RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.11.2016 11:29:47)

Joj, sve znam, ali znate i same kakav je to stres, a i lakse je kad podelim sa nekim ko razume.
Ona je pala sinu sa kreveta, koji je malo vislji od ovog. Pala mu je na stranu i malo udarila glavu. Gospodin hteo da je presvlaci, a ja u tom trenutku bila u kupatilu. Dole je bio tepih koji je deblji.
A sad me strah jer je direktno na glavu, gde je fontanela [sm=smiley19.gif] i to na parket.
Sin je imao oko sest meseci kad je pao sa podloge za presvlacenje koja je bila na ogradici, pozadi glavom na parket. A ja naravno pored njega.
Svesna sam da su velike šanse da je sve u redu, ali... Toliko se lose i grozno osecam [sm=smiley19.gif]




suzi kju -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.11.2016 11:36:41)

Znam da se grozno osecas ali nema potrebe. I ja sam u ton trenutku mislila da sam najgora majka na svetu. To je normalan osecaj i brineš i ssve ali desava se.
Opusti se i ljubi je puno




Khaleesi -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.11.2016 17:26:44)

Meni je uza stres kda padne. Sada su se jurile po krevetu i beba je kolut napred i pala. Kako ne znam nije ni bila blizu ivice. Samo sa vrata vidim kako pada napred i pljus... Tako me je strah od toga.
A to je kao sve najnormalnije minut plakala i nista...




Anck Su Nmaun -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.11.2016 17:35:20)

Meni je T pala ( bas ima negde na pocetku teme) sa 3-4 meseca na debeo tepih, plakala sam kao kisa taj dan.
A ona minut i sve 5
Uzasan dozivljaj [sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.11.2016 21:32:43)

Ivana jel dobro ona?




IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.11.2016 21:46:55)

Emice, mislim da je sve ok. Nije povracala, spavala preko dana otprilike isto kao i obicno, jela normalno... Hvala Bogu. Nadam se da ce tako i ostati.




Milena18 -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 14:51:44)

Evo i nas ovde.
M je jutros pala sa kreveta na parket. Nije neka visina, ali je lupila glavom. Imala je crvenilo i malu modricu na jagodici, sad joj je već prošlo. Nije povraćala, nije bila pospana, raspoložena je. Malo mi je lakše kad pročitam da se to i drugima dešavalo i da su dečica bila ok, ali i dalje mi je užasno kad se setim njenog vriska i kako sam je našla na podu. I sve je to zbog moje nepažnje. Sad čekam da prođe vreme, nadam se da će ostati dobro.




Sanjica26 RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 15:30:57)

Milena, nece se ona toga secati. Mozda ce jos koji put da se desi. Zato sam ja uvek da se beba stavljaju na pod ili nelu ogradicu. Tu su sigurbije




vocicana -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 15:37:05)

Kako je Milenice moje dete ateriralo vise puta sto na pod, na tepih, sto na goli parket. E a za slag na tortu pao je iz dandoline u kojoj je sedeo jer je tvrdoglavko zamislio da uzme muzevljevu knjigu sa stola izgubio ravnotezu i opizdio slepoocnicu od ivicu stola. Sve mu je modro jos uvek. Iplakao se, povracao nije, spavao kao top, veseo i sve po redu.
Nego sto kazes, najgore mi je to sto sam uvek kraj njega i kao da sam udaljena 10 m a ne 200-tak cm od deteta, u mikrosekundi eto ga na podu.
Ne sekiraj se.




suzi kju -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 15:42:27)

Milena nemoj da se nerviras, oni su maleni, teško da mogu da se povrede, a i nece se secati.
Ne znam da li postoji mama kojoj dete nije palo s kreveta.
Ne brini se ništa.




Maraj -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 15:51:10)

Milena ne znam da li znas za margarin. Kad ti dete padne , stavi malo margarina na to mesto , nekim cudom on sprecava nastanak masnice




Khaleesi -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 17:57:47)

Ja sad cujem za to sa margarinom...




