RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 10:06:18)

nema na cemu [sm=smiley31.gif] ja recimo imam fore jos u julu da predam a bebac ce da napuni 2.god avgusta,znaci ceo mesec sto kupujem pampers i mozda neku hranu nece da mi priznaju,ali sta je tu je [sm=smiley1.gif]




QueenJ -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 12:34:34)

Ja se do sad nisam bavila ovim. Kreten. [sm=zz_banghead.gif] Sve, kao, dojim, šta ima veze, tamo-vamo... E, vala, od sadl skupljam. 500 din. da uzmem, njima da ostavim neću! E!
Jedno samo pitanje-pročitah negde da se prijave predaju u februaru. Pošto nisam čuvala račune, mogu li prijavu onda predati i u julu ili...? Kako to funkcioniše?




Kristina88 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 13:02:09)

Predaje se od 1 do 15. februara tako da imas jos vremena.
Mi vecc dugo to predajemo od prvog puta kada su omogucili to... i jako smo zadovoljni. Imamo dvoje dece i dok su obe koristile pelene imali smo povracaj oko 10.000 malo li je....
Sada samo mladja koristi ali opet ni u pola nije za bacanje, plus sediste sto smo kupili... Bice ovaj put oko 5-6 hiljada....




QueenJ -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 13:36:31)

Ne znam da li si razumela pitanje.
Porodila sam se u avgustu. Nisam čuvala račune, tj. nemam ih. Tek ću sada početi da ih skupljam.
Da li, bez obzira na to moram sada da predam samo zahtev, ili mogu i u julu, sa sve računima?




imperial -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 13:46:31)

Ne Queen,prijavu predajes onda kad i racune,nema svrhe pre,mslm nemoguce je,mora sve zajedno,ja sam danas predala,popunila sam zahtev,dostavila sve racune i njihove kopije i specifikaciju racuna[sm=smiley1.gif]




QueenJ -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 13:49:04)

Hvala, Imperial! [sm=smiley31.gif]




Kristina88 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2015 14:18:48)

Bas tako kao sto rece Imperial... [sm=smiley36.gif]





Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 12:28:07)

Imam pitanje ili dva, možda ih je već neko i postavi ali...

Na šta se sve dobija povraćaj PDV-a?
I da li ja mogu ili moram sada da predam sve to (beba ima dve nedelje) ili mogu da skupljam i skupljam račune pa da predam u julu? Ili mogu da predam zahtev i račune bilo kad dok dete ne napuni dve godine? Hvala [sm=smiley1.gif]

I gde mogu naći prijavu za povraćaj PDV-a? Gde se to ide i predaje? Izvinjavam se ali još nisam u toku a svaki ušteđeni dinar znači, pa ako neko ima živaca i vremena da mi objasni na jednom mestu, biću zahvalna [sm=smiley1.gif]




imperial -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 12:54:49)

Na mleko za odojcad,pelene,kasice,kolica,krevetac,auto sediste....najbolje skupljaj racune pa predaj u julu,prijavu uzimas tamo gde i predajes,u poreskoj upravi P:)




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 12:57:52)

ja ne znam da li sad da predajem ili da čekam jul mesec [sm=zmeden.gif] Imam baš malo računa sada. Samo za pampers i tu i tamo po neki Čokolino, ništa drugo
Nešto me mrzi da čekam red za 1000 din!




Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 12:59:28)


IZVORNA PORUKA: imperial

Na mleko za odojcad,pelene,kasice,kolica,krevetac,auto sediste....najbolje skupljaj racune pa predaj u julu,prijavu uzimas tamo gde i predajes,u poreskoj upravi P:)



Hvala [sm=smiley1.gif]




lesica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 12:59:57)

Ja mogu samo ovako da pomognem

Novi rok za predaju zahteva

Vodič za povraćaj PDV-a na bebi opremu




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 13:22:41)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

ja ne znam da li sad da predajem ili da čekam jul mesec [sm=zmeden.gif] Imam baš malo računa sada. Samo za pampers i tu i tamo po neki Čokolino, ništa drugo
Nešto me mrzi da čekam red za 1000 din!




