RE: Strije (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Biserka -> RE: Strije (1.3.2014 20:27:08)

U prvoj trudnoći sam koristila Striet i meni je pomogao, nisam dobila ni jednu striju. [sm=smiley1.gif] Redovno sam se mazala, krenula sam još dok nisam počela da "rastem" [sm=smiley36.gif] i nastavila do samog kraja.




QueenJ -> RE: Strije (13.3.2014 20:15:42)

Ja sam sad ušla u 6. mesec i tek je od skoro stomak počeo da mi raste. Počela sam preventivno da koristim Šaljićev melem Striet, što bi se reklo-na vreme. Mažem stomak, bokove, zadnjicu, a povremeno i grudi. Koža mi je užasno tanka i plašim se da ću sva popucati. Od puberteta imam već po 2-3 strije na bokovima. Kada još malo porastemo uzeću i Vichy-evo ulje protiv strija. Jeste malo skuplje (do 2000 din.) ali nema veze, nadam se da će vredeti. Preporučila mi ga je prijateljica koja se skoro porodila i to gotovo bez ikakvih "posledica". [sm=smiley1.gif]




daca77 -> RE: Strije (9.5.2014 17:47:46)

New Mom, ja sam sinoc kupila Guam kremu protiv strija, ali ona uopste nije masna...jos je nisam razmazala, ja je i ne vidim gde sam stavila...[sm=zmeden.gif]




degu -> RE: Strije (9.5.2014 19:06:44)

Daco ja koristim kremu za strije od Mella kozmetike i super mi je hidrirana koža, za sad nema strija, videćemo do kraja [sm=smiley1.gif]




Ivanka 75 -> RE: Strije (9.5.2014 20:32:30)

Ja sam od pocetka mazala Dove kru za telo i nemam strije na stomaku. Mislim da je samo bitno da je hidrantantna krema.




New Mom -> RE: Strije (9.5.2014 21:45:23)

Mislim da je bitnije da krema hidrira nego da je masna.

U prvoj sam koristila Chiccovu Mamma dona kremu, u drugoj Striet a sad Mella kozmetik. I ova poslednja je tako lagana i najvise prija.

Al kao sto ti tamo napisah, najbitnije je da pijes dovoljno vode i da ne dobijas prebrzo i previse na kilazi.




Ana13 -> RE: Strije (10.5.2014 10:42:24)

Ja se mackam sa Eucerinovim uljem za strije.Mnogo se brzo trosi,ali je koza fantasticna jutro posle.Nije masna,vec hidrirana i meka.Ma nisam ni sa jednim mlekom za telo imala ovakvu kozu.A koza na telu mi je suvkasta i vec imam strije iz pubertetskih dana na bokovima.Znam da ce ih i sad biti ako se ne mackam redovno,a mozda i tad [sm=smiley19.gif]




Klarita -> RE: Strije (10.5.2014 11:10:10)

Ance, ne mora da znaci! ja sam pre prve trudnoce imala na bokovima od stalnog variranja tezine, u trudnoci s K, nista! Mazala sam u pocetki strijet, pa onda nista, jer mi smetali mirisi (Striet [sm=smiley34.gif]). Znaci sto sam imala imala, posle nigde vise. A, sad u drugoj trudnoci mi popucalo malo oko pupka, nista strasno...a, mazala nisam nista, sem povremeno neko grcko mleko koje stoji na lavabou




daca77 -> RE: Strije (10.5.2014 11:20:11)

NM, a koristis ulje ili mleko iz Mella kozmetike? U Nisu sam videla da ima samo ulja.




New Mom -> RE: Strije (10.5.2014 11:24:19)

To je ustvari krema. Dobih je od RR na nagradnoj igri. Ko zna da li bih se nakanila da uzmem. Ali vidjam redovno u Lillyju da ima.
Bas je lagana. Ja inace ne volim ulja i ista masno da mackam.




branana -> RE: Strije (10.5.2014 14:51:45)


IZVORNA PORUKA: Ana13

Ja se mackam sa Eucerinovim uljem za strije.Mnogo se brzo trosi,ali je koza fantasticna jutro posle.Nije masna,vec hidrirana i meka.Ma nisam ni sa jednim mlekom za telo imala ovakvu kozu.A koza na telu mi je suvkasta i vec imam strije iz pubertetskih dana na bokovima.Znam da ce ih i sad biti ako se ne mackam redovno,a mozda i tad [sm=smiley19.gif]


