LCHF dijeta (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


*Alexx* -> LCHF dijeta (25.1.2012 8:52:57)

Vidim da se poslednjih dana na forumu pojavljuje LCHF dijeta. Koliko sam googlala, poenta je u niskom unosu ugljenih hidrata, a višem unosu masti (verovatno sam previše pojednostavila). U receptima se pominju i maslac i parmezan i prženje... Pošto se u dijetama obično takve stvari izbegavaju, zanima me na kom principu funkcioniše ovaj način ishrane, pa neka me neko prosvetli [sm=smiley1.gif]




snješka -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:06:16)

klik

Alexx, ja mršam ovakvim načinom ishrane i super se osjećam. Pročitaj izbor tekstova na ovom blogu, ima svašta i jako je logično i realno. [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:15:01)

Kao što već rekoh, ovo nije loša ishrana ali imam primedbe. Znam nekoga ko radi po ovom principu, i jelovnici su malo teški za moj ukus, tj previše je mesa, ali svakako ima uspeha.




snješka -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:21:11)

Mina, a meni baš odgovara, jer sam ja pravi mesojed. Mada imam periode kada jedem pretežno povrće, više nego voće. Ja inače ne podnosim baš najbolje tjestenine i bijelo brašno, nadmem se kao žaba, baš mi bude gadno i jedva to prevarim.




minavb -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:28:56)

Ja meso jedem jednom nedeljno u najboljem slučaju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Ne zameram to, zameram to što ima previše masti i skoro da uopšte voća nema. Inače, idealno je kada se za termičku obradu koristi kokosovo ulje. Jeste skupo ali traje dugo.




snješka -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:33:41)

Obzirom da maslinovo i kokosovo ulje jedem samo ja (ostatku se ne sviđa) može mi trajati dugo. Mada ja smanjujem masnoće na minimalno potrebno.




minavb -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:51:43)

Pametno. Imam par zanimljivih recepata ako ti treba[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




snješka -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 9:52:48)

Šalji. [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 10:01:48)

Ovo mi je omiljena fora-
"HLEB"
- 5 belanaca dobro umutiti i kada je sneg cvrst ubaciti i jedno zumance
- odokativno natrpati zacine (persun, beli luk u prahu, kari, djumbir, persun, origano)
- dodati 4-5 kasika mlevenih oraha (ili badema ili mix) ja ih prvo malo ispečem
Srednje veliki plah se oblozi papirom za pecenje i ovo se izruci unutra, i pece na laganijoj temperaturi dok ne porumeni (ne treba mu puno). Pecnica unapred zagrejana. Gotov hleb iseći na kocke kao tost hleb i mogu se praviti sendviči. Ja npr izmiksam oceđenu tunu sa Ella sirom i time premažem parče, preklopim drugim, umotam u foliju i eto proteinskog obroka sa nezasićenim mastima.





snješka -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 10:03:41)

Odličan recept, hvala ti.




minavb -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 10:04:39)

imam kući još, poslaću ti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




snješka -> RE: LCHF dijeta (25.1.2012 10:46:40)

Super, hvala. Taman da unesem malo živosti u ovaj moj jelovnik. [sm=smiley1.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (19.2.2012 22:56:02)

upisujem se zvanicno na ovoj dijeti sam citava 2 dana... [sm=smiley36.gif]

na dijeti sam generalno od prije desetak dana, ali sam jela i integralni hljeb i nisam jela masno...
sad prelazim na lchf u kompletu pa da vidim kako ce to izgledati, za sada je ok... nisam gladna, sto je najvaznije..

ima li neko nekih malo konkretnijih iskustava?




Lu -> RE: LCHF dijeta (22.2.2012 6:35:30)

IZVORNA PORUKA: snješka

klik

Alexx, ja mršam ovakvim načinom ishrane i super se osjećam. Pročitaj izbor tekstova na ovom blogu, ima svašta i jako je logično i realno. [sm=smiley1.gif]


Ja se ustvari ovako nekako i hranim, nisam ni znala za ovo nego sam onako po svojoj nekoj logici izbacila većinu UH, sokove i slatkiše poslije trudnoće i dojenja, i smršavila 17kg za tri mjeseca
Ja jako volim meso, povrće i mliječne proizvode i to sebi ne uskraćujem.
Kad sam fizički jako aktivna jednostavno imam potrebu da se najedem inače moje tijelo ne bi izdržalo napor a uspijem da se najedem i bez UH.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lu -> RE: LCHF dijeta (22.2.2012 6:39:14)

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja meso jedem jednom nedeljno u najboljem slučaju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .

A ja ga NE jedem jednom nedeljno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




meyo -> RE: LCHF dijeta (7.12.2012 22:12:54)

a jel imaju negdje konkretni primjeri i jelovnici ??




World -> RE: LCHF dijeta (11.3.2013 22:35:59)

evo nakon nekog vremena mogu sad da dodam sopstveno iskustvo.. za 2,5 mjeseca pridrzavanja sam skinula 10 kg i sredila insulin, bez gladovanja.. [sm=smiley1.gif]
i ostala trudna... [sm=smiley1.gif]
a onda sam pocela malcice da varam, pa kad sam se porodila da varam malo vise... e sad cekam da prestanem da dojim pa da se vratim na ishranu.. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: LCHF dijeta (11.3.2013 22:51:22)

world, stvarno si sredila insulin? jesi li ga proverava pre i posle ovog nacina ishrane? jako me zanima, znas da i mene to muci.. [sm=smiley13.gif]

ne znam da li se smeju ovde ostavljati linkovi, ali pogledajte blog vitki gurman, odlican je!




