RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


gracia -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (13.2.2012 19:05:54)

ja sam juce imala tako neki tup bol nisko u stomaku, kao kad bole jajnici kod prehlade... htedoh da zovem doktorku, ali je proslo u toku dana, pa se tesim da je sve to ok i normalno... a prepone me cesto bole, valjda od pritiska, rastezanja, tezine... trudim se da ne panicim, ali ipak ovo mi je sve nepoznato, pa se pomalo i zabrinem, ali me dr uvek umiri da je sve to ok




Sanchy -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (16.2.2012 11:10:42)

Osam dana mi vec traju bolovi..tri puta na pregled,tri puta na Uz i sve u redu...dobila partusisten i utrogestan ali nista ne pomaze...ne spavam nocu uopste,po dva sata maximum,brisevi dobri,urinokultura dobra a ja se raspadam...idem danas ponovo kod dr,ovaj put privatno kod docenta koji inace radi i na Gaku i radio mi je amnio gde je sve proslo ok pa sta mi on kaze to mi je...ranije kad sam citala o trudnoci nikad nisam nigde procitala da moze ovoliko da boli...uopste ne razumem




Alexxa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (16.2.2012 11:14:13)

Sanchy, mila, nemoj da brineš, reći će ti danas valjda lekar od čega je. Ako te malo teši, moja sestra kaže da je u trudnoći sa bliznakinjama trpela najjače bolove u životu, imala je 34 godine tad, a sve je ispalo OK. Nadam se da ne radiš, pokušaj nekako da se opuštaš! [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (8.4.2012 16:21:19)

evo i ja da se malo pozalim...
sutra ulazim u 18 nedjelju. Naime, vec neko vrijeme ( povremeno ) imam bolove u donjem dijelu stomaka, uglavnom na lijevoj strani..
Najvise me boli kada se ispravim, cim se skupim u fetus polozaj prestaje.. U petak me je tako cijeli dan bolilo, i prestalo u subotu..
Cim legnem smirim se i bol se smiri.. zabrinuta sam...




Verus -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (8.4.2012 18:04:59)

Mislim da je to zatezanje ligamenata koji se sada sve vise i vise tegle...




ana77 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (8.4.2012 20:46:28)

Ako te ne boli kad mirujes, onda MIRUJ ako mozes :)! I mene je par dana tako boluckalo, a onda sam ukapirala da me boli kad sam gladna. Cudna povezanost ali...




miladininatasa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 21:14:58)

Zdravo svima.Evo da se i ja prikljucim. 6-ti sam mesec trudnoce i imam bolove u donjem delu stomaka, imam utisak da me boli negde ispod materice, karlicna kost ili sta vec. Obicno me zaboli posle setanja ili duzeg sedenja i ujutru kad ustajem iz kreveta. U petak imam zakazan pregled pa cu videti sta je u pitanju. Zanima me da li je jos neko imao slicnih problema kao ja. Pozdrav...




Zemunka85 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 22:21:09)

Meni su bolovi poceli u 14. nedelji i nikada nisu prestali, sad sam 23/24.
Raaaazni, nekada tupi jednolicni, koji su trajali i po nedelju dana bez prestanka, nekada probadanja, nekada bolne kontrakcije...svaaaasta. Nekad sve to. Ali ne prodje dan bez toga.

Pregledalo me je 10ak doktora, sticajem okolnosti, njih osmoro u bolnici, kako su se smenjivali po smenama dok sam lezala.

Kako mi je UZ ok, brisevi, urino kultira i krv isto, niko nije imao nista drugo da mi kaze sem da je sve ok.

Nisko nosim i bice da je zato.

