RE: STRIJE (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vikiveki -> RE: STRIJE (14.11.2013 18:00:45)


IZVORNA PORUKA: Milica cica

E sad ću da krenem sa maslinovim, malo u salatu, malo na stomak [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif] Ništa ne košta probati




Sanchy -> RE: STRIJE (14.11.2013 18:07:08)

Ja nisam dobila nijednu striju ali mi stomak jos uvek visi ko vreca,,takodje nemam ni celulit i ako mi je ostalo 7 kg viska od trudnoce,,u trudnoci mazala Saljica i to jednom dnevno odprilike,uvece i to je to cini mi se...maslinovo ulje je jako dobro za kozu,,ja ga ne volim pa ne koristim ali bebcu obavezno u obrok jedna kasika i u kadu sipam uvek kad se kupa..,koza koja mu je bila izrazito suva je sada extra[sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: STRIJE (16.11.2013 0:26:32)

Kupila sam bademovo ulje. Meni je najgore oko pupka, toliko mi se koza zategne da imam osecaj da ce sve da popuca. Videcemo kako ulje deluje. Poslednjih par dana sam se mazala Pavlovicevom ali i dalje mi je oko pupka bila suva koza.




dunja RR -> RE: STRIJE (4.12.2013 0:18:43)

Odlično, taman sam donela letos iz Grčke 20l domaćeg maslinovog ulja iz Parge [sm=smiley36.gif]

Nego, kada ste počele sa mazanjem?

IZVORNA PORUKA: viking RR


Najobičnije [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Mada, ona je rekla da bilo koje biljno ulje radi radnju.





viking -> RE: STRIJE (4.12.2013 0:23:22)

Ja sam prilično rano, već oko drugog-trećeg meseca jer mi je već tada stomak bio veliki i već sam od trećeg meseca nosila trudničku garderobu. U početku se nisam mazala svaki dan već svaki drugi, treći, pa onda svaki a sada već i po tri - četiri puta dnevno. Kako stomak raste, tako ja pojačavam tempo :)




dunja RR -> RE: STRIJE (4.12.2013 0:39:33)

Hvala Vik! Znači već bih mogla da krenem..nego, mene stomak malko i boli od ovih silnih injekcija, skroz se deformisao. Uopšte nema lep oblik, što od tih čvorova od injekcija, što od ožiljka od operacije (koji je kao CR, seče ceo donje deo),i to sve izgleda sada bzv.

Ali pokušaću sada nežno da krenem da mažem sa uljem, pa kolko budem mogla. A jel mažete baš ceo stomak, ili više sa strane, kako? Mene napred boli od injekcija, pa nekako bar to da izbegnem ..




viking -> RE: STRIJE (4.12.2013 0:48:09)

Ne znam kako drugi, ja mažem ceo stomak i sa strane. Ponekad namažem i guzu i butine ali priznajem sve ređe jer sam lenja (a trebalo bi jer se i tu javljaju strije). Takođe, mažem i donji deo grudi pazeći da ne diram bradavice.




pocahontas -> RE: STRIJE (4.12.2013 0:52:35)

kazu da ulje nikada ne treba mazati na potpuno suvu kozu jer onda ima kontraefekat pa se raspitaj o tome.
ja se mazem nivea mlekom za telo, svako vece, ceo stomak, sa strane i onaj onako donji deo ledja...




serpica -> RE: STRIJE (4.12.2013 7:04:10)

Ja mislim da ipak sve zavisi od tipa koze.Moja drugarica se mazala raznim kremama i to celu trudnocu pa je ispucala sva,ja sam u prvoj dobila mnogo strija takodje sam se mazala,u drugoj i trecoj nisam uopste i nema novih strija,mada nije ni imalo mesta za nove[sm=zmeden.gif]
Moja mama nema ni jednu striju,nikad se nije mazala,a stomak joj lepse izgleda nego moj.Kazu da dosta utice na to kakvu kozu imas nacin ishrane,sport,genetika...




Misha i Ljisha -> RE: STRIJE (4.12.2013 7:28:47)


IZVORNA PORUKA: serpica

Ja mislim da ipak sve zavisi od tipa koze.Moja drugarica se mazala raznim kremama i to celu trudnocu pa je ispucala sva,ja sam u prvoj dobila mnogo strija takodje sam se mazala,u drugoj i trecoj nisam uopste i nema novih strija,mada nije ni imalo mesta za nove[sm=zmeden.gif]
Moja mama nema ni jednu striju,nikad se nije mazala,a stomak joj lepse izgleda nego moj.Kazu da dosta utice na to kakvu kozu imas nacin ishrane,sport,genetika...



ja mislim da je genetika od presudnog znacaja. Snajka se nijednom nije namazala ima zena 35 godina nijednu striju nema. Ja se isto nisam mackala do kraja trudnoce mi je stomak bio kao sa reklame a dobila sam 4 strijice (bukvalno strijice) oko pupka i to skoro mesec dana nakon porodjaja. Tako da mislim da uzalud zene trose silne novce kad genetici ne mozes pobeci. Kao i celulit. Sigurno se moze nekako smanjiti ali ne moze se ukloniti. Ja nisam znala sta je celulit dok nisam napunila 25 godina. Ni c od celulita, a sad vidim sve devojke od osnovne skole imaju celulit. A i strije. Genetika i nacin ishrane i to je to nema vise nista sto moze pomoci




vikiveki -> RE: STRIJE (4.12.2013 7:40:21)

