RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


Sanchy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (28.1.2013 19:07:29)

Da,ne treba nista od dokumenata osim fiskalnih i zahteva,ja vec skupljam samo ne znam ako sam kupovala vise stvari pa je polovina za bebu a druga nije na istom racunu sta se onda desava?Treba li da zaokruzimo te stavke za bebu pa ce oni onda racunati pdv samo za te stavke ili hmm?Nesto sumnjam da ce oni to obracunavati..taj deo me interesuje.,




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (28.1.2013 19:12:05)

i mene ovo zanima...




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (28.1.2013 19:14:27)

i da li vazi i za cucle, flasice, pavlovicevu, vlazne maramice? i sta od hrane?
aha sad sam procitala sisicin post.. znaci vlazne maramice i kreme ne ulaze u to, bzv! pa to je isto osnovna oprema..
bas me zanima da li ce primati kopije fiskalnih racuna, posto ce oni 100 posto izbledeti do sredine sledece godine!




Shishica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (28.1.2013 19:32:45)

Ali pazite, sve to sto ste nabrojale i jos odeca npr. Sta sa odecom, mogu goli da idu? To je sve stoka. Ima sad da skupljam sve i uzecu im makar i 200 dinara, ali cu da im uzmem.




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (21.5.2013 12:07:20)

samo da vas podsetim da se zahtevi za povraćaj PDV na bebi opremu podnose od 1-15. jula!
kopirajte račune da imate za sebe i nek vam je bog na pomoći kad krenete da se mačujete sa službenicima [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (21.5.2013 12:22:04)

evo linkova. Nadam se da je to taj obrrazac, ipak treba proveriti

korisnicko uputstvo

obrazac




Sanchy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (24.6.2013 23:04:32)

Spisak brojeva fiskalnih isecaka,to nisam znala,dobro procitah..




Sanchy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 16:24:00)

Na RR ova tema mrtva a na svim drugim forumima opsti haos...na svim opstinama traze drugacije i dodatne papire a na Cukarici kazuu treba i potvrda o primanjima supruga i o imovinskom stanju,,,zvala sam im unutrasnju kontrolu ,covek kaze nemaju pravo to da traze i da se pozovem na njega..pa mislim stvarno,,ti sluzbenici su dno sna [sm=smiley35.gif]




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 16:27:40)

neznam koje je stanje u Nišu. Raspitaću se baš kod prijatelja.
Nije mi jasna jedna stvar. Jel mogu ja sada pre rodjenja bebe da kupujem i čuvam račune ili se važi tek kad se beba rodi. Taj deo mi nije baš jasan?!




Olga75 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 16:32:00)

ma to sto je drzava sad ponudila da kao vraca je bezobrazluk , spradja , svinjarija
i ako bilo ko to trazi nazad ja mu skidam kapu
a drzava je jedna lesina raspala , sram ih i stid bilo i bogdo da udjuture nose pelene i partikle gnusobe pohlepne , bezobrazne , ogavne i sve sto komegod na um paden
da neko skuplja odreske , poreske kur*(e i ostalo
pa mama i tata im skupljli , ne naislo im sta im mislim lesine smrdljive[sm=hudicek1.gif]




Dani.kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 16:35:22)

Sanchy molim te cuvaj taj broj unutrasnje kontrole jer ce mnogima trebati. U poreskoj svako tumaci sve kako mu je volja. Ja cu licno imati problem jer je moj muz stranac, nerezident a ja cu se poroditi ovde gde imam osiguranje. Nacice se neko pametan pa cisto da znam koga da zovem




Sanchy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 16:56:30)

Mislim dno dna [sm=smiley36.gif]...eto kad sam iznervirana sta ispade




Sanchy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 16:58:50)

Ma strasno,videcu sutra sta ce biti,,,traze pored broja racuna,i datum i iznos sta je kupljeno pa da znate i to je proizvoljna njihova odluka..OLga[sm=bravo.gif]...imam za povrat lepu sumu,tipa smestaj na moru ,eto zato trazim za manju ni ja ne bih toliko gubila zivce




Olga75 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 17:07:38)

ma trazi im sve Sanchy , uf ja sam zgrozena tim uslovima sto su postavili , sramotno




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 17:42:05)

ma ja sam do sad pukla 1000e a beba se radja u avgustu.imam bar za polovinu racune.koliko je to retroaktivno?




adulence -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 20:28:53)

mene zanima jedna stvar posto je moja Iva rodjena u decembru to znaci da ce oni nama da vrate parice za ovu polovinu godine,ono sto budem kupovala od jula do decembra to nikom nista jel tako???ako je tako stvarno su SLEPCI!!!!!




anci kv -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 20:48:55)

ma slepci kako god da okrenes!!em sto udare cenu,em sto nam uvale krs.jedino sto su nam obezbedil4h su nalepnice sa natpisom da trudnice i majke sa malom decom imaju prednost,i sa tim mogu citava da se oblepim i niko me nebi primetio!!




adulence -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 21:34:46)

e vala lepo si to napisala....uzas mene samo zanima zasto ne vracaju pdv na kozmetiku za bebe sta je to kao neki luksuz pa cime da negujem bebu ili to ne treba da se radi bas sam posizela sad...




Janncica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 21:40:27)

Zar nije jednostavnije da skinu u startu,pri kupovini pdv na odredjene stvari,nego ovako da mlate bezveze. Ja imam nekoliko racuna,ali nemam zivce da se sada sa tim zezam... [sm=smiley24.gif]




adulence -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 21:46:42)

sve u svemu debili ja sam skupljala ne mogu da kazem da nisam nije to neka cifra ali ima da im uzmem ...




Zemunka85 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 22:15:23)

Ja citam ovo i jedem se. Mi smo brda, bas bas brda para dali za bebu. Ni jednu jedinu stvar nismo dobili, sve bas bas sve smo kupili. A kada smo imali para, nismo stedeli, bile su to bas skupe stvari. Slepica, nikada ni jedan racun nisam cuvala. Ni u Aksi i dr radnjama ne koristim karticu za popust. Grrrrr. ..




Ana RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 22:26:53)

Ni ja nisam čuvala a isto smo sve sami kupili.. pa samo AS je bilo 30 hiljada..




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 23:43:16)

anci, mi i da smo skupljale isto bi nam bilo, jer se racunaju samo racuni od 1.januara 2013.
jesam li u pravu? [sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 23:51:00)

Macaki, nemam pojma, ali koliko sam pelena i mleka kupila samo ove godine, ihahaj.




dijana1* -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (3.7.2013 23:59:50)


IZVORNA PORUKA: Janncica

Zar nije jednostavnije da skinu u startu,pri kupovini pdv na odredjene stvari,nego ovako da mlate bezveze. Ja imam nekoliko racuna,ali nemam zivce da se sada sa tim zezam... [sm=smiley24.gif]



Ne nije jednostavnije, onda nas ne bi ponizavali i pravili magarce od nas. Ovako se bas lepo sprdaju sa nama. Bas me zanima ko je indijanac kom je palo na pamet da neko cuva neki racun 6 meseci. Da li ih on prvi cuva !?!? Sve sami IDIOTI!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>