RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


bea83 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (17.5.2013 14:52:42)

meni su te dve stvari (jelo i plastičnu kašičicu) naglasili kao jako bitno kad sam lečila alergiju (uspešno) homeopatijom, da me pitaš za objašnjenje pojma nemam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Snelle -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (17.5.2013 14:53:06)

Ja dajem na plastičnu, imam ih koliko hoćeš, ostalo mi od velikog deteta. A i njom mi je lakše da mu kapi razmrljavim po ustima jer je savitljiva.




Sanjica26 RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (17.5.2013 14:53:46)

Meni se tako Teodora budila. Zaspi i spustim je u krevetac. Probudi se sa 5-10 minuta.




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (17.5.2013 15:55:37)

Snelle, homeopatija je cudna rabota. Po ovom osnovu, mi ne bismo trebale piti cajeve za njihove grceve... pise i za plasticnu k. Ma ja cu ipak piti caj.




lady_b -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (30.5.2013 8:07:52)

Drage mamice, pronašli smo "lijek" za grčiće. Juče je kod nas bio prelijep dan pa smo bili napolju skoro pa cijeli dan, čak smo vani i papali i bebica nije nijednom zaplakao a prespavao je cijeli dan, samo se budio da ručki. Al zato nam danas kiša pada i od izlaska napolje nema ništa [sm=smiley13.gif]




lady_b -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (30.5.2013 21:42:41)

Ljudi!! Malo čitam po netu, i nađem na nekoliko sajtova da D3 kapi, proizvođača Plivit, uzrokuju grčeve [sm=zmeden.gif] a mi baš koristimo te..Pa zar je to moguće?!? I mame kupe neke druge D3 kapi, mislim da sam pročiala Oleovit i kao prestanu grčevi...Pa zar mogu 2 kapi dnevno uzrokovati takve muke?




majared -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (31.5.2013 16:39:05)

Mi koristimo Galenika 3d kapi jer su u vodenom rastvoru. Patronazna nam je spomenula jos neke ali je to uljani rastvor koji izaziva grceve. Taj koji ti koristis je verovatno uljani rastvor




lady_b -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (31.5.2013 21:21:32)

Jeste Majo, uljane su ove kapi.. Nisam ih danas dala i neću mu dati još 2 dana pa baš da vidim..A danas su grčevi katastrofa...




Snelle -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.6.2013 13:22:21)

Nije tema, ali i ja sumnjam na AD vodene kapi. Mi imamo one čiji je proizvođač Loznica. Tri dana ih nisam dala, i stolice ok, nema grčeva. Počnem opet da ih dajem, grčevi opet krenu, stolice žuto-zelene. Pogledam sastav, imam šta i da vidim. Između ostalog dve vrste emulgatora i jedna vrsta antioksidansa. Šta će bebi emulgatori [sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.6.2013 13:32:20)

Hm, ja koristim vigantol... Osim D, ima: trigliceride [sm=zmeden.gif]- ja l to znaci da je uljani?, azot i ugljendioksid. Svasta.... Da l utice na grceve ne znam, dajem svaki dan.




Snelle -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.6.2013 13:38:20)

CO2? Gazirani napici imaju CO2 i ja znam kako na moj stomak deluju ti napici.....




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.6.2013 13:40:56)

Evo jos jednog PRIMERA

Ja sam prestala da koristim bilo sta protiv grceva, iliti ne koristim vise nista! I cekam.




lady_b -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.6.2013 14:30:27)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Nije tema, ali i ja sumnjam na AD vodene kapi.


Pa nije valjda da i vodene izazivaju grčeve?
Ja ih nisam dala juče a ni danas. Juče je isto preplakao skoro cijeli dan, a danas je dobar, samo spava i jede..pu pu [sm=smiley1.gif] Sad da li je to zbog kapi ili ne, ne znam [sm=smiley24.gif]




majared -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.6.2013 17:22:36)

Ja ih dajem samo nocu kad ne moze da se zaustavi od placa. Kako je moglo da bude nije strasno, veci mi je problem sto se napreze pa izbljucka mleko koje je popio




igorino -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2013 17:57:20)

KAPI NE DOLAZE U OBZIR.
TERMOFORCIC ZA BEBICE,GREJANJE STOMACICA I PREZIVI SE NEKAKO TAJ KRATKI PERIOD.[sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2013 17:59:12)

Ignorino dobrodosla [sm=smiley1.gif]
molim te da ne pises velikim slovima , protiv pravila portala je




Figaro88 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2013 18:01:57)

Zasto ne kapi?Nama je espumisan mnooogo pomogao.




igorino -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2013 14:25:00)

Nema problema Olga. Izvinjenje za velika slova.Obicno nemam naviku ali eto juce prvi dan ovde pa se nekako snalazim.Moja cerkica nije imala grceve ali sa sinom je to bila prava nocna mora.Isprobali sve moguce i nemoguce .. iskreno samo bacanje novca,nista tu nije pomoglo.Jedino sto sam mogla primetiti jeste da je termofor ublazio grceve ali kad smo ga mi kupili grcevi su vec i prestajali.Polovinom cetvrtog meseca ,vise ih nije bilo.




Ivanka 75 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (7.7.2013 11:45:46)

Kuma mi juče reče za ove kapi protiv grčeva i kaže da su odlične, beba nema grčeve uopšte!

COLIEF, KAPI ZA BEBE
COLIEF, LINK 2




minnica -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (18.7.2013 18:35:01)

Nas su počeli da muče gasovi/grčevi, nisam sigurna šta tačno pre jedno nedelju dana. Neki dan bude skroz ok, a neki dan baš bude čupavo. Ono što je super je da noću lepo spava i ne plače. Zasad mu mnogo pomažu biogaia kapi, koje mu dajem svakodnevno i termofor na stomačiću, kad ga baš jako počne mučiti. Pomaže mu i da ga držim uspravno, licem prema sebi i pevušim.




janabons -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.7.2013 14:00:36)

NAma je najgore bilo od neke 3. do 6. nedelje,sad je mnogo manje.Davala sam nesto malo espumisan kapi i ja sam pila hippov caj od komoraca, ali mislim da joj je kad naidje talas najvise pomagala masaza stomacica i termofor
Generalno,slusajuci iskustva drugih mama, izgleda da to sto smo mi imali je bilo slabijeg intenziteta[sm=smiley1.gif]




Meisje -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (26.7.2013 18:02:28)

I kod nas sve nesto naidje,drzi kratko i prestane. Cim je uzmemo u ruke smiri se,pomislila sam da nas ne farba,ali bas sve ima i nogicama radi onako stisne pa naglo ispruzi,savija se,crveno lice,al eto cim je uzmemo u ruke a jos ako ustanes i setas,odmah sve prolazi[sm=zmeden.gif]




mali_mis -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (27.7.2013 13:36:23)

Mi koristimo espumisan. Probali smo i onaj Humanin caj od komoraca, ali ne pomaze, samo mu bude jos gore. I cini mi se da ga svaki drugi dan spopadnu grcevi.




Anoniman -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (27.7.2013 14:14:45)

Nas su grcevi mucili 3 meseca,i to jaki. Pre dve nedelje opet poceli,al zato sto sam jela paradajz. Otkad sam prestala jesti paradajz nema grceva!




madamme -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (27.7.2013 23:21:11)

danas je bio bas dobar napad grceva...trajao je skoro citav sat i bio je intenzivan...posle jela...dala sam joj espumisan...zaslapala je, ne znam ni sama da li su pomogle kapi ili se sama iscrpela..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>