RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


jess021 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (6.11.2015 15:57:19)

Otkad joj dajem Enterokind L ima bas retku stolicu. Jednom dnevno, ali za sve pare
Probije joj i na pelene i na bodic....nije vodena, ali je retka.
Treba li da brinem[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (6.11.2015 17:42:30)

E i nama je retka. Bila je onako kasasta a sad je vise vodenasta. Isto zna da probije ili na ledja ili napred. Davala sam mu bio gaju i Espumisan L. Sad mu dajem nesto sto sam dobila iz Amerike zove se Infacol.




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (7.6.2016 11:30:32)

Evo da se upisemo i u ovu temu [sm=smiley13.gif]
Vec dva dana ima uzasne grceve, dajem mu Espumisan ali nesto ne vidim da mu je bolje od toga.
Sad citam na netu mame hvale Colief kapi... ima li ko nekakva izkustva s tim?
Inace ga tata bolje umiri nego ja...nemam pojma kako ali ona ga na stomak utopli on se smiri, ja ga stavim ali malo koji put mi uspe.




IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 11:05:22)

Anck, probaj da masiras oko pupka kruznim pokretima, suprotno od kazaljke sata, pa kao "lupkaj" prstima tuda. Na kraju, nozice podizi prema stomaku. Uzmi termofor, ako nemas, trebalo bi da pomogne.




Sanjalicaaa -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 11:12:28)

Anck, mi smo koristili Colief i stvarno su odlicne.




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 13:42:01)

Ivana sve smo to radili, ali po mom iskustvu to dok ne prodje nema pomoci [sm=smiley13.gif]
Eto sam jos te Colief kapi nismo probali [sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 13:46:21)

Anck, espumisan bi trebao da pomogne [sm=smiley13.gif]
Jel se bar malo od njega isprducka?
I P.je tata uspevao da umiri, kad se eto nadje kuci..
Ali per dana mi je bilo zlo, ne sednem ni tren, citav dan je prenosam a ona vristi.




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 13:52:15)

Ma on prducka i bez njega, bas zato i place, kad se isprducka smiri se. Cini mi se da samo pospesuje prduckanje a ne smanjuje bolove [sm=smiley13.gif]
Juce je vristao dok nije tri puta posteno napunio pelenu i onda se smirio.




Maraj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 14:23:36)

Anck , a tvoja ishrana , mozda mu smeta nesto , ako ga dojis.




isidora88 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (8.6.2016 16:41:36)

Colief su odlicne, nismo ni osetili grceve.[sm=bravo.gif]
Zagrej peglom tetra pelenu pa mu staci preko stomacica, ne na golu kozu nego preko bodica. Kontakt koza na kozu...




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.6.2016 13:46:17)

Stigle su nam kapi iz Nemacke Lefax, e sad sve je na Nemackom, jel koristila neka mama, neznam koliko se daje bebi [sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.6.2016 14:48:23)

Ja imam Sab Simplex, ako ti na bocici pise sastav leka Simeticon, to ti jesve isto. Mada se Sab doozira ne vise od 4 put dnevno po 7 kapi. Procitaj
Daj u pp broj moilnog, ako imas viber slikaj papir iz kutijice da ti p;revedem.




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.6.2016 14:57:59)

Pise Simeticon....poslala pp




vocicana -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.6.2016 15:14:53)

Ljubimo vas Di ja , bice to sve super. Nemacki lek jenemacki lek, sve pokusaj, vec smo se cule. [sm=smiley27.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.6.2016 15:25:22)

Jos jednom Hvala Voci na pomoci [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.6.2016 18:54:45)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (28.7.2016 8:45:14)

Samo da napisem da nam je Lefax resio Sve probleme, od kako je poceo da pije nestali su [sm=bravo.gif] davala sam mu jos neke dve nedelje i posle prekinula , ni traga od grceva.




mamini andjeli -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (3.8.2016 22:30:21)

