RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jacagoga -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:05:30)

Devojke moze savet,
Naime u 8oj sam nedelji, u subotu uvece sam imala bolove u donjem delu stomaka, nesto kao predmenstualni i slicno zatezanju, odem u Visegradsku dr me pogleda na uz i kaze sve je ok i dami progesteron mg ujutru i uvece, u ponedeljak sam otisla kod mog dr Petronijevica isto me pogledao na uz rece da je sve ok ali mi je duplirao dozu utrogerstana, do danas mi je bilo ok ali sad opet osecam zatezanje u donjem delu stomaka. nema krvarenja niti jacih bolova




Anoniman -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:08:52)

ja mislim da je to sirenje materice, pijes utrogestan, verujem da je sve ok.
ne brini...[sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:08:55)

prvo cestitam [sm=smiley31.gif]
mozda je smao sirenje i rastezanje [sm=zmeden.gif]
ali ako te brine idi ponovo kod dr to je najsigurnije




jacagoga -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:23:35)

Hvala vam, i ja mislim da je upitanju sirenje materice ali zbog dva pobacaja sam u velikom starhu pa mozda i preuvelicavam situaciju




anajid -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:31:56)

Jacagoga draga cestitam na trudnoci,pratila sam sve kakve si muke prosla.Mnogo mi je drago sto je beba na putu,zelim ti sve najbolje i da se na zimu ususkamo sa svojim bebicama u narucju.




jacagoga -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:33:50)


IZVORNA PORUKA: anajid

Jacagoga draga cestitam na trudnoci,pratila sam sve kakve si muke prosla.Mnogo mi je drago sto je beba na putu,zelim ti sve najbolje i da se na zimu ususkamo sa svojim bebicama u narucju.


[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.5.2012 18:36:59)

I ja sam citala, i dace Bog da ove godine drzis bebce u narucju, verujem da cim te nesto zaboli, ti pomislis na najgore, takva sam bila i ja u pocetku trudnoce, posto sam imala problema sa posteljicom. Verujem da je u pitanju sirenje, ali kao sto kaze oLga, ako te boli, opet lepo proveris sa tvojim lekarom..




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (18.5.2012 8:19:22)

Ja sam trenutno u 24 nedjelji trudnoce, do nekih 3 mjeseca sam imala stalne bolove u donjem dijelu stomaka , kao pritisak kao kada trebam dobiti pa te bolove, dr mi je rekao da je to sve normalno , da se maternica siri tijelo se prilagodava na novonastalu situaciju, kaze dr da su bolovi normalni jer se maternica stalno siri, pa se grci te proizvodi bolove. Bilo je dana, kada nisam mogla ustati od bolova. Dr mi je propisao Buscopan ali ga nisam nikada pila.
Naime, sada sam 24 nedjelja i ponovo mi se vratio taj bol , jucer sam dan prelezala zbog bola , isti bol kao da sam dobila :-(
Naime, nisko nosim pa redovno osjecam pritisak dole, ali ovaj bol kao da cu dobiti nije bas cest od 3 mjeseca. Sada neznam sta je u pitanju, vjerujem da je opet do nekog "sirenja " prilagodavanja...




vonavoj -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (18.5.2012 12:48:43)

nemoj da se zezas sa tim,tako sam i ja imala bolove,nisko nosila.i grlic mi se skratio u 22og nedelji...kontrakcije nisam imala,ali sam imala bolove da mi se piski stalno i nisam mogla da hodam,samo kad lezim mi je bilo dobro....dr mi je uvela ginipral i mirovanje, i pojas da nosim...idi kod lekara,nije normalno da te tako boli![sm=smiley1.gif]...do 12te nedelje je normalno to zatezanje,ali kasnije ne bi trebalo da bude toliko izrazeno!




ishler -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (18.5.2012 13:29:37)

Ne bih da te plasim ali ja sam celu trudnocu prelezala u bolnici zbog takvih bolova tj kontrakcija.Posteje lekovi koji nekima pomognu meni nisu pa sam morala na infuziju.Ali savet moj je obavezno kod lekara.[sm=smiley13.gif]




