RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


Mariya -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.2.2016 11:28:47)


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Žene,kako ste kopirale kilometarske račune? Ja sam na dva A4 pa ću da zalepim. Mislim stvarno,samo neke komplikacije [sm=smiley36.gif]


Tako sam i ja.zalepila 2 papira A4 formata na njega račune pa dala mužu da tako kopira na A3 format.
Ja sam lepila po 3 računa na jedan list papira da se lakše iskopira, pa sam mislila da tako predam, ili treba da odlepim račune?
A u Topoli daju njihovu tabelu u koju ja treba da upišem br.računa,artikle i iznos. Kako vi to radite?




mati -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.2.2016 17:21:03)

Ja sam na jednom papiru pa presavijala iz par puta veci racun. A na jednom A4 sam stavljala po 4-5 racuna ako su mali od pelena samo. Juce sam izasla ranije s posla da bi predala, kazu one zene sto da rade da je tog jutra bila neverovatna guzva.
Kod nas ti sam na papiru ispises samo brojeve racuna, pa oni dalje obracunavaju. Tako sam bar ja i prosli put a i sad.




Mariya -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (11.2.2016 10:31:53)

Hvala na odgovoru. Meni si dali tabelu da upišem brojeve računa,artikle i iznos. Valjda da ne rade oni[sm=zmeden.gif]
Moram to večeras da završim pa da predam sutra ili u ponedeljak.




Maraj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 10:24:39)

Mariya na Novom Beogradu samo se preda. Ne daju tu tabelu da se popuni. Mozda je tebi teze al si sigurna da ti nece biti izostavljena neka stavka jer sve sama upisujes[sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 10:39:47)

Ne daju nam nkakve tabele na Paliluli. samo na običnom papiru ispišeš brojeve isečaka i to je to. Pa posle oni šta priznaju priznali su. To me nervira,što ne mogu ili ne znam gde da dobijem informaciju kako su na primer obračunali moj PDV. Mogu da urade šta hoće i kako hoćw. Ja sam na primer prvi put imala dosta računa jer mi je i drugarica dala, i po mom proračunu sam trebala dobiti jedno 7,8 hiljada a dobila sam tri. Volela bih da vidim kako. Ako neko zna gde se mogu dobiti takve informacije neka javlja!
Ovaj put će to tek biti neka sića lova jer imam samo pelene i poneku kašicu u teglici a to ne znam ni da li priznaju.Ali neću da im poklonim ništa iz inata!




IvanaSK RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 11:07:01)

Priznaju kasice.




Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 11:40:40)

I koliki je PDV za pelene a koliki za kašice na kraju?




Maraj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 12:24:15)

Anarunika , mozes da odes i da se zalis tj da vidis kako su ti obracunali. Mozda si lose racunala. I ja sam dok von nije napisala na prethodnoj strani kako se racuna pdv. Pogledaj.




serpica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 12:29:23)

pdv na pelene je 17,3% a ne 20% kako smo mi racunali a na hranu i mleko je 5,3% a ne 8 % zbog toga ispada manje nego sto ocekujemo da uplate.Meni je zena u poreskoj objasnila da je u cenu koju placamo vec obracunat pdv nisam ni ja dobro shvatila ali po tim njihovim stopama tako ispada




Maraj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (12.2.2016 12:42:10)

A jaoj serpi....sve neke novine...a sve losije po nas roditelje




vonavoj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (13.2.2016 19:13:45)


IZVORNA PORUKA: serpica

pdv na pelene je 17,3% a ne 20% kako smo mi racunali a na hranu i mleko je 5,3% a ne 8 % zbog toga ispada manje nego sto ocekujemo da uplate.Meni je zena u poreskoj objasnila da je u cenu koju placamo vec obracunat pdv nisam ni ja dobro shvatila ali po tim njihovim stopama tako ispada

Ovo nema veze sa mozgom...
Jedan jedini pdv postoji! Nego je matematika u pitanju,treba iznos da se podeli sa 1,2 i tek onda pomnozi sa 20%..i samo se tako dobije tacan iznos povracaja! A to 17,3% je mozda % koji se mnozi ako se mnozi sa punim iznosom..preko moba pisem..pa ne mogu istovremeno da izracunam




Bibilib -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (15.2.2016 12:16:03)

Cao zene ja bih da pitam jel 17-ti poslednji dan?




suzi kju -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (15.2.2016 14:34:50)

Bibilib jeste.




Mariya -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (17.2.2016 21:42:18)

Ja predala zahtev i racune proslog petka.
Kako sam zalepila po 3 racuna na jedan papir, tako sam upisivala u tabelu i tako sam predala. I onda mi zena na salteru kaze da treba da odlepim racune sa papira, i slozim ih onim redosledom kojim sam ih upisivala u tabelu[sm=zmeden.gif]
A sto se tice tabele, sve zene koje su predavale u topoli su je popunile, tako da je tamo obavezna. Tako bi trebalo, posto sam ja upisivala stavke, da mi sve obracunaju, da im ne promakne nesto. Pa sad cekam hoce li mi priznati ili ne. Rekli su da ce me zvati ukoliko nadju neku nepravilnost ili mi ne odobre.




vocicana -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.2.2016 8:56:19)

Kako im je bedna lista za povracaj pDV-a, pa to je strasno. Mi cemo predati u junu, julu kada je sledeci termin, ali sramota jedna kako je strasno i malo i bedno, jos te zavrcu kao da si sa kruske pao.
Zelim vam da vam sto pre uplate iznose, ma koliki bili.Tragedija!!!




Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (18.2.2016 21:03:58)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja predala zahtev i racune proslog petka.
Kako sam zalepila po 3 racuna na jedan papir, tako sam upisivala u tabelu i tako sam predala. I onda mi zena na salteru kaze da treba da odlepim racune sa papira, i slozim ih onim redosledom kojim sam ih upisivala u tabelu[sm=zmeden.gif]
A sto se tice tabele, sve zene koje su predavale u topoli su je popunile, tako da je tamo obavezna. Tako bi trebalo, posto sam ja upisivala stavke, da mi sve obracunaju, da im ne promakne nesto. Pa sad cekam hoce li mi priznati ili ne. Rekli su da ce me zvati ukoliko nadju neku nepravilnost ili mi ne odobre.




Meni ništa nisu zamerili ni prvi put a ni sada. Mrzi ih da rade ,pa onda da što više mi uradimo umesto njih.




suzi kju -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (19.2.2016 16:39:30)

Meni su legle neke pare, msm da je pdv, jer na račun mi leze samo plata, a ovo očigledno nije plata.




vonavoj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (19.2.2016 23:29:16)

Nema sanse! Neverovatno bi bilo..ali ajde,videces...onda bi u ponedeljak trebalo resenje da ti stignee!




janajana -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (19.2.2016 23:41:44)

Ja sam na jedan papir iskopirala 5 racuna (koliko je moglo da stane) i zahevtala originale na kopije, rukom ispisala brojeve i popunila onaj zahtev i lepo predala u sredu. Niko nije pravio proble o redosledu i sl. Znam da je P.U. Cukarica uvek imala neke "zahteve" drugacije od ostalih bar sto se tice predaje PDV obrazaca (znam radila na PDV-u od kako je pocela predaja obrazaca, i znam da smo da skratimo strankama muke da ne dolaze ponove prvo prvo proveravali da li im je tacan iznos pa tek onda primali obrazac [sm=smiley36.gif] ), ali dosta toga se promenilo od mog odlaska odande, da sada nisu fakticki ni pogledali sta sam predala




suzi kju -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (20.2.2016 3:18:31)

Zašto misliš da nema šanse?
Na taj račun mi leže samo plata, a ova suma nikako ne odgovara visini plate, nema šta da je treće.




Anarunika -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (20.2.2016 11:30:54)

IZVORNA PORUKA: janajana

Ja sam na jedan papir iskopirala 5 racuna (koliko je moglo da stane) i zahevtala originale na kopije, rukom ispisala brojeve i popunila onaj zahtev i lepo predala u sredu. Niko nije pravio proble o redosledu i sl. Znam da je P.U. Cukarica uvek imala neke "zahteve" drugacije od ostalih bar sto se tice predaje PDV obrazaca (znam radila na PDV-u od kako je pocela predaja obrazaca, i znam da smo da skratimo strankama muke da ne dolaze ponove prvo prvo proveravali da li im je tacan iznos pa tek onda primali obrazac [sm=smiley36.gif] ), ali dosta toga se promenilo od mog odlaska odande, da sada nisu fakticki ni pogledali sta sam predala



Janajana ,da znaš da sve zavisi od čoveka do čoveka gde na koga naletiš. Ja ,tj.mm je imao sreće i u ovoj poreskoj na Paliluli rade normani ljudi,stvarno nikad ni za šta nije bio problem, i što kažeš gledaju da nam olakšaju što više.Ali složićeš se da se svuda uvek zalomi neki baksuz,pa ako ti on baš zapadne ispadne komplikacija bez komplikacije. ‚(Svuda je tako,na svim poslovima). Samo neka oni uplate nešto pa makar kad i koliko.


I koliki je rok beše za žalbu ako nisi zadovoljan i mislliš da su te zakinuli? Jel beše to piše u rešenju?




vonavoj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (20.2.2016 15:08:21)

Suzi,kad si predala? Oni ni krecu da racunaju dok ne prodje rok za predaju..ne znam,proveri odakle ti je uplata




Maraj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (20.2.2016 21:34:43)

Suzi zar u poruci ne lise svrha uplate?
Ja gledala na drugom forumu zena se pre 2-3 dana hvalila da joj je legla refundacija pdv-a. Tako da je izgleda moguce




suzi kju -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (20.2.2016 21:57:42)

Predala sam negde početkom meseca, pisala sam na prethodnim stranama.
A Maraj ne piše svrha uplate, ne znam da li to uopšte i piše nekom, ni meni mi mm (a u različitim smo bankama) ne piše svrha uplate.
Proveriću u ponedeljak ali nema šta drugo nego to d a bude.




Maraj -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (20.2.2016 22:08:31)

Suzi ja sam u Komercijalnoj. Uvek mi u poruci pise ko uplacuje




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>