Urastanje noktiju (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


pandina -> Urastanje noktiju (6.10.2012 10:41:44)

Nisam uspela da nadjem slicnu temu, a ako sam je slucajno previdela molim moderatore da me na nju upute.

Pre 4 meseca sam se porodila i od tada mi se stopalo povecalo polako za broj, a sada vec i za dva!!! Nista od svoje obuce ne mogu da nosim. Medjutim, od tesnih carapa prvi put u zivotu mi je urastao nokat na palcu. Nisam ni znala da je to u pitanju do danas. Najpre je bilo samo crveno kao klasican zulj, a u poslednjih nekoliko dana izgleda stravicno. Javila sam se dermatologu. Receno mi da natapam gazu jodom dva dana, pa da dodjem na terapiju azotom. Ukoliko ne bude efekta od toga, moram kod hirurga!!!! Prestravljena sam. Baka je imala takvu intervenciju i nenormalne bolove. Kaze jace cak od porodjajnih.
Molim vas da napiset_e vasa iskustva, ako ih imate i sve moguce savete da izbegnem hirurski zahvat.

Postavila bih sliku, ali bolje da vas ne zgrozavam.

HITNO!!!!




mala_koala -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:08:58)

Bas ja sam imala takav slucaj. Meni je urastao nokat na desnoj nozi na palcu, sa strane gde su prsti i to pri korenu nokta. Mora kod hirurga bla bla i mama mi kaze da odem kod zene koja njoj radi pedikir. Ona mi je podvukla koliko god je mogla pod nokat stanicid gazu, malo parce 5x10mm, I upala se posle par dana tog tretmana povukla, posle je samo secnula deo koji je pravio problem i gotovo. A bukvalno nisam mogla da stojim na nozi od bola, trpela sam sigurno dva meseca, sve sam mislila da ce proci. I rekla mi je da je to cesta pojava posle trudnoce ili u trudnoci, da nokti urastaju zbog velikog pritiska(povecanje tezine) na stopala.




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:15:10)

Hvala ti, mala_koala!
Onda bi to morao da bude neki extra strucan pedikir da bih se usudila. A i to bi me sigurno uzasno bolelo.




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:16:41)

Citam da pomaza i vrela slana kupka. Mozda mi je za to kasno, ali pokusacu.




mala_koala -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:21:25)

To sigurno. Moras se dobro raspitati da li je skolovan pedikir, da li sterilise aparaturu i sl. A da boli, boli ali samo dok ne prodje upala, kad upala prodje sve je lakse. Evo meni od tada i dalje urasta nokat ali sada bez problema secnem problematicni deo i izvadim ga pincetom(mada su mi rekli da ne cackam to sama[sm=smiley9.gif]), al mrzi me da idem svako malo u sm a iz ns sam. Meni je bila samo frka da mi ne cupaju nokat...




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:24:04)

Ima li ko preporuku za tako dobrog pedikira u Bg?




cockic -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:25:54)

pandina meni je i u prvoj trudnoci urastao nokat na palcu tj meni se cesto desava i ako ih ravno secem[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

tad su mi samo prst umotali na vma sa alkoholom i jodom koliko se secam i stravno je sam prosao nisu hteli da me kljukaju lekovima.pulsirao je danima ma uzas nisam nista mogla da obujem od bolova.

ja kad mi uraste sama to cackam tj imam neki svoj metog i uvek izbegnem to inficiranje.

ovako ja kad izvadim taj nokat ako nestavim jod i hidrogen obavezno se inficira i bude ko babura  ceo prst.

e sad da li si ti sekla nokte pa ti se inficiralo ili te boli sto je urastao jer i to boli.ali kaze ja sama to izvadim.tj iscupam taj urastao deo nokta pincetom a pre toga makazicama ka korenu nokta malo ga isecem i ona sledi to cupanje.iskreno tako i oni rade ili smes sama ili idi moj savet kod hirurga jer ovi po salonima mogu da ti zakomplikuju stvar.

mada ja sam posle porodjaja imala apces na guzi to je bolelo ko oko ali nijedan hirurg nije hteo da me cacka i samo mi rekao da natapam alkoholom dok nisam otisla na vma i zamolila ih da me prime u hitnoj i tamo taj hirurg mi to izdrenira i spasao me muke nisam mogla da sedim.nije tema nego sam htela reci da vidis jer i nece da cackaju ne znam zasto.meni su iz dragise i urgentnog vratili samo ovaj htede da mi pomogne.