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (18.5.2012 13:35:11)

Jutros nema bolova, neznam sta da radim ?




ishler -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (19.5.2012 17:36:13)

Po meni trebas otici,ako su kontrakcije mogu se javljati i nestajati[sm=smiley13.gif]




vonavoj -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (19.5.2012 21:01:48)

ja bih otisla kod lekara,pozali se da imas bol,objasni...meni su svi vikali da je to normalno,ali onda me je dr pregledala,nije mi radila samo uz,nisam imala kontrakcija,ali zbog niskog polozaja bebe mi se grlic skratio i sve to zajedno je izazivalo bol[sm=smiley13.gif]
neka ti pogleda grlic[sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (19.5.2012 23:59:10)

idi kod lekara da te pregleda, za svaki slucaj.




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (22.5.2012 15:36:31)

U pravu ste,sub na ned,sam imala opet iste bolove,odem u bolnicu ctg uredan navodno nema kontrakcija,kada me dr pregledala na stolu pipne stomak tvrd kaze kontrakcije,grlic zatvoren,poslana sam kuci na strogo mirovanje,uz ginipral. Kontrakcije su se smanjile,sada ih imam 3-4 na dan,ali bez bolova




vonavoj -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (22.5.2012 15:44:53)

drago mi je da si otisla do lekara,i da si dobila terapiju,sad miruj,stabilizovace se sve sa lekovima,ali najbitnije je mirovanje[sm=smiley1.gif]
meni nikada uz nije pokazao kontrakcije,ali je bol postojao,to sam vec pisala[sm=smiley1.gif]
a posle kad ti stomak poraste uzmi pojas,imas temu,pogledaj,ako nisko nosis i ima ove bolove pomocice ti da makar malo setas[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (22.5.2012 15:50:16)

Hvala na savjetima,pomogli su mi,pojas nosim od 21 nedjelje,mada jos stomak nije toliko veliki,a sama sam sebe stavila na strogo mirovanje kucni pritvor,izdrzat cu sve to,3 i po mjeseca biti u kuci lezati,sve radi veceg dobra.




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 13:11:05)

U prethodnim postovima pisala sam da pijem ginipral za kontrakcije,medutim od jutros mi se javlja probadajuca bol kao ziganje u desnom donjem dijelu stomaka, kao ziganje povremeno,je li neka od vas imala to?




Zemunka85 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 13:50:44)

Ako ce ti biti za utehu, ja SVE TO IMAM. Do 15 nedelje sam imala savrsenu trudnocu. Onda je krenulo da bolucka. I nikada nije stalo. OK - nekada je ovako, nekada onako, nekada jace, nekada slabije, nekada cesce .. Kada odem kod doktora, vise ne znam da joj objasnim sta mi je, jer imam i - tupe bolove, koji su jednolicni po 3 dana, kada ne mogu da ustanem iz kreveta, i ziganja sa strane, pa "u jajnicima", pa probadanja skroz dole ... Ne znam vise ni sama sta je.
O kontrakcijama da ne pricam. I cini mi se da su sada bassssssssssss ceste.
Danas imam UZ posle 4 nedelje, pa cu videti.

Ne znam da li si negde videla moje postove.
Imala sam tu (ne)srecu da me pregleda 10ak lekara. Moj drzavni, moj privatni i njih osmoro u bolnici. Lezala sam 8 dana u bolnici na tokolizi zbog svega - i bolova i kontrakcija i skracenog grlica, tako da - kako je ko bio dezuran, on me je savetovao i gledao rezultate. Na kraju sam kuci pustena sa bolovima i ipak OK grlicem. Meni se cini da mi ni Ginipral, ni Utrogestan ne pomazu oko bolova, ni kontrakcija.
U jedno trenutku sam pila Ginipral na 3h + 3*200 Utrogestan i boli ... Sada sam na Ginipralu na 6h i Utrogestan 3*100.
Ja veci deo dana lezim. Kada mi je dobro desi se i neko zujanje, pa se primirim.

