RE: Nuhalni nabor (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (7.2.2012 15:35:26)

Ja sam upravo danas radila ultrazvuk (12ta nedelja trudnoce).Vratna brazda (NT) je 2,45mm.Doktorka mi je rekla da to uopste nije dobro i da je brazda suvise velika u odnosu na ostatak tela.Nije mi dobro ceo dan.Rezultati dabl testa su sutra a ja cu do tad...




marince1 -> RE: Nuhalni nabor (7.2.2012 15:52:16)

Maryjana samo mirno,ako se nerviras nista nepoboljsavas.
Meni su u prosloj trudnoci rezult. bili losi ,ali je na kraju ispalo da je sve ok.




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (11.2.2012 18:02:53)

Marince koliko losi?Moji su toliko losi da sam i sama otpisala bebicu.Ovo je rezultat double testa u 11+2 nedelji:
CRL 47,8
NT 2,45
fb-hCG 2,55 Corr.MoM
PAPP-a 0,45 Corr.MoM

A sad ono najgore:
Biochem.risk >1:50
Double test >1:50
Age risk 1:393
Trisomy 1:672


Amniocentezu mi zakazali 19.marta sto znaci da cu cekati vise od mesec dana a doktorka mi kaze da se na rezultat ceka 3-4nedelje sto znaci 2meseca agonije a vec znam ishod.Geneticari su bili poprilicno zabrinuti rezultatom a doktorka mi je rekla da sansa da plodova voda pokaze da je sve u redu je jako mala.Ona cim mi je izmerila NT odma je rekla da to uopste nije dobro i prakticno je odma i znala da rezultat double testa nece biti dobar.Zelim samo da se sve ovo sto pre zavrsi ali bas mi se neda.Za sledecu bebicu moram da sacekam da mi prodju 3 menstruacije tj da se pazim prve 3 pa tek onda da pocnemo da pravimo bebicu.Javi mi molim te koliko su tvoji rezultati bili losi (iako cisto sumnjam da su ovoliko losi).




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (11.2.2012 18:04:52)

Sa ovakvim rezultatima ja ni ne zelim da mi rezultat plodove vode bude dobar.




Jeca.V -> RE: Nuhalni nabor (11.2.2012 18:16:50)

Maryana,znamo mi i za mnogo gore double testove,pa je bilo sve ok.Ne budi toliko pesimisticki nastrojena,to ti nece doneti nista dobro,proguglaj malo,radjala su se  deca i sa 7mm vratnog nabora potpuno zdrava.U ostalom mojoj bebi je vratni nabor bio 2,1mm,double test malo bolji od tvog pa je amniocenteza pokazala uredan kariotip.Nadam se da si procitala temu i videla da vratni nabor ne sme da bude veci od 3mm,pa tako i taj kod tvoje bebice nije katastrofa![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]Opusti se i daj malo optimizma.




Maslacak15 -> RE: Nuhalni nabor (11.2.2012 20:38:35)


Maryijana,

Nemoj slucajno da preuranjeno donosis zakljucke illi nedaj boze odluke pre nego sto ustanovis da li zaista postoji problem za bebom ili ne! Double test iz krvi je totalna glupost i nema uopste nekog znacaja. Nuhalni nabor jeste faktor rizika da plod ima hromozomskih problema ali je cuttoff 3 mm a kao sto su prethodno devojke rekle ni to ne mora nista da znaci jer se radjaju zdrave bebe koje su imale zadebljan nabor. Sto se tice izracunavanjja rizika za trizomija neophodno je da ultrazvucnu nalizu radi kvalifikovani lekar aan ne bilo koji ginekolog. Znaci pozeljan je ekspertski ultrazvuk. Naime nuhalni nabor je samo jedan od faktora, tu su bitni i prisustvo ili odsustvo nosne kosti, izvesne srcane i gastrointestinalne mane itd itd. Mozda bi mogla da odes u neku specijalisticku ordinaciju za prenatalnu dijagnosstiku da bi se umirila dok ne stignu rezultati amniocenteze.




mama kukunka -> RE: Nuhalni nabor (11.2.2012 22:21:06)

marijana,  devojke su ti vec rekle..ne donosi zakljucke preuranjeno..uostalom mozes da uradis i horionske cupice.. To se radi do 13 nedelje, imas jos vremena..imas i temu o tome..Nekad , kad je los dabl lekari daju uput za institu za majku i dete, pa je o trosku fonda, a inace se radi u privatnim klinikama..
Dabl je statistika, ne mora da znaci nista!!




