RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 22:48:19)

hmmm ali ipak gledaj da je sveki ne navikne na dugo nosanje, da posle ne trazi to isto od tebe. npr. ja K od kako se ne uspavljuje sisanje nosim, ali kratko, cisto da je malo umirim, jer se obicno bacaka i place. cim se umiri (a nije jos zaspala) spustam je na krevet, zagrlim i brzo zaspi. nekada se i na krevetu bacaka, ali ja je cvsto drzim i posle nekog vremena prestane. nekada moram par puta da ponavljam drzanje u rukama i spustanje, ali to je bas retko, kada je jako rastrojena ili joj se ne spava narocito. jos uvek se uspavljuje tako sto mene cupa za kosu [sm=smiley29.gif] i nikako da je od toga odviknem. tj. ona to misli da me mazi, ali ne moze da artikulise pokrete. pokusam neki put da joj uvalim lutkicu, da nju gnjavi.. neki put upali, neki ne!
mislim da sam bas od tash procitala pre.. da ako zelis da ti dete spava u odredjeno vreme svakoga dana u to vreme je izvedi u set_nju, da zaspi u kolicima. eto, mozes da probas i to.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 22:54:27)


IZVORNA PORUKA: Tash

MAC< I JA MISLIM DA BI TREBALA SISATI> OPet velika slova< motrala sam srtisnuti caps lock da postanu mama + prolupala makina, [sm=smiley36.gif] Jesi joj dala da sisa odmah nakon klope? Jer, Marko recimo vecera oko 19.30=20h, a onda mleko pije oko 21h i zaspe (sam u kreveticu, jel verujete??? sam udje u krevetac, ima vrata na stranici putnog krevetca, legne i vice "Mama, mleko!" [sm=smiley36.gif]


tash, da na caps lock postanu mala ili velika [sm=smiley36.gif] kako ti zelis.

sto se uspavljivanja tice.. [sm=bravo.gif] casticu celu rr kada budemo dosli u taj stadijum!
vecerala je oko 20:30, pa smo onda mi jeli dok se igrala u hranilici, pa se kupala i odmah posle toga sisala, oko 21:15.. pa uvek je tako, nekada je cak i manji razmak. jer nekada kada nije htela da jede ja bih odustala, pa bih joj dok se kupa i igra u kadici uvaljivala da jede. nije se nikada desilo da nece da sisa, bas sam [sm=smiley3.gif]




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 22:57:02)

Macaki, citam tvoj post i zaista sam ponosna na tebe! [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]

Sa godinu dana treba da imaju dva mleka, jutarnje i vecernje i jedan mlecni obrok, kasice ili jogurt, koji kod vas otpada. Ja znam da se ti neces sloziti sa time, ali ja i dalje verujem, zapravo, ubedjena sam u to da bi i Kseniji i tebi samo dobro donelo da prestane da doji i da predjete na formulu. Ako nece na flasicu, ja bih probala na casu sa piskom, mada, pre bih pokusala da joj napravim mlecnu kasicu i da joj dajem na flasicu, malo po malo, navicice se. Onda, polako bih svaki dan smanjivala cerealije a povecavala kolicinu mleka i eto.

Problem su samo tvoje grudi, ali laktaciju mozes polako da smanjujes, a jedan od nacina je i taj sto je malena veceras smanjila podoj. Ti po malo izmuzaj da popustis pritisak i tako svaki dan. ja sam bez problema prestala. Jeste nedelju dana bilo malo bolno, nadodje mleko, a ja izmuzem tek toliko koliko da ih olaksam i sve je proslo ok.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 22:59:06)

Da, od mene si cula za setnju. I ja sam M skroz naucila na kolica, ma ne pada mi na pamet da nunam tolike kilograme. Luku sam uspavljivala tako sto legnem pored njega, trajalo je satima, milion puta smo se mm i ja smenjivai na svakih pola sata. Reklasam, to sa Markom nece ici. A da spava sam ga je dadilja naucila, ja to nemam pojma da radim. [sm=zmeden.gif] mm me cudno gleda, valjda bih mu trebala posvetiti malo vremena. [sm=smiley1.gif]




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 22:59:25)


IZVORNA PORUKA: Tash

YULA, slucajno sam te blokirala, kako sam se skenjala kada sam videla da kod tvojih poruka pi[e da ne mogu da vidim sadrzaj. [sm=smiley36.gif]


Ma i da si stvarno, znam nekada da davim za medalju! [sm=jezicek.gif]




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 23:10:24)

Blago vama! Ti si macaki sa Ksenijom bas napredovala u svakom smislu, bravo za vas!