Imam dane kada sam SUPER, ali i u takvim danima sam na oprezu da na svakih 20ak min "ne lezanja" - legnem.

LM, ono sto je zakljucak vecine bio (vec sam dosadna sa ovim :D) - "UZ je OK. Krv, brisevi i urin isto. Nema sta biti" U smislu - nalazi uredni, bebac dobro napreduje, pa sta ako te boli? Mora .. svasta se tu desava .. Pa sta ako su kontrakcije? Dok te ne otvaraju i nema ih mnogo, nije strasno ...

Ja nosim nisko, 19mm od Unutrasnjeg usca, tako da je i tu malo veci pritisak.

Kao sto znas, bol moze bit iz milion razloga, ali ako ides redovno na kontrole i OK je sve, ako su ti nalazi uredni .. verujem da nije nista strasno ..
Kao sto rece dr meni - svasta se tu desava - i sirenje, i pritisne zivac beba i ... sve je to ok.





Sanchy -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 14:02:07)

Kada sam imala najjace svakodnevne bolove dr mi je pored giniprala i utrogestana prepisao i sinacilin dve nedelje da pijem,bez obzira sto se bakterija nigde u rezultatima nije pojavila.,mozda zato sto sam radila amniocentezu pa za svaki slucaj...,ne znam uglavnom taj bol je nestao....sada me povremeno bolucka uglavnom ako duze sedim ili hodam,u tom slucaju legnem i brzo prodje...




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 14:03:58)

Hvala na odgovoru [sm=smiley36.gif]
I ja dosta nisko nosim, i ja lezim vecinu dana, pa nekada pomislim da su bolovi dio psihe , sto vjerujem i da jesu, pa pobogu prije 3 dana sam bila kod dr zbog kontrakcija dobila lijekove i sta sada.. Zigne povremeno, bol nije konstatna , popila sam buskopan za bolove pa cu vidjeti sta dalje.. Vidim da nisam jedina u tim bolovima
p.s. sretno na kontroli, meni je kontrola za 15tak dana




vonavoj -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 15:38:34)

da,to sam zaboravila da napisem,radila sam analizu mokrace,i pronadjene su mi bakterije,koje mi ne bi smetale da nisam bila trudna,ali sva ta kombinacija niskog nosenja i svega je izazivala bol...tako da sam i ja pila 2 kutije antibiotika,i bilo mi je bolje!
uradi analizu mokraace![sm=smiley1.gif]




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 16:04:46)

Na zadnjem nalazu je bilo bakterija,svakako cu uraditi i urinokulturu




ishler -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (23.5.2012 17:36:39)

Rekoh da su kontrakcije jer sam celu trudnocu prelezala,dobro je da nije strasno.
Kontrakcije se mogu javiti od bakterija a i ne moraju.
Bolovi mogu biti i probadanje,bol u ledjima,zatezanja stomaka,menstrualni bolovi,bol u pubicnoj kosti i svi su kontrakcije.
Obavezno uradi urin sto pre,i STROGO MIROVANJE,NIKAKO LEZNJE NA LEDJIMA SAMO NA BOKU,NE TRPETI KADA TI SE IDE U VC,NE PITI GAZIRANO,NE MAZITI I NE PIPKATI PREVISE STOMAK,IZBEGAVATI SEDENJE,jER SVE TO POSPESUJE KONTRAKCIJE.
Nadam se da ces biti bolje,ako treba savet pitaj[sm=smiley1.gif]




zvrk.mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.5.2012 8:27:27)

Svakako cu uraditi urinokulturu,jer sam svakako pokrivema terapijom za kontrakcije, iako mi je dr.rekla da ako osjetim i dalje kontrakcije da povecam dozu,iako ih i dalje osjecam ne bi sama sebi povecavala dozu,svakako idem na kontrolu za 2 sedmice pa cu vidjeti s dr za dozu.trenutno pijem ginipral 4x1. Uglavnom lezim na lijevom boku na ledima sam samo kad grc uhvati u nozi,ne sjedim nikako,cak i jedem u polulezecem polozaju




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>