A tebi srecno, da sve bude ok i prodje.





ivkana -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 23:09:31)

Pozdrav svima, i ja imam te bolove u donjem delu stomaka i povremeno mi se stomak stvrdne posebno posle duze setnje, stajanja ili dugog sedenja. Posto sam do ove nedelje radila (sedela po 8-9 sati ispred racunara) mislila sam da je u tome problem jer pritiskam stomak. Prosle nedelje mi je doktor kada sam bila na kontroli rekao da su to kontrakcije. Dobila sam da pijem partusisten po pola na svakih 6 sati i sumeci magnezijum koji je dobar za opustanje misica. Ne moram da lezim, ali se trudim da se ne umaram i da ne radim nesto ako mi ne prija. Pozitivna sam i nadam se da ce sve biti u redu. [sm=smiley1.gif]




Zemunka85 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 23:30:04)

Meni su od 14 nedelje poceli i bolovi i kontrakcije. U 18. sam bila 7 dana u bolnici na tokolizi. Pustena sam, uz savet da pijem Ginipral na 3h i 3*200 Utrogestan. Kako sam nastavila lecenje kod svog privatnika i kako je on mislio da je to puno lekova, smanjivala sam i sad sam na GINIPRAL na 6h i 3*100 Utrogestan, sa pretenzijom da ginipral ukinem.

Doktori su me skroooz zbunili, od onih koji vicu da moram ginipral do onih koji kazu da je to sarena laza i da je odmor jedini lek.

Ja od kako sam dobila prve bolove, jaaako sam bisciplinovana. Niti radim, niti sedim, niti setam, niti ista tesko dizem.
Eventualno do radnje po sitnice i to je to.

Ni bolovi ni kontrakcije nikada nisu prestali, samo su redji/cesci.

Bebica lepo napreduje na UZ. Tako da kada su iskljucili neko zapaljenje (preko CRP iz krvi), bakterije preko brisa i urina..rekose da je sve to normalno, da se siri, da mi je takva gradja, da nije strasno. A za kontrakcije ~ isto tako, samo dok ne otvaraju, tako da imam mesevno pregled grlica.

Mene ponekad hvataju kontrakcije satima za redom, nekad ih nema ceo dan. Nosim pojas i za to malo hoda..i eto.

Savetovan samo sanjenje aktivnosti i da se pregleda posteljica jer je 19mm od usca, pa moze i to biti uzrok bola.

Ali eto, od kako je krenulo da boli, nikada nije stalo, ni pored stalnog lezanja, samo se smanjivao i menjao oblik.




Sanchy -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 23:35:24)

I ne izbacuj ginipral jer istu terapiju imam i ja takodje negde od 14 nedelje odprilike,mada kontrakcije nikad nisu potvrdjene ali bol jeste ,dr.je pokusao da mi izbaci ginipral bol se nije javljao jedno nedelju dana od ukidanja i onda se vratio ..kako sam popila prve dve tablete giniprala tako je i prestao...i picu ga do kraja..




ivkana -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 23:41:12)

Misljenja lekara se bas razlikuju po pitanju giniprala. Ja imam primer kume i njene poznanice iz Betanije, zajedno su lezale, imale iste probleme i privatno isle kod dva razlicita lekara. Moja kuma je do kraja trudnoce bila na ginipralu i lezala dok je druga devojka samo lezala bez ikakvih lekova. Obe su izgurale do kraja i porodile se u terminu dan za danom. [sm=bravo.gif]




Zemunka85 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.5.2012 23:41:52)

Hvala

Ne mogu nekako da povezem ta dva bas konkretno. Mislis? Trenutno sam na 6h. Da vratim na 4?
Nekako bol je manji, ali kontrakcije cini mi se preeeeceste.
Moj glavni zbun krece od te proklete bolnice gde sam se svacega naslusala, a ne mojom voljom, ali kako je kome smena bila, taj je dolazio u vizitu i staaalno su se smenjivali, svako sa drugim stavom. Ali vecina je bila da ga postepeno izbacujem, da ga jos jedino mi koristimo, srce bla bla bla..dok je cak ZIVANIC u ANALIFEu doslovce rekao da je to sarena laza i da je samo odmor terapija

Za 10ak dana imam pregled, bice mesec dana. Ne bih pre, jer ne valja ni da me cackaju a i to me jaaako boli.

