RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (22.3.2017 21:49:45)

Vonavoj, za zube je Dentokind, a za grčeve, stomacic Enterokind :)




Dragce86 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2017 13:50:41)

Dobri saveti.[sm=bravo.gif]




krin 40 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.7.2017 17:42:03)

Ja pijem od izlaska iz porodilišta tri šolje dnevno Humana čaja za dojilje.Duci danas napunio mesec dana i (Bogu hvala) grčeve nije dobio..E sad..da li će ih dobiti..videćemo.Čaj je ukusan.500 din kutuja u Aksi.Popijem oko dve ipo mesečno




mali_mis -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.7.2017 19:05:18)

Taj caj sam i ja pila, stvarno je mnogo dobar [sm=smiley1.gif]
Ami je imao grceve svega par dana, kad je bilo kriticno, onda su espumisan kapi radile posao.




mama Jo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.7.2017 19:12:03)

Nama su grcevi trajali kratko, nekoliko dana... i probali smo sa sledecim: u 2dcl vode kad prokljuca se stavi 5 zrna kima, i onda stoji taj kim u vodi dok se ne ohladi, pa dam bebi da pije... naravno, jako je malo pila vode u tom periodu inace, ali bar koju kap.
Takodje, stavljali smo joj onaj termofor na stomacic, i to je zaista znalo da je umiri, utopli joj stomacic panse smiri.




krin 40 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.7.2017 19:37:52)

Meni je taj Humana caj za dojilje sto pijem super jer ga ja pijem,"ne smaram bebu" a zaboravila sam da dodam da fenomenalno utiče na laktaciju.Grudi mi "polude" od njega😃




Duškić -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (1.7.2017 22:11:10)

Meni je D devojcica imala bas jake grceve, i bio gaja kapi je pila i espumisan, termofor onaj mali smo stavljali na stomacic. Pila sam i ja hipp caj.




Dragce86 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.7.2017 14:59:20)

Vazno je i pravilo staviti bebu na dojku, da uhvati lepo celu areolu da sto manje proguta vazduha, a i da koristi adekvatnu flasicu sto ima sistem za ispustanje vazduha na sisku, te da obavezno podrigne nakon jela. Sve to mnogo znaci. Ja sam primetila da mi je bebici teze ako je nekad spustim uspavanu a da nije podrignula. A od pomocnih sredstava smo sve i svasta probali, ali na kraju dok crevni sistem sam ne sazri dovoljno, slaba vajda. Najvise smo koristili na YT zvuk fena :D




Dragce86 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (6.7.2017 22:17:57)

Caj od komoraca Fructusov je sjajan, a kosta nesto ispod 150din, ima u svakoj Betty apoteci ( bar sam ja tamo kupovala ). Prvo sam pil taj HIPP ali je preskup oko 800 din :( Ovaj drugi mi je slucajno preporucila apotekarka koja je pila to kad je bila porodilja i zaista vrsi posao. Ima komorac, maticnjak i jos nekoliko biljaka sto za podsticanje mleka sto za psih.umirenje majke kojoj je to potrebno :D




dddaca -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (11.7.2017 14:38:36)

Ne znam da li sam ranije vec pisala, ali moje dete je pilo Gas bimbi kapi i sa grcevima nismo imali problema. Ja sam pila caj od komoraca




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.7.2017 9:12:28)

Od domacih jedino Colief. Ako je moguce naci od preko onda Sub simplex




krin 40 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.7.2017 9:26:58)

IZVORNA PORUKA: krin 40

Ja pijem od izlaska iz porodilišta tri šolje dnevno Humana čaja za dojilje.Duci danas napunio mesec dana i (Bogu hvala) grčeve nije dobio..E sad..da li će ih dobiti..videćemo.Čaj je ukusan.500 din kutuja u Aksi.Popijem oko dve ipo mesečno



Za tri dana D puni dva meseca❤ Definitivno nije dobio grčeve.Sigurna sam da je pired dojenja ovaj čaj pomogao.Nastaviću da ga pijem preventivno dok ne napuni tri meseca




IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.7.2017 10:22:33)

Super Krin, bas mi je drago da ste prosli bez grčeva.




Zemunka85 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (22.9.2017 16:11:39)

Ja sam sa L pila taj HIPP caj i msm da je bolje prosla. Ovaj malisa ima one dosadne celodnevne. Ne place ali ne moze san da uhvati nikako i stalno se napinje, stenje, rezi. E sad jja sam opet caj pila prva 3dana u porodilistu i haos mi je napravio, kada su ga odneli na suncanje kad umrla nisam, izmuzavanje na sat vremena. Sada sam to regulisala pa nzm smem li opet probati sa cajem zbog njegovih grcica, da li ce mi napraviti hiperprodukciju. Ako ne to, sta predlazete.




krin 40 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (22.9.2017 18:25:47)

Zemunka slobodno.I ja sam pila.Pisala sam gore.Humana čaj.Problem sam imala isto kao i ti u porodilištu jer je beba bila na sunčanju i to onaj treći dana kada strašno nadolazi mleko.Posle više nisam imala problem a beban nije ni imao grčeve




IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (23.9.2017 8:16:28)

Zemunka, probaj opet caj dan, dva pa ces videti i sama. Ja sam sinu stavljala onaj termofor na stomacic, pomagalo je.




MamaNecaVo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.9.2017 23:57:04)

Drage mame,kupite Torminalis i spasie se grceva.
Nema sta nismo isprobali,dok nismo culi za ovaj sirup.
Kome god da sam poklonila bocicu (dok smo imali) odusevili su se i kako kazu,konacno nocu spavaju a beba se ne muci.




Ba na na men -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.10.2017 18:04:21)

Dobar dan kakva su vam iskustva,da li nesto stvarno pomaze za grceve moj sin muku muci vec skoro dva meseca,
nikako da nadjem nesto sto mu pomaze!




medamisko -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.10.2017 20:23:41)

Humana caj, termofor , i bio gaja kapi.




Dragica Draga -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (4.10.2017 21:52:27)

Nas je termofor spasao




MamaNecaVo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.10.2017 23:29:04)

Kod nas je izazivao jos jace grceve (mislim na termofor).Posle sam cula da se ne preporucuje kod beba koje imaju grceve jer izazivaju grcenje,sto nisam znala niti mi je neko to spomenuo.




Ba na na men -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (19.10.2017 21:22:14)

Humanin caj je super za mame koje doje bebu,delotvorno utice na grceve kod beba.




MamaNecaVo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (19.10.2017 23:09:43)

Ja sam pila 101 vrstu caja i nije imalo bas nikakvog efekta.
Jedino je delovala kombinacija-kasika kima,kasika anisa i kasika komoraca.
Generalno beba ima pa ima grcice,a mama ko mama.Ucinice sve i isprobatk samo da ih ublazi i bebi olaksa. :)




Cvetic17 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (29.10.2017 12:03:21)

Mi smo davali caj od kima, grejali pelenu, nosili, svasta smo probali dok nije samo proslo i onda su krenuli zubici [sm=smiley36.gif]




Srecko47E -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.11.2017 23:42:28)

Colief je bas dobar




Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>