|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
15.8.2012 19:09:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: n i n a

Aronija, cvekla, kupine...



ovde samo cveklu mogu da nadjem, a i koliko toga treba da jedem dnevno da bi dalo rezultatauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
15.8.2012 19:20:13   
Anoniman
Količinski dnevno ne znam... Bitno je da se unosi na dnevnom nivou. Sok od cvekle/šargarepe/jabuke+limunov sok i malo meda je jako dobar protiv anemije. Takođe i salata od cvekle, šargarepe, crvenog i belog kupusa i jabuke isto plus limun je jako dobra... A aroniju kupujem sušenu i grickam je uz brusnicu (za bešiku) i suvo grožđe (reguliše šećer u krvi)... Dodouše i meni je hemoglobin 117 (dolja granica 110) ali kažu nije za lekove

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
15.8.2012 19:50:22   
purplish
E ja moram pohvaliti i kupinovo vino...sveki mi dala domace user posted image . Stvarno je fenomenalno za krvnu sliku (naravno, casica dnevno). Takodje, pijem i sok od cvekle, a koristim i Ferrum lek. Rezultati- hemoglobin koji je napokon preko 120 i Fe koje je na gornjoj granici user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.8.2012 21:03:51   
Jole84
Meni opet palo gvožđe user posted image
Cepam cveklu,spanać,aroniju,kupine,pileću džigericu...ranije je to palilo,pa mi se digne brzo,a sad neće.I baš imam nesvestice.
Moraću da počnem nešto konkretno da koristim kao što su te ampule koje pominjete?
A jel probala neka s onim šitaki pečurkama? I za njih sam čula dosta pozitivnih iskustava.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.12.2012 14:10:41   
janabons
DA se uclanim u klub anemicnih trudnica.Dobila sam od dr da pijem 2 totheme dnevno sa vitaminom c,naravno.,pored terapije koju vec imam-4 utrogestana,folnak,mamavit, i sada iako ulazim u 4.mesec i dalje mi je uzasno muka,valjda i od svega sto pijemuser posted image
Sad se okrecem i prirodi malo,da pokusam da popravim krvnu slikuuser posted image Cvekla i kopriva sa medom su mi najbolji drugariuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
6.12.2012 21:49:01   
jovana13
u trudnoci sam imala gvozdje 8 i pila heferol, a posle porodjaja je palo na 2, hemoglobin na 85 a eritrociti na 2.5 zbog revizije pa sam pila tothemu i folnu kiselinu pa sam imala mesec dana nakon porodjaja 4.7 gvozdje a hemoglobin 120. Pa sam opet za mesec dana vadila krv i gvozdje je 5.1 opet tothema 2puta dnevno pa cu sledece nedelje opet da vadim da vidim ima li napretka. Nikad u zivotu nisam imala nedostatak gvozdja, ks mi je uvek bila super cak u prvoj trudnoci mi je hemoglobin uvek bio oko 145-150...

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.3.2013 14:10:05   
Sladja80
Meni je hemoglobin 103,a gvozdje 12,s tim sto je mesec dana pre toga bilo 22 i pored cvekle,sargarepe i jabuke mi je palo na 12,dobila sam Heferol 2x1 uz sumece vitamina c od 250 mili necega,na kutiji pise da bi odrasli trebalo da unose jednu sumecu dnevno,a meni dr.nista nije rekla,ja pijem dve,ne znam sad sta da radim?da li to valja?Inace heferol pijem vec 5 dana i dobro ga podnosim za sad,cedim i dalje svaki dan na sokovnik cveklu,sargarepu i jabuku i danas cu da kupim i konjsko meso,ako se ne bude popravilo....user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.3.2013 15:06:03   
anci kv
ja od pocetka pijem po solju caja od susene aronije.cveklu i spanac sam u pocetku tamanila a sad mi se gadi

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.3.2013 23:47:30   
mel89
caos,

ja sam u 32.nedelji trudnoce...hemoglobin mi je 72 a crvena kr.zrnca 2.3...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
22.3.2013 2:44:55   
miki76
da dodam moje iskustvo, mozda pomogne...
meni je i HG i gvozdje palo na pocetku 7.meseca ( gvozdje oko 12 , HG 110) ali je moj doktor protiv bilo kakvih dodataka u vidu tbl.
Ja sve da kupim i pocnem da pijem bez obzira sto on nije za, ali mi ipak neki glas ne da.

Onda sam pocela da jedem cveklu svaki dan, koju inace obozavam , ali kad je svaki dan nece dusa. Smucila mi se za ceo zivot. Sok sam u pocetku cedila (cvekla,sargarepa,jabuke,limun) i pila, onda kupilapar puta prirodne (mada su preskupi) ...i onda dobijem magican recept

SEME KOPRIVE+MED+SEME SUSAMA

Ja napunila teglu (1kg meda, po 100 gr semena koprive i susama, dodala sam i sitno seckane orahe,bademe i lesnike) i svako jutru po dve kasicice...ukusno je jako i cini mi se ne moze da dosadi...

od pocetka 7-og do pocetka 9-og sam to jela i uspela KS da odrzim na istom nivou. Ni gvozdje ni HG mi nisu pali cak se vrlo malo i poboljsali.

eto, ko hoce moze da proba kad presuse druge ideje ;)

(odgovor članu mel89)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
22.3.2013 2:50:17   
miki76
i da dodam za cveklu, meni je to doktor preporucio...