Eto, moj Lazar zaspi lako, drzimo ga u polulezecem polozaju u nasem krilu i gledamo jedan ovdasnji muzicki kanal, on se umiri i zaspi, nekada mu treba 10-15min, a nekada i po sat vremena, ako nisam pogodila tajming, odnosno ako se premorio, a ja ga nisam stavila na vreme da spava.

On se meni tako lepo uspavljivao sam sve dok sa 7 meseci nije stao na noge, bio me je strah da ga ostavljam samog u krevecu da se ne bi povredio, ali i da ga ostavim, on je odmah ustajao, razbudjivao se i igrao. Pokusala sma par puta da ga ostavim u krevecu da sam popije mleo i uspavao se par puta, ali ne secam se zasto sam prestala sam tim. .. A da, zato sto ne bi podrignuo pa posle kada podrigne on bljucne pa se uvalja u to, pa mu izadje osip! Sada mu se to vise ne desava, tako da cu koliko sutra da krenem n sa samouspavljivanjem! Koliko to vremena ustedi, majko mila. Samo, on preko dana spava kod nas u krevetu,a nocu kod sebe u sobi. Jao, jedva cekam! Bas volim da bebu navikavam da dobre i nove stvari. Poslednjih dana po malo vezbamo govor, posto on rado ponavlja i bas se trudi i mislim da ce za dva meseca da izgovara veliki broj reci. Ladno odavno peva pesmu od Tacabro- tacata i kako oni krenu tako i on: takata-takata..taka-taka... jahahahahah Ili Od Birdy- mamamamamama. Mnogo je smesan!

Danas jeo krastavac! Pravila sam mu sopsku salatu, a juce ujutru sam mu u kacamak ubacila i malo fete [sm=smiley1.gif]




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 23:16:57)

Hvala na savetima. Trudim se da korigujem raspored, ali ima nekih odstupanja. Za sad mi odgovara kupanje oko 9.15, mleko oko 9.30, spavanje do 10, a to ce zimi biti 9. I da ustaje posle 8. Inace moja je prvih 7 meseci spavala u kolicima gde god se krene, a prva 2 je nisi mogao probuditi ni da jede. Sad u kolicima nema sanse da zaspi, jer je jako radoznala i sve voli da vidi ako smo napolju, a unutra kolica nikad nismo koristili. Do skoro je uspavam tako sto sednem a nju u narucje, dam dudu i ubro zaspi. Nije mi problem ni kad je nosim, ali se sad opire, a sanjiva. Spava 2x jer jos uvek ne moze da izdrzi do posle rucka.




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 23:34:19)

da se vratim na temu- davala sam jogurt 6 dana po malo, pa 3 dana pauze. Danas spremim palentu i jogurt, htela je da povrati taj 1 zalogaj sto je uzela! Jer jogurt joj se nije dopao, a palentu nikad nije volela. Probacu za koji dan sa sirom.
Nego jel ja sigurno smem da dajem ostale mlecne proizvode bez uvodjenja?
I kako zamrzavate breskve-cele, bez kostice, oljuscene?
Inace, ja nisam neka domacica ali se trudim da moja beka jede zdravo za razliku od npr.mene, i da joj uvodim sve u svoje vreme. Moja svekrva lepo kuva ali ja se uopste npr.ne slazem sa njenim misljenjem o tome sta beba treba da jede tj.ona se ne slaze sa mojim. Ne bi npr.nikad dala bebi poparu, ali bi je vec uveliko hranila pastetama, virslama i salamom. I na glavu su mi vec seli sa kravljim mlekom. O tome sta jedu bebe vecine mojih drugarica i od kad necu da komentarisem. Istina je da Jovana brljavi sa jelom, atki opet mislim da treba insistirati i nauciti na sve, a ne davati samo ono sto voli. Ja sam bas probirljiva i ne volim svasta nesto ali beki dajem i on