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 12:33:46)

Devojke hvala na utesnim recima! Granica za nuhalni n.mozda jeste 3mm ali se u obzir uzima starost trudnoce i velicina ploda,a za ovu velicinu i starost od 11nedelja on je suvise veliki.Doktorka kaze da je prevelik u odnosu na ostatak tela.Takodje mi je rekla da izuzeci uvek postoje i da naravno da je moguce da je sa bebom sve ok ali verovatnoca da se tako nesto u mom slucaju desi je jako mala.Horionske cupice bi mogli da mi uzmu sledece nedelje ali sledeca nedelja je neradna pa zato cekaju termin za amniocentezu.

S jedne strane bih volela da ste vi sve u pravu.Naravno da bih volela da je moja bebica zdrava ali sve ono sto sam uspela da procitam po internetu ne ukazuje na dobar rezultat.A sa druge strane ne znam da li bih prezivala jos jedan sok-da verujem da ce sve biti u redu pa da mi na kraju kazu da ne valja.[sm=smiley19.gif]To bi me unistilo!

A super sam se osecala.Nije bilo povracanja,malo sam imala mucnine ali sve u svemu ja sam se osecala bolje nego ikada u zivotu.Bila sam tako srecna sto dobro podnosim trudnocu kad eto.

I da, nosna kost je normalno razvijena.Ustvari kompletna anatomija je normalno razvijena.Ali veliki problem je i to sto su mi vrednosti hormona upravo onakve kakve ukazuju na Daunov sindrom.




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 12:39:12)

A cula sam u Narodnom frontu na genetici od jedne doktorke da su imali trudnicu jednu sa 6 drugu sa 8mm velikim nuhalnim pa su na kraju rodile zdravu decu,ali kad je u genetskom savetovalistu moje rezultate pogledala neka glavna doktorka slozila je takav izraz lica da sam ja imala utisak da je moj rezultat najgori koji je ikad videla.Rekla je-Uf!Ne valja.

Sto se tice ultrazvuka radila mi ga je doktorka u domu zdravlja na banovom brdu Aleksandra Kostic koja je na odlicnom glasu.Na nekoliko razlicitih mesta sam cula da je ona izvrstan strucnjak.Videcemo da li je stvarno tako.




mama kukunka -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 14:20:30)

 imas li mogucnosti privatno da uradis cupice? Mislim da je to oko 250-300eur..




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 15:46:54)

Palo mi je i to napamet ali u Narodnom frontu priznaju samo svoje rezultate,a mislim da je tako i na drugim klinikama.




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 15:48:56)

Sto znaci da i kad bi uradila to u privatnoj klinici dobila bih informaciju koja bi jedino meni sluzila,a niko drugi je ne bi smatrao validnom.Odnosno u N.frontu ne bi mogli da donesu nikakvu odluku na osnovu tih rezultata.




ielena -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 16:05:20)

Pouzdano znam da Narodni front prihvata rezultate iz Konzilijuma. U prvpj trudnoci sam lezala na Patologiji i moju cimerku su bili uputili da tamo radi neke analize. 




mama kukunka -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 16:10:11)

meni je licno dr stanojevic letos rekao da idem u neku ordinaciju sretenovici ili tako nekako, jer mi je bila nesto kasno zakazana amniocenteza..
Ja sam odbila amniocentezu, pa se ne secam  tacno kako se zove, ali  cu prepoznati na netu..evo sad cu da pogledam




mama kukunka -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 16:16:54)

Evo
nema sajta, ali po adresi i telefonu sam prepoznala..
dakle, ako  mozes, nazovi ih sutra..pricaj sa ti dr-om pa vidi .




Sanchy -> RE: Nuhalni nabor (12.2.2012 16:35:42)

Kako mislis priznaju rezultate samo svoje?To nije tacno bar sto se Visegradske tice,meni je tamo vadjena plodova voda i data u ruke da je nosim gde ja hocu..rezultat pcr metodom sam dobila istog dana,to ti je za pet najcescih hromozopatija Daun,Edvards,Patau i dva polna...a ceo kariotip oko jedanaest dana ukljucujuci i subote i nedelje...ne moze tebi neko da kaze da ne priznaje neciji rezultat ,sta to znaci da nece vise da te leci ako doneses rezultat od privatnika?!Svasta... mama kukunka ti je napisala horionske cupice jos mozes da uradis privatno ,one se rade do 13 nedelje,imas sajt Helixlab genetska lasboratorija gde mozes da odneses ,rezultat ces dobiti vrlo brzo,naravno kosta ali dva meseca cekanja mislim da kosta jos vise..i nemoj tako negativno i moj rezultat je bio 1 prema 67 za Dauna,znaci vrlo blizu tvog pa je amniocenteza pokazala da je sve ok...