Ja sam u prvoj trudnoci mazala ovo isto ulje i nisu mi se pojavile strije iako isto imam te pubertetske na bokovima i u dnu ledja (za njih se kaze da su od naglog rasta a to je da umres od smeha jer ja jedva imam 160cm [sm=smiley36.gif] ) prvih meseci je trajalo duze a kako je stomak rastao sve krace i krace. u osmom i devetom sam cini mi se po jednu bocicu za mesec dana koristila. mazala sam tada i ujutru i uvece.
u ovoj drugoj trudnoci jednu bocicu mazem od pocetka, mozda od treceg meseca, i tek pre mesec dana sam je potrosila. sad opet mazem intenzivno, i ujutru i uvece. za sada sve izgleda ok, imam dve svetle strije koje se jedva vide i mislim da ce one nestati, nastavicu da mazem i posle porodjaja.




degu -> RE: Strije (10.5.2014 15:05:41)


IZVORNA PORUKA: New Mom

To je ustvari krema. Dobih je od RR na nagradnoj igri. Ko zna da li bih se nakanila da uzmem. Ali vidjam redovno u Lillyju da ima.
Bas je lagana. Ja inace ne volim ulja i ista masno da mackam.


I ja [sm=bravo.gif] uopšte nije masna, već baš hidrira. I ja unosim dosta vode i verujem da i to ima uticaja, al imam ja još do kraja skoro 2 meseca pa tek onda mogu da se veselim ako ih ne bude bilo.




dunja RR -> RE: Strije (10.5.2014 15:11:24)

I ja [sm=bravo.gif]

Ja sam dobila mega pakovanje od 1 kg ove kreme protiv strija od Melle, pa se mackam baš, baš (doduše krenula sam nešto kasnije, čini mi se od 4.-5. meseca), a imaću i za posle porođaja. Odlična je, za sada nema ni jedne strije, juhu! A stomak mi je gigantski, uglavnom svi pitaju da li su blizanci [sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: degu


IZVORNA PORUKA: New Mom

To je ustvari krema. Dobih je od RR na nagradnoj igri. Ko zna da li bih se nakanila da uzmem. Ali vidjam redovno u Lillyju da ima.
Bas je lagana. Ja inace ne volim ulja i ista masno da mackam.


I ja [sm=bravo.gif] uopšte nije masna, već baš hidrira. I ja unosim dosta vode i verujem da i to ima uticaja, al imam ja još do kraja skoro 2 meseca pa tek onda mogu da se veselim ako ih ne bude bilo.





Ana13 -> RE: Strije (10.5.2014 15:14:01)

Klarita i Branana,utesile ste me malo.Nekako sam citajuci druge forume shvatila da ko ima sklonosti ka strijama,mackanje ne pomaze mnogo. Ja cu da se mazem punom parom,pa sta bude.Sad mi je lepsa koza,nego ranije.Bar to,ako ne spreci strije [sm=smiley36.gif]
Branana,i ja imam te od naglog rasta iznad guze.Mada se ne secam kad sam to naglo izrasla [sm=jezicek.gif] a i ja sam 164cm [sm=smiley36.gif]
Daco,moja drugarica koristi tu Guam kremu i kaze da je vrlo zadovoljna,mada ona nije bila trudna,vec zbog variranja kilaze. Mislila sam i ja da je probam kad potrosim ova 4 ulja koja trenutno imam u zalihama.Koristila sam svasta od Guama i nisam imala zamerke.Sve mi je bilo i vise nego dobro,tako da verujem da je i ta krema dobra.




Anhelito -> RE: Strije (11.5.2014 12:39:36)

Ja sam u prvoj trudnoci mazala Strijet i nemam ni jednu striju. Mazem i sad u drugoj trudnoci, medjutim razmisljam se da predjem na neku koja nije toliko masna. Kada dodje leto bice mi problem da mazem tako masno nesto jos ako se oznojim, ko zna na sta ce mi liciti majce.




