RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 18:43:18)

Poseydon , svidjaju mi se ovi recepti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Verus -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 18:47:32)

poseydon meni je divno sto si to sve napisao i podelio.  Da me razumes: ja verujem u sve to sto si napisao. Verujem u moc prirode, i uvek se tome prvo okrenem.  Nikada ne pijem lekove na svoju ruku, porodila sam se bez epidurala, nisam brufen popila posle poroda za bolove, ma nista.  Prihvatam da se neke stvari trebaju odraditi prirodnim putem.  Ali se stvarno ne bih usudila da ne vakcinisem dete.  Moje dete ide u jaslice od 8  meseca zivota (tako moram nema ko da je cuva) i bila je zdrava dok je bila kuci: cim je krenula u jaslice krenule su i bolesti, prehlade, virusi, infekcije usiju.  Naravno dobije od druge dece, svhatam da to tako ide.  I sad, kako ja nju da ne vakcinisem kad je izlozena svemu i svacemu? Jednostavno ne bih smela...nadam se da i ti mene razumes, kao sto ja razumem u potpunosti tebe i sto pises?

Eto a dojila sam dete punih 10 meseci, plus 2 zadnja meseca je i dalje jela moje mleko sto sam zamrzavala i cuvala-kuvam za nju, spremam sveze voce i povrce, kupovno dam samo ako moram.  Sve ovo pisem da ti objasnim da tezim kao prirodnom obliku svega, sa minimalnim promenama...




Verus -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 18:51:43)

Ja mislim da sam nazalost, alergicna na propolis: u NS sam bila na festivalu meda i kupila sam neki proizvod koji je u sebi imao propolis: otekla sam i morala primiti inekcije da opet mogu da disem jer mi se grlo steglo...

Nadam se da je bio nesto drugo u kremi, a da nije propolis...




Anoniman -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:03:48)

snelle pozdravljam te i sve sto imam da kazem je :
prelezao sam ospice 1 i 2
zausnjake
hepatitis a
vjerovao ili ne meningitis ali bez ikakvih ostecenja ili komplikacija a isprimao sam sve redovne i neredovne vakcine, bukvalno sve sto treba. PA OD CEGA ME ZASTITILA VAKCINACIJA A JA SVE TO DOBIO??? da vakcina daje imunitet ja nikada nebih bio bolestan. od bolestiju nisam imao nikakve komplikacije i sve sam prelezao kod kuce osim
hepatitisa a ali me je zato vakcinacija s..bala za citav zivot. vec u 14-toj godini sam poceo da dobijam tumore po tijelu koji su se konstatno sirili i svojom mrezom prekrili moje tijelo. sve to povezali doktori kao masno tkivo koje se siri simetricno i veoma progresivno... sada i kada bi trebalo da izvrsim neku operaciju bukvalno me nemogu nigdje zasjeci a da ispod ne lezi tumor. pretrazivao sam sve moguce dokumentacije kako i sta,sta je uzrok,zbog cega li o toj bolesti nema ni slova. sve se svodilo na to sto mi niko nije htjeo reci da je u vakcini koju sam primio kao dijete bilo strano tijelo-gen koji je mutirao i vezao se za moj genom,nakon odredjenog vremena je premutirao i pokazao se,na svu srecu nisam dobio rak ili nesto slicno ali vjeruj mi da je ovo skoro pa isto. imas li predstavu kako boli dok raste unutra jer da bi narastao mora okolo da kida tkivo. tek unazad nekoliko godina sam dosao do saznanja zbog cega i na koji nacin sam to dobio. najgore je to sto je vezan za moj genom i u sustini rizik da moja djeca naslijede anomaliju je 50 %,mada zasada nisam primijetio nista kod njih od toga. to je samo bila vakcina ona ista bezazlena i 100 % sigurna koja ce da zastiti... FUJJJ...
sramota me da me ljudi gledaju,sve izgleda normalno dok ne skinem majicu ili pantalone. zbog toga sam se posvetio javnom govorenju o stetnostima. mnogi doktori ce me osudjivati ali Boze moj,zivot ide dalje. dovoljno mi je bar dio naroda shvati istinu...





