RE: Pravopis (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anoniman -> RE: Pravopis (14.6.2012 10:33:00)

tuga [sm=smiley36.gif]




red3lilu -> RE: Pravopis (14.6.2012 10:41:19)

Jest da nije baš baš uz temu ali pade mi na pamet nešto što sam nedavno čula:

Could you translate me to the other page of the street?[sm=smiley36.gif]

Jutros sam videla članak o potrebnoj (ne)pismenosti đaka za polaganje ispita. Jednom rečju, sraaaamotaaa!! Pozatvarajmo onda škole, i "dovidžonja"..




vukosava -> RE: Pravopis (14.6.2012 15:19:16)

IZVORNA PORUKA: minavb

Ne čitaju lektiru, ne moraju da znaju pravopis, koriste se net jezikom... Kako će jednog dana izgledati razgovori i pisanje te dece?[sm=smiley13.gif]


Izgledace kao ovde u SAD. Ukinuce pisana slova iz skole, deca ce sve da polazu na testove i popunjavati kruzice a pisace svi kao nogom. Ja imam od oko 110 studenata samo jednog koji citko pise. Koristice sleng sve vise, pricace televizijski jezik iz trash emisija i komedija. Cirilica sigurno nece vise biti u modi. A ovako kao i ovaj post, niko se vise nece secati da imamo 30 slova.




tanjica85 -> RE: Pravopis (14.6.2012 15:22:01)

zalosno. [sm=zmeden.gif]




anajid -> RE: Pravopis (5.9.2012 22:20:16)

Mrzim kad neko napise sumlja umesto sumnja.[sm=smiley1.gif]




Nataša1 -> RE: Pravopis (5.9.2012 22:29:31)


IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Ne čitaju lektiru, ne moraju da znaju pravopis, koriste se net jezikom... Kako će jednog dana izgledati razgovori i pisanje te dece?[sm=smiley13.gif]


Izgledace kao ovde u SAD. Ukinuce pisana slova iz skole, deca ce sve da polazu na testove i popunjavati kruzice a pisace svi kao nogom. Ja imam od oko 110 studenata samo jednog koji citko pise. Koristice sleng sve vise, pricace televizijski jezik iz trash emisija i komedija. Cirilica sigurno nece vise biti u modi. A ovako kao i ovaj post, niko se vise nece secati da imamo 30 slova.


Vukosava, zar su oni studenti fakulteta? Potpuno tragično! Znala sam da je veliki procenat funkcionalno nepismenih u SAD, ali toliko... [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Pravopis (5.9.2012 23:27:28)


IZVORNA PORUKA: minavb

Zamislite ovakav pismeni rad:

smešan događaj
idem s ortakinjom i neki lik stane maše busu da stane.bus stane on ladno digne nogu na speneicu i veže pertlu.vozač O_o a lik one ladniji od leda. LOL


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Pravopis (6.9.2012 12:06:12)

Natasa, ne znam sta je to cudno, mislim da nije bas toliko bolja situacija ni kod nas. Znam za dosta primera ljudi koji su zavrsili fakultet, a ne znaju cak ni da se negacija pise odvojeno od glagola, a nesto teze ni da pomenemo.




jovicaa -> RE: Pravopis (6.9.2012 12:12:13)


IZVORNA PORUKA: Tash


IZVORNA PORUKA: minavb

Zamislite ovakav pismeni rad:

smešan događaj
idem s ortakinjom i neki lik stane maše busu da stane.bus stane on ladno digne nogu na speneicu i veže pertlu.vozač O_o a lik one ladniji od leda. LOL


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

ovo je carstvo[sm=smiley36.gif] kad porastem bicu saban




Cindarella -> RE: Pravopis (6.9.2012 12:17:23)

KLIK [sm=jezicek.gif]




Celeste -> RE: Pravopis (6.9.2012 17:42:03)


IZVORNA PORUKA: anajid

Mrzim kad neko napise sumlja umesto sumnja.[sm=smiley1.gif]

e mislim da i mene ovo najvise nervira [sm=smiley1.gif]
verujem da svi ponegde gresimo al ovo su osnovne stvari [sm=hudicek1.gif]




vukosava -> RE: Pravopis (6.9.2012 18:30:40)


