RE: Pravopis (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Trcosava -> RE: Pravopis (28.2.2016 21:00:07)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ma progurtaću i bez apostrofa i bez razmaka, samo da ne bude ono 'jeR ideš beše sutra na pregled'' [sm=jezicek.gif]

SAmocitiraću se - previše viđam ovu grešku.




vonavoj -> RE: Pravopis (28.2.2016 21:03:26)

Uzas[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Pravopis (28.2.2016 22:27:54)

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ma progurtaću i bez apostrofa i bez razmaka, samo da ne bude ono ''jeR ideš beše sutra na pregled'''' [sm=jezicek.gif]

SAmocitiraću se - previše viđam ovu grešku.


[img]http://www.pic4ever.com/images/worship.gif[/img]




dunja RR -> RE: Pravopis (28.2.2016 23:10:04)

Ja pravim jednu grešku, koju pokušavam da iskorenim. U početku uopšte nisam primećivala da je izgovaram (iako znam da nije ispravno), a sada polako postajem svesna, i uglavnom prvo kažem pogrešno, pa u sekundi ispravim - kažem svo vreme, a treba sve vreme.

Trco,i meni jeR bode oči.




dijana1* -> RE: Pravopis (28.2.2016 23:42:05)

To i meni bode oci.
Pre dva dana sam u jednoj grupi mama iz BL napisala dobronamerno da se pise-kaze Poliklinika umesto Poluklinika, pojedine mame se uvredile i u fazonu su kakve veze sada to ima, bitno je da se razumemo[sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Pravopis (29.2.2016 8:19:55)

Ja sam resila da batalim.
Toliko sam se nervirala kad vidim koliko su ljudi nepismeni. I sad primecujem, ali samo predjem preko toga.
Videla sam na fb dobru ilustraciju, slika Vuka Karadzica, a ispod pise Ma pisi kako hoces, zabole me k[sm=smiley35.gif] vise.
Dijo, pa kao da je bitno poli ili polu, ma to je isto[sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Pravopis (29.2.2016 8:28:31)

I meni od jer diže kosa na glavi,mislim tu ne treba da bude ljutnje,tako da ako i ja pravim greške ispravite me,osim da gutam slova.To mi radi tablet [sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Pravopis (29.2.2016 8:29:46)


IZVORNA PORUKA: emicaa

I meni od jer diže kosa na glavi,mislim tu ne treba da bude ljutnje,tako da ako i ja pravim greške ispravite me,osim da gutam slova.To mi radi tablet [sm=smiley36.gif]

Tebi tablet guta slova, ja ih permutujem. Kad neću da gledam šta pišem[sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Pravopis (29.2.2016 8:42:20)

Na tastaturi zadnja slova ne prihvati uvjek iz prve a ja nemam naviku da prekontrolišem šta sam napisala [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 10:21:22)

Meni su super oni bilbordi po gradu, na kojima piše kako je pravilno nešto reći/napisati. Da nije tih bilborda ne bih ni znala da je to "svo vreme" nepravilno.
I da je "obzirom na" isto nepravilno (pravilno je s obzirom). To sam odmah ispravila, i prihvatila, ali s obzirom [sm=smiley1.gif] da dnevno pošaljem preko 50 mailova, ma i preko 100 mailova, zbog posla, moram da vodim računa, ali ipak često primetim da ljudi i dalje pišu obzirom. Treba se malo više voziti po GSPu [sm=smiley36.gif], tu ima najviše tih korisnih bilborda.