Sanchy -> RE: LCHF dijeta (11.3.2013 22:56:16)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: snješka

klik

Alexx, ja mršam ovakvim načinom ishrane i super se osjećam. Pročitaj izbor tekstova na ovom blogu, ima svašta i jako je logično i realno. [sm=smiley1.gif]


Ja se ustvari ovako nekako i hranim, nisam ni znala za ovo nego sam onako po svojoj nekoj logici izbacila većinu UH, sokove i slatkiše poslije trudnoće i dojenja, i smršavila 17kg za tri mjeseca
Ja jako volim meso, povrće i mliječne proizvode i to sebi ne uskraćujem.
Kad sam fizički jako aktivna jednostavno imam potrebu da se najedem inače moje tijelo ne bi izdržalo napor a uspijem da se najedem i bez UH.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


I ja sam izbacila slatkise,sokove,grickalice,beli hleb ali jako sporo gubim kilazu,za mesec dana tri kg..a inace ne jedem meso osim pileceg filea i takodje ne jedem suhomesnato,pastete,majoneze i slicno ,nikad nisam ni jela tu tesku hranu..u trudnoci se ugojila 13 kg i sad muku mucim da to skinem eto[sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: LCHF dijeta (13.3.2013 23:52:27)

sanchy, mislim da je ok tri kilograma za mesec dana. i ne valja naglo mrsaviti, veruj mi, iz iskustva govorim. samo budi istrajna i ubaci neku fizicku aktivnost, bar 2x nedeljno.

hajde zene, ima li jos nekoga da se ovako hrani?
ja nisam lchf-ovac, ali sam jako smanjila UH i slatkise.

world, draga, kako ide?




World -> RE: LCHF dijeta (26.3.2013 13:12:52)

evo me.. [sm=smiley1.gif]

sto se tice ishrane, mogu reci da je meni bas pomoglo, ali sam se bukvalno pridrzavala svega po lchf-u... otprilike 2 x mjesecno sam sebi dozvolila neke lazanje recimo ili nesto sto i nije bas dobro, ali sta cu.. [sm=smiley36.gif]

moj rezultat za 2,5 mjeseca je 10 kg manje, odlican insulin i ovo
[img]http://www.dodaj.rs/t/22/c4/3ZvW0xmG/ana3.jpg[/img]

[sm=smiley36.gif]

u trudnoci nisam jela slatkise nikako, ali mi je pred kraj insulin podivljao, uglavnom bila sam na sioforu citavu trudnocu.. kad sam se porodila pocella sam opet da jedem slatkise, a i zbog dojenja sam bila vrlo ogranicena po pitanju namirnica, tako da nisam mogla da sprovodim nikakav rezim ishrane, sto je dovelo do toga da se ponovo udebljam nekih 6-7 kg.. [sm=smiley13.gif]

elem, danas odlucih da pokusam ponovo, bice tesko prvih nekoliko dana, kao i ranije, ali nema veze.... [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: LCHF dijeta (26.3.2013 14:21:56)

ijao [sm=9nebesa.gif][sm=love.gif][sm=love.gif]

jesi li nakon porodjaja proveravala insulin ponovo?
ovde vazi pravilo (doduse za one trudnice koje su imale gestacijski dijabetes, ne IR) da se ogtt ponavlja 6 nedelja nakon porodjaja.
jesi li bas potpuno izbacila hleb i ostale zitarice? ja se trudim da od rucka pa na dalje budem malo strozija, po lchf-u, a pre podne jedem razeni hleb, integralni pirinac isl..




Jole84 -> RE: LCHF dijeta (26.3.2013 14:29:40)

Svete rezultat ti je divan [sm=smiley9.gif][sm=smiley27.gif] ko šiša kilograme [sm=smiley36.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (26.3.2013 15:03:40)

hvala jole [sm=smiley1.gif]

sad se ne smijem zapustiti sto zbog insulina, sto zbog novih pokusaja... [sm=smiley36.gif]

macaki, radila sam insulin nakon 40 dana od porodjaja, bio mi idealan, ne znam kako i zasto.... mozda zbog dojenja, ko zna... mislim da mi je negdje bio pocetni oko 7 a zadnji oko 9, ne sjecam se sad tacno, ali u svakom slucaju nikad nije bio bolji... sad nisam skorije provjeravala opet,, ali vjerovatno se i pokvario bar malo zbog slatkisa....
a nisam jela zitarice nikako, mozda prvih 5-6 dana pravila integralni hljeb sa sjemenkama i jela po krisku dnevno, samo dok se nisam malo navikla...nakon toga sam skroz izbacila, a pravila sam ja sebi i 'slatkise' samo bez secera, sa dozvoljenim namirnicama, nisam uopste gladovala...




Anoniman -> RE: LCHF dijeta (26.3.2013 16:26:58)

bravo! tvoji postovi mi deluju tako optimisticno! [sm=bravo.gif]
mozes li tamo na temi, ili ovde.. napisati neke recepte i primer tvog dnevnog jelovnika?




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>