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 23:38:57)


IZVORNA PORUKA: Christabel

Hvala na savetima. Trudim se da korigujem raspored, ali ima nekih odstupanja. Za sad mi odgovara kupanje oko 9.15, mleko oko 9.30, spavanje do 10, a to ce zimi biti 9. I da ustaje posle 8. Inace moja je prvih 7 meseci spavala u kolicima gde god se krene, a prva 2 je nisi mogao probuditi ni da jede. Sad u kolicima nema sanse da zaspi, jer je jako radoznala i sve voli da vidi ako smo napolju, a unutra kolica nikad nismo koristili. Do skoro je uspavam tako sto sednem a nju u narucje, dam dudu i ubro zaspi. Nije mi problem ni kad je nosim, ali se sad opire, a sanjiva. Spava 2x jer jos uvek ne moze da izdrzi do posle rucka.


Nemoj ni da cekas do posle rucka, vec odmah posle uzine pokusaj da je uspavas i mislim da ces uspeti. Kada ustane rucak. Ja tako sa L. radim. Desi se nekada da mu rucak bude ranije, jer se probudi kasno i onda ne mogu da ga uspavljujem previse rano, pa onda rucak pomerim da bude malo ranije, npr. u 13h i onda spavanjac.

Ako ti bude spavala tako, jednom dnevno, onda ce ti i uvece odlaziti ranije u krevet. L. se budi ujutru najcesce u 8.30h, ali zna to cesto da bude u intervalu od 8-9h. Juce i danas je spavao od 12-15h! Uvece je u 21h koma. Ima dana kada zeza, pa nece da zaspi do 21.30, pa cak i do 22h, ali to u izuzetnim slucajevima.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (8.8.2012 23:46:16)

Smes slobodno da joj dajes sve ostale mlecne proizvode. I ja sam pitala, tako i meni rekli, tako smo uradili pa to i tebi prenosim. Ne sekiraj se.

Znam da ti nije lako da se izboris sa pritiscima okoline i svaka ti cas_t kada si i ovoliko izdrzala i bila principijalna.

***Malo pre sam malo citala o hrono ishrani i tamo tvrde da voce ne valja da se jede ujutru, cak ni pre podne! A ja Laletu mesecima voce dajem kao prepodnevnu uzinu, a znate da smo sve ranije bebama davale voce kao dorucak, jbg. Od sutra pravim zaokret, dobijace jogurt kao I uzinu, ili plazmicu, a popodne ce jesti voce. Dobro, bolje da covek sazna ikad, nego nikad. Dajem sebi zadatak da iscitam tu temu, ima zaista korisnih stvari.




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:10:08)

mi jos nemamo uzinu pre podne, vec voce popodne i to punu solju kao i za rucak sto dobije. Voce nisam davala ujutro a bas ne znam sto to ne valja
Inace, moja je sanjiva pre podne vec nekih 2.5 sata nakon sto ustane pa spava oko 1.5h, max 2. I tad kad ustane sanjiva je posle max 3 sata, danas je bas plakala posle 3 sata, mnogo joj se spavalo. Do sredine proleca je spavala pre svakog obroka po pola sata, a kad joj se osladilo sedenje u kolicima ispalo je spavanje pre vecere. Uvece je lakse uspavam, kao i nocu, jedino dan...
Macaki, a sto joj ne dajes povrce za veceru, pahuljice su zasitne




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:16:49)

Yula, a kad je onda tvoj rucao danas ako je spavao do 3 tj.kad ste onda uspeli jesti i rucak i uzinu i veceru i mleko? Ako sam te razumela, Lazar spava samo pre rucka i to je to? Moja bi garant u tom slucaju morala da spava pre vecere tj.oko 6 pa do 7 sto mi bas i ne odgovara




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:18:33)

Da, onda joj definitivno treba oba spavanja. Nadji samo nacina kako da je uspavas, mozda je nesto dekoncentrise? Mozda da se zatvorite u sobu, zamracis je i pevusis joj tiho pesmice koje voli?





Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:24:53)

Dorucak je bio u 9-9.15h
uzinaI u 11.30h
rucak u 15h
uzinaII u 18h
vecera u 19.30h
mleko 21h

Sve nam zavisi od toga kada zaspi i koliko dugo ostane da spava, pa popodnevni obroci znaju malo da setaju, ali vecera ne bude nikada posle 19.30 a i ona je lagana, kasica od povrca. Mleko koje on sada pije nije vise pun obrok kao ono do godinu dana, vec je vise napitak. A mali nam je nekada razmak izmedju uzina i rucka ili vecere, nekada bude i do 1.5h, ali to ne mari jer uzine nisu jake, to je do saad bilo ili voce, ili vocni jogurt ili samo jogurt.

Dok je bio manji obroci su nam se znali tacno u minut, ali sada to ne mogu da praktikujem, ali vazno je da su tu u nekom prihvatljivom vremenskom intervalu, npr. ruca uvek od 13-15h, par puta se desilo u 15.30h.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:27:10)

Rano je da se izbacuje dnevni san. M je sa 10 meseci jeo ovako: 2h mleko, budjenje oko 7, mleko oko 8h, voce sa zitaricama u 11h, spavanjac, rucak oko 14h, spavanjac oko 16h, voce sa zitaricama oko 17.30h, mleko oko 20h.

Hrono ishrana... bilo koja od tih iskhrana... sve je to fino kad sta treba da se jede, ali, ako ja dam Marku voce oko 12h, a povrce oko 15h kad se probudi, on vecera tek oko 20h, posle mleko i prespava noc. Ako mu damprvo rucak pa nakon spavanja voce, on je gladan vecu 19h, onda popije i mleko pre, i obavezno se budi oko 3h itrazi mleko. Dakle, ne odgovara mu tako, a ni meni da vam budem iskrena.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:39:42)

Breskve ... vadim kosticu, ljustim, kuvam, kad se ohladi sklanjam porcije u zamrzivac. Nemoj jos sklanjati, sacekaj cepace, lakse se ciste. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 0:41:37)

Zille, poslao je mm allernovu, javi da je stigla.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 1:36:43)

yula, ma jos uvek se mi dovodimo u red, ali moram priznati da je vredelo truda. hvala ti sto si me podstakla! [sm=smiley31.gif]
ne znam kako ce to kod nas ici kada ukinemo dojenje, a to se mora desiti kad tad.. jer ne znam sta ce piti pred spavanje i ko ce je uspavljivati i kako. vec me sad muka hvata kada pomislim. jutarnje mleko mislim da bih ladno mogla da joj izbacim, ona ga i sama nekada prespava.. ali ovo pred spavanja ce biti najveci problem. eh, kada bismo mi smeli jogurt, ja bih joj ga onda davala ujutru za dorucak i uvece za veceru i nikakvo mleko ne bi dobijala!
inace, i K cim se probudi (makar bilo i u sred noci) odmah skoci na noge i pocne da vice. [sm=smiley29.gif] zato mi na pamet nije padalo to ostavljanje u krevecu. ja izadjem iz sobe tek kada sam sigurna da je zaspala.
bravo za krastavac [sm=bravo.gif] i K ga voli.. mada ga ja ne dajem u kasici nikada jer se ne kuva, nego joj onako dam da se zanima dok mi rucamo, da gricka.

christabel, ja breskve samo operem, raspolutim, izvadim kosticu i tako ledim. ne kuvam niti cistim kozicu. to cu kada ih budem izvadila i koristila da radim.
moja drugarica daje malom koji je stariji par dana od moje K 7days kroasane za uzinu, virsle za dorucak, kinder cokoladice jos odavnoooo, od njegovih 8,9 meseci..
ja mojoj ne planiram uopste slatkise da uvodim. i sama sam prestala da ih jedem i ne vidim nista dobro u njima. nemaju ni vitamine, ni minerale, ni nikakav nutritivni znacaj. ne znam zasto bi bilo ko trebalo da ih jede. i ja sam ih nekada volela, ali sada mi je doslo od *upeta u glavu. bebi jedino dajem onaj smoki bez kikirikija i to reeetko, kada nece da sedi mirna dok mi rucamo, pa joj dam par komada da se zanima. i dajem joj da gricka pirincane galete.