World -> RE: Pravopis (29.2.2016 10:48:10)

Nama je profesor u srednjoj skoli ispirao mozak bas sa tim 'sve' vreme, tako da sam htjela-ne htjela zapamtila [sm=smiley1.gif], a to 'obzirom' sam prvi put pocela primjecivati kad sam pocela da radim u nekoj firmi gdje je bilo bas dosta korespondencije, dotad je sve bilo S obzirom na nesto.. vole ti tako neki ljudi da zvuce pametnije.. [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:30:52)

Ček, ček, pa i jeste pravilno "s obzirom" :)
Ja sam ranije pisala "obzirom", dok nisam videla bilbord, pre neke 2-3 godine [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:32:28)

A recimo, na bilbordu piše da je pravilno "evro" a ne "euro", meni to "evro" zvuči rogobatno pa i dalje koristim euro iako znam da nije pravilno. A možda i zato što mi je lakše da izgovorim, jer imam zube kao zec :D




serpica -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:33:39)

Da,svo vreme nije pravilno,a u decijoj recitaciji ide tekst "koja ce sa njima biti celo vreme"
zar je to pravilno?[sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:39:37)

Evro je kod nas pravilno jer mi kažemo eVropa. I ja često kažem euro jer mi lepše zvuči ali se ispravim [sm=smiley36.gif]




World -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:41:31)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ček, ček, pa i jeste pravilno "s obzirom" :)
Ja sam ranije pisala "obzirom", dok nisam videla bilbord, pre neke 2-3 godine [sm=smiley36.gif]


Ma da, to sam i htjela da kazem, ali se ne izyrazih kako treba. [sm=smiley36.gif]

Sve je bilo normalno s obzirom dok nisam vidjela da ljudi pisu to pogresno obzirom, uglavnom u nekim poslovnim krugovima.

I kod nas je uobicajeno euro, rijetko ko kaze evro. Ali niko ne kaze Europa..




dunja RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:43:16)


IZVORNA PORUKA: World

I kod nas je uobicajeno euro, rijetko ko kaze evro. Ali niko ne kaze Europa..



Na Ringeraja.ba pišu Europa, samo da znaš ;)

To neki novi jezik ..bolje da ne kažem šta mislim..




jess021 -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:48:42)

Evo mene opet, iako rekoh da sam batalila.[sm=jezicek.gif]
Svo ili sve, euro ili evro..to mi je neprimetno naspram tog cuvenog jer/jel, sumljam, neznam, preDpostavljam, precednik, lerna, flizider....
Ono sto mi je jos neverovatnije je to da su to greske koje prave mladi ljudi cak i sa visokim obrazovanjem.
Pa kako ste uopste popunili prijavu za fakultet???!
Sad sam verovatno i bezobrazna, ali morala sam to napisati.




World -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:50:03)

MI kazemo Evropa. I zato smo na ringeraji.rs. [sm=smiley1.gif]

Europa je bilo sasvim uobicajeno za hrvatsko govorno podrucje.




jocajaca -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:52:54)

Meni najviše bode oči negacija glagola koja se piše zajedno I superlativi koji se pišu odvojeno e to me baš živcira. Što se tiče ovih prepiski na forumima, fb I ostalim internetskim bespućima tu ne obraćam naročito pažnju na to ko kako piše jer tu većina pravimo greške počev od velikih slova pa dalje.
Što se tiče ringeraje.ba oni pišu na bosanskom jeziku I tu je pravilno Europa kao I u hrvatskom. E sad ne bi da komentarišem te novonastale jezike [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ana RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:53:15)

Jess [sm=bravo.gif]




jocajaca -> RE: Pravopis (29.2.2016 11:58:42)

IZVORNA PORUKA: World

MI kazemo Evropa. I zato smo na ringeraji.rs. [sm=smiley1.gif]

Europa je bilo sasvim uobicajeno za hrvatsko govorno podrucje.


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




emicaa -> RE: Pravopis (29.2.2016 12:00:22)

Sad kad ste došle i do te teme meni se čini da nekad govorim/pišem Evropa a nekad Europa [sm=smiley36.gif]
Što se tiče tačke ili velikog slova na to ne obraćam toliko pažnju,bar ne ovde.




choopa choops -> RE: Pravopis (29.2.2016 14:39:56)

Šta reći? Koju posluku porati?

KLIK





Ana RR -> RE: Pravopis (29.2.2016 15:21:44)

Choopo, videla sam to u novinama.. strašno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>