daje Espumisan...bar je tako i kod nas plus nosanje na stomaku




Shishica -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.3.2013 18:34:46)

Termofor i caj Plantex.




tea87bgd -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.3.2013 23:02:29)

Mi smo koristili hipove cajeve od komoraca i za dojilje,espumisan,kim,kamilicu,termofor,nosanje i nista.Jedino sto nam je malcice pomoglo je neki senjacki caj koji je bio da se kupi u apoteci senjak,a sastoji se od kamilice,kima,komoraca i jos nekih travki.




leamalamut -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (21.3.2013 23:15:50)

Mojoj beki su krenuli grcevi sa 15 dana i trajali dok nije napunila 3m . Probali Espumisan kapi , nisu dale efekta . Biogaia , onako , to smo uzeli 15-20dana pre nego sto ce prestati grcevi , sad da li je Biogaia uticala da se smanje ili priroda i dalje sam u dilemi... Pila sam i ja i ona caj od komoraca(Bibilibi , Plantax) , njoj je bas priajao .Grejali smo stomacic , nosali je ta dva sata uglavnom predvece neprekidno i najvise u polozaju da je stomacic na rukama .
Ali sam shvatila da od svega toga nista ne pomaze konkretno , da zavisi kako koje dete strefi i da to svoje mora izgurati na ovaj ili onaj nacin. Negde sam procitala da je najbolji lek za grceve ,,tamponi u usi za roditelje ''''




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 8:43:23)

Mamice koje dojite, kako dajete espumisan kapi? U kasicicu sa svojim mlekom? Koliko kapi, koliko puta na dan? Nije najjasnije uputstvo kod dojenja. I kad najranije moze da se pocne? Moja beba od 8 dana nocas oka nije sklopila a i mi sa njom, celu noc...




tea87bgd -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 8:48:46)

Rosita ja sam davala 2 puta dnevno po 5 kapi u kasicicu sa moim mlekom,ali nisu pomagale.Jedino sto je malo znalo da pomogne je spavanje na meni i neki senjacki caj iz apoteke na Senjaku.Ali sve je to bilo zanemarljivo.




Sanja90 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 8:49:11)

Rosita mislim da je jos uvek rano ipak beba ima 8 dana. Bolje se posavetuj sa pedijatrom. Ja sam mojima davala sa 2 meseca po 25kapi na kasicici sa svojim mlekom i to samo uvece pred spavanje,tad su bile bas nervozne zbog grceva. Nisam sigurna koliko puta sme na dan da se da. Bolje pitaj doktora,nemoj na svoju ruku.




vikiveki -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 9:01:18)

Rosita i ja mislim da je možda još rano za Espumisan i ako ga budeš davala mislim da količina kapi treba da bude što manja jer je beba vrlo mala...a da budem iskrena, iz ove perspektive i iskustva sa troje dece,mogu ti reći da kod bebe koja ima grčeve ništa ne pomaže toliko uspešno,bar sam ja sve probala sa svojim prvim detetom:espumisan kapi, razni čajevi i sirupi,voda sa kimom...jedino olakšanje joj je bilo dok je sisala i dok sam je držala u naručju ili u položaju stomak na stomak




Olga75 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 10:15:54)

kazu da se grcavi javljaju od druge nedelje ali moze i ranije i kasnije
e sad , moje dete je nedonosce i ja sam sa espumisanom pocela oko prvog meseca , davala sam po uputstvu 25 kapi pet puta na dan pre podoja , ukapala sam u kasicicu i : sipala " joj u usta
davala sam joj dobra dva meseca iako nije imala neke strasne grceve , malo se napinjala , bunila ali nije bilo strasno
mislim da je najbolje Rosita da se konsultujes sa pedijatron




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 12:11:38)

Sad cu biti malo off, nemojte mi zameriti. Znam da je redovna kontrola za mesec dana. Na koji nacic se vi iz Bg konsultujete sa pedijatrom oko bilo cega, je l idete u dom zdravlja, sa ili bez deteta, je l ima neka sluzba da se moze konsultovati telefonom, znam za halo bebu, jednom sam zvala drugim povodom i tamo se javljaju sestre... Hvala!




Sanja90 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 12:59:34)

Pa mozes hallo beba a mozes da pozoves dom zdravlja-pedijatriju i raspitas se preko telefona(tamo gde planiras da vodis dete na kontrole),a ako ti jos dolazi patronazna mozes i nju da pitas.




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 13:50:29)

Moja patronazna mi rece moze espum. ali obavezno po 25 kapi, inace nema efekta. Ali njena preporuka je enterokind jer pored ovog sastojka iz espumisana ima i homeopatske




Sanja90 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.3.2013 14:36:51)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Moja patronazna mi rece moze espum. ali obavezno po 25 kapi, inace nema efekta. Ali njena preporuka je enterokind jer pored ovog sastojka iz espumisana ima i homeopatske


Enterokind???Prvi put cujem za to,tako da ne znam...




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.3.2013 7:50:25)

Eh, pa farmaceutska m... ovaj industríja, mm kaze 10 preparata mu nabroje u apoteci, sve divnija od divnije cena. Nekad sam dobijala flajer za enterokind, a izguglaj, ima. mada ja imam kupljen espumpumisan pa cu probati, ali samo kad vise ne budem imala snage za metod trabuh na trbuh.




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.4.2013 19:32:38)

Evo ja sam kupila enterokind pa cemo videti. Je l neko probao? Espumisan je imao efekat nula. Moj maleni je preko dana jos i ok, al nocu zurka. Ne mogu posebno da grejem stomacic jer jos nije otpao pupak.
Sanja, hvala na odg. kod dojenja, tesko mi je sa tel. da idem na sve teme, pa evo ovde- hvala.




Snelle -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.4.2013 19:53:37)

Rosita, imaš preko puta sajma kod tramvajske stanice apoteku koja pravi i prodaje Senjački čaj. Ja ga nisam koristila ali moja komšinica je bila izuzetno zadovoljna njime, a on je ništa drugo do kombinacija kamilice i kima, pa ako vam taj eneterokind ne pomogne....




Leax -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.4.2013 21:52:52)

Verovatno zavisi od bebe do bebe sta ce joj konkretno pomoci. Moj svrca je samo sisao, na flasicu se gadio, tako da u startu caj nije dolazio u obzir. Probali smo Biogaia kapi i nama su pomogle posle otprilike tri dana od pocetka davanja[sm=smiley1.gif] tako da ih ja, u nasem slucaj, mogu pohvaliti i preporuciti.




Sanja90 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.4.2013 22:44:15)

Ja sam mojima davala bibilibi caj protiv grceva,odlicni su,ne znam da li ih jos ima u apotekama.




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (5.4.2013 13:15:06)

Hvala Snelle. Dacu sansu jos entero, mada... bas je frustrirajuce. Imam dosta mleka, ali njega muci i na sisi, uvija se, posle ne moze mirno da spava, ne znam da l je sit ili nije ili je sve od grceva. Patronazna kaze da ako cesto sisa da ce imati vise grceva, da je bolje da se najede u cugu pa da mu dajem sisu a ako nece vise da se izmuzem pa dodam na kasicicu. Bas mi se to ne radi pored pune sise, a jos i da budim i maltretiram dete. A stalno mi naglasi da mora da se tera da vise jede u cugu jer nece napredovati. ma! Ja mislim da treba da se prilagodim njemu a ne da silim stvari! Tesim se da ne bi imao odakle da kaki i bljucka da je gladan? Da mi je da dodje ta kontrola, da makar malo dilema razresim, dobija li dete na tezini i koliko...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>