sto se spavanja tice, ja planiram da izbacim jedno dnevno, ali na jesen, za mesec-dva. K uglavnom spava 2x dnevno, ali se desi da po 2,3 dana za redom spava samo 1x. to mi je znak da polako pocinje da izbacuje jedno spavanje. ali jos uvek je dug dan i ne mogu bas po danu da je stavim da spava. na jesen ce spavati 1x dnevno, ali zato ce da legne ranije, do 21h plafon, a i pre.

sto se tice hrono ishrane, malo sam studirala, ali sam se smorila, pa sam odustala.
ja samo znam da voce ne treba nikada jesti neposredno nakon obroka (kao sto ja radim) nego izmedju obroka. znaci, voce bi trebalo jesti za uzine, moze i prepodne i popodne, ali ne ujutru na prazan stomak i ne posle jela. samo sto je meni to mrsava uzina [sm=smiley36.gif] ja moram da pojedem nesto konkretno, pa voce pride.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 1:41:24)

mi smo danas uveli papriku, bio je treci dan. mislim da se K ne dopada preterano. mozda jer sam barila zelenu, silju. spremicu ovih dana punjenu papriku, pa cemo svi da je jedemo!
sutra cu ponovo probati boraniju. pitala sam dr sme li jer je al. na kikiriki, rekla je sme. a pre je dobijala crvene pecate oko usta kada sam pokusavala da je uvedem, mada je to bilo pre 2,3 meseca.. sto je najcudnije tada je na pric-u bio kikiriki negativan.
javicu kako smo prosle!




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 8:30:48)

sinoc su izasli tek u 20h, a vratili se kuci iz set_nje u 23:30. kazu nije frka, jer ga ne kupaju svake veceri, a on ce svakako sisati na 3 sata, u 9, pa 00, pa 03, pa 06, sta ima veze gde su. i i onako ga muce grcevi, pa ne spava nocu, onda sta smeta.


Mrzelo me je sinoć da kucam na ovu temu.
Ja sam sa prvim delila tvoje mišljenje Mac, onda sam rodila drugo, i želela da idem uveče u šetnju, al nisam mogla jer je Luuki bilo kasno.
Kakve veze ima što su napolju? Uveče je napolju mnogo prijatnije nego u stanu.
A kada beba bude prestala da spava kao top gde god da su, kada bude cičala iz kolica da je dignu, prestaće da šetaju sa njom uveče, i ni tada neće biti kasno da je "dovedu u red".


moja drugarica daje malom koji je stariji par dana od moje K 7days kroasane za uzinu, virsle za dorucak, kinder cokoladice jos odavnoooo, od njegovih 8,9 meseci..


Luka je sa godinu dana počeo da jede sve to. Imao je godinu i 20 dana kada je za doručak dobijao ono što dobija i danas: viršle, paštete, salame... prosto on nije neki ljubitelj slanine, šunke, kobaje i ostalih domaćih prerađevina, kao ni ja. Čokolada? Nemam pojma... sa godinu i po otprilike.Mislim, probao je ranije, ali da sam mu dala u ruku da pojede, mislim sa oko 1,5 god.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 11:21:15)

Macaki, tako je i Lazar izbacio par puta prvo spavanje, ja ga uspavljujem i ostanemo i po 2h i on tek psole zaspi, ali odspava dobro i posle nema gde da udene i to drugo spavanje. Jednostavno sam je tako uradio, nista mu ja nisam izbacivala. I znaci on ustaje nesto pre 9h i leze u 21h, znaci raspon je 12h, s tim sto preko dana odspava 2-3h. Njemu je taj tempo taman.

