RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


Yula -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (24.4.2013 1:37:27)


IZVORNA PORUKA: Sanja90

Yulo,ne postoji dokazano da je neka vocka koja je majka pojela ugrozila bebu,pogotovo u trudnoci,a koliko sam upoznata i u dojenju,tako da,samo ono sto se direktno da bebi moze izazvati alergije. Da, dospeva u majcinom mleku ali u kom obliku? Veruj mi da znam o cemu govorim, jer sam to sve prostudirala sa prvim detetom,bukvalno mogu da predajem o toj temi od anatomije dojke pa sve do prestanka dojenja. Naravno ni u cemu ne treba preterivati,ali je definitivno voce zdravo i puno vitamina,u odnosu na slatkise,grickalice,torte i kolace. Naravno ukoliko je majka alergicna na jagode ili neko drugo voce,vrlo je moguce da ce i beba biti.


Mrzi me da ti objasnjavama u detalje, ali ti ocigledno znas nesto iz teorije a ja sam sve to dozivela u praksi sa sopstvenim detetom, znaci drzala sam eliminacionu dijetu jer mi je dete imalo problema sa crevima, krvarenje creva u najavi. Izbacila mlecno, sredilo se, vratila mlecno detetu prokrvarila creva. I nisam jedina, ima nas sa takvim i mnogo gorim iskustvima na ovom forumu na desetine.

Ne radi mi nesto forum, ne mogu da ti iskopiram link, ali ako te zanima, tema je "Alergija na mlecne proteine" pa mozes da pogledas ako te zanima.


A macaki ti je lepo odgovorila, nema nikakve veze na sta je roditelj alergican, ne nasledjuje se odredjena alergija vec samo sklonost ka alergijama.




Sanja90 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (24.4.2013 8:54:08)

Yulo ja imam dvoje dece ali hvala bogu nisu alergicna ni na sta,a nece biti ni trece nadam se. kao prvo ono sto sam htela da objasnim je da je sve idividualno i ako dete nije sklono alergijama majka moze da jede sve,sto znaci da bi prvo morala da proba nesto da bi znala da li joj je dete alergicno na nesto ili ne, u ovom slucaju ovde pricamo o jagodama. A da je sigurna da je bas od toga trebalo bi ponoviti proces kad se neki vid alergije prvi put povuce,da bi se bilo sigurno da je bas od toga(sto opet zavisi od deteta i majke ukoliko to nije previse opasno po dete,a na to mislim na teza oboljenja na primer gusenje). Dakle svo voce moze da se jede,i ne treba preterivati.




dijana1* -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (24.4.2013 9:10:56)

Nego da se vratiimo na jagode.[sm=smiley1.gif]
One sto sam kupila su imale samo miris i izgled a kada sam ih zagrizla bolje da sam uzela da jedem plasticnu ciniju[sm=smiley11.gif]
Ipak cu cekati sezonu jagoda.




Sanja90 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (24.4.2013 9:18:16)

Dijana u pravu si,ja sam bila sve u iskusenju da ih kupim,tako lepo izgledaju na oko i tako velike... A kad ih probas[sm=smiley11.gif] Ja za njih kazem da su vestacke,sto sigurno jesu i jedva cekam da pocnu ove iz baste da odem na pijacu da kupim,barem ti na pijaci daju da probas [sm=smiley36.gif]




Yula -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (28.4.2013 0:37:10)

IZVORNA PORUKA: Sanja90

Yulo,ne postoji dokazano da je neka vocka koja je majka pojela ugrozila bebu,pogotovo u trudnoci,a koliko sam upoznata i u dojenju,tako da,samo ono sto se direktno da bebi moze izazvati alergije. Da, dospeva u majcinom mleku ali u kom obliku? Veruj mi da znam o cemu govorim, jer sam to sve prostudirala sa prvim detetom,bukvalno mogu da predajem o toj temi od anatomije dojke pa sve do prestanka dojenja. Naravno ni u cemu ne treba preterivati,ali je definitivno voce zdravo i puno vitamina,u odnosu na slatkise,grickalice,torte i kolace. Naravno ukoliko je majka alergicna na jagode ili neko drugo voce,vrlo je moguce da ce i beba biti.


IZVORNA PORUKA: Sanja90

Yulo ja imam dvoje dece ali hvala bogu nisu alergicna ni na sta,a nece biti ni trece nadam se. kao prvo ono sto sam htela da objasnim je da je sve idividualno i ako dete nije sklono alergijama majka moze da jede sve,sto znaci da bi prvo morala da proba nesto da bi znala da li joj je dete alergicno na nesto ili ne, u ovom slucaju ovde pricamo o jagodama. A da je sigurna da je bas od toga trebalo bi ponoviti proces kad se neki vid alergije prvi put povuce,da bi se bilo sigurno da je bas od toga(sto opet zavisi od deteta i majke ukoliko to nije previse opasno po dete,a na to mislim na teza oboljenja na primer gusenje). Dakle svo voce moze da se jede,i ne treba preterivati.


Ova su tvoja dva posta, ako ih procitas uocices kontradiktornosti.

Sa drugim postom se slazem. I inace, ja nisam alergicna ni na sta, a ne bi smo znali ni da moj muz ima sklonost ka alergijama da iznenada pre 3-4 godine nije otekao najstrasnije i nikada nismo saznala od cega je. Radio je razne alergo testove i nisu otkrili od cega je tada buknula alergija. To se ponovila jos jednom, nikada pre niti posle. To se jednom desilo i njegovom ocu, tako iznebuha, ali davno. Znaci moje dete je to nasledilo od njih.

Dakle, moje misljenje je, laicko, da u trudnoci treba jesti raznovrsno i sve sto nije stetno za trudnocu tj. bebu, sto raznovrsnije to bolje, ali ne preterivati ni sa cim, pa ni sa vocem zbog trudnickog dijabetisa i bojazni od gojaznosti.






Sanja90 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (28.4.2013 7:55:02)

Bas kako sam napisala tako i jeste u vecini slucajeva,ne vidim kontradiktornost,sve zavisi kako ko tumaci napisano. Kad ne mogu bas ono sto sam mislila da prenesem na papir,htela sam mnogo da kazem,napisem a ispalo...Pa ko je shvatio-shvatio je. Da sam ti objasnila usmeno to bi vec drugacije zvucalo[sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (28.4.2013 8:01:43)

Opet vas dve, nemojte me ignorisati i molim vas da se ne raspravljate.




Sanja90 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (28.4.2013 11:14:45)

Ama ne raspravljamo se,mislim ja se ne raspravljam[sm=smiley36.gif]...Samo objasnjavam sta je pisac hteo da kaze[sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (28.4.2013 12:22:32)

pa sad cu i ja da vas zamolim : o alergijama postoji tema i molim vas da o tome pisete tamo
a ovde o kolicini voca u trudnoci




viking -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (25.6.2013 18:42:35)

Negde sam davno pročitala, ali sad ne mogu da se setim, tiče se ananasa ili grejpa (ne sećam se), nešto od ta dva grči matericu i ne treba ga jesti, ali, opet se ne sećam, da li u trudnoći ili kada pokušavate da zatrudnite. Zna li neko nešto o tome? Možda sam totalno pobrkala stvari...




dijana1* -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (25.6.2013 18:55:25)

Vik nisi pobrkala, ananas ne sme da se jede u trudnoci a za grejp ne znam.




viking -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (25.6.2013 20:27:43)

Hvala Dijana, znam da je nešto od ta dva [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (26.6.2013 0:20:17)

e svasta. [sm=zmeden.gif] nisam znala ovo za ananas, bas sam ovoh dana merkala limenku kod mame u spajzu [sm=smiley36.gif] dobro je da je nisam otvorila. inace, ja ga bas volim.
sto se voca tice, ja pojedem 2,3 vocke.. recimo 2 sake crvenog voca ili 2,3 breskvice. jel to ok?




anci kv -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (26.6.2013 8:14:45)

a ja sam pre neki dan umlatila konzervu ananasa koliko mi se jeo.sad su breskve i kajsije na redu!




Leptiric123 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (30.6.2013 15:57:14)

Ja sam zimus jela ananas iz konzerve u vise navrata...nista mi se nije desavalo...:-) nisam ni znala da ne sme....




lutkamala -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (3.7.2013 9:16:13)

za sve treba imati meru pa tako i za voce




Agripina -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (7.7.2013 18:23:19)


IZVORNA PORUKA: lutkamala

za sve treba imati meru pa tako i za voce

Slažem se. U prvoj trudnoći sam znala da pojedem i po 3kg voća dnevno - to me jedino spasavalo od žgaravice i ugojila sam se kao svinja, a slatkiše nisam jela, iako ih inače obožavam. Sad se trudim da budem umjerena, 300-500g dnevno. Na žalost, već sam dobila 2kg (tek sam 11. nedelja) i mislim da će biti kao i prošli put. [sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (7.7.2013 20:11:05)

Ja sam pitala dr. za ananas, rekla je da mi od jedne - dve kriške dnevno neće biti ništa, čak naprotiv. Znači samo ne treba preterivati. Ja sam ga jela.

IZVORNA PORUKA: Agripina


IZVORNA PORUKA: lutkamala

za sve treba imati meru pa tako i za voce

Slažem se. U prvoj trudnoći sam znala da pojedem i po 3kg voća dnevno - to me jedino spasavalo od žgaravice i ugojila sam se kao svinja, a slatkiše nisam jela, iako ih inače obožavam. Sad se trudim da budem umjerena, 300-500g dnevno. Na žalost, već sam dobila 2kg (tek sam 11. nedelja) i mislim da će biti kao i prošli put. [sm=smiley13.gif]





dunja RR -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (18.11.2013 23:23:11)

Trenutno mlatim mandarinu [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (18.11.2013 23:30:25)

Meni se jede grozdje [sm=smiley36.gif]ali je kasno i puno je secera[sm=smiley13.gif]




Jeltje -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (18.11.2013 23:30:26)

Ja sam upravo pojela vocnu salatu od: mandarina, banane, i jagoda...Muz mi napravio! [sm=love.gif] Inace mandarine tamanim, uvek ih imam sa sobom, cak i nocu kad se probudim pojedem po neku, uzasno mi prijaju...Nisam ih toliko jela pre trudnoce, ali zbog mucnina, jer nisam mogla vodu da pijem, navukla sam se na njih...mmm

A pitala sam se da li sme nar da se jede u trudnoci, pa sam malo kopala po ovoj teme i videh da niko nema neko negativno iskustvo, a i nadjoh i neki clanak o naru koji je bas u hvalospevnom tonu o toj vocki, a ja je obozavam i vec sam je jela pre neki dan....Znaci mogu da navalim i dalje...Jeeee!!! [sm=bravo.gif]





dunja RR -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (18.11.2013 23:33:52)


IZVORNA PORUKA: Jeltje

Inace mandarine tamanim, uvek ih imam sa sobom, cak i nocu kad se probudim pojedem po neku, uzasno mi prijaju...Nisam ih toliko jela pre trudnoce, ali zbog mucnina, jer nisam mogla vodu da pijem, navukla sam se na njih...mmm



Isto, za mučninu su zakon kod mene!




pocahontas -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (18.11.2013 23:39:03)

malo pre sam smazala bananu, nije mi bas trebala ovako kasno, ali mi stoji ispred nosa i tako je lepa i sveza da sam morala...inace mi se ne jede nesto voce dok sam trudna i generalno ga slabo jedem u poslednjih par godina, ranije sam i preterivala koliko sam jela..




Jeltje -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (18.11.2013 23:42:33)


IZVORNA PORUKA: pocahontas

malo pre sam smazala bananu, nije mi bas trebala ovako kasno, ali mi stoji ispred nosa i tako je lepa i sveza da sam morala...inace mi se ne jede nesto voce dok sam trudna i generalno ga slabo jedem u poslednjih par godina, ranije sam i preterivala koliko sam jela..


A meni obrnuto, ja pre trudnoce nisam nesto jela voce, uglavno je mm jeo ili cak i propadne, a ja se ne setim da uzmem neku vocku. A sad bih samo voce jela i samo izmisljam koje [sm=smiley1.gif]




jole82 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.11.2013 7:47:20)

Inace slabo jedem voce...al u trudnoci..to su bile kolicine i kolicine...neyato sto je kao ydravo ili tako treba..nego jednostavno mi se bas trazilo voce..Leti leubenice (mislim da sam pojela omanje kamionce[sm=smiley36.gif])a kasnije jesen-zima jabuke kisele, pomorandze, mandarine i narrrr [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>