Anoniman -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:18:09)

verus nezelim reci nemoj vakcinisati,samo iznosim istinu... ujedno samo da znate da nepostoji nijedan zakon koji nalaze da dijete mora biti vakcinisano niti ko smije odbiti da primi dijete u jaslice ili skolu ako nije vakcinisano. taj zakon je izmisljen i prenosi se od usta do usta. takvo sto nepostoji!!! ko vam to kaze trazite papir ili potvrdu gdje se navodi da nevakcinisana djeca nesmiju boraviti medju vakcinisanom. to jednostavno nepostoji. sto se tice propolisa jedan od milion je alergican... jedino ti preostaje ako nisi sigurna uzmi bocicu propolisa i budi pored bolnice,ukapaj par kapi u usta i vidi. za simptome znam vrlo dobro jer je i moj dobar drugar alergican ali ti sa sigurnoscu moras utvrditi je to od propolisa. ima ga i u medu,vosku a na med nisi alergicna-pretpostavljam? jedino tako da uradis pa ako stvarno dodje ponovo do oticanja vrata i skupljanja jednjaka onda si sigurna ali vec ce ti na vrijeme dati antishok terapiju i sve ce proci bez poteskoca. vrlo je bitno utvrditi alergiju i na koji sastojak.




Verus -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:21:27)

nisam alergicna na med, jedem ga redovno bez problema: znaci da mora biti nesto drugo u toj kremi.  Rekao je doktror u urgentnoj da moram saznati sta je jer sledci put necu stici do bolnice (reakcija je bila burna, otok usana, nepca, jezika, grla). 

ALI kako covek da nadje svez proveren propolis? Kako da znamo da je svez prah?

Mudro zboris i osetim u postu da si miran lik, dobronameran....




zoća -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:28:50)

vakcinacija je aktivni vid zaštite njen cilj je da se organizam pokrene na stvaranje antitela koja će ga kasnije u slučaju infekcije zaštititi.Imunitet stvoren na ovaj način naziva se aktivni imunitet jer ga je stvorio sam organizam.ČIM IŠČEZNU ANTITELA POPUŠTA I IMUNITET TOLIKO O TOME DA ANTITELA NEMAJU VEZE SA IMUNITETOM SLEDEĆI PUT CITIRAJ NEKOG KO IMA POJMA
IZVORNA PORUKA: poseydon

antitijela nemaju nikakve veze sa imunitetom!!!

posle dolaze dugorocne posledice tipa dijabetesa, hepatitisa, meningitisa,hiv,... da ne nabrajam sve bolesti od kojih stradaju danasnja djeca...

cesto se zna desiti da dijete uhvati temperatura i za par dana sve prodje kao da nista nije bilo... ustvari to je bio napad neke bolesti na vase dijete ali imuni sistem je odreagovao kako treba i vase dijete je prelezalo bolest a da vi toga niste svjesni.







Mishica 77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:32:06)

Mi smo se vakcinisali pre desetak dana i evo nikakve reakcije. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




zoća -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:37:01)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Mi se nismo još vakcinisali zbog upale ušiju ali čim se malo oporavimo eto nas u društvu vakcinisanih
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mi smo se vakcinisali pre desetak dana i evo nikakve reakcije. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:38:25)

Mishice , odlicno , zvercica je imala temperaturu dobrih pet dana[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Mishica 77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:40:44)

Znam. Pročitala sam sve pre naše vakcinacije. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Nadam se da će proći sve OK još ovo neko vreme koliko se očekuje reakcija.





Anoniman -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:42:52)

svjez polen je jarkih boja i izgleda predivno onako na oko ali ako su mu tamne i ruzne boje nemoj ga uzimati. veoma je bitno uzimati kod provjerenih pcelara a ne u apotekama jer tamo dugo stoji a nimalo nije pozeljno da bude van zamrzivaca jer mnogo gubi na kvalitetu. moze se desiti da uzmes a u njemu nema nista energije zbog starosti. pozeljno je da ima sto vise boja u sebi jer je to znak raznolikosti elemenata u njemu. nepreporucujem ti sada jer ako ga neko i ima onda je to proslogodisnji polen ali za par mjeseci ce ga biti,krenula je ispasa pcela. znam da se cijena polena krece po kilogramu oko 15 do 20 eura. nekome toliko mjesecno treba samo za cigarete...




zoća -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:45:16)

Mišu,Olga nema veze sa vakcinom ali ima sa imunitetom da li mogu da dajem Mihajlu probiokid imuno da ga malo rehabilitujem.Vaše mišljenje bi mi značilo




Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:47:49)

Zoco , mislim da mozes da mu das , mada se ja ne razumem najbolje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Mishica 77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:49:40)

OT
Ja nisam za davanje takvih stvari maloj deci... iskreno.
Ne bih davala Isidori. Ne znam koliko ti je Miša bio bolestan. Ako je to nešto prolongirano i vidiš da je u nekom deficitu onda možda da. Tih 10 kesica mu neće naškoditi svakako.




