RE: Nuhalni nabor (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


mama kukunka -> RE: Nuhalni nabor (22.2.2012 13:56:17)

I ja mislim da ce biti ok, samo polako , strpi se do AC!!!




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 7:02:45)

Ovo mi je jedno 15ti put da citam ovu temu od sinoc.. [sm=smiley13.gif]
Jucer sam od ginica, koji mi je rekao , da je po njegovim UZ sve ok, detaljno je pregledala bebu, ali da je NN 2,5 te da je to po njegovim visoko, te da bi trebala na dodatne pretrage i na 4D.
13 nedjelja sam i 2 dana. NN =2,5 u 10 nedjelji je bio 0,4. Beba je narasla, sada je 69 mm. Kaze dr.cisto iz predostroznosti da vidimo da li je sve ok????? To me ubija od sinoc, nisam nista spavala, opterecena sam, mozda pretjerujem ali sta cu...
Za dodatne testove moram cekati sljedecu sedmicu, a za 4D kada budem 14ta nedjelja, odnosno krajem sljedece sedmice
p.s. prva mi je trudnoca, bez genetskih anomalija u familiji, sve b.o., godina imam 26
stvarno ne razumijem kako je nekim ginicima taj NN ok, a nekima nije ?




New Mom -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 7:06:57)

Granica po knjigama je 3cm. Ali pretpostavljam da je tvoj dr dodatno oprezan (što je dobro) i ne treba da paničiš unapred. Poslaće te verovatno na dabl test.
A postojanje gen.anomalija u porodici, godine trudnice itd. jesu faktor koji uvećava mogućnost da nešto nije OK sa bebom, ali nije presudno, uvek, na žalost, može da nešto bude novo.
Verujem da će sve biti dobro![sm=smiley1.gif] Samo polako!




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 7:27:00)

On je meni rekao ovim rijecim " Mislim da je beba ok, ali iz predostroznosti da radim 4D i druge testove "
4D je oko 150 eura, ja sam pristala na sve, idem na 4d tek krajem sljedece sedmice,a u srijedu na dodatne testove.
Panicim znam :-(
Nema genetski anomalija u proodici, prva trudnoca, 26 godina.




New Mom -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 7:45:14)

Iskreno, da ne shvatiš pogrešno, možda je poenta samo da ideš na 4D i platiš mu.




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 7:55:54)

Iskreno, i meni je to palo na pamet, ali je ako je tako, msilim da je to okrutan nacin za uzimanje novaca, jer ja neznam kako cu izdrzati do srijede..
Nema veze, dati cu ja taj novac, samo da mi je sa bebom sve ok
Iskreno se nadam da ce bitiiii , drzim sama sebi fige




serendipity -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 7:58:42)

Da li te je poslao da izvadis krv za double test? Kako misli da proceni da li postoji neki rizik, ako nisi izvadila krv? Znam da je double statistika za njih, ali ako budes isla kod nekog dobrog geneticara, on ce da te rezultate gleda i na drugi nacin (gledace same vrednosti hormona, a ne samo onaj deo 1:xxxxx)

Mislim da je NM pogodila sta je u pitanju.
U svakom slucaju, posto nazalost imam veeeeelikog iskustva u ovom polju, mislim da (ako nisi) uradis double test i odes sa tim rezultatima kod geneticara. Odakle si?




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 8:03:59)

Moj doktor je inace jako oprezan, tako da sve trudnice bez obzira na NN i godine i sve, idu da rade u 13-14 nedjelji alfa feta i Beta hcg. Tako da je to kod njega standardni test , koji je i meni dao da radim ali tek sljedecu srijedu ( jer ima odredeni dan kada se to radi) i uz to mi je preporucio taj 4D iz "predostroznosti " a rekao je da misli da ce biti ok sa bebom.. zbunjena sam uplasena




serendipity -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 8:09:12)

Alfa feta se radi u sklopu triple testa tj. u 16 nedelji trudnoce.
Za double se radi beta HCG i PAPP-A (evo upravo gledam svoje rezultate).
Kada se radi prvi ekspertni UZ, onda se odmah posle ide u laboratoriju da se izvadi krv za double test jer se rezultati UZ kombinuju sa vrednostima hormona da bi se dobio taj statisticki podatak o mogucnosti hromozomopatije.
Nisam lekar, ali sam vrlo obavesten laik jer sam, kako sam ti vec rekla, imala jako ruznog iskustva u ovom polju pa sam dosta citala i istrazivala.
Opet, moja topla preporuka je da odes do nekog dobrog geneticara. Meni je to puno pomoglo i dosta stvari objasnilo.




