RE: STRIJE (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


dijana1* -> RE: STRIJE (4.7.2013 21:13:21)

Ima li neka krema koja hladi i osvezava a da nije masna [sm=smiley36.gif] i po mogucnosti da ne ispucam[sm=smiley36.gif]




Maslacak15 -> RE: STRIJE (4.7.2013 21:14:15)

Vichy nije mastan uopste i mislim da je jako dobar samo kosta.....




branki* -> RE: STRIJE (4.7.2013 21:21:54)

mozda sam i pisala,koristila saljicev striet,mazala 2 puta dnevno,svaki dan...mada ja kozu oduvek mazem necim..nisam ispucala nigde,srecom,jer sam se jaaako puno ugojila u trudnoci.stomak je bio..masala!




Leptiric123 -> RE: STRIJE (4.7.2013 21:26:17)

Maslacak ja kad sam htela da je kupim zena mi odnekud procita da se ne preporucuje....nisam izmislila....:-( ali nema veze i Saljic mi je ok...bar za sad nemam nista....:-)


I to sto kazes moze i od tate da se nasledi...meni niko nema problematicnu kozu tako da manje brinem...




Moiraina -> RE: STRIJE (4.7.2013 21:39:05)

A čudno mi je to što ja baš imam suvu kožu tela, i baš me je često svrbeo stomak u trudnoćama (onda bih se kao setila da namažem), a eto, nisam uopšte ispucala. Što se tiče grudi, uopšte mi nisu porasle u trudoćama, tek sada kako dojim skoro 9 meseci može se reći da imam grudi, moraću redovnije da mažem jer bih možda mogla tu da dobijem neku striju (za sada ih nemam).




adulence -> RE: STRIJE (15.10.2013 9:11:43)

Zene da li znate nekoga ko je laserski uklanjao strije,ja sam cini mi se 2 dana pred porodjaj jako iapucala,celu trudnocu se mazala i stalno se mazem ali ne vredi,e sad moje strije po stomaku frontalno mi stvarno ne smetaju cak s mi i simpa,ali na bokovima uhhhhhh malo je reci da ih mrzim i pokusala sam da sse naviknem na njih ali ne ide,iskreno sam pocela da razmisljam o ovoj opciji....




Janncica -> RE: STRIJE (15.10.2013 9:14:09)

IZVORNA PORUKA: adulence
moje strije po stomaku frontalno mi stvarno ne smetaju cak s mi i simpa,

[sm=smiley3.gif] Sta je tebi od jutros? [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Sacekaj da rodis i drugo(trece,koliko hoces) pa onda razmisljaj o tome. Ja stvarno nemam pojma o laseru.Znam da je drug mm isao da mu laserski skidaju one oziljke od bubuljica po licu i da je pukao velike pare,a nikakav rezultat dobio nije.




adulence -> RE: STRIJE (15.10.2013 9:16:37)

Ahahahha...vidis da sam prsla...ali nekako su se stopile uz mene...




adulence -> RE: STRIJE (15.10.2013 9:17:42)

Da svakako bih sacekala,ali eto razmisljam...da jeste skupo,ali mi ne bi bilo zao da znam da ce da ima efekta...




isidora88 -> RE: STRIJE (15.10.2013 9:19:33)

meni strije najvise smetaju sa unutrasnje strane bokova, grozne su[sm=smiley19.gif]
na ostalim mestima mi za sada ne smeta, samo da se ne pogorsa stanje sledecu trudnocu, onda cu odlepiti, sramota me u sortsu da idem kako su grozne[sm=smiley11.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: STRIJE (15.10.2013 9:27:58)

Ja cu sad da lupim nesto jer neznam kako se to zove ali znam da postoji skidanje tj. uklanjanje strija ali je jeako bolno.
Tom metodom se uklanjaju bore i oziljci gde u principu spadaju i strije . Moja drugarica je isla da radi uklanjanje nekih oziljaka na licu.
Al neznam naziv te metode... [sm=smiley13.gif]
Znam da to rade u salonu gde sam ja isla na kavitaciju.