Bolje je ( korisnije ) da se jede pecena cvekla nego kuvana jer kuvanjem pola izgubi.
Pece se tako sto se dobrooo opere, uvije u alu foliju i stavi u rernu .
Kad se ispece, lako se oljusti kora (skoro sama odpadne) i super je ukusna.
Onda se moze napraviti salata od te pecene cvekle mada sam je ja jela bez icega jer mi je bila preukusna cak i pomalo slatka.


pozz

(odgovor članu miki76)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.4.2013 18:36:51   
Sladja80
ja sam cula da se seme koprive ne preporucuje u trudnoci,htela sam da ga pomesam sa medom i kakaom cak sam i porucila seme,danas mi je stiglo i sad ne znam sta da radim help

(odgovor članu miki76)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.4.2013 0:33:55   
Baba Kaja
Uzmes jabuku i u nju ubodes nov ekser, ali opran (posto su ekseri okupani u masinskom ulju) i sutra ujutru izvadis ekser i pojedes jabuku. Na prazan stomak, cim ustanes. Dr mi to ispricala kao fenomen kod neke babe, ja probala i uspelo je. Samo sto kaze tako treba 7 dana, a ja sam malo aljkava pa sam samo tri jutra praktikovala, a nalaz krvi posle toga fantazija! Jednom onako, sto sam inace malokrvna, a jednom u trudnoci, kad sam vec poshizela od toga sto nista ne daje rezultate a stvrdnjava mi stolicu!! A od TOTHEME povracam. Eto, upalilo, "ekser u jabuku" user posted image

I treba jesti ovas u bilo kom obliku, to je jedina namirnica koja obnavlja i povecava produkciju crvenih krvnih zrnaca u kostanoj srzi. Besh gvozdje bez crvenih krvnih zrnaca.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.7.2013 10:38:38   
lesica
Macaki, samo za tebe user posted image

Razmuti kašičicu, kašičicu i po čistog kakaa u čaši vodi i to pij ( gadno je) . Probaj da neko vreme pre jela popiješ, i nikako ne mešaj sa mlekom, već isključivo sa vodom . Generalno, nema dodatog šećera da škodi, kakao je jako bogat gvoždjem, a sa druge strane sadrži teobromin koji drži i pritisak u normali.

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.7.2013 10:39:48 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Baba Kaja)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.7.2013 10:57:19   
cvećka
Lesice, a ne da se skuva kakao kao kafa, vec samo da se razmuti u hladnoj vodi...?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.7.2013 11:05:58   
lesica
Meni rečeno da se samo razmuti.
E sad, ja tokom trudnoće nisam imala problem sa Fe, ali nakon porodjaja je palo baš, i ovo mi je bilo praksa- ujutru jedna čaša i milina.

Cvećka, mada kad razmislim, generalno ne vidim problem ni da se zakuva kao kafa, ili da se prelije toplom vodom ( meni je bilo lakše samo sa hladnom user posted image )

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.7.2013 11:15:17   
Anoniman
lesica, hvala!
isto pitanje kao cvecka, da li moze da se skuva kao kafa, provri voda, pa se zakuva sa kakaom? ja ga inace tako i pijem, bez secera i mleka.

(odgovor članu cvećka)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.7.2013 8:27:49   
cvećka
Juce sam pila ovako kakao, ujedno kad kuvam mm kafu, samo prelijem sebi vrelom vodom i uopste nije lose, pocinjem da praktikujem svaki dan... Mene je smaralo jer mi je neko ranije rekao da mora kakao da vri 3 minuta, gde ces bre da vri, ono trci napolje pena, ja sklanjam, vracam, opet sklanjam i batalila... Ovako je super, hvala Lesice! (:

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.7.2013 11:07:01   
teodora14
Meni je hemoglobin bio 107,dr mi uveo heferol mesec dana,zatim je jos malo pao,oko100,nastavila sam jos jedan mesec da ga pijem i uvela svaki dan soljica kuvanog kakaa(kuvam ga kao kafu) i jednom nedeljno konjsko meso i za nepunih mesec dana se hemoglobin popeo na 110.

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
10.7.2013 8:01:53   
pahulja76
eritrociti 3.56
hemoglobin 114
hematokrit 0.342

kreatinin 31
glukoza 3.8

sve ispod granice a

UIBC 77
TIBC 91

poviseni

gvozdje mi je 14 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teodora14)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
10.7.2013 20:17:16   
doktorkakristal
pijes li nesto pahuljo?Trebaju ti preparati FE

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
10.7.2013 21:49:47   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Baba Kaja

I treba jesti ovas u bilo kom obliku, to je jedina namirnica koja obnavlja i povecava produkciju crvenih krvnih zrnaca u kostanoj srzi. Besh gvozdje bez crvenih krvnih zrnaca.


Jel ovas kupujete u zdravoj hrani?

Kakao može neki iz super marketa u kesici?


< Poruku je uredio dunja RR -- 10.7.2013 21:50:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Baba Kaja)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
10.7.2013 21:53:16   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Baba Kaja

I treba jesti ovas u bilo kom obliku, to je jedina namirnica koja obnavlja i povecava produkciju crvenih krvnih zrnaca u kostanoj srzi. Besh gvozdje bez crvenih krvnih zrnaca.


Jel ovas kupujete u zdravoj hrani?

Kakao može neki iz super marketa u kesici?



ja kupujem ovas u zdravoj hrani pa stavim u pahuljice kad ih jedem sa mlekom. A kakao obični, iz kesice.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 9:19:08   
mama treći put
Niko ne spominje konjsko meso.Em ima više gvožđa nego bilokoje drugo meso em je ukusnije.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 9:36:07   
doktorkakristal
Treba da znate da se FE uneto hranom samo u malom procentu resorbuje u crevima,tako da svaka anemija MORA da bude lecena preparatima FE,hrana je tu samo pomocni faktor.

(odgovor članu mama treći put)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here