Do tad molim boga da se nisam otvorila i posteljica spustila.




Sanchy -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 1:26:08)

Kao sto Ivkana rece misljenja lekara su podeljena ali zena sama treba da zakljuci da li joj nesto pomaze ili ne...Zivanic se ocigledno priklonio preovladajucoj struji u Evropi medjutim moj dr koji je jedan od boljih strucnjaka pogotovu za rizicne trudnoce na primer je za Ginipral,licno ja sam totalni protivnik lekova...ali danima me je boleo stomak i tek kad sam pocela da ga pijem prestao je,dzabe lezanje a nisam mrdala iz kreveta....kada sam se stabilizovala i pokusala da ga izbacim bilo je sve ok nedelju dana a onda opet bol,lezala sam dva dana nadajuci se da ce lezanjem prestati ali nista...nisam bila luda da cekam vise pa jos i da se otvorim,odmah sam ga vratila i odmah mi je bilo i bolje...tako da meni licno ginipral nije sarena laza i smatram da mi je dosta,dosta pomogao...




MicinaMama -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 7:09:13)

Sanchy ista situacija je bila i kod mene neki dan,a i ja sam protivnik lekova u trudnoci.Samo sto su meni ovde dali Spasfon(za zaustavljanje kontrakcija) i evo danas mi je vec maximalno bolje.Ni od tabletra me nije prestalo odmah potpuno da boli prvi dan nego postepeno,dva dana konstantno pijem,evo danas je treci i danas me je ja mislim prestalo.Istom je jutro;neznam sta nosi dan ali ja osecam da je mnogo bolje.




nata24 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 11:17:35)

Cao devojke! Ja sam u 12. nedelji trudnoce i od sinoc me bolucka stomak skoro na svakih sat vremena. Od jutros su bolovi cesci, na par minuta me zaboli i kao bocne.
Znam da su takvi bolovi normalni zbog sirenja materice,ali bojim se posto su kod mene bas cesti...[sm=smiley13.gif]




lanajelena -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 11:19:32)

Nato najbolje da odes ili da pozoves svog lekara za svaki slucaj




Modessty -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 11:19:39)

takvi bolovi baš i nisu normalni. Naročito ako su na odredjeno vreme i traju kako kažeš cele noći. Odmah kod lekara na uz. Nemoj d te ovako pregledaju ginekološki. Samo UZ




Olga75 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 11:22:31)

i ja cu da se slozim
Nato , najbolje je da odes kod dr jer oovako nista bolje ne mozemo da ti savetujemo
znam da se u celoj trudnoci javljaju kojekakvi bolovi ali sve to treba da proprati tvoj lekar
javi se kad dodjes sa pregleda
i dobrodosla na RR [sm=smiley1.gif]




nata24 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 11:25:58)

Hvala cure na savetima! Idem odmah zvati docu [sm=smiley20.gif]




nata24 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 13:08:43)

Doktorka mi je dodala depo progesteron...To su injekcije [sm=smiley29.gif] Nadam se da je neka od vas imala iskustva sa tim....




elmer -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 14:51:44)

ja sam u 33 nedelji imala sam boleve u pocetku i sd par puta ijem utrogestan dve ujutru jednu uvece i posle dva dane uz malo odmora prodje [sm=smiley1.gif]




elmer -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 14:54:22)

malo sam gladna pa gutam slova izvinjavam se [sm=smiley36.gif]




elmer -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 14:59:12)

ja ih dobijam kao tablete utrogestan koje mogu i vaginalno da se koriste pijem i ginipral 3x1/2 al kad se preoteretim pa me zaboli stomak il se stvrdne popijem celu i dva utrogestana meni deluje posle se vratim na standarnu terapiju




nata24 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (15.5.2012 15:22:10)

Ja vec pijem utrogestan 3x1 i sad hoce da mi dodaju taj depo progesteron. A nije me boleo stomak, sve je bilo u najboljem redu, sve do juce. A sad hoce da me bockaju [sm=muca.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>