lorelaj -> RE: Strije (11.5.2014 22:27:38)

e devojke....najbitnije je unositi dovoljno vode....piti obavezno vitamin E.....jer ako se mazemo a hranimo nezdravo strije su neminovne....koza se hrani iznutra......ja se licno mazem saljicevim melemom...striet(750din)..procitala sam da je neka od vas napisala da se sad striet zove menta...ali to nije tacno....ja sam radila 2007 kod njih...jer fabrika im je u mom gradu...tako da znam....Znaci mazanje....ishrana...vitamina...i genetika naravno....ali najbitnije je da se bebce rodi zivo...zdravo...veselo......[sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Strije (11.5.2014 22:32:17)

striet,pavlovićevu kremu,bebi ulje..nisam dobila na stomaku nijednu. Ali mislim da zavisi dosta i od toga koliko stomak napupi,tip kože..ali u svakom slučaju mackanje ništa ne škodi




lesica -> RE: Strije (5.6.2014 17:53:28)

Drage, pitanje naše korisnice:

Imala sam 51kg kada sam saznala da sam u 10nedelji i 4dan trudnoce na kraju 9mes.imala sam 65kg,sada mali je napunio 21.maja 5mes,a ja imam 47kg a strije na stomaku i dalje puno imam zanima me kako da mi nestanu da li ima neka dobra gel,krema?Unapred zahvalna na odgovoru.




branki* -> RE: Strije (5.6.2014 18:03:32)

ja koliko znam kad se jednom pojave,ne mogu da se otklone nikakvim kremama,ni gelovima,mogu eventualno da se ublaze.mada je to zlo koje je najbolje da se spreci da ne dodje do njega,jer ako se pojave,ode mast u propast[sm=smiley13.gif].mozda nekim laserima mogu da se otklone,ali je sve to jako skupo,meni nedostupno.probaj i mazi svacim sta cujes i sta ti je dostupno ako mogu malo da se ublaze.




vikiveki -> RE: Strije (5.6.2014 21:56:43)

I ja mislim da strije koje se jednom pojave ne mogu ničim neutralisati,osim možda hiruškom intervencijom




bubulence -> RE: Strije (5.6.2014 22:12:49)

kremom, uljem i slicnim preparatima ne mogu da se uklone. kazu da moze laserski mada iskreno nisam cula da je neko uspeo. za strije je hirurgija trenutno jedino resenje, na zalost




Jole84 -> RE: Strije (6.6.2014 12:58:03)

Ja sam se mazala na početku Strietom a od petog,šestog meseca kad sam počela baš da rastem onda raznim uljima,Mella,susamovo i kantarionovo i nemam strija nigde osim pomalo na guzi ali su neprimetne i par na grudima ali one su pukle u startu kad su mi grudi nabrekle,čim sam saznala da sam trudna.
Mislim da nije bitno šta se maže već da koža bude stalno hidrirana. Mažem se i sad kad stignem.




Mille -> RE: Strije (6.6.2014 13:43:21)

Ja sam se u pocetku mazala Saljicevim melemom - Striet, pa onda Eucerin uljem za strije, divnoooo ulje, a sad sama napravim measavinu kokosovog ulja i kakao butera i time se mazem. Kokosovo ulje je inace savrseno za postojece strije a i za prevenciju. Ali mislim da je dosta toga vezano za ishranu i hidriranje, a naravno i kakava nam je koza i genetika. Moja koza je prirodno bas elasticna, nemam ni strije ni celulit, a ni moja mama. Tata takodje ima prelepu kozu. Pijem bas dosta tecnosti i svaki dan se mazem necim, od kad sam sama krenula da vodim racuna o svom telu, tako me je mama usmeravala.




Ushtipak -> RE: Strije (6.6.2014 13:47:40)

Mislim da zavisi i od godina, jer sa godinama koza gubi kolagen, elasticnost itd. Prvo dete sam dobila sa 35, mackala se kremicama, inace sam imala jako veliki stomak, on je rodjen sa 4350gr, a ja sam visoka samo 165. I dobila sam dve tri mini strije oko pupka, zaista neprimetne. Sad imam 38 godina, porodila sam se drugi put, beba 3920, isto se mazala, dobila sam stotine i stotine strija na stomaku!!! Nisu velike, ali ih ima toliko da stomak zbog njih na dodir izgleda kao najlon kesa i koza izgleda skroz unisteno. [sm=smiley19.gif] Iskreno, svaki put kad pogledam u svoj stomak, dodje mi da se rasplacem. I ne razumem taj argument "pa dobila si divnu decu, sta hoces?" posto nigde ne pise da moras da dobijes strije i ostale andrmolje u trudnoci. Mnoge zene ih ne dobiju, a dobiju isto zdravu, pravu decu...




New Mom -> RE: Strije (6.6.2014 16:17:05)

Ja uspela srecno i treci put da prodjem bez strija.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>