Slazem se sa tobom sto se slatkisa i industrijskih suhomesnath proizvoda tice, ma sve hemije - to u bebecem jelovniku nema sta da trazi, ni u nasem da se razumemo, ali ajde mi smo veliki. I Tasho, uopste mi se ne svidja sto si to davala Luki da jede, bar ne tako rano. Ali, citala sam tvoje ranije poruke na forumu i toliko puta mi doslo da ti napisem poruku i da te bas izgrdim, ali nisam jer mislim da si i sama sve shvatila, a najgore sam se s*e*ala kada sam citala temu Kravlje mleko. Zivot je neverovatan i 100x sam sebi rekla: Nikad ne reci nikad. [sm=smiley13.gif]

Dok su mali i dok im mi serviramo obroke i ucimo ih da jedu, smatram da smo duzni da damo sve od sebe da se sto bolje hrane, bar ono o cemu imamo saznanja.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 11:25:46)

IZVORNA PORUKA: Yula


Slazem se sa tobom sto se slatkisa i industrijskih suhomesnath proizvoda tice, ma sve hemije - to u bebecem jelovniku nema sta da trazi, ni u nasem da se razumemo, ali ajde mi smo veliki. I Tasho, uopste mi se ne svidja sto si to davala Luki da jede, bar ne tako rano. Ali, citala sam tvoje ranije poruke na forumu i toliko puta mi doslo da ti napisem poruku i da te bas izgrdim, ali nisam jer mislim da si i sama sve shvatila, a najgore sam se s*e*ala kada sam citala temu Kravlje mleko. Zivot je neverovatan i 100x sam sebi rekla: Nikad ne reci nikad. [sm=smiley13.gif]



Znaš kako, sada kažem Eh da mi je ove pameti, ali samo do određene granice... Šta to znači? To znači da, da M nema alergije, 100% sam sigurna da bi pio kravlje mleko od 9og meseca kao i Luka. I dalje smatram da zdravoj deci apsolutno nije potrebno ad mleko, i ja ga doživljavam gorom hemijom nego da se daje kravlje. A što se tiče ostale ishrane... davala bih mu i viršle, i paštete i salame, ali i slanine, svakakvo još voće i povrće, koje Luki nisam davala. Dakle, mislim da se ne treba upuštati u krajnosti, ni u jednu ni u drugu. Da M nije alergičan, jeo bi SVE već dugo.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 11:31:06)

Dok sam ja pisala na kompu u spavacoj sobi, u dnevnom boravku mi se L. popeo na mali stocic koji stoji naslonjan na komodu od TV-a i zalepio se za TV. Oduzela sam se, nije to velika visina, ali samo mi je kroz glavu proslo da je prozor na metar odatle. Inace, stocic tu stoji da bi blokirao vratanca od komode gde mi stoji posudje. Popodne, cim se L. probudi idemo da kupimo one spravice koje blokiraju vrata od ormarica sto sobnih sto kuhinjskih, a prozore odavno drzim zatvorene preko dana, masa, ako nema nista na sta moze da se popenje, nisu opasni, a cim kupimo to sve, stocic leti u podrum! Mnogo sam se uplasila! [sm=smiley19.gif]




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 11:42:34)


IZVORNA PORUKA: Tash


I dalje smatram da zdravoj deci apsolutno nije potrebno ad mleko, i ja ga doživljavam gorom hemijom nego da se daje kravlje.


Zasto to mislis, sta to ima u adaptiranom mleku toliko stetno a u pasteti ili virslama dobro? Mislim da je ad mleko previse ocrnjeno ni krivo ni duzno. To je preradjeno kravljle mleko, oduzete su mu lose sttrane a dodate neke koje nema a trebalo bi da ima.

I ja sam bila u svakakvom tripu oko ad mleka dok nisam prosla kroz sve ovo, pa sela, razmislila, pogledala decu i ljude oko sebe, informisala se malo, ukljucila zdrav razzum i zakljucila da mi je ad mleko daliko zdravija varijanta nego da mu dajem kravlje, a mozete me smatrati i blesavom, ali smatram da je bolje i od majcinog posle 6. meseca. Pa nase kosti i misici su puni razno raznih toksina koje smo tokom zivota unosili, nikotina, lekova, kojecega, i posle sve to kroz mleko prenosimo bebi. ali necu opet o tome da davim.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (9.8.2012 12:00:02)

Ako me pitaš: dojenje ili ad nakon 6m - kažem ad.
ako me pitaš: šta posle prvog rođendana? Sve što i odrasli.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>