Slažem se da genetika ima veliki uticaj,ali mislim da je način ishrane i uopšte tempo savremenog života taj koji najviše utiče na sve....nešto razmišljam da li su se naše babe i prababe borile sa strijama i celulitom,neverujem.Nezdravo živimo i nezdravo se hranimo,jer je sve puno kojekavih otrova




Jole84 -> RE: STRIJE (4.12.2013 11:47:52)

Vik jel ti dr rekla samo za biljna ulja? Jel može na primer obično ulje-johnson bebi ili neko tog tipa.. Mislila sam da kombinujem,malo ulje,malo striet,al nikako se ne setim da kupim maslinovo.
Dunjči i ja mažem od samog starta,stomak,grudi,guzu,bokove i leđa Strietom a noge i ruke običnim mlekom za telo. Maži koliko možeš dok se stomače oporavi od bockanja [sm=smiley31.gif]




New Mom -> RE: Strije (4.12.2013 12:12:13)

Ja jos nisam kupila nesto konkretno za strije. U prvoj sam koristila Chiccovo Mamma dona ili kako vec. U drugoj Striet.
S tim da sam bila i dosta nemarna, entuzijazam sam imala obicno tokom drugog tromesecja, posle sve manje i mislim da mogu na prste da nabrojim za 8. i 9.mesec koliko puta sam se mazala. A opet sam imala srece i nisam dobila nijednu striju.




Jole84 -> RE: Strije (4.12.2013 14:24:42)

NM bitno da te genetika služi,moja sestra je puna strija pa sam zato preduzimljiva [sm=smiley36.gif]




viking -> RE: Strije (4.12.2013 14:37:02)

Jole, nije pominjala ništa za bebi ulja, ali je naglasila da je bolje mazati se bilo čime često, nego i najboljom kremom za strije retko. Tako da maži.
A pislala sam već ali opet ću, i ona je stava da je genetika tu glavna ali da mazanjem ipak možeš da pomogneš sebi.
Ja još nemam strije, ali ne bih izdržala da se ne mažem jer ako preskočim, koža me mnogo svrbi tako da ne mogu da zamislim kako bi to bilo.




jovicaa -> RE: Strije (4.12.2013 16:51:43)

ja sam sva u strijama, ali moram da primetim da se one koje sam mazala od samog starta mnogoo manje vide(skoro se ne primecuju) od onih koje nisam bas redovno mazala..
tako da mazite se..




Milica cica -> RE: Strije (11.12.2013 23:23:04)

Ja se mažem Strietom i maslinovim i sva mi se peruta koža na stomaku, izgleda ću ispucati[sm=smiley13.gif] ne znam što tako, a mažem se od samog početka.




dunja RR -> RE: Strije (11.1.2014 1:17:03)

A kada se dobije prve strije, ako se dobiju (čisto da znam kada bih mogla da očekujem)?

Ja još nisam počela da se mažem, muka mi od mazanja čvorova i modrica na rikama i nogama od fraxija, pa nikako i stomak da krenem. A planiram da se mažem domaćim maslinovim ulje, koje sam donela iz Grčke. Evo večeras ću početi ..




degu -> RE: Strije (11.1.2014 1:25:36)

Dunja koža puca obično tamo kasnije, pred sam kraj. A bolje je da počneš da se mažeš ranije da bi ti koža bila pripremljena, elastična. E sad mnogo zavisi i od genetike, a čitala sam i da je jako važno unositi dosta vode. Ja ću probati sve pa ako upali, upali ako ne, nije ni važno, važno da nam bekane budu dobro [sm=bravo.gif]




Jole84 -> RE: Strije (11.1.2014 9:37:44)

Meni su grudi ispucale i pored mazanja,jer su na početku porasle odjednom,to je bilo čudo [sm=smiley36.gif] Stomak nije,mackam se redovno,mada neko veče i zaboravim.




dunja RR -> RE: Strije (11.1.2014 9:40:44)

Namackala sam se sinoć maslinovim uljem, ništa počeću redovno, hvala na savetu [sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Strije (11.1.2014 9:44:10)

Dunjči koliko otprilike treba koži da upije maslinovo ulje,ja sa Strietom šetkam gola nekih 10ak minuta [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Strije (11.1.2014 9:46:49)

Nije trebalo puno čini mi se, ja sam mackala nekih 5 minuta, posle se obukla i legla :)




reve84 -> RE: Strije (11.1.2014 9:48:42)

Drugarice samo se vi mackajte sto vise...Ja za ova moja 2 meseca u bolnici sam upoznala puno zena koje su se mackale svako vece i lepo su prevenirale strije...
Ja ih srecom nisam ni dobila jer sam bucko i vec mi je koza razvucena na stomaku :) a i ugojila sam se 8 kg za celu trudnocu.
Moja drugarica se mazala vazelinom i super je prosla tj. nije ih ni dobila.




Tiziana -> RE: Strije (11.1.2014 9:49:00)

Mislim da uopste nije bitno cime se mazes vec samo da se mazes da bi ti koza bila elasticna da ne bi pucala pa bila to bas krema za strije,ili obicno mleko za telo ili maslinovo ulje i sl...ja sam se mackala,ali ne redovno vec kad se setim,ali mi je stomak ostao bez i jedne strije. Po grudima i butinama sam ih dobila i na zalost ostale su.Ne puno,ali ih ima.
Kad sam se prvi put poradjala na stolu do mene je bila zena sa uzasnim strijama po stomaku.Mislim da ipak nije bas vodila racuna,jer koliko god da je neko vise,a neko m nje sklon strijama,ako se vodi racuna sigurno ne moze da izgleda bas tako katastrofalno.
Zato mazite se![sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>