IZVORNA PORUKA: Nataša1


IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Ne čitaju lektiru, ne moraju da znaju pravopis, koriste se net jezikom... Kako će jednog dana izgledati razgovori i pisanje te dece?[sm=smiley13.gif]


Izgledace kao ovde u SAD. Ukinuce pisana slova iz skole, deca ce sve da polazu na testove i popunjavati kruzice a pisace svi kao nogom. Ja imam od oko 110 studenata samo jednog koji citko pise. Koristice sleng sve vise, pricace televizijski jezik iz trash emisija i komedija. Cirilica sigurno nece vise biti u modi. A ovako kao i ovaj post, niko se vise nece secati da imamo 30 slova.


Vukosava, zar su oni studenti fakulteta? Potpuno tragično! Znala sam da je veliki procenat funkcionalno nepismenih u SAD, ali toliko... [sm=zmeden.gif]


Natasa, ukinuli su im da uce pisana slova u skoli. Ne zezam se. Vecina pise ko nogom jer je odrasla na kompjuterima, ocenjivana u skoli testovima.




Celeste -> RE: Pravopis (24.9.2012 1:21:13)

Jos me nervira kad neko kaze hvali umesto fali [sm=smiley1.gif]




mala_koala -> RE: Pravopis (24.9.2012 13:47:25)

Molila bih za pomoc. Elem treba da stampam diplomski ali sam u nedoumici kako pravilno da napisem naslov [sm=zmeden.gif]
Naslov je Boja, njena svojstva i simbolika kroz vreme
Ne znam da li smem da stavim zarez u naslovu...




dunja RR -> RE: Pravopis (24.9.2012 13:51:59)

Ja mislim da mora zarez ..




mala_koala -> RE: Pravopis (24.9.2012 13:53:51)

Hvala!




Anoniman -> RE: Pravopis (24.9.2012 13:59:17)

Moze i:
Boja: svojstva i simbolika




dunja RR -> RE: Pravopis (24.9.2012 14:33:28)

Dobro je i ovo ksenino, a možda:

Boja - njena svojstva i simbolika kroz vreme

?




pandina -> RE: Pravopis (24.9.2012 14:40:17)

Boja - svojstva i simbolika kroz vreme

ili

Svojstva i simbolika boje kroz vreme




tanjica85 -> RE: Pravopis (24.9.2012 14:50:08)

ovo drugo Svojstva i simbolika boje kroz vreme




milenatea -> RE: Pravopis (24.9.2012 15:13:21)

Najtuznije, najsmesnije je kada mi na poslu od direktora stigne mail u kom pise PODATCI, a u pitanju je velika kompanija. Prvi put mislim pogresio covek, ali vec par puta... dodje mi da mu u odgovoru napisem da gresiiiiiiiii
[sm=smiley36.gif]

Da li se kaze KOMITENT ILI KOMINTENT, ja mislim komitent




Ana RR -> RE: Pravopis (24.9.2012 15:18:56)

Komitent, koliko ja znam.




branki* -> RE: Pravopis (24.9.2012 21:13:13)

da,kaze se komitent.
meni se dopada boja-svojstvo i osobine kroz vreme
milenatea,pisu jos i TRENUTCI.




milenatea -> RE: Pravopis (24.9.2012 21:55:00)

hehehehe da i na to sam nailazila [sm=smiley1.gif]




Verolina -> RE: Pravopis (7.10.2012 1:12:46)


IZVORNA PORUKA: Tash

Osmaci ne moraju da znaju pravopis

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley3.gif[/image]


E, jeste da malo kasnim, ali morali su da znaju pravopis. Opet novine pumpaju stvari. Medjutim, clanovi komisije su se slozili da nece deci oduzimati poene ako odgovor posle dve tacke napisu malim slovom, a u pitanju je zajednicka imenica. Po mom misljenju bilo je i nepravedno da deci oduzimaju poene na tome.
Inace, nastavnica klinca iz komsiluka ih je naucila da su sumnja i sumlja dubleti. Pa sta da se onda ocekuje od dece.[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>