Anoniman -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:49:44)

najbolji polen kao i med je sa livadske ispase. ona je ujedno cini mi se i poslednja... ako si u mogucnosti i prilici najbolje je ostaviti nekoliko kg opet prema mogucnostima jer djeca preko zime nedobijaju adekvatan broj minerala i vitamina tako da ce im to biti vise nego dobra zamjena. samo da napomenem da kod polena nemoze doci do predoziranja jer je to 100% prirodno i sav visak se izbaci normalno ...




zoća -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:54:02)

hvala na odgovorima.Pokušaću da nabavim i nešto prirodno ali kod mene toga nema samo apoteka




Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:54:05)

Poseydon ima tema MED pa Vas molim da tamo pisemo o tome da se postovi ne zagube i da mogu svi da ih pronadju  , samo pratite link [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Verus -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:54:28)

poseydon, eto, iako se nismo slozili oko vakcina, prvenstveno jer bi me bilo strah da ih preskocim, slazem se sa svim ostalim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

videcu da se nabavi polen i koristicu ga, znam jos od mojih roditelja da je jako zdrav, deda mi je bio pcelar pa smo ga koristili i jeli domaci med non stop. 

hvala na svim informacijama




Mishica 77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:54:30)

Čika poseydone da li možete malo da "ekskulirate" temu polena na temi o MMR? Postaje zbunjujuće.... ode tema u p....eršun. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
Zašto ne otvorite novu temu o polenu? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Verus -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 19:54:50)

mishice ote mi misao[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 21:12:22)


IZVORNA PORUKA: poseydon

vjerovao ili ne meningitis ali bez ikakvih ostecenja ili komplikacija a isprimao sam sve redovne i neredovne vakcine, bukvalno sve sto treba. PA OD CEGA ME ZASTITILA VAKCINACIJA A JA SVE TO DOBIO??? da vakcina daje imunitet ja nikada nebih bio bolestan. od bolestiju nisam imao nikakve komplikacije i sve sam prelezao kod kuce

Imala sam prilike da vidim kako izgleda i druga strana medalje, kad dete postane duboko mentalno retardirano posle preležanog meningitisa, za koji nije vakcinisano. Vezano za krevet, bez komunikacije, sa pelenama u 12.oj godini.
Ili dete na veštačkoj ventilaciji posle magarećeg kašlja, jer ga roditelji nisu vakcinisali.
Svaka vakcina nosi 1% komplikacija (slažem se da ako je to tvoje dete, to je puno), ali vagajući sve što znam, nema šanse da se ne vakciniše.

IZVORNA PORUKA: poseydon

ujedno samo da znate da nepostoji nijedan zakon koji nalaze da dijete mora biti vakcinisano niti ko smije odbiti da primi dijete u jaslice ili skolu ako nije vakcinisano. taj zakon je izmisljen i prenosi se od usta do usta. takvo sto nepostoji!!! ko vam to kaze trazite papir ili potvrdu gdje se navodi da nevakcinisana djeca nesmiju boraviti medju vakcinisanom. to jednostavno nepostoji.

Dete se ne može (bar ovde) upisati u jasnice/školu ako nije vakcinisano!

IZVORNA PORUKA: poseydon

antitijela nemaju nikakve veze sa imunitetom!!!

[sm=zmeden.gif] Ja ne znam zašto studiram više.





New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 21:12:51)


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mi smo se vakcinisali pre desetak dana i evo nikakve reakcije. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Mi idemo 23.maja.




Mishica 77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2011 21:32:08)

Jel si se premišljala?
ja ne.




limunada -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.4.2011 15:38:06)

zene da vas pitam:od koje vakcine beba dobije temperaturu i dal svaka beba dobije temp.?moja beba je primila jednu u porodilistu,jednu sa mesec i sad cemo ici sa dva meseca.neznam dal da mu kupim sirup paracetamol i dajem mu posle vakcine pa da izbegnemo temper?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>