RE: Široki povoj (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Didy -> RE: Široki povoj (12.9.2014 22:30:32)

Izdržaćete. I proći će brzo. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Bubica jedna, kako je već porastao!




Dani.kv -> RE: Široki povoj (12.9.2014 22:35:31)

Meni je siroki povoj bio super stvar. Bebu od 2400gr mogla sam da uhvatim mnogo sigurnije i lakse




Žapkić -> RE: Široki povoj (13.9.2014 0:13:34)

Dani, slazem se sa tobom. Tina je bila 2.350gr-ma kud bih je bez povoja?!?
Inače, ja sam uvek za-baz obzia na veličinu bebe na rođenju. smatram da nije džabe izmišljen




dunja RR -> RE: Široki povoj (13.9.2014 0:21:21)

IZVORNA PORUKA: Didy

Izdržaćete. I proći će brzo. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Bubica jedna, kako je već porastao!



Didika, ono gore je slička od pre mesec dana, da ga vidiš sadaaa [sm=smiley31.gif]

Evo jedna slička (od juče, a danas nam je 3 meseca :))) u bodiću koji smo dobili od Šerpice - hvala Šerpi na divnom paketu koji si nam poslala po rođenju [sm=smiley31.gif]
Podlogu za igranje nam je pozajmila Ringerajka Encimenci a da ne pričam šta nam je sve do sada donela teta Lesica.
Hvala drage duše [sm=smiley31.gif]

Sorry za off, ali apropo širokog povoja, nama nije pomogao, moramo da nosimo kaiševe (na slici) ..

[img]http://www.dodaj.rs/f/E/fO/LrDlDPX/dscn3252.jpg[/img]




bubulence -> RE: Široki povoj (13.9.2014 0:24:14)


IZVORNA PORUKA: Didy

Ja kad vidim one bebe upakovane u široki povoj, guzica im u vazduhu, leđa i glava dole, pomislim da tako mogu samo krivu kičmu da imaju.


isto, i mislim da im se sva krv sliva u glavu.
meni je super sto su patronazne delile moje misljenje pa su mi izmedju redova rekle da je povoj bezpotreban, a posto su mi dolazile samo mama i svekrva nisu se ni jednog trenutka mesale. ostale nije ni zanimalo.
da se razumemo, ne osudjujem ni jednu mamu koja je stavljala deci siroki povoj, svi radimo onako kako mislimo da je najbolje za nase dete...




17 joka -> RE: Široki povoj (13.9.2014 0:29:37)

Dunjice, on je deckonja medeni najlepsi[sm=zz_inlove.gif]




dunja RR -> RE: Široki povoj (13.9.2014 0:44:05)

Jokče [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: Široki povoj (13.9.2014 7:58:43)

[sm=9nebesa.gif] mis mali, odbrojavate, proci ce i to.




doktorkakristal -> RE: Široki povoj (13.9.2014 8:00:05)

SANCY [sm=smiley20.gif]
DUNJA bice sve ok sa Pavlikom,nije lako ali preguracete
Sirok povoj izmisljen jer se tada smatralo dase tako moze spreciti i leciti iscasenje kukova,medicina napreduje i dokazala da ova teorija nema pojma,nekad se mislilo da se batinama moze izleciti sizofrenija pa sta sad treba da bijemo sve sizofrenicare jer nije to izmisljeno bez razloga
na kraju krajeva bas me briga nek svako radi kako misli da treba sa svojim detetom




Mala Elena -> RE: Široki povoj (13.9.2014 8:42:36)


IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Meni je siroki povoj bio super stvar. Bebu od 2400gr mogla sam da uhvatim mnogo sigurnije i lakse


Pa upravo to...ma i da nije delotvorno nosicu da bar dok dete ne ocvrsne vratic i ne dobije na kilazi . Inace je skroz mlitavo ...jos kad je prvo dete pa ne znas kako da ga uzmes , sve se bojis povredices ga. Ono za kicmu sto neko napisa , da moze jedino ona biti kriva.. ..i ja sam to pomislila [sm=smiley1.gif] ali rekoh nece nista biti, tripujem pa sam ispod guze stavljala tanji sloj pelene a napred deblji.




Mala Elena -> RE: Široki povoj (13.9.2014 8:47:10)

"Sirok povoj izmisljen jer se tada smatralo dase tako moze spreciti i leciti iscasenje kukova,medicina napreduje i dokazala da ova teorija nema pojma"
Ti si verovatno vise upucena od mene, mozda si i doktorka , po nick -u zakljucujem [sm=smiley1.gif] ,ali ja nisam mogla da lupam glavu kad u nesto nisam sigurna. Kao sto bubi rece , svako zeli najbolje za svoje dete . Meni niko na Zvezdari nije rekao suprotno , ma niko nije spomenuo ni direktno ni indirektno.




