RE: Bokina torta :) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Klarita -> RE: Bokina torta :) (16.1.2014 22:52:36)

Didy [sm=zmeden.gif] ja cu ipak odvojeno da pecem[sm=smiley9.gif], nisam ti ja vesta u kuhinji ic' .Malocas sam pokazala mami sliku i recept i ona misli da su korice malko debele za nas ukus, pa cu ih peci u veci kalup i cetvrtast pritom, a dala mi predlog da ih nalivam mlekom koje je prethodno provrelo sa malo secera i vanilin secera...Kako god javljam u subotu vece ili nedelju kad se proba ista[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (17.1.2014 10:27:54)

Joj, nemoj stavljati šećer u mleko, torta je baš jaka. Veruj da nema potrebe.

Ja isto pravim kore po ovom Lesicinom receptu (u početku sam pravila po originalnom i te sam više prelivala, sačuvam i onaj sok od višanja pa i njim prelijem ali čak ni tada nisam sladila dodatno) i baš bude sočno. Ma torta je fantastična, to mi je omiljena [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Bokina torta :) (17.1.2014 10:33:48)

Klarita upravu je Ana. Dovoljno je slatka torta. Nema potrebe da stavljas secer u mleko.




Klarita -> RE: Bokina torta :) (18.1.2014 23:58:40)

Danas sam je napravila, malo je nakriva...ali nece pred goste [sm=smiley36.gif] Bas me umorile kore, sledeci put probacu sigurno Lesicin recept[sm=smiley1.gif] U pocetku mi delovao jako tecan fil, ali se kasnije stegao bas, bas, kao nijedan do sada koji sam pravila...Jedva sam uspela da isfilujem jer sam pravila ipak cetvrtastu, a i mm je malo malo lizao. K sam ponudila, a ona je bila ushicena misleci da sam napravila kVem (eurokrem) i pitala me, a gde je ono belo[sm=zmeden.gif] i zasto je kVem u seVpi[sm=zmeden.gif] , nisam imala za odozgo, pa sam skuvala naknadno cokoladni preliv od margarina, mleka, secera i cokolade, jer mi nekako ne ide slag uz ovu tortu. Kore su ipak debele ispale, pa sam morala da prelivam mlekom (sa maaaalkoooo secera [sm=smiley9.gif]) i stavila sam 300gr visnji (Frikom pakovanje) iz kojih je bilo soka za jednu soljicu...i njime sam plus poprskala kore

[img]http://www4.slikomat.com/13/0118/y38-201401_thumb.jpg[/img]

Veceras ovako, a sutra vece i presek i utisci...jedva cekam misljenje mog tate i tetke koji su nevidjeni gurmani i obozavaoci slatkog i slatkisa[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (19.1.2014 12:43:48)

Moj savet je da pravis u kalupu za tortu i da filujes u kalupu ubacis prvu koru. nafilujes, stavis drugu, nafilujes, stavis trecu, prekrijes folijom i stavis u friz da se stegneE da, taj cokoladni fil ja uvek izmiksujem pre filovanja.I slobodno duplu kolicinu visanja, pa i vise od toga jer sto ih ima vise to je lepsa tortaMeni uvek ostane viska fila iako je celu premazem.Kucam sa tel izvini ako je konfuzno.




Klarita -> RE: Bokina torta :) (20.1.2014 0:06:02)

Mm veceras priznao da je poprilicno kusao fil (ne lizao), kusao kasikom[sm=hudicek1.gif] u trenucima moje odsutnosti...verovatno zato nisam imala dovoljno[sm=zz_biggrin.png]
Ukus je fenomenalan, moja majka koja inace retko jede torte, skoro pa nikad, pojela je celo parce[sm=smiley1.gif] moj kum je pojeo dva i po parcica i hteo da padne sa stolice kad sam mu rekla da sam ja pravila[sm=zmeden.gif] , moj mali kumic od dve godine pojeo pola parceta[sm=smiley1.gif]Znaci, bice torta br 1 u mom domacinstvu...ipak cu sledeci put staviti puuuuuuno vise visanja i od sada cu vas sve slusati[sm=smiley13.gif] torta jeste preslatka...
[img]http://www4.slikomat.com/13/0120/6vb-201401_thumb.jpg[/img]




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (20.1.2014 12:42:57)

Rekli smo ti da je slatka [sm=smiley36.gif]

Ja sam je pravila letos za Makijev rođenda tj za drugi dan (bilo je nas 8) i smazali smo je dok si trepnuo. Kad su čuli koliko čokolade ima u njoj pali su u nesvest [sm=smiley36.gif]

Što se tiče čokolade, ja koristim milku mlečnu i menaž za kuvanje, ta kombinacija mi je super. Pavlaku koristim meggle, a kakao koristim alevin (koji god drugi da stavim kore budu svetlije a ja volim kada su baš baš tamne).
Višanja što više to bolje, može i maline, ne znam koja je kombinacija bolja [sm=smiley1.gif]

I sad mi se jede nešto slatko [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (20.1.2014 12:46:58)

I još nešto, ako se kore prave po prvom receptu onda je bolje u većem kalupu (da budu tanje nego što su na mojoj slici, moj kalup je 26cm) a po drugom receptu je bolji manji kalup, kore su sočne a lakše je zbog sečenja.