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 8:24:58)

Dr. me uputio samo da radim alfa feta u beta hcg i to samo srijeda sljedeca. Kaze da kasnije ne mogu tacno izmjeriti. Dao mi je parametre koje bi trebale da budu.
srijeda je za mene daleko :-( Ali moram imati strpljenja. Kada budem uradila te nalaze onda idem na 4d i tada cu def.znati na cemu sam...




bleki -> RE: Nuhalni nabor (8.3.2012 10:00:45)

Moram da se ukljucim cure.
Meni je nabor bio 2,1 , imam 30 godina, dublle test 1:79, i otisla sam na AC, koji je pokazao Down sindom. Ovo ne pisem da ne dao Bog uplasim trudnice sa "losijim" vrednostima, vec naprotiv da ih ohrabrim! Tri ginekologa i geneticar su mi rekli da ovi rezultati nikako nisu ukazivali na Down, tj da u praksi ima mnogo gorih rezultata koji nisu pokazali Down, i sreca je bila da sam ja odradila AC privatno na svoju ruku. Ti testovi su cista statistika. Oni samo ukazuju da li treba ici na dalje pretrage, a nikako na to  da je ne daj Boze nesto sigurno lose.




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (10.3.2012 11:26:49)

.. I tako ja brojim dane do 4D, i markera alfa feta beta hcg, jos 6 dana.. ja neraspolozena, umorna, neispavana...




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (10.3.2012 16:50:46)

Nuhalni nabor po knjigama jeste 3cm ali na velicinu bebe tj CRL od 84mm.Dakle jako je bitan CRL jer su maximumi NT-a razliciti za razlicite vElicine CRL-a.

U potpunosti se slazem sa serendipity.Sve ti je lepo objasnila.Dabl test se radi od 11te do 13+6 nedelje tj pri CRL od najmanje 45mm i najvise 84mm.




milia -> RE: Nuhalni nabor (10.3.2012 17:31:01)

bleki baš mi je žao. Ali svaka čast za tebe i odluku.
zvrk, prosto ne znam trudnice koje nisu bile prepadnute y današnje vreme. Jagma za novcem a I tzv. medikalizacija trudnoce... Meni su svasta napricali, te ima obrnut protok kroz venu te srce ovako, onako, pa na kraju zdrava beba. Ja sam odradila testove, AC nisam, ali bih da se makar dva doktorska mišljenja poklopila.
Odradi sve i samo mirno




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (10.3.2012 18:50:17)

Nikako da stignem uzivati u trudnoci, sve sam u nekom strahu...
jos 4 dana do markera i 6 dana do 4D




Maryjana -> RE: Nuhalni nabor (10.3.2012 19:21:51)

A kakve markere radis u sredu?4D i vadjenje krvi se radi u istom danu jer jedino tako imaju smisla.




zvrk.mrvica -> RE: Nuhalni nabor (10.3.2012 23:20:17)

neke alfa feta i beta hcg ima tacno samo jedan dan koji je odreden za vadenje tih markera. to je sreda a u petak sam narucena na 4D jer moram biti 14 nedjelja punih




erijan -> RE: Nuhalni nabor (25.6.2012 23:39:25)

Zdravo devojke,

Mi smo danas 12+2, nn: 1,5mm




Trcosava -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 18:48:39)

Olga, ona čim je upalila uz i uhvatila pravi položaj rekla je da nije uredu. Nuhalni je 8.6mm, ta izbočina je ogromna. Pitala me da li želi dalje da gleda, ja sam rekla da ako ona misli da tu nikako nije ok, da ne gleda. Sve jedno je ona izmerila mozak i lobanju, za nos nije ništa govorila. Ja jedino da ti postavim sliku sa UZ ako ti tu nešto vidiš.

Pustila mi i otkucaje srca - kad tad nisam umrla... CRL je 67mm, otkucaji crca 171 u minuti, BPD 21,2 mm (to pojma nemam šta je). Sad čitam šta piše,
Lobanja/mozak - normal
kičma - izgleda normalno
adbominalni zid - izgleda normalno
stomak - vidljiv
Bešika/bubrezi - vidljivi
Ruke - obe vidljive
Stopala - oba vidljiva

O nosu ni N.




Olga75 -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 18:54:31)

Trco a sta mislis da prvo odes na amnio pa da onda dalje razmisljas ?




Trcosava -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 19:01:17)

To znači još 4 nedelje da sedim i mislim kako nešto nije ok? Pa onda još koliko se čeka na rezultate min. 2 nedelje? Iskreno, mnogo mi je to gora varijanta. Moja psiha (ma koliko jaka bila) teško da to može da podnese. Kažem, sutra zovem mog ginekologa, konsultacije i sa njom pa ću onda odlučiti. Ali sa ovakvim rezultatima za nuhalnu.... Hvala vama devojke moje za svu podršku koju mi pružate [sm=smiley31.gif]




pahulja76 -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 19:01:39)

ma, kako trco 8,6mm[sm=zmeden.gif]

jel ona to dobro merila? nemoguce!!!! da odes kod jos nekog dr?




New Mom -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 19:06:11)

Što ne odeš kod još nekog dr na pregled? Pa onda donosi odluke.[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 19:12:25)

Trco, poslušaj New mom, idi kod još jednog doktora.

Mila moja, rastužila si me, ja se molim da je sve u redu[sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: Nuhalni nabor (10.4.2013 19:13:43)

Pahuljo, ne mogu da dobijem termin odmah, a ne da smo liht-roze pa na štrafte, nego smo bankrot. Vidim i ja da je to ogromno.

Evo i slika
[img]http://www4.slikomat.com/13/0410/rcq-DSC-19.jpg[/img]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>