Ja srecom samo imam malo po stomaku oko pupka i to je sve [sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: STRIJE (15.10.2013 10:00:47)

Moracu dobro da se raspitam...mada ima vremena ...svakako to ne bih radila dok ne zavrsim sa radjanjem dece...




big mum -> RE: STRIJE (15.10.2013 10:07:34)

Ja ih HB nemam niti jedne,nemam čak ni celulita[sm=sloncek.gif]




Janncica -> RE: STRIJE (15.10.2013 10:41:47)

BM da ti nisi moja mama? [sm=smiley36.gif] Zena troje dece rodila,ni jedne strije.I u svoji 55 godina izgleda kao avion,bez grama celulita. A ja... [sm=smiley13.gif] [sm=smiley11.gif]




Olga75 -> RE: STRIJE (15.10.2013 10:43:58)

znate sta , treba se sa svojim strijama sroditi , druge nema [sm=smiley36.gif]
ja imam po donjem stomaku par komada al ja sam bila debela pre trudnoce pa mi se koza oklembesila na vreme [sm=smiley36.gif]
i kod se osuncaju pobele pa se manje vide




viking -> RE: STRIJE (14.11.2013 15:01:46)

Juče sam bila u školici za roditelje, predavala je prof. sa Tehnološkog fakulteta u Beogradu i rekla da je Pavlović besmisleno mazati jer je ona napravljena tako da ostane na površini kože i spreči ojed, dakle ne upija se, a protiv strija je potrebno nešto što prodire u donje slojeve.
Rekla je da je Šaljiić ok ali ni on nije spektakularan, i da su u stvari najbolja biljna ulja (maslinovo ili bilo koje drugo koje imate) i mleka za telo sa dodatkom ulja (bademovog, masinovog itd). Kaže, bolja vam je i krema za lice i obično mleko za telo koji su napravljeni da proditu u kožu nego Pavlović, vazelin i sl koji daju samo površinski efekat meke kože a ispod se ništa ne dešava. Rekla je da možemo čak i biljno ulje da pomešamo sa svojim mlekom za telo i to mažemo.
Takođe je napomenula da je genetika najvažnija a što se mazanja tiče, rekla je ako možete, svaki put kad uđete u kupatilo vi nešto namažite. Čak i najbolja krema nema mnogo efekta ako se maže jednom u tri dana. I na kraju je rekla da se ne vodimo cenom jer se kod tih skupih proizvoda uglavnom plaća ime a ne sastav.




vikiveki -> RE: STRIJE (14.11.2013 15:19:04)

I ja mislim da se po pitanju strija ne može mnogo toga uraditi,tu je glavni faktor genetika....ja sam dokaz...non stop sam se mackala i mlekom i raznim uljima ali strije su se pojavile i ostale tu gde jesu[sm=smiley36.gif]




Alexxa -> RE: STRIJE (14.11.2013 15:37:13)

Slažem se. Meni su se poljavile 2-3 pred krajj trudnoće, a mazala sam se stalno. Taman sam pomislila da nisam loše prošla, kad 5-6 dana po porođaju primetim ih milion. E, sad stvarno se nisam mazala posle porođaja odmah, imala sam stresan i težak porođaj, pa se nisam ni setila, možda sam mogla da zaustavim da jesam, ali ne verujem.




viking -> RE: STRIJE (14.11.2013 16:00:20)



Rekla je profesorka juče da dok su strije crvene, ima pomoći, ali kada pobele onda više nema.




Milica cica -> RE: STRIJE (14.11.2013 16:08:51)

Tačno, meni su se crvene povukle.




New Mom -> RE: STRIJE (14.11.2013 16:11:01)


IZVORNA PORUKA: viking RR
Rekla je profesorka juče da dok su strije crvene, ima pomoći, ali kada pobele onda više nema.

Tačno tako.

Puno vode unositi jer je onda manje suva koža i manje svrbi (pa si manje u iskušenju da je češeš i da tako puca).

Ja u prethodne 2 nisam imala nijednu, sad ćemo videti.




Milica cica -> RE: STRIJE (14.11.2013 16:11:07)


IZVORNA PORUKA: viking RR

Rekla je da je Šaljiić ok ali ni on nije spektakularan, i da su u stvari najbolja biljna ulja (maslinovo ili bilo koje drugo koje imate) i mleka za telo sa dodatkom ulja (bademovog, masinovog itd). Kaže, bolja vam je i krema za lice i obično mleko za telo koji su napravljeni da proditu u kožu nego Pavlović, vazelin i sl koji daju samo površinski efekat meke kože a ispod se ništa ne dešava. Rekla je da možemo čak i biljno ulje da pomešamo sa svojim mlekom za telo i to mažemo.


Obično maslinovo ulje?




viking -> RE: STRIJE (14.11.2013 16:13:10)


Najobičnije [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Mada, ona je rekla da bilo koje biljno ulje radi radnju.




big mum -> RE: STRIJE (14.11.2013 17:35:20)

Obe trudnoće prošle bez strija.Mazala sam se Striet melemom.




Milica cica -> RE: STRIJE (14.11.2013 17:42:14)

E sad ću da krenem sa maslinovim, malo u salatu, malo na stomak [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>