Didy -> RE: Bokina torta :) (20.1.2014 13:17:48)

Moj kalup je isto 26 i uvek pravim u njemu jer se fil razlije po kalupu i torta ima savršeno pravilne ivice. Nikad ne sačekam da se fil ofladi, već ga samo nalijem preko kore kad se prohladi (ali to možeš samo ako u kalupu praviš) i uvek mi ostane viška fila, pa ga samo nalijem odgore, on se svuda razlije, kad prenoći u frižideru, skinem kalup i torta bude kao iz poslastičarnice.




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (20.1.2014 13:34:22)

Vidiš, to je još bolje, ja obično čekam da se fil stegne pa ga izmiksam i onda mažem. Probaću i ovako kao ti [sm=smiley1.gif] i moraću uskoro [sm=smiley36.gif]




Didy -> RE: Bokina torta :) (21.1.2014 10:25:05)

Ja ću je praviti svom bratu za rođendan, to je za mesec dana, jer on obožava ovu tortu. [sm=smiley1.gif]




cockic -> RE: Bokina torta :) (20.2.2014 12:48:16)

ja pravim opet ovu tortu sutra stvarno je preukusna.samo sto ja stavljam vise crne,a manje mlecne cokolade i vise visanja jer ih volimo da se osete u torti [sm=smiley1.gif] jer ovako kad se stavi po receptu bude na jedno parce jedna visnjica[sm=smiley36.gif] sto je za moj ukus malo.




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (20.2.2014 13:32:58)

I ja stavljam duplo više višanja, nekad i više od toga (kad uzmem višnje od sveki nemam pojma koliko ih ima u pakovanju). Mljac mljac, baš bi mi legla. [sm=smiley1.gif]




cockic -> RE: Bokina torta :) (24.2.2014 10:04:20)

torta napravljena u petak vece i pojedena je vec juce[sm=smiley1.gif] planiram opet da je pravim ovih dana.nikad dosta bas je ukusna mmm.




cockic -> RE: Bokina torta :) (24.2.2014 10:07:50)

e da ja stavim oko 500-600gr visanja,i jedno 300gr crne i 200gr mlecne cokolade.pravila sam je tri puta do sad i nikad nisam stavila 600gr cokolade deluje mi puno.ovo 500gr je taman.




Didy -> RE: Bokina torta :) (24.2.2014 13:19:25)

Ja sam planirala da je pravim mom bratu za rođendan, ali je moja snajka napravila, pa sam mu ja čoko kraljicu, tako da je dobio dve najbolje poslastice za rođendan. [sm=smiley36.gif] [sm=bravo.gif]
Jedino što se ona ufrkaisala što je fil redak, zvala me na mobilini, ja joj rekla da on tako izgleda kao glazura i ona nije verovala da tako treba i umuti još slatke pavlake i pomeša s tim filom za Bokinu tortu po receptu. Da znate da nije ni tako loše. [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Bokina torta :) (26.9.2014 20:15:33)

Sutra je pravim opet povodom krstenja[sm=bravo.gif]




Didy -> RE: Bokina torta :) (26.9.2014 20:53:29)

IZVORNA PORUKA: Klarita

Sutra je pravim opet povodom krstenja[sm=bravo.gif]


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Ja nisam odavno.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




lesica -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 11:51:50)


IZVORNA PORUKA: emicaa

E sad me je malo zbunilo ovo 250 g margarina a ako je buter onda ide manje [sm=zmeden.gif]



Emice, za fil stavljaš pola margarina ( 125 gr margarina, al ja ga ne volim nikako) Tj. jedan puter ( ovde su u pakovanju od 125 gr, mada ima i većih) te se zato to kao podrazumeva [sm=smiley36.gif]
Ali ja stavim ceo puter samo kada pravim fil u duploj meri (a uvek ga tako pravim [sm=smiley36.gif]), ono kilo pavlake i kilo i kusur čokolade.




emicaa -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 11:55:11)

Ahaaaa,ovde su i buteri pakovani 250 grama.
E sad samo ne znam dal ću uspjet isjeć jednu koru na tri dijela [sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 11:57:54)

To koncem polako, ili dugačkim nožem. Pokvasiš ga vodom i kao nindža u jednom potezu [sm=smiley36.gif]

Šalim se za nindžu, ali i ako bude malo neravna, nije strašno, fil to sve pokrije.




emicaa -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 12:00:04)

Hahahaha ma pravi sam nindza [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 12:24:05)

Mmmmm Bokina torta [sm=9nebesa.gif]

Emice, puter je svakako ukusniji. Ja sam pisala recept kako sam ga dobila ali i ja koristim puter. Evo prepravila sam i u receptu.
Torta je prelepa, uživaćeš [sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 12:26:17)

Zaboravila sam za nju. Savršenstvo savršeno! [sm=zz_inlove.gif]




emicaa -> RE: Bokina torta :) (15.6.2016 13:24:46)

E još samo nešto,jel vi uzimate friške višnje ili one iz konzervi? Znam da sam dosadna,ali nije do mene,mozak mi ne funkcioniše [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>