RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Snelle -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (1.11.2012 20:36:32)

O Bože, ma taman posla da su zdravlje ili život bebe ugroženi zbog toga. Ne brini se, bebi ništa neće faliti!




nela79 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (1.11.2012 20:39:06)

Ja Dunja iskrena da budem bas se i ne sjecam da je riba bila zabranjena. Ja sam se u prvoj trudnoci trudila da jedem hranu bez konzervansa, bez onih raznoraznih E brojeva itd. U svakom slucaju sigurna sam da zivot bebe nije ugrozen.
Neka me neko ispravi ako grijesim




Ana RR -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (1.11.2012 20:39:50)

mislim da se ništa neće desiti od dve, tri pojedene ribe.




Ana RR -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (1.11.2012 20:43:14)

I ako se dobro sećam, dr mi je rekla da izbegavam tunu, pastrmku sam jela.




dunja RR -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (30.4.2013 18:31:42)


Znači mladi sir, feta, tuna, brusnica (to mi je dr. zabranila) .. šta još de se klonim na vreme, jer izgleda klopam sve što ne treba ..




Meisje -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (30.4.2013 18:41:29)

Zivo meso..
Inace ja to sve sto si nabrojala jedem,meni rekli samo zivo meso I taj mladi sir




jelenazvezda -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 11:24:31)

evo jos jedne informacije,pre neki dan sam cula da u trudnoci nikako ne sme da se jede meso od divljaci a pogotovo ne zecetina,jer beba onda spava otvorenih ociju.... strasno.... najbolje da ne jedem nista




Modessty -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 11:59:45)

Dunja bre pa brusnica ti treba zbog bakterija u urinu! Ona ti je za to najbolji spas u trudnoći! Kako to da ti zabrani?!




Modessty -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:01:35)


IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

evo jos jedne informacije,pre neki dan sam cula da u trudnoci nikako ne sme da se jede meso od divljaci a pogotovo ne zecetina,jer beba onda spava otvorenih ociju.... strasno.... najbolje da ne jedem nista


e koje sve gluposti neću da čujem!!!
Nije stvar u tome kako će beba da spava već zato što je meso divljači uglavnom nekontrolisano i možeš sa njim da uneseš i neke bakterija,viruse,pantljičare ili šta već da ja sad ne lupam ovde.




tatjana1 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:07:10)

A možda će beba od zečetine da ima i veeeelike uši [sm=smiley36.gif] E, šta sve ljudi neće da smisle :)




Sanja90 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:11:35)

Ja sam jela zecetinu[sm=smiley3.gif] Moj brat drzi zeceve i skoro su jednog ispekli i ja jela,bas je bilo ukusno[sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:18:08)


IZVORNA PORUKA: tatjana1

A možda će beba od zečetine da ima i veeeelike uši [sm=smiley36.gif] E, šta sve ljudi neće da smisle :)

[sm=smiley36.gif]

Sanjči bre pa to je domaći zec [sm=smiley36.gif] Nije divlji znači ne ulazi u divljač!




Sanja90 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:20:57)

A jel??? Znaci zasticena sam[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




minnica -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:21:02)

Brusnice se preporučuju baš mnogim trudnicama, čak i preventivno protiv urinarnih infekcija, Mladi sir i feta nisu problem ako su termički obrađeni. Živo meso treba izbegavati inače, a naročito u trudnoći. Ne bi trebalo jesti suhomesnate i dimljene proizvode i treba izbegavati belo brašno i šećer. Za divljač nisam sigurna, ali ne bih eksperimentisala previše.
sanja90, uzgojeni domaći zečevi nisu divljač.




Sanja90 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:22:27)

Ja ne pravim razliku,meni je zec zec,pa sad pogotovo na tanjiru[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:25:04)


IZVORNA PORUKA: minnica

Brusnice se preporučuju baš mnogim trudnicama


Ja ih krkala do pre neki dan i dr. mi rekla da prestanem jer se ne preporučuju u trudnoći [sm=smiley13.gif]




Sanja90 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:27:39)

ja sam jela brusnicu,dobra je i za krvnu sliku... e sad ne znam...mozda je bolje izbegavati...




minnica -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 12:29:14)

Ne znam zbog čega. [sm=zmeden.gif] Meni je moja dr rekla da ih uzimam, a znam da su ih uzimale i moje drugarice. Doduše, ne treba preterivati. Bilo kako bilo, poslušaj svoju doktoricu, pretpostavljam da ona zna šta je najbolje za tebe konkretno. [sm=smiley1.gif]




sneza24 -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 13:06:12)

I ja i drugarica smo pile čaj od brusnice zbog bakterija u urinu. Ona ih je i jela ja nisam.




Anoniman -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.5.2013 13:43:36)

ja sam potpuno zaboravila da kikiriki ne treba jesti jer pojacava zgrusavanje krvi, tetka me podseti na to pre neki dan. a ionako mi je bilo muka od njega, tako da ne bih ni mogla..

od sireva jedem samo fetu i krem sir u kutiji.. ali me zanima da li bi od obicnog sira ili kajmaka moglo da se napravi gibanica ili tako nesto? mislim, ako se termicki obradi da li je onda bezbedan?

ribu ne jedem nikakvu, ponovo mi se povraca na samu pomisao..




Anoniman -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.7.2013 1:37:50)

zene, jedete li kikiriki? ja sam cula da zbog zgrusavanja krvi nije preporucljivo, ali sam ovih dana jela po saku, dve..

takodje me zanima i da li jedete senf, zbog slacice..

znam da ima tema o cajevima, ali tamo mi niko ne odgovara. da li je dozvoljeno piti caj od koprive, zbog popravljanja hbg?




dijana1* -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.7.2013 5:48:42)

Ja ti bas nista necu pomoci sa svojim odgovorom. Nadam se da ce ti odgovoriti neko ko zna.Senf inace nikako ne jedem a kikiriki retko tako da se nisam ni raspitivala. Cisto sumnjam da mala kolicina kikirikija moze da ti skodi. Jedi ga po nekada, po malo i ne bi trebalo biti problema. A sto sr tice caja, jesi li pitala dr. ili u apoteci. Ja samo znam da ne sme od mente i uin caj a za ostale ne znam.




minnica -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.7.2013 9:15:06)

macaki, ja sam jela i kikiriki i senf, u nekoj maloj količini u obe trudnoće i zgrušavanje mi je bilo ok (radila test zbog CR), a za koprivu ne znam, ali svakako možeš probati cveklu za hbg.




lesica -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.7.2013 9:48:02)

Macaki, evo teme vezane za popravljanje gvoždja i hemoglobina KLIK Verujem da ćeš tamo naći neki odgovor.




Anoniman -> RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći (8.7.2013 10:25:42)

hvala vam..
ginekolog mi je pomenula seme od koprive, kaze da je neka trudnica koristila i tako popravila fe. ja to ne bih zbog meda (secera), pre bih pila caj, pa mi je ona rekla da se raspitam i da li sme i za dozu (ona generalno nije za cajeve jer se ne razume, pa zato nece ni da komentarise).
moja kuma ga je u trudnoci pila, njen dr joj je rekao probaj.. [sm=zmeden.gif] mada je brala domaci, a kada je jednom kupila u kutiji pisalo je da nije dozvoljeno trudnicama. zato me sve to buni.. [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>