Maslacak15 -> RE: Nuhalni nabor (13.2.2012 19:48:33)


Ako je nosna kost prisutna i razvijena to mnogo smanjuje sanse da je u pitanju Down syndrom. 70 % embriona sa downovim sindromom ima odsustvo nosne kosti u tom stadijumu. Isto tako ponovila bih da su mnogo bitniji dodatni ultrazvuni markeri a ne hormoni. Hormoni su notorno nepouzdani i dovode do gomile sumnjivih rezultata i zato mi se cini da u Srbiji jako puno zena biva poslato na amniocentezu koja je rizicna. Kolika je duzina femura (butn kosti u odnosu na promer glave? Na primer.... Ne bih da osporavam strucnost zene koja je radila pregled, ne znam je, ali dovoljno mi je da u domu zdravlja. Ne sumnjam u nju ali garantujem da nema ultrazvucni aparat koji omougcava vrhhunsku prenatalnu dijjagnostiku. Zivim u nemackoj i moja doktorka nije ni zelela da meri nuhalni nabor, iako ima dobar aparat, nego salje pacijente u specijalisticku ordinaciju gde pregled obavljaju ljudi koji su dodatno obuceni. Njihov ultrazvuk smo pratili na flat screen ekranu od 42 incha (106 cm). Ja licno nisam ni radila hormone, jel su mi posle ultrazvuka rekli da nema potrebe....Ili bih radila cupice ili bih otisla na specijalisticki ultrazvuk. Ali ne mislim da je iskljuceno da se radi o normalnoj trudnoci. Sve najbolje!!!




MaryJane -> RE: Nuhalni nabor (14.2.2012 11:45:40)

A amnio u Analife? To su sve lekari iz Fronta, i Voja i Ana.




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (15.2.2012 10:56:55)

Juce sam bila u N.frontu.Razgovarala sa nekoliko lekara,a poslednji kod kojeg sam bila me pitao zasto sam radila dabl u 11toj nedelji kad se on radi u 12toj.Da li je neka od vas radila u 11toj nedelji dabl?Doktor kaze da su mi rezultati mozda upravo zbog toga i losi,jer je radjeno u pogresnoj nedelji.[sm=bravo.gif]Rekao mi je da dodjem u ponedeljak da uradimo tripl test.Nadam se lepim vestima!U pravu ste da priznaju rezultate privatnih klinika.Pitala sam juce,ali trenutno mi je to previse para.Cekam ponedeljak i nadam se najboljem!!!![sm=smiley1.gif]




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (15.2.2012 10:59:33)

Kolika je duzina femura,glave itd.te podatke nemam.Jedino sto pise je da je anatomija normalno razvijena pa predpostavljam da je sve ok.




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (15.2.2012 11:09:18)

Pardon,nece mi raditi tripl nego dabl u ponedeljak!




mama kukunka -> RE: Nuhalni nabor (19.2.2012 14:37:16)

cekamo da nam javis nove rezultate!!![sm=bravo.gif]




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (22.2.2012 10:15:46)

Dva lekara iz Narodnog fronta su videvsi moj dabl test rekli da je on pogresan tj nije validan i nije mi dobro odradjen jer je radjen suvise rano (11+2).Ne mozete zamisliti moju srecu!Dobila sam napad plakanja od silne srece.Odma su me uputili na odeljenje za visoko rizicne trudnoce da mi se ponovi dabl test.Uradili su mi 4D ultrazvuk i situacija je opet bila ista-uvecan nuhalni nabor.Sada je iznosio 3mm[sm=zmeden.gif].Svi ostali parametri (nosna kost,protok krvi kroz ductus venosus i rad srca bebe) su bili normalni.Nisu hteli da mi vade krv ponovo vec su rekli da ipak sacekam amniocentezu i rezultate.Doktorka kaze da i dalje postoji velika sansa da rezultat amnioc.bude dobar.Zaista se nadam najboljem,ali ovi emotivni shokovi....[sm=sad.gif]Zaista zahtevaju snagu.

Sada cekam 19.mart i amniocentezu pa cemo videti rezultat.[sm=zmeden2.gif][sm=zmeden2.gif][sm=zmeden2.gif][sm=zmeden2.gif]





anirez -> RE: Nuhalni nabor (22.2.2012 10:47:48)

maryana drzi se, budi hrabra , bice to ok[sm=bravo.gif]




nink -> RE: Nuhalni nabor (22.2.2012 10:53:48)

Maryjana bice to sve ok[sm=bravo.gif],sigurna sam[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>