Mariya -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 18:11:44)

Ja sam isprobala to sa margarinom, deluje!!
Sa maslacom ne, doduše, margarin sam stavila odmah, čim sam se udarila a maslac sam na L, nekoliko minuta kasnije i imala je modricu.




milicicak -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 18:13:37)

Maslac provereno ne deluje. Margarin odradi posao svaki put




Khaleesi -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 18:17:05)

Meni su obe padale, ali nikad nisu bile modre ilo sa hematomo ... sada kada je M porasla sada sama cvrkne nogu tu i tamo pa je modra😁




Duškić -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 20:21:33)

Uu i ja stAvljam margarin cim zvekne negde...Ona sama otvara frizider j vice mazi me mama. Jeste, trauma za nas..oni su nekako mekani i brzo to sve prodje.




Milena18 -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (7.3.2017 21:32:09)

Hvala vam, žene, mnogo mi znači što mogu da podelim ovo sa nekim ko je već imao slično iskustvo. Malo mi je lakše. Ona je ceo dan bila super, uveče se samo malo unervozila i plakala, ali tako svako veče bude. Evo sada spava.
Maraj, nisam znala to za margarin. Baš ću probati na sebi, ja svako malo u nešto udarim, uvek imam poneku modricu na nozi.




IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (8.3.2017 9:09:15)

Da, margarin pomaže...
Pre neko jutro (noc) i moja maca se otkotrljala i pala sa kreveta.
A pre nekih sat vremena mi iskliznula iz ruku i udarila glavom o deo garniture koji je drven. Nije strasno, ali me nervira sto je vrlo brzo posle toga zaspala.




Mala Elena -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (8.3.2017 9:32:31)

A ja zadnji put mazala maslac i vidim posle ima modricu [sm=smiley36.gif]
Ne verujem ja u te stvari ali rekoh hajde da probam, a mm : " Bezi bre tamo , sta mi mastis to dete !" [sm=jezicek.gif]
Ivana, lako je meni sada reci ne brini, ali isto nam se cesto desavaju ti padovi. Nekad imam osecaj da cim spustim P ona se zanese i padne i to nekada tako ruzno u ivicu ili na parket...Razumem ja da ona hoda aktivno tek mesec ipo dana ali kad je ljuta jos je smotanija.
Milenice, svima se desava...koliko puta sam stajala pored i nisam brzo reagovala i deca se udare. Bice sve ok.




IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (8.3.2017 9:40:18)

Iskreno, meni je samo sto je ubrzo zaspala, a jeste rano ustala i slabo spavala.
Sve je lakse kad vidis da su raspolozeni posle pada.




Anck Su Nmaun -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (8.3.2017 9:41:27)

O draga pa svima se desi.
Mene je mm godinama zadirkivao kako mi je T pala s kreveta...znaci evo 7 god. Dok pre neki dan nije njemu V ljosnuo sa kreveta.
Dete zaspalo na nasem krevetu, i on je izasao 15 sek. dok je malisa spavao i bup na celo 😣 ko bi se nadao kad je spavao.




Mala Elena -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (8.3.2017 9:44:35)

Ako nije povracala u medjuvremenu mislim da ne treba da brines .
E. skoro umalo dozivela potres mozga. Popela se na kutijuu vrticu, drugarica je povukla i ona direktno na ledja i glavu. Povracala je pet puta, bila bleeeedaaaa , ne mogu da opisem i nema, hoce da zaspi, kapci padaju, pa smo onda pricali , nekad viknemo malo glasnije da dodje sebi. Isla je na skener, srecom sve ok. Posle P padne i pocepa usnu. Ma, haos, samo se smenjuju.




Milena18 -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (8.3.2017 12:14:48)

Ivana, ako brineš, probudi je lagano da se uveriš da je ok, mada do sada se verovatno već i sama probudila. Čitala sam juče da posle padova treba obratiti pažnju na zenice, da nisu neuobičajeno raširene.
ME, mogu misliti kako ti je strašno bilo!
Kod nas je prošlo 24 sata od pada, sve je u redu.




Sanjalicaaa -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (2.6.2017 8:10:53)

Noćas je Ika ispao iz kreveta i lupio glavu o kirbi usisivač. Ima čvorugu iznad potiljka. Plašim se što je taj deo glave.




IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (2.6.2017 8:17:32)

Sanjalice, nemoj da brines, bice on dobro 😘
Inace, moja maca je pre par dana iskocila iz krevetica na glavu [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>