Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Verus -> Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 15:42:22)

Nastavak[sm=smiley1.gif]

Prethodna tema: KLIK




PoisonEve -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 15:46:22)

Da li da joj dam u subotu (tad buba puni 6 meseci) pirincane i kukuruzne pahuljice, samo ovog puta cu kupiti sa AD mlekom, mozda joj se vise svide ili da joj ponudim krompir-sargarepu?




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 16:00:01)

A šta ste uveli do sada?




PoisonEve -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 16:36:52)

Nista[sm=smiley36.gif] Ako ne racunam one probne pirincane pahuljice sa mojim mlekom. Dr. mi je rekla da ako fino napreduje da nema potrebe da zurim sa cvrstom hranom, jer dojim.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 16:43:01)

Onda lepo po redu: pirinsč kukuruz 3 dana pa šargarepa pa krompir...




Verus -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 16:43:29)

PE, ja sam pokusala pahuljice i uvek su joj davale gasove, tako da sam pocela da uvodim povrce, slatki krompir, mada, mozes davati po 1 stvar svaka 3 dana, cisto da pratis ima li reakcije, ne samo alergijske nego i gasove i sl cisto da znas da li joj smeta.  Helena je lose varila sargarepu sve do 15 meseci starosti, tako da to recimo, njoj nije odgovaralo iako je jedna od prvih stvari koja se uvodi.  Ja sam i p piletinu pocela sa 6.5 meseci sa OK od pedijatra-zbog gvozdja, jer je sve te bebece cerealije mrzela...




PoisonEve -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 16:50:53)

Ok. A ako vidim da joj nesto ne odgovara, cekam 3 dana i za ta tri dana joj ne dajem nista sem da doji?
I jos jedno pitanje da li da kuvani krompir mesam sa mojim mlekom?




liliana -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 16:53:04)


IZVORNA PORUKA: Verus RR

PE, ja sam pokusala pahuljice i uvek su joj davale gasove, tako da sam pocela da uvodim povrce, slatki krompir, mada, mozes davati po 1 stvar svaka 3 dana, cisto da pratis ima li reakcije, ne samo alergijske nego i gasove i sl cisto da znas da li joj smeta.  Helena je lose varila sargarepu sve do 15 meseci starosti, tako da to recimo, njoj nije odgovaralo iako je jedna od prvih stvari koja se uvodi.  Ja sam i p piletinu pocela sa 6.5 meseci sa OK od pedijatra-zbog gvozdja, jer je sve te bebece cerealije mrzela...

Ovako sam i ja sa tinom, jedino što smo mi sa menosm počeli kasnije.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 17:10:19)


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ok. A ako vidim da joj nesto ne odgovara, cekam 3 dana i za ta tri dana joj ne dajem nista sem da doji?
I jos jedno pitanje da li da kuvani krompir mesam sa mojim mlekom?


Ne baš. Svaka namirnica se uvodi 3 dana. Tj uveli ste pirinač, sad sledi kukuruz. 3 dana daješ samo pirinčano kukuruzne pahuljice za nemlečni obrok da vidiš ima li reakcije. Ako nema naredna 3 dana daješ šargarepu. Ako ni na nju odreaguje daješ krompir. Namirnica na koju odreaguje alergijski ili ima problem sa varenjem iste se izbacuje na neko vreme a nastavljaš da daješ uspešno uvedene i da uvodiš nove. Posle nekoliko nedelja ili meseci (zavisno od vrste i jačine reakcije) ponudiš ponovo onu izbačenu i opet pratiš, ako sad ne reaguje znači da je ok, ako odreaguje opet izbaciš na uzvesno vreme.




Verus -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (6.4.2012 17:22:44)

PE, reicmo ako uvedes krompir i nema problema, pa uvedes sargarepu i smeta joj, ti joj ta 3 dana daj krompir.  Sumnjam da ce na ista od toga reagovati, a u  medjuvrmenu, dajes ono sta sme da jede...Ja sam sve mesala sa mojim mlekom, ako ga imas dosta mozes tako, helena je tako sve novo lepo prihvatala...
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ok. A ako vidim da joj nesto ne odgovara, cekam 3 dana i za ta tri dana joj ne dajem nista sem da doji?
I jos jedno pitanje da li da kuvani krompir mesam sa mojim mlekom?




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 19:50:28)

Probali krompiric[sm=bravo.gif] pojela celu kasicu ...svidelo joj se. jos dva dana krompiric pa sargarepa




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 20:08:16)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] mi cemo od ponedeljka na krompir!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 20:12:52)

posle sargarepe mislim tikvicu da jpj dam, sta ces ti?




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 20:14:30)

posle sargarepe prelazim na voce[sm=jezicek.gif]...malo jabuke!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 20:16:33)

ja mislim da joj dam te tri od povrca, pa krecemo voce, jabuka, breskva, kajsija...
a sta si odlucila za sokice, ja nesto nisam za njih..




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 20:37:34)

necu sokice,ponudicu joj vodu gde sam kuvala jabuku,ako hoce[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (7.4.2012 22:21:49)

e to sam mislila i ja da joj dam...




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 13:53:22)

probale smo danas krompir i malo sargarepe...bljaks![sm=smiley11.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Lilla -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 14:26:35)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

probale smo danas krompir i malo sargarepe...bljaks![sm=smiley11.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Mogu da zamislim facu [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 14:28:41)

moja je takvu facu imala na pahuljice...
mi sutra probamo sargareou, pa cemo da vidimo.. posle opet krompiric




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 14:30:02)

jezik je bio vise napolju nego unutra![sm=smiley36.gif] a taman je lepo prihvatila da jede,otvara usta,ali samo na pahuljice[sm=smiley36.gif]...sutra ponovo!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 18:26:04)

3 dan krompirica prosao super[sm=bravo.gif], sve je pojela...nikakva reakcija, kakila kao i uvek, mozda malo gusce...
sutra sargarepa, pa cemo da vidimo sta ce biti..




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 18:45:25)

Bolje tikvicu nego voće. Voće bi trebalo ostaviti za kasnije, kad već prihvati kompletne slane obroke.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 18:52:29)

GG, a kako si joj spremala tikvicu?
Sargarepicu cu isto kao i krompiric sa mojim mlekom...
Pa kada prodje 3 dana probe, onda cu da pomesam sa krompiricem, pa tikvica...




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 18:57:05)

Tikvicu obarim i izblendam, može da se meša sa svim jer je dosta neutralna.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>