Anoniman -> RE: Široki povoj (13.9.2014 9:36:52)

da ne budem dosadna, vec sam pricala da se to ovde ne praktikuje, cak se ni ne snimaju kukovi ako dr ne primeti nesto (nas su poslali na snimanje, ali su rekli da je to cisto ovako i da ce da sazru vremenom kao sto i jesu). a M je rodjena sa 2.480, zbog zutice pala na 2.200 pa smo se ipak nosali bez sirokog [sm=smiley1.gif]




doktorkakristal -> RE: Široki povoj (13.9.2014 10:33:21)

jesam dr zato i pisem,ali su misljena podeljena,opet kazim ja sam protiv tog sirokog




Ana13 -> RE: Široki povoj (13.9.2014 11:23:40)

Ja sam dosta citala na temu sirokog povoja,pricala sa doktorima oko mene i zakljucila da moje dete nece to nositi. Ako nema problema,bezveze se nosi,ako ima,ne pomaze




Didy -> RE: Široki povoj (13.9.2014 11:31:35)

Dunja, pa vi ste već veliki! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zz_inlove.gif[/image] Premeden je!
Naravno da svako radi kako misli da treba, nikoga ne osuđujem. Moja deca su bila 3720 i 3610, bili su čvrsti oboje, posle par dana su već držali glavu čvrsto kad ih držim na ramenu da podrignu. Ne znam ko bi me naterao da ih na 40 stepeni umotam još u pet pelena.




Lepterija -> RE: Široki povoj (13.9.2014 12:06:20)

Dunjice, Sava, nas vrsnjak je veliki momak. Moji blizanci nisu nosili nista preko pampersa. Tako sam odlucila i gotovo i nedavno smo prosli prvi eho kukova i sve je ok za sada.




QueenJ -> RE: Široki povoj (14.9.2014 10:30:58)

DUNJA, presladak je! Verovatno je na te kaišiće sestra na otpustu mislila kada je rekla da ako ima neki problem, široki povoj neće rešiti problem, već specijalne "spravice" i vežbe.
Slažem se da svaki roditelj (mame posebno) [sm=smiley36.gif] za svoje dete žele sve najbolje, tako da smatram da svako ima pravo da za svoje dete odluči da li će nositi široki ili ne. I sa svojom odlukom treba da živi.
Ja sam odlučila da Emilija neće nositi široki i to je izbor mm i mene.
Neko je spomenuo krivljenje kičme. To mi nije palo na pamet. Razlog više! [sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Široki povoj (16.9.2014 11:27:53)

IZVORNA PORUKA: QueenJ

DUNJA, presladak je!


IZVORNA PORUKA: Didy

Dunja, pa vi ste već veliki! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zz_inlove.gif[/image] Premeden je!



[sm=smiley31.gif]




serpica -> RE: Široki povoj (16.9.2014 11:34:54)

Dunjci kako je porasao decko [sm=bravo.gif] bas mi je drago da vam odgovara bodic,ljubi malu dusicu [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Široki povoj (16.9.2014 11:39:33)

[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Široki povoj (16.9.2014 11:41:57)


IZVORNA PORUKA: ksena

da ne budem dosadna, vec sam pricala da se to ovde ne praktikuje, cak se ni ne snimaju kukovi ako dr ne primeti nesto


A vidiš, nama su na pregledima kod padijatra bili super. To nam je i pedijatrica rekla a kasnije i ortoped u Tiršovoj, kako su S kukići klinički super, spolja znači sve ok, ali je tek UZ pokazao nezrelost desnog kukića.




Anoniman -> RE: Široki povoj (16.9.2014 13:56:35)

napisala sam da su nas poslali, radili smo prvi uz, videlo se da je jos malo nezrelo, ali su rekli da ce se to samo srediti, preventivno smo otisli na drugi uz, sve je bilo ok. i sve bez sirokog.




Mala Elena -> RE: Široki povoj (16.9.2014 14:03:27)

Ovde u Beogradu totalno druga prica u domu zdravlja...malo sam zacudjena. Ali super. Prosli put napisah da sam opeglala poslednju turu tetra i svedskih ali zaboravila ono u korpi i ono sto se susilo...[sm=jezicek.gif]
e blago meni. Ako nista, kad to zavrsim bar cu moci vise da se posvetim mm i njegovim stvarima.




choopa choops -> RE: Široki povoj (2.3.2015 18:24:20)

Mi nosimo široki povoj. Trebalo-ne trebalo, smetat joj ne može. A može i MM da je nosi [sm=jezicek.gif] Ovako je ne bi uzimao u ruke od straha [sm=smiley36.gif]

A doktori su u fazonu kako sami odlučimo. Kažu da može da se nosi, a ne mora.




jabudic -> RE: Široki povoj (2.3.2015 18:28:18)

Meni je N nosio mjesec do snimanja kukova, a J nije uopste. Gdje u julu, po onoj vrucini jos u tonu pelena da ga motam. Evo mu nista ne fali. Za zimske bebe je prakticnije i toplije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>