RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


MAMAMAJ -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (2.1.2016 19:04:41)

Učenje silaska s kreveta ima smisla kad krenu da puze, tako u tom periodu nekom, kada umeju da koriste rukice i nogice da ostvare cilj, tj da se rukicama prebaci iz sedećeg položaja u puzajući, da bi spustio nogice sa kreveta i dočekao se na njih.
Pokušavajte to i ako bebe još nisu počele da puze, a u uzrastu su kad to inače rade, iz razloga što neke bebe nikada ni ne koriste to puzenje, tako je moj sin.




choopa choops -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (4.1.2016 23:45:26)

Da se zvanično upišemo i u ovu temu [sm=smiley29.gif]

Jedino dobro u svemu je što sam juče stavila staze koje su bile maknute mjesecima unazad, pa su malo ublažile pad. Svejedno, ona se tresla 10 minuta, valjda jer se uplašila kako je pala u snu...




Sanjalicaaa -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (5.1.2016 9:46:42)

Moja starija beba je nocas pala sa kreveta. Inace i spava u krevetu i samo mu se jednom desilo da ispadne i to u pocetku kada se privikavao na krevet. Plakao je verovatno i on jer je pao u snu, ustao, popeo se i nastavio da spava [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (5.1.2016 11:53:45)

Joj, mukica mala,važno da nije nista bilo.




branki* -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (5.1.2016 17:02:59)

Choopo,tek se sad upisujete u ovu temu!dobri ste vi,onda[sm=smiley36.gif]
Sala mala,meni ,bogme,boka par puta pala[sm=smiley13.gif]ma,sekund je dovoljan!
Sanjalice,meni je sin tako isto jednom pao u snu,vec veliki,onako bunovan,ne zna sta ga je snaslo,samo je ustao,legao i nastavio da spava!




choopa choops -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (5.1.2016 17:41:28)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Choopo,tek se sad upisujete u ovu temu!dobri ste vi,onda[sm=smiley36.gif]



Prkosili smo sudbini evo 10 i po mjeseci [sm=smiley36.gif]

Meni L sa svojh 7 i po godina, pada non stop. Neku noć je pala sa kreveta i samo nastavila da spava na podu [sm=jezicek.gif] I kad je bila beba ona je najviše treskala. Baš, baš nemirno spava...




choopa choops -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 0:46:31)

Znači krenuli smo sa padovima [sm=smiley13.gif]
Danas sam je stavila da odspava u našem krevetu i nakon 20 min čujem baš jak udarac. Uletim tamo, a ona se otkotrljala i udarila u fioku od natkasne pored kreveta (koju je MM ostavio otvorenu) a špic je užasan i onda pla na parket (bila sam digla staze [sm=zmeden.gif] ) Ona se naravno sva tresla od plača i jedva je do daha dolazila. Ja je stavila na siku da se smiri kad imam šta da vidim. Malo poviše slijepoočnice kao naduveno i posjekotia i krv [sm=smiley19.gif] Bila sam sama kući sa njima, ne znam da li da je vodim u DZ ili ne, rekoh ajde sačekaću. Nije mi dala ni obloge da joj stavljam. Uglavnom skoro se povuklo, nije išlo puno krvi samo malo zagrebano. Sutra ću da joj kupim neki gel (reporučila mi snaja neki za hematome i ne znam šta već) da namažem to.
Strava, skratila mi je život za bar deset godina.




vikiveki -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 0:54:00)

Što se tiče tih padova i meni su deca kao mala bila talična..svako od njih je barem jednom pao tako sa kreveta i nije ništa bilo.Ja u vrtiću kada se neko dete udari odmah stavim hladne obloge a posle namažem onaj margarin za mazanje,to sam čula od jedne starije koleginice, i kada sam jednom probala videla sam da ima efekta[sm=smiley36.gif] a svojoj deci sam mazala te kreme za hematom,tada nisam znala za margarin.[sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 1:05:37)

Ma i moji su padali, ali se nisu nikada rasjekli ovako. I mažem i ja margarin, ali ovo je posjekotina , ne mogu tu mazat margarin. Mada mi ona ne bi ni dozvolila, nije dala da joj pipnem glavu, pa ja nisam ni forsirala...




branki* -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 13:07:40)

uh,bre ,choopo[sm=smiley13.gif]meni boka pre neku noc spala sa kreveta,ja je brzo podigoh i na sisu i uspavala se,ali mrzim sebe ka mi padne tako,sad ogradjujem uvek nekim jastucima i cebadima,ranije je sa te strane bio krevetac,a sad smo krevetac dali mom bratu,pa je prazan prostor.




emicaa -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 13:54:14)

Choopo mrvica mala.
Ja već oguglala na Dorine padove,znam da ružno zvuči ali ona se toliko puta razbila da je to postala rutina [sm=smiley36.gif] pogledam da nije rasječeno,poljubim da prodje i ajmo dalje




Maraj -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 14:16:42)

Ufff...ja svratih ovde , da vidim sta me ceka. Ne znam kako cu reagovati kada padne prvi put , al znajuci da sam ja panicar.... bolje da ne razmisljam kako cu reagovati




Sanjalicaaa -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 14:20:03)

G kada je prohodavao je pao tacno na ivicu ormana kod mm-ovih. To je bilo strasno. Izasla je cvoruga odmah, pomodrelo je i krvi je bilo. Kad sam ga videla kada smo dosli samo sto se nisam onesvestila. Ali nista mu nije bilo hvala Bogu. Nismo ga ni vodili kod lekara jer su svi bili u fazonu ne treba nije mu nista, ali ja sam se dva dana tresla.