Sa prvim sinom koji sada ima 5 god. Nismo spavali 20 dana nema sta nismo probali nista nije pomoglo,sve dok nismo nabavili plantex caj kojeg su naravno sada povukli.Sa drugim sinom kojem ce za par dana 2.mj seka poslala iz Njemacke kapi Sab Simplex negdje na forumima sam citala da su dobre(kapi su zato sto beba nikako nece ni okusiti caj).Naravno kapi sam nabavila prije poroda o cim sam primjetila grceve poceli smo sa kapima.Zahvaljujuci tim kapima grceve smo imali 3 dana po sat vremena predvece ibto je to.[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=angel.gif][sm=angel.gif][sm=angel.gif]




Sandricak -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (24.8.2016 13:41:12)

evo i ovde da se upisemo... Nama su poceli grcevi pre 4 dana, inace Ilija ima 22 dana... Ne znam jel moguce tako rano da se jave... Poceli smo sa Espumisan kapima, ujutru i uvece, mada pise posle ili pre svakog podoja po 25 kapi... Malo je bolje, ali imam jednu nedoumicu... Da li je moguce da se od kapi pojaca bljuckanje da ne kazem, da se javi povracanje ponekad posle sisanja?
Espumisan se kod prvog sina pokazao kao odlican, nismo ni osetili grcve, a davali smo mu samo ujutru...




Milena18 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (24.8.2016 14:22:40)

Sandričak, po onome što sam čitala i što mi je rekla patronažna, grčevi mogu da se jave već oko 2-3. nedelje, tako da nije rano. Moja beba ima 18 dana i mislim da ima grčeve već tri dana, a možda i duže. Čitala sam da grčevi pojačavaju bljuckanje, tako da ti možda zbog toga češće izbacuje mleko. Moja od početka poprilično bljucka, ali se ubucila, tako da ne brinem mnogo oko toga. I mi ćemo danas početi sa Espumisan kapima.




Sandricak -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.9.2016 9:12:09)

Evo mene opet ovde... zbog povisenog nivoa bilirubina jos smo zuti pa nam je pedijatar svaki drugi obrok uveo ad mleko.. e sad nastaju muke...tesko ordimo a jos teze kakimo.. iako koristimo espumisan i biogaju... ima ko kakav savet da olaksamo?




MishMash -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.9.2016 9:43:24)

Sandricak, nama je pomagala Biogaia, a ja sam u kombinaciji sa tim pila caj za dojilje "Josif Pancic". Uvece smo i neke vezbice radili koliko se secam.

Sto se zutice tice, beba mi je bas bila pospana i zuta, ali nam pedijatar nije pominjao AD[sm=zmeden.gif] Receno nam je da je sto vise suncamo i da je obavezno dojim na dva sata.

Nadam se da ce brzo proci[sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.9.2016 12:12:31)

Sandricak Obavezno probajte Colief , nama je pomoglo a i znam jako dosta mama da se kunu u njega. Ovo ostalo su ti sve probiotici a Colief je bas za suzbijanje grceva. jeste malo skup ali pomoci ce vam.

Cek...sad edit... jel imate grceve ili vam treba nesto za lakse kakenje?




Sandricak -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (14.9.2016 12:40:53)

Anck, imamo grceve a i tesko kaki... sav jadan potamni od napinjanja od kada pije ad mleko... a otkud znam, rekla mi pedijatar da su mi jaki hormoni u mleku pa da zato ne pada bilirubin pa da uvedem svaki drugi obrok ad...
Anck, a to iz Nemacke sto si dobila za grceve jel pomoglo, da pisem zaovi da salje...?




Milena18 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (15.9.2016 12:29:02)

Evo me ponovo. Nama Espumisan nije pomogao. Juče smo kupili Colief, videćemo kako će biti, mada već sinoć mi je delovala manje uznemireno posle jela. I pomaže ako nakon obroka legne potrbuške na moj stomak, tad se baš smiri i posle nekog vremena i zaspi, mada ni to ne deluje uvek, naravno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>