Ja sam sad predala racune oko 45000din da ne poverujes odakle toliko,ali obzirom da vracaju 8%na hranu a 20% na pampers bice negde oko 2500din mene nije mrzelo da cekam u redu a cekala sam iako sam trudnica,hmm niko me nije pustio preko reda.Idi Mod,sto rece QeenJ i za 500din ima da cekam.[sm=smiley36.gif]




Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 15:41:29)

Hvala Lesica.
Dakle,obzirom da sam počela da kupujem bebeće stvari u januaru 2015. ja moram svakako da čekam sledeći obračunski period koji je u julu. Valjda će do tada da se nakupi.
Pretpostavljam da za bejbi garderobu ne daju povraćaj ili da čuvam i to pa ako prođe prođe. Ili npr. za dušek za krevetac i kadicu? Ovo ostalo , autosedište,kolica, krevetac nismo ni kupovali pošto imamo sve od ranije .




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2015 17:19:53)

Za garderobu ne vracaju pdv,od krupne opreme: kolica,krevetac,autosediste i hranilica,onda,kasice za bebe,mleko i pampers pelene.To je sve.




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (13.2.2015 8:53:11)

link za zahtev za PDV
Zahtev za povrat PDV




sargarepic -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (15.2.2015 12:24:24)

Cao drage mame ima li neka mama da ne ispunjava uslov za povracaj pdv i da joj ne trebaju racuni [sm=smiley19.gif] meni bi znacili [sm=smiley1.gif][sm=duda.gif]




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (15.2.2015 21:44:24)


IZVORNA PORUKA: sargarepic

Cao drage mame ima li neka mama da ne ispunjava uslov za povracaj pdv i da joj ne trebaju racuni [sm=smiley19.gif] meni bi znacili [sm=smiley1.gif][sm=duda.gif]




Da li postoji neko ko ne ispunjava uslove za povracaj pdv-a? [sm=zmeden.gif] nisam ni znala da postoji uslov za to.




sargarepic -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (16.2.2015 13:27:43)

Nazalost postoji [sm=smiley19.gif]




mati -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2015 9:44:57)

Da li moze da mi kaze neko ko je vec predavao. kakav je to papir sa br racuna? Na obicnom papiru ispisemo, jer mora hronoloski?




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2015 9:50:59)


IZVORNA PORUKA: sargarepic

Nazalost postoji [sm=smiley19.gif]





A kako? Ja sam do sada predavala tri puta,nikad mi nisu trazili ni prosek primanja ni imovinsko stanje,nista.. Samo kopija licne karte,formular koji se popunjava,izvod rodjenih za dete i racuni. Kako oni znaju ko ima pravo a ko ne? I na kraju krajeva kakve veze ima koliko primas ili sta imas ti placas za dete pa placas,svima bi trebalo da vrate.[sm=zmeden.gif]




degu -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2015 10:04:53)

Šerpi ovo su uslovi:
Koje uslove moram da ispunim za povraćaj PDV-a?
Da biste ostvarili pravo na povraćaj PDV-a, morate ispuniti tri uslova:
- da Vaše dete nije starije od dve godine
- da ukupna primanja Vaše porodice nisu veća od 997.799 dinara godišnje
- da ne posedujete nekretninu vredniju od 24.300.000 miliona dinara (oko 200.000
A sve oni to iz jmbg vide, bar mislim jer ništa ne traže od dokumentacije




Bibilib -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2015 14:13:16)

Trebate samo da uzmete zahtev na šalteru,uradite specifikaciju računa,iskopirate račune i sa original računima odnese te sve to i predate...ali je rok bio do 15...




MakiJ -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2015 14:23:33)

Rok je produzen do 18 zbog praznika




MakiJ -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2015 14:30:02)

Sto 8 % na hranu? I na adaptirano mleko toliko samo?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>