IvanaSK RR -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (6.3.2016 16:07:30)

Mi smo imali ogradicu, na njoj nam je stajala podloga za presvlacenje. Sin je imao sest meseci, ja ga stavila na stomacic da mu ocistim nosic fizioloskim i stajala sam sa strane. Uzela spric i fizioloskim i u sledećem trenutku se on odgurnuo nogicama i pao unazad glavom na parket.
Ja nisam stigla da histerisem, muz je. Iako sam mislila da ce u takvim trenucima biti obrnuto.
Sve je bilo ok.
Posle toga je imao jos par padova sa naseg kreveta.




amelia -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 9:44:22)

Ja sam najgoraa mama na svetu [sm=smiley19.gif][sm=smiley13.gif] pao Mi A sa kreveta u kadicu koja je bila ispod krevetA ima zelezni branik od krevetai ima mesta jedno 30 cm neznam kako da vam objasnim. I ja se cudim kako mu je tu usla glava Nije samo sto je pao nego je bilo nezgodno glava mu je bila u kadici i on onako iskrivljen van nje.. [sm=smiley19.gif] nije plakao mnogo nego kao i obicno niti je imao crvenila. Nemam pojma sta da radim da li da idemo u hitnu. Strah me da nije povredio kicmu ili prsljene od vrata jer sam ga nasla Bog zna u kakvom polozaju[sm=smiley19.gif].
Mada on se vrti igra nema naznake da ga boli nesto ne znam sta da radim ocajna sam.[sm=smiley19.gif]




branki* -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 11:29:58)

Amelia,pipni ga kad je miran tu po vratu,vidi da li reaguje,da li ga boli.ne verujem da je ista ozbiljno.i nisi najgora mama,svima nam se desavalo.




amelia -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 11:32:10)

Zar niko nema nikakaf savet da mi da !!!???
Ne mogu da iscitam celu temu unazad. Sta treba da radim da ga drzim budnog da nespava 2 h ili vise?
PrimetilA sam da brcka glavicu pozadi kao da ga boli ali nema spolja nikakf trag niti crvenilo.




amelia -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 11:34:34)

Izveo ga mm malo.napolju u dvoristu da ne bih zaspao. Hocu branki hvala draga[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 11:40:26)

Prati eventualno da li ce da povraca,to ne valja,onda kod dr odmah.moguce da se malo istegao.bice to sve ok.😘😘




emicaa -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 11:58:45)

Amelia samo ga prati,ako vidiš bilo kakve promjene vodi ga doktoru.I nisi najgora mama,svima je nama pala beba jednom,nekim i više puta [sm=smiley36.gif]




amelia -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 12:22:36)

HvAla vam drage ... Pao je oko 9 h i sad je zaspao nije mogao vise da izdrzi jer je ustao u 6 h. Pratim ga celo vreme i osluskujem previse pa mi se neke stvari pricinjavaju.npr zenice kao da su mu vece ili kako dise bas sam fanatik ali sta cu.. Uvek sam pazila i previse cak dok je bio manji kad nije mogao ni da se prevrce a danas sikio je a ja sam bila sva iscrpljena i zadremala sam ,on je pustio siku i preko mene i bam sekundi su bili u pitanju. Osecan se uzasno najuzasnije. Samo nek bude dobro pazicu duplo vise ubuduce[sm=smiley19.gif]




Mala Elena -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 12:41:59)

Amelia nemoj tako da mislis! I meni je E padala par puta, sa kreveta i iz nosiljke jednom [sm=smiley13.gif] Mada sam mislila da sam jedina kojoj se desilo, videla sam da nisam. Ona je imala cak i cvoruge pozadi [sm=smiley13.gif] ....vodili smo je u hitnu i nista nije bilo, osim sto je uzasno plakala jer ju je bolelo. A on ti se verovatno nije toliko udario. Srecom!
Ako ne bude povracao, nemoj ga voditi.




Maraj -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 15:31:31)

Amelia [sm=smiley31.gif] mogu misliti kako si se potresla. Je li se probudio? Kako ti sad izgleda




amelia -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 15:33:39)

ME i ja.mislim da se nije toliko udario jer nije plakao a i ja sam uspela za nogice da ga uhvatim malo znaci ipak je pao ali sporo. Mislim da se vise uplasio a ja se najvise plasim da se nije nekako nezgodno savio i nesto povredio. Mada nema nikakvih znakova za sada kao sto rekoh igra smejse se i prevrce. Videcemo dalje pratim ga .
Maraj probudio se jos oko 13:15 i normalno sve ruckao je teletinu sa povrcem sad je na sisi mozda ce opet zaspati.




Maraj -> RE: Šta kad beba padne sa kreveta? (15.6.2016 15:44:50)

Super amelia. Verovatno ste se oboje vise uplasili nego sto se on povredio.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>