srecno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]da ti sto pre prodje




Ana RR -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:32:59)

Pre par godina sam igrala odbojku u patikama koje baš i nisu predviđene za to i nabila sam nokat na palcu koji mi je posle urastao u meso. Nikad nisam imala takav problem, baš sam bila besna. Mazala sam svašta nešto ali jedino mi je flogocid pomogao i to baš brzo. E sad, kod mene je to bilo smešno u odnosu na tvoj slučaj ali recimo, moja sestra od tetke ima te probleme staaaalno, znači jedan palac joj konstantno urasta, pa joj poplavi i prst i nokat, zagnoji, užasno. Ja joj preporučim da pokuša sa flogocid kremom i kaže da joj se više to ne dešava. Možeš probati, nemaš šta da izgubiš, sem 100 ili 200 din koliko krema košta.




Anoniman -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:41:02)

Meni su nokti jako često urastali i nisam imala pojma zašto, dok mi pedikirka nije objasnila da ima veze sa mojoj težinom, naglo sam se ugojila oi nokti nisu imali šansu da se prilagode. U međuvremenu sam skinula 15 kg i nokti su prestali da urastaju.




mala_koala -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:43:29)

Sto kaze Ana flogocid je ok. On je isto protiv upale. Fora je samo da upala prodje posle se sve lako resava(bilo kod lekara ili kod pedikira) i neuoporedivo manje boli. A kad sam rekla pedikir nisam mislila na te salonske sto mazu nokte... Ps. u medicinskoj skoli postoji smer za pedikir.




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:45:41)

Ana, koristila sam flogocid svako vece vec desetak dana pre nego sto sam otisla dermatologu. To mi je omiljena mast, ali mi sad nije pomogla.




Ana RR -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:50:05)

E jbg [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 12:59:40)


IZVORNA PORUKA: cockic

e sad da li si ti sekla nokte pa ti se inficiralo ili te boli sto je urastao jer i to boli.



Nije mi od secenja noktiju nego od tesnih patika i carapa.




cockic -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 13:30:33)

pa to tako krene od tesnih patika ja sam tako sebi stvorila problem i dana danas mi urasta ali ja kazem sve radim sama.poenta je ako pokusas sama da izvadis kad iscupas taj deo nokta moras da obavezno stavis jod i hidrogen.jer u suprotnom ako se i izvadi a neocisti ono sto je ispod nokta to napravi jos gori problem.

ja cu dana sebi meni je na levoj nozi ali kazem smem sama pa mi nije problem.ali da boli kad se cupa nokat boli ali ubrzo prestane.bol je jos veca kad je nokat pod upalom.




boba 11 -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 13:39:03)

Ja sam "operisala" kod ortopeda urastao nokat na palcu jer me stravicno bolelo,trpela sam nekih godinu dana.Jedini bol kod operacije je bila anestezija koju daju u prst i setila sam bol do kolena.Ostalo je sve proslo ok isla na previjanje 2-3 puta i taj dan i valda sutra sam popila ampulu novalgetola,on mi napisao da kupim .Nista specijalne bolove nisam imala,jedino sto dva dana lezis sa dignutom nogom.Ja sam isla privatno i kostalo je 80e tada,ali isplatilo se ,na noktu se nista ne vidi i nemam vise nikakvih problema jedino je na tom mestu malo zadebljao ali se to iscisti kad seces nokat,npr umesto 1mm tu je 2mm.Preporucujem ti da to sto pre sredis jer ide zima i neces moci nista da obujes[sm=smiley13.gif]




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 17:11:47)

Cockic, stavljam jod, ali ne smem sama nista da cackam. Sve i kad bih se usudila, mene to boli cak i na blagi dodir.

Boba, necu da odlazem ni slucajno. Zao mi je sto se ranije nisam javila dermatologu, ali nisam imala nikad ni najmanje probleme sa noktima, ni slutila nisam sta moze da se napravi.
Bas me frka hvata. Pre porodjaja sam bila heroj, nisam popila lek protiv bolova nikada, uvek sam trpela. Tako sam se i za porodjaj kurazila, a posle stravicnog porodjaja hvata me fobija od najmanjeg bola. A ovi nervni zavrseci na prstima ubijaju.

Muz mi sad kaze:"E zamisli kako je bilo nasim mucenicima u vreme Turaka kada su im nabijali kolac ispod nokta! [sm=smiley19.gif]"




pandina -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 17:49:21)

Nasla sam kontakt nekog pedikira koga ovde hvale

http://www.doktor.rs/forum/dermatologija/urasli-nokti-t11407-90.html

Citam iskustva, kazu covek sve resi bezbolno [sm=zmeden.gif]




boba 11 -> RE: Urastanje noktiju (6.10.2012 20:17:50)

Bilo gde da radis samo ne dozvoli da te nagovore na cupanje nokta vec da lepo hirurski odstrane taj deo koji je urastao.Meni je spalio kiselinom koren kako ne bi ponovo rastao tako siroko.Kad je sve zaraslo zezala sam se da cu morati i na drugoj nozi da operisem jer je sad ovaj uzi od drugog zdravog nokta[sm=smiley36.gif]




sanji -> RE: Urastanje noktiju (7.10.2012 12:18:05)


IZVORNA PORUKA: pandina

Nasla sam kontakt nekog pedikira koga ovde hvale

http://www.doktor.rs/forum/dermatologija/urasli-nokti-t11407-90.html

Citam iskustva, kazu covek sve resi bezbolno [sm=zmeden.gif]

Za početak moraš da smiriš upalu! Stavljaj jod ali nastavi i sa flogocidom! Retko ko će ti raditi nešto dok je nokat pod upalom. Kad se smiri upala idi kod pedikira (za ovog sam i ja čula da je jako dobar, a meni je to do pre par godina bila profesija). Hirurški zahvat je možda brže rešenje ali više boli i zna jako često da se vrati. Imala sam ljude koji su po par puta operisali. Ne daj da ti seku sklpelom nikako.
A kad sam rekla pedikir nisam mislila na te salonske sto mazu nokte... Ps. u medicinskoj skoli postoji smer za pedikir.
Izvini ali ovo je glupost! Ti ljudi tamo ne nauče ništa, gule nokte skalpelima, puštaju krv i misle da su najpametniji i da to tako mora. Govorim ti iz iskustva. Nemam tu diplomu ali samradila taj posao 8 godina i imala brdo zadovoljnih ljudi i jako loše iskustvo sa tim "školovanim" pedikirima.I nemoj da kopaš sama! Čupanje nokta da liposle sečenja skalpelom ili makazama uvek ostavlja jedan delić koji će otići još dublje i ponovo urasti iako ćeš trenutno osetiti olakšanje. Pedikir mora da se ponovi par puta do izlečenja ali bi to izlečenje uz poštovanje saveta trebalo da bude trajno! Srećno!




pandina -> RE: Urastanje noktiju (7.10.2012 14:10:34)

Sanji, hvala ti, srce si [sm=smiley1.gif]




sanji -> RE: Urastanje noktiju (7.10.2012 14:19:46)

Molim, i drugi put! Samo ne čekaj više, što pre reši taj problem. To kod tebe traje relativno kratko pa mislim da će se jako brzo rešiti! [sm=smiley31.gif]




pandina -> RE: Urastanje noktiju (7.10.2012 15:41:03)

Imam zakazano u Zavodu za kozne i venericne bolesti u utorak tu terapiju azotom, pa da vidim da li ce od toga biti najpre bolje. Dok to potpuno ne resim, necu se smiriti.




sanji -> RE: Urastanje noktiju (7.10.2012 23:57:22)

Držim fige! [sm=smiley20.gif]




pandina -> RE: Urastanje noktiju (9.10.2012 11:06:17)

Jao, ljudi, sta me snaslo. Ja sam ovo jutros jedva prezivela. Skinuli su mi samo taj deo nokta koji je urasao u meso. Vristala sam iz sveg glasa. Porodjaj mi je bio nista za ovo. Idalje vidim zvezde! U petak treba da se javim, a do tad jod jod jod jod...
Postoji mogucnost, kako sam razumela, da to opet uraste. Ako se to desi, radije cu puskom da raznesem prst nego tamo opet da idem.

Zene, ne dozvolite da vam se ovo desi, bolovi su ludacki. Uvek nek su vam nokti malo duzi i secite ih ravno. Nosite udobnu obucu. Zdrav nokat nema cenu.




Krcko -> RE: Urastanje noktiju (9.10.2012 11:08:42)

Joj[sm=smiley13.gif].




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>