RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


vikiveki -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.11.2013 7:53:29)

Devojke,nisam ni ja pre trudnoće jela voće ali zato u trudnoći nisam znala kad je dosta...najviše sam volela kruške i kivi,ustvari kada se setim u svakoj trudnoći mi se jelo neko drugo voće...u prvoj su to bile kruške,u drugoj jabuke,a u trećoj kivi




soni -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (7.11.2014 12:11:31)

I meni se voce trazi uzas, i jedem a pre trudnoce mi je propadalo kici, mandarine, jabuke.......sad prvo u prodavnici to kupujem....




Anoniman -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 15:06:01)

Jedem umerenije nego sa Unom, dnevno pojedem, krusku, jabuku, oko 500 g jagoda , naparvi limunadu.... Sa Unom mi se vise jelo voce, mislim da sam samo na njemu ziveela[sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 15:09:08)

Um, pratim te u stopu[sm=smiley36.gif]
Ja sad, sem jagoda, ne jedem nista od voca. Nista mi se i ne jede.




Anoniman -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 15:10:46)

Da[sm=smiley36.gif]
bas sam malopre mislila kako ce brzo da im prodje sezona, pa da ih pojedem sto vise[sm=smiley36.gif]
ali zato jedva cekam, grozdje, breskve, nektarine[sm=zz_biggrin.png]




Maraj -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 16:00:21)

Ja danas pojela prve breskve ove godine. Lepe su. Socne. Cini mi se 89 din kg




dijana1* -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 16:04:08)

I ja svaki dan jedem jagode ali ne po pola kg[sm=smiley36.gif]
Jela sam breskve i nektarine i super su.
Ali jedva cekam lubenicuuuu[sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 16:17:52)

ja jos nisam nasla nektarine i breskve[sm=smiley19.gif]




wivern -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 16:37:46)

Cini mi se da je dozvoljen unos voca u trudnoci oko 600g, ne secam se bas najbolje. Samo znam da me je dr prosle godine opomenula jer sam jela po 2kg tresanja dnevno [sm=smiley36.gif] a ne sme zbog secera.




jess021 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 18:44:02)

Ja kukam za lubenicom jos od marta[sm=smiley36.gif]




sonyasha -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 19:03:50)

Tema za mene[sm=smiley36.gif]
Sa Vojinom sam u trudnoći razbijala voće, bar kilo dnevno! Ali sada me trešnje ubiše, nemam kontrolu-dobro je da su idalje preskupe [sm=smiley36.gif]
Ali realno, u trudnoći i prošloj i ovoj najviše prija voće i džank fud [sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 20:08:46)

Sony, i ja bi mogla ziveti na fast foodu[sm=smiley36.gif]
Nisam jos jela tresnje ove godine.




Anoniman -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (19.5.2015 20:18:36)

sve smo iste, samo brza hrana....[sm=smiley36.gif]
ja cekam dedinu tresnju, vc je pocela da crveni....




adulence -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 14:27:40)

ja sam danas vec pojela 1 kg tresanja,slobodno recite da nisam normalna/...




Maraj -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 14:36:00)

Mrni jako prija voce u trudnoci. Inace pre trudnoce jedva da sam jela voce. Mogla sam da zivim na cokoladi i cokoladnim proizvodima. Sad stvarno jedva jedem slatko al ne unam da l preterujem sa vocem. Danas sam pojela 2 bresjve, 1 bananu i 1 jabuku. Inace praktikujem da pojedem lo 500gr jagoda dnevno....




jess021 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 15:56:39)

Ja sam sa jagodama zavrsila za ovu godinu, a vala sam ih se i najela.
Sutra cu na pijacu po breskve ili kajsije, tresnje, iako mi je patronazna rekla da sad vise jedem povrce nego voce, pa se time i vodim.




Kata90 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 16:06:48)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ja kukam za lubenicom jos od marta[sm=smiley36.gif]


ja sam lubenicu najvise i jela[sm=smiley36.gif]kad se setim,uvek sam onu najvecu kupovala,i u roku dva dana i pojela[sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 18:00:35)


IZVORNA PORUKA: adulence

ja sam danas vec pojela 1 kg tresanja,slobodno recite da nisam normalna/...


Jao Adulence e ja ovako vec par dana.
Dok ne pojedem ne mogu da stanem.
Sva sreca pa dva dana ima da se kupe pa dva nema... ali cim ih vidim kupujem kilogram i jedem[sm=smiley36.gif]




superm -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 21:19:22)

I ja smlatim po kg trešanja. Tešim se time da su one prirodni aspirin i da su zdrave! Jagode moram da kupim i zamrznem dok ih još ima!




choopa choops -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (2.6.2015 21:56:46)


IZVORNA PORUKA: wivern

Cini mi se da je dozvoljen unos voca u trudnoci oko 600g, ne secam se bas najbolje. Samo znam da me je dr prosle godine opomenula jer sam jela po 2kg tresanja dnevno [sm=smiley36.gif] a ne sme zbog secera.


Isto sam dobila opomenu pred isključenje. Ukor maltene [sm=smiley36.gif]
Ja sam se sa prvom ćerkom u trudnoći razbijala od voća. Dok me dr nije vikao jer sam se gojila brzo [sm=smiley4.gif] i ukinuo mi ga skoro skroz.
U druge dvije nism jela ništa, naročito u ovoj sad. Jednu do dvije jabuke dnevno.[sm=smiley13.gif]
Inača sam ljubitelj voća baš, baš, to mi je najteže padalo da izbjegavam [sm=smiley19.gif]




jess021 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (3.6.2015 7:50:49)

Kad smo kod tresanja, odoh na pijacu po njih
Ne treba preterivati, zbog secera.




marinic -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (3.4.2016 13:26:05)

ja konzumiram voce svaki dan i u trudnoci sada a i ranije pre nje, jedem puno voca i raznovrsnog..
mislim da tu nema ogranicenja, jedem koliko mi se jede[sm=smiley1.gif]




nikiteki -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (3.4.2016 15:06:57)

Ja sam u prvoj trudnoći jela pomorandže nenormalno a u ove dve konzumirala sam voce ali ne toliko




jess021 -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (3.4.2016 21:12:37)

Meni je dr rekla da ne preterujem sa vocem, jer je neko prepuno secera, npr. grozdje, banane su bas kaloricne i sl.




Mala Elena -> RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica? (6.11.2017 19:13:55)

Znala sam da se natrpavam lubenicom kad je bila sezona, i koliko gogd bilo cudno cini mi se da su mi tada krenuli kg [sm=smiley36.gif]
U zadnje vreme jedem dosta banana, citruse slabije, jedem bobicasto voce i jabuke i kruske.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>