Urinarne infekcije kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anoniman -> Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 7:54:15)

Drage moje, treba mi pomoć.

Koji su prvi simptomi urinarne infekcije?

Nevena je juče preplakala dan, bila sam ubeđena da je zbog zuba jer ima otok na desnima gde treba da izbije zubić, više ne češe nego drapa desni glodalicama, juče je i rukama češala donju usno... Međutim jutros je raspakujem i vidim žut urin u peleni i oseća se miris pomalo čudan... Prvo što sam pomislila - da nije urinarna infekcija...




mama76 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 9:10:25)

gae prvi simptom je urinarne infekcije je temperatura preko 39,povracanje,kod vece djece zale se na bol pri mokrenju,a cudan miris moze biti od hrane koju je jela,ako je pila nesto sto nije koristila do sad pa cak i ako je pila manje tecnosti juce,jer se urin onda koncentruje pa se samim tim pojacava i miris.Malo vode i caja i vidjeces dalje sta ce biti.Ako budes i dalje sumnjala odnesi urin na analizu,mada ne vjerujem da je infekcije bez temperature




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:16:29)

Već druga pelena je bila ok, ali sam ja ipak odnela urin da se uradi urinokultura, pa ćemo da vidimo.

Dr kaže da je verovatno samo koncentrovaniji urin ali da se često javljaju urinarne infekcije bez temperature i nekih posebnih simptoma, pa nisam htela da rizikujem.




Jeca* -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:18:33)

a šta je juče jela/pila?




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:21:24)

Normalno je jela i pila ko i do sad, samo se ne sećam koliko je količinski vode popila, al pošto bali i slini i đipa dok se ne preznoji može biti da je izgubila više tečnosti nego inače.




Jeca* -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:23:31)

a mozda je sekret iz nosa, ako je slinava....
pitam te sta je jela/pila jer cvekla, sargarepa...mogu da daju drugu boju mokraće.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:36:50)

Uglavnom urinarnu infekciju prate visoke temperature koje se tesko skidaju .. Nadam se da je sve ok [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:39:38)

To znam, nije jela nista od toga sto boji urin. Samo se nadam da ce me zvati sutra iz laboratorije da mi kazu da nije nista.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:49:33)


IZVORNA PORUKA: ribizla

Uglavnom urinarnu infekciju prate visoke temperature koje se tesko skidaju .. Nadam se da je sve ok [sm=smiley31.gif]


Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova. Al šta je tu je, čekamo rezultate, ako mi srčka u međuvremenu ne otkaže posle celog cirkusa u poslednja 3 dana.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:52:48)

nemoj da se traumiras bez razloga , sacekaj rezultate , verovatno nije nista ozbiljno . mi proveravamo jednom mesecno urin vec godinu dana i znam da cim dobije t moramo odmah da radimo urino kulturu , zbog toga kazem ovo za t . postoji mnogo razloga za promenu boje urina i zato ne panici unapred [sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:57:07)

GG , mozda je pila malo vode [sm=zmeden.gif]
jednom je zvercici bio plavicast urin a zasto , pojela je vostanu bojicu [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 11:58:20)

Gae, mi zbog one ešerihije jednom mesečno radimo UK i ume da se desi da mu ponekad bude urin jači, da se oseća kroz pelenu ali UK bude u redu.
Možda je samo manje tečnosti unela. Ne brini, biće sve ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 12:00:29)

Ana , molim te mi posalji br one doktorke , ne znam jesi videla pp [sm=smiley1.gif]
izvinite na ot




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 12:01:21)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

GG , mozda je pila malo vode [sm=zmeden.gif]
jednom je zvercici bio plavicast urin a zasto , pojela je vostanu bojicu [sm=smiley13.gif]


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley3.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 12:02:26)

IZVORNA PORUKA: ribizla

Ana , molim te mi posalji br one doktorke , ne znam jesi videla pp [sm=smiley1.gif]
izvinite na ot


Jaoooo!! Mozak mi je na leru! Evo šaljem!




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 12:05:37)

I ja mislim da ce biti ok, pogotovo ako je druga pelena bila u redu [sm=smiley31.gif] Javi sta je bilo svakako! Polako, ce ti ode srcka [sm=smiley2.gif] a trebace ti za jos mnogo izazova [sm=smajl.gif] [sm=rozica.gif]




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.2.2012 12:12:43)

Hvala cure na podršci.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (23.2.2012 14:43:44)

Stigli rezultati Urinokultura STERILNA!!! [sm=bravo.gif]




Mishica 77 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (23.2.2012 14:45:28)

[sm=bravo.gif]




zoća -> RE: Urinarne infekcije kod dece (23.2.2012 14:47:14)

odlično[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2012 15:17:31)

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova.


ovo je i nama danas dr rekao, da u pocetku nema temperaturu i da pratimo situaciju pa u ponedeljak da uradimo analizu urina.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2012 16:59:33)

Ksi, držimo vam fige.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (19.3.2012 17:54:21)

hvala :) verovatno cemo sutra nositi mokracu na analizu. temperatura joj je danas bila 37, ima apetit, nije nesto posebno pospana, znaci nema nekih simptoma posebnih, pa se nadam da je od zubica ili tako neceg.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (19.3.2012 17:58:59)

Držimo vam žaba i ja fige.




cockic -> RE: Urinarne infekcije kod dece (10.4.2012 10:38:52)

evo ja vec dva dana kad presvlacim lenu osecam da joj mokraca smrdi na kiselo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
a skoro smo uzeli pufies pelene,mada neverujem da je od njih.

za svaki slucaj dadoh uk na analizu jutros.pa ce mo da vidimo.
petar mi je sa dva meseca dobi e-coli